Prečo obchodníci by mali kontrolovať akcie zákazníkov: 5 mini-prípadov

Keď sa podnikateľ stretáva s prudkým poklesom návštevnosti vyhľadávania a nemôže nájsť dôvod sám, kontaktuje agentúru internetového marketingu. V takýchto prípadoch začnú obchodníci s vyhľadávaním pracovať s auditom. Komplexná kontrola je potrebná na zistenie príčin pádu dochádzky a plánovanie spôsobov riešenia problémov.

Vykonávanie auditu, vyhľadávačov opakovane kontrolovať stránky pomocou rôznych služieb a nástrojov na odhalenie technických problémov. Tieto problémy často vedú k prudkému poklesu ekologickej dopravy.

Po ukončení testu ponúkajú obchodníci zákazníkom správu o zistených chybách a plán ich odstránenia. Teoreticky od tohto bodu začína obnovenie polohy lokality. Ak však vlastníci stránok implementujú plán opravy chýb sami, môžu čeliť ďalším ťažkostiam. Nesprávna realizácia plánu nielenže neprináša požadovaný výsledok, ale aj situáciu zhoršuje. Je pozoruhodné, že majitelia stránok si nemusia všimnúť svoje chyby, obviňujú agentúru internetového marketingu z neúčinnosti plánu auditu a rozvoja zdrojov.

Na vyriešenie tohto problému by mali obchodníci monitorovať akcie vlastníkov stránok. To možno vykonať pomocou špeciálnych služieb a programov, ako aj manuálnym testovaním zdroja. Ako to pomáha napraviť chyby a vyhnúť sa vážnym prekážkam? Prečítajte si nižšie.

Ako opätovné kontroly pomáhajú rýchlo nájsť technické problémy: 5 príkladov

Opakované skenovanie a manuálne kontroly umožňujú včas nájsť technické problémy a ich riešenie. Nasledujúce príklady z praxe agentúry internetového marketingu G-Squared Interactive poukazujú na dôležitosť používania princípu "dôvery, ale overenie":

  1. Maskovanie a optimalizácia vnútorných odkazov

V americkej agentúre internetového marketingu G-Squared Interactive sa obrátil majiteľ veľkého webu o niekoľko miliónov strán. Počas auditu zistili experti agentúry, že problémy s vyhľadávacími zdrojmi sú spojené s nadmerným množstvom a opätovnou optimalizáciou vnútorných odkazov. Odborníci odporúčali zjednodušiť navigáciu a znížiť počet odkazov.

Po určitom čase vlastník lokality povedal obchodníkom s vyhľadávaním, že prirodzená prevádzka stránky je nízka napriek realizácii odporúčaní. Po návšteve stránky odborníci spoločnosti zistili, že navigácia je skutočne jednoduchšia a počet prepojení sa znížil. Avšak, vyhľadávače nezvýšili pozíciu stránky v otázke po vykonaní zmien. Preto sa odborníci rozhodli pozrieť sa na stránky pomocou nástrojov pre webmasterov Google.

Pri audite sa zistilo, že vlastník lokality mal skryté komplexné navigačné a optimalizované prepojenia od používateľov, ale neodstránil ich z lokality. Odkazy zostávajú viditeľné pre vyhľadávače.

Vyhľadávače ukladajú prísne sankcie na zdroje, ktoré umožňujú maskovanie alebo zobrazenie rôznych údajov pre vyhľadávacie roboty a používateľov. V tomto príklade sa majitelia stránok vyhli sankciám, pretože experti agentúry včas zistili porušenie politiky vyhľadávačov. Skryté odkazy a navigácia boli odstránené v priebehu niekoľkých hodín, po ktorých bola obnovená poloha stránky v danej problematike.

  1. Affiliate marketing

Majiteľ informačného zdroja, ktorý má 1,5 milióna strán, sa obrátil na agentúru, pretože sankcie prijaté po implementácii algoritmu Google Panda. Majiteľ zarobil peniaze zobrazením reklamy a partnerského (affiliate) marketingu. Je otvorený pre indexovanie affiliate odkazy spôsobil Panda trest.

Po dokončení auditu experti agentúry navrhli kombináciu partnerských prepojení stránok do dvoch skupín. V prvej skupine bolo navrhnuté zahrnúť odkazy, ktoré nevytvárajú príjem. V druhej skupine by mali existovať prepojenia, ktoré sú pre majiteľa dôležité z finančného hľadiska. Podľa vyhľadávačov, všetky odkazy prvej skupiny mali byť odstránené. Návrhy druhej skupiny boli navrhnuté tak, aby boli ukončené atribútom nofollow. Agentúra tiež odporučila ďalšie kroky na zlepšenie kvality zdroja.

Po niekoľkých týždňoch vyhľadávači znovu skontrolovali stránku. Na prvý pohľad vlastník zdroja presne zakotvil odporúčania expertov. Vymazal staré affiliate odkazy a uzavrel nový atribút nofollow. Odborníci však zistili, že niekoľko stránok, ktoré obsahujú mnoho otvorených, umožňuje indexovanie externých odkazov.

Počas rozhovoru s vlastníkom zdroja sa ukázalo, že kedysi vytvoril a uverejnil svoj vlastný katalóg partnerských odkazov. Potom majiteľ na tieto odkazy bezpečne zabudol. Po ďalšej diskusii vlastník prostriedku odstránil niektoré odkazy zo svojho katalógu a zvyšok bol ukončený atribútom nofollow. To stačilo na zrušenie sankcií Pandy.

  1. Roboty meta tag duplikácie

Nesprávne používanie metaznačky Robots môže byť katastrofálne pre lokalitu SEO. Potvrdzuje to nasledujúci príklad z praxe uvedenej agentúry. Obchodníci s vyhľadávačmi oslovil majiteľ internetového obchodu, ktorý nemohol získať všetky stránky stránky indexované vyhľadávačmi. Počas auditu odborníci rýchlo zistili, že prehľadávače obchádzajú tieto stránky lokality, v metaznačke robotov, ktorej hodnota je noindex, nofollow. Odborníci odporučili, aby vlastník lokality otvoril stránky pre indexovanie.

Ak chcete, aby vyhľadávacie nástroje indexovali stránky, metaznačka robotov by mala mať index hodnôt, nasledovať :. Ak chcete stránku zatvoriť z indexovania, použite hodnoty noindex, nofollow :.

Po dokončení odporúčaní však roboti vyhľadávania neindexovali stránky. Opakované manuálne overovanie kódu HTML stránky odhalilo duplikáciu metaznačiek robota. V tomto prípade bol v prvom meta tagu index otvorený a v druhom bol zatvorený.

Ako viete, pri duplikovaní príkazov vyhľadávacie roboty vyberú najprísnejšie pravidlá. Preto v tomto prípade stránky stránky zostali neindexované. Odstránením duplicitných metaznačiek robotov vlastník lokality rýchlo dosiahol indexovanie stránky.

  1. Duplicitné hlavičky stránok

Re-optimalizácia alebo nesprávne použitie hlavičiek a metaúdajov patria medzi najčastejšie dôvody na zníženie pozície stránok v danej problematike. To možno vidieť na príklade informačnej stránky, ktorej majiteľ už dlho nedokázal pochopiť dôvody poklesu návštevnosti vyhľadávania. Audítori marketingových agentúr okrem toho nedokázali prvýkrát nájsť chyby.

Nakoniec analýza výsledkov skenovania pomocou Screaming Frog pomohla určiť duplikáciu hlavičiek stránok. Vzhľadom na technické nedostatky CMS v každej kategórii stránky druhej úrovne mal spoločný názov, ktorý sa zhoduje s názvom stránky prvej úrovne.

Stovky alebo dokonca tisíce stránok s identickými nadpismi sa tak stali dôvodom nízkej pozície stránok. V tomto prípade táto chyba neviedla k sankcii. Vyhľadávače však nepovažovali stránky s jedinečnými užívateľskými požiadavkami, ktoré nie sú jedinečné.

Vlastník stránky vykonal potrebné zmeny v CMS, po ktorom každá stránka druhej úrovne získala jedinečný titul. Potom sa obnovila prirodzená doprava na lokalitu.

  1. Kanonická url

Používanie kanonických adries URL pomáha zabrániť duplicitnému obsahu. Nesprávne použitie atribútu rel = "canonical" však niekedy vedie k katastrofálnym následkom pre stránky.

Majiteľ internetového obchodu sa obrátil na marketingovú agentúru s tradičnou sťažnosťou na pokles návštevnosti. Počas auditu identifikovali marketingoví používatelia nekonzistentné používanie kanonických adries URL. Niektoré stránky mali zodpovedajúci atribút a na iných chýbali.

Odborníci odporučili, aby vlastník prostriedku pridal ku každej stránke kanonické adresy URL. Zmeny nespôsobili žiadne ťažkosti: vlastník jednoducho pridal jeden riadok do HTML kódu stránok. Prevádzka na stránke sa však neobnovila.

Opätovná kontrola zdroja odhalila chybu: odkazy v kanonickej značke URL obsahovali veľké a malé písmená, zatiaľ čo pôvodné odkazy obsahovali iba malé písmená.

V dôsledku tejto chyby boli všetky stránky uvedené ako kanonické adresy URL, ktoré viedli k neexistujúcim stránkam. Niet divu, že internetový obchod nedostal prakticky žiadnu ekologickú dopravu. Vlastník lokality problém rýchlo vyriešil opravou chyby v odkazoch.

Dôverujte, ale overte

Dôvera je predpokladom úspešnej spolupráce medzi obchodníkmi a vlastníkmi stránok. Avšak, ak zákazníci dávajú prednosť implementácii plánov rozvoja lokality sami, experti na propagáciu vyhľadávačov by mali monitorovať ich činnosť. To je potrebné prinajmenšom s cieľom vyhnúť sa obvineniam z nekvalitného auditu a navrhnúť neefektívne kroky na optimalizáciu lokality.

Obchodníci môžu kontrolovať stránky pomocou služieb a softvéru. Môžu napríklad používať nástroje pre webmasterov Google a Yandex, Google Analytics a Yandex.Metrica, Netpeak Spider, Screaming Frog a ďalšie nástroje. Odborníci tiež musia vyhodnotiť zmeny vykonané manuálne, selektívne kontrolovať kód stránky a výsledky problému.

Myslíte si, že vlastníci stránok môžu pracovať nezávisle od stránok na odporúčanie obchodníkov? Mali by obchodníci v tomto prípade kontrolovať zákazníkov?

Zanechajte Svoj Komentár