Prečo obchodný parsers: rozhovor s zakladateľom TargetHunter Artem Morgunov

Na podujatí "RIF-Voronezh" som sa stretol s generálnym riaditeľom TargetHunter Artem Morgunovom a zorganizoval rozhovor. Navrhol som povedať viac parsers. Čo je to, ako to pomáha v podnikaní, ako sa dá využiť?

Ukázalo sa, že analyzátor pomáha nájsť zákazníkov, zamestnancov a dokonca aj chýbajúce zvieratá. Tu je taký eso Ventura vo svete sociálnych sietí =) Človek sa musí len naučiť, ako používať službu alebo najať cieleného špecialistu a už ste v tejto téme. Čo je najlepšie pre vaše podnikanie? Ďalšie informácie z rozhovoru.

Ahoj, Artem. Poďme od jednoduchých k zložitým. Stručne povedzte, čo je to parser a ako pomáha podniku?

Dobrý deň. Začnime s tým, že parser je nástrojom na vyhľadávanie publika VKontakte. Použite ho na lepšie pochopenie svojich potenciálnych zákazníkov. A samozrejme ušetriť rozpočty na reklamu.

Predpokladajme, že vaše publikum je: ženy sú vo veku od 18 do 40 rokov, ktoré majú tento mesiac narodeniny a sú prihlásené na odber aspoň troch skupín na vegetariánstvo. Analyzátor zbiera zoznam profilov pre vegetariánske narodeninové ženy a potom ich zobrazujete.

Je to jednoduché. Algoritmy nájsť cieľové publikum pre takmer každý výklenok podnikania, ak je v "VKontakte".

Ďalšia možnosť: s parserom nájdete skupinu pretekárov, potom sledujete nových účastníkov - horúci cieľ a ukážte im svoju ponuku. Môžete analyzovať podľa aktivít - rád, reposts, komentáre. Geolokáciou. To znamená, že systém nie je obmedzený na rovnaké záujmy, pohlavie a vek. Napríklad v našej službe viac ako 150 nástrojov pre zber publika.

Vedúci vývojár a zakladateľ služby, Danil, podrobne rozpráva o každom nástroji v dvoch prehľadoch funkčnosti TargetHunter (sú tu časové kódy pre video v príspevku).

Hovorilo sa, že VKontakte zatvorí API, myslíte si, že je to možné?

Poznámka: API VKontakte je rozhranie, ktoré vám umožňuje získavať informácie z databázy vk.com pomocou požiadaviek http na špeciálny server.

Zdá sa, že táto fáma je skoro taká stará ako cielená reklama na VKontakte =) A stále nevidím žiadny základ pre pocity divákov.

V poslednej dobe veľa komunikujeme s chlapmi z VK, stretávame sa, diskutujeme o rozvojových plánoch. Môžem povedať, že VKontakte je zďaleka najviac otvorená sociálna sieť. To je jedna z ich hlavných výhod, vďaka ktorej dostávajú veľkú podporu od komunity vývojárov. To je správny princíp, položený stále Durov. Myslím si, že v blízkej budúcnosti bude všetko v poriadku.

Dlho som sledoval vašu komunitu. Aké nástroje udržujete aktívne?

Všeobecne platí, že táto otázka je lepšie adresované Olya Borisova - náš obchodník. Všetky tieto zázraky sa dejú pod naším vedením :)

Z veže zvončeka poviem, že neustále analyzujeme záujmy a bolesti našich cieľových skupín. Berieme na vedomie návrhy a nápady našich predplatiteľov. Žiadna spätná väzba nezostáva bez pozornosti. A tak je možné dať ľuďom to, na čom im naozaj záleží - a to zase dáva dobrú účasť.

Odporúčam zástupcom všetkých firiem, aby pozorne počúvali svojich účastníkov, aby vykonávali rôzne aktivity zahŕňajúce a podporujúce ich činnosť.

Dobre, mám to. Myslím, že mnohí ľudia budú mať záujem vedieť, ako sa vám podarilo niekoľkokrát dostať Prometheus?

Nedávno sme analyzovali všetky komunity vo VK, ktoré dostali Prometheus a zistili, že máme jedinú podnikateľskú komunitu pre 100+ tisíc odberateľov, ktorí získali vyhľadávanú iskru viac ako trikrát. To je skutočne veľký úspech.

Náš obchodník, Olga, vystúpil na konferencii "Severe Petersburg SMM" minulý rok so správou o "Prometheus" - tam sa podelila o svoje skúsenosti. Ale teraz nemôžem všetko preložiť, takže krátko poviem - je potrebné, aby ste publiku obsah, ktorý bude háčik. Poskytne hmatateľné zapojenie.

Má zmysel, aby vlastník firmy nezávisle študoval nastavenie reklamy alebo je jednoduchšie kontaktovať špecialistu?

Ak je to vlastník malého alebo stredného podnikania, určite stojí za to objavovať. Prinajmenšom získa pochopenie toho, čo urobil smsman, ktorého si najal. Bude vedieť, čo očakávať a požadovať od takéhoto špecialistu.

Je možné, že majiteľ podniku bude mať rád rozsah reklamy, rozhodne sa s ním zaobchádzať samostatne. Možno dokonca ísť do temnej strany, otvoriť svoju agentúru, to sa tiež deje.

Ak nie je čas, musia sa prečítať aspoň prípady týkajúce sa jeho predmetu. Majiteľ firmy musí byť v riadku predmetu, aby sa tak nestávalo, že "SMM nefunguje."

Ako môže podnikateľ nájsť dobrého špecialistu na zriaďovanie reklamy tak, aby neodčerpával rozpočet? Čo hľadať pri výbere?

Radil by som najprv hľadať autorov prípadu z vášho výklenku. Prečítajte si recenzie o týchto špecialistoch. Môžete dokonca kontaktovať ľudí, ktorí napísali tieto recenzie, a osobne sa pýtať, ako boli spokojní s prácou špecialistu.

Ak nechcete vyčerpať rozpočet, neodporúčam kontaktovať začiatočníkov, ktorí sú pripravení pre vás zriaďovať reklamu zadarmo, kvôli skúsenostiam alebo prípadovej štúdii. Pri spolupráci s nováčikom je dôležité pochopiť, že úspory na odmeňovaní za prácu zvyšujú riziko straty rozpočtu na reklamu. Nováčik sa učí z vašich peňazí. Je to normálne, pretože ste sa rozhodli v jeho prospech.

Mimochodom, máme dobrý výber materiálov na tému "Kde nájsť dodávateľov?".

Čo si myslíte, ktorý zo sociálnych sietí má dnes najväčší potenciál na podporu podnikania?

"VKontakte". Tam je najväčšie pokrytie, čo sa dá povedať. Tu je tiež najväčšie množstvo informácií o záujmoch používateľa, ktoré vám umožňujú naučiť sa veľa o cieľovom publiku a dobre zacieliť reklamy.

Najbližším konkurentom VK je Instagram, ale zatiaľ nie je toľko príležitostí. Hoci Instagram je veľmi cool platforma pre niektoré priemyselné odvetvia, predovšetkým, krása.

Počul som, že niekedy sa parsery nepoužívajú výlučne na určený účel. Povedz mi viac, ako sa to stalo? Možno existujú príklady z osobnej skúsenosti?

Príklady hmotnosti. Od hľadania priateľov a spolužiakov až po hľadanie druhej polovice.

Často analyzátor používam na iné účely. Napríklad som dvakrát hľadal svoju uniknutú mačku. Prvýkrát som práve spustil propagačný post pre náš okres na super geo. Očití svedkovia ma kontaktovali a oznámili, kde bol nedávno videný. Po druhýkrát som našiel utečenca pomocou nášho vyhľadávacieho nástroja pre kľúčové frázy.ktorého mačka, ktorej mačka, mačka našla atď. - tak som našiel dievča, ktoré vyzdvihlo náš gulen a písalo o tomto príspevku s fotografiou na jej stránke.

S pomocou TargetHunter sme našli programátora, ktorý pracuje už druhý rok. A tu náš účastník podrobne rozpráva o tom, ako nájsť spriaznenú dušu pomocou analyzátora.

Najlepšie komentáre k materiálu:

Povedal by som, že schopnosť hľadať čokoľvek vo VC je obmedzená len vašou predstavivosťou. V roku 2017 sme usporiadali súťaž s príbehmi o neštandardnom používaní analyzátora - môžete si prečítať príbehy víťazov.

Existujú oblasti podnikania, ktoré nie sú ziskové, aby sa mohli presúvať prostredníctvom zacielenia? Ak áno, ktoré?

Myslím si, že takéto oblasti existujú. Je ťažké ho okamžite volať. Stáva sa, že klasický marketing funguje efektívnejšie v prípadoch s obchodmi pre široké publikum - napríklad reklama na asfalte. Všeobecne platí, že všetko záleží na úlohách, ktoré sú umiestnené pred SMM - je možné propagovať tehelňu. Avšak predtým, ako niečo poviete, je lepšie otestovať a pozrieť sa na štatistiky. Poviem jednu vec: v tomto prípade by ste sa nemali spoliehať len na osobné pocity.

Rozhovory, s ktorými by ste chceli odborníka čítať a prečo?

Páči sa mi rozhovor s Chizhovom. Rád by som si prečítal rozhovor s Dmitrijom Rumyantsevom.

Počul som, že ste relatívne nedávno začali hovoriť na konferenciách. Páči sa vám práca s verejnosťou? Povedz mi o svojej skúsenosti.

To je naozaj skvelý zážitok. Vedel som, že veľa ľudí sa pred predstavením obáva, ale akonáhle sa ma osobne dotklo, cítil som plnú silu vzrušenia. Pocit nie je najpríjemnejší, najmä na prvom mieste. Je to ako ponoriť sa do diery. Stretnutie a dostať sa do ľadovej vody je ťažké, rovnako ako ísť na javisku k publiku. Ale ak som sa ponoril, bude to jednoduchšie. Je dôležité znášať adrenalín.

Všimol som si tiež, že na túto tému môžete pripraviť zaujímavé príbehy a vtipy. Budú sa hodiť počas predstavenia, aby povzbudili divákov, ak ľudia začnú zívnuť. Napríklad príbeh o nájdení mačky s pomocou analyzátora je pre mňa skvelý.

Čo čaká SMM v nasledujúcich 5 rokoch? Aké zmeny nastanú v teréne?

Nechcem moc wang, ale zdá sa mi, že zmeny budú významné, vzhľadom na tak dlhú dobu. Myslím, že mnohé funkcie budú automatizované. Používatelia, vrátane podnikov, sú ešte viac vtiahnutí do sociálnej siete, čo zabezpečuje maximálne pohodlie stránky. Môžu zaviesť akékoľvek obmedzenia pre registráciu profilov, aby sa zbavili falzifikátov. Úroveň zabezpečenia sa zvýši.

Neviem, či bude móda pre osobnú značku pokračovať, ale v tomto ohľade bude konkurencia určite rásť, keďže existuje viac a viac špecialistov. Obsah bude obzvlášť dôležitý pri propagácii, pričom sa výrazne zlepší vďaka konkurencii.

Trh SMM porastie, podnikatelia budú v tejto veci viac pútaví, preto prežijú len odborníci, ktorí pracujú a nie len chatujú na webinároch. Boj proti podvádzaniu a šedej metóde dosiahne tento cieľ.

Čo si myslíte, že chýba v modernej propagácii SMM?

Ladená interakcia medzi špecialistom a klientom. Pochopenie cieľa a jasné vyjadrenie problémov riešia mnohé otázky. Dokonca aj začiatočník môže dať dobrý výsledok, ak klient presne určí, čo chce. Tiež nie je dosť dobrých špecialistov, ktorí môžu viesť klienta k tomu, čo chce.

Trh je málo rozvinutý. Mnohí podnikatelia stále nevedia, čo je to SMM. To je typické pre regióny. Niekto chápe, že musíte stiahnuť stránku a skupinu, ale ako to urobiť - nikto nehovorí. Trh SMM má stále priestor na rast. Potrebujete viac praxe.

Mimochodom, blog TexTerra už má rozhovor s Alexandrom Postanovičom, kde hovoril o svojej ceste k SMM.

Je pravda, že ak vyplníte tetovanie logom TargetHunter, potom môžete získať celoživotný prístup? Pracuje propagácia stále?

Pravda! A ak vyplníte logo VK, môžete získať večný "Prometheus". Aj keď tu niekedy nie je ani tak jednoduché dať kliešť. Čo sa týka akcie, napíšte osobne, zvážte túto otázku =)

Dievča urobilo tetovanie s logom TargetHunter, za ktoré získala celoživotný prístup k maximálnej miere služieb.

Čo očakávať od TargetHunter v blízkej budúcnosti? Príprava akýchkoľvek nových projektov alebo riešení?

Na rok 2019 plánujeme škálovanie a niekoľko nových projektov. Samozrejme, že neodhalím, čo to bude, ale trh SMM rozhodne nestačí na dlhú dobu. Prichádzajú veľké zmeny a zlepšenia.

prudký útok

  • "Cerebro" alebo Pepper Ninja?

Alebo =)

  • Ktoré mesto môže byť právom nazývané hlavným mestom SMM a prečo?

Určite, Peter. Všetky najlepšie SMM strany sa konajú v Petrohrade.

  • Najlepší obchodník, ktorý kedy vie ... (pridať odpoveď)

Hádajte bolesti CA.

  • "VKontakte" zatvorené. Čo budete robiť?

Mesiac pristávam na nejakom ostrove, konečne si oddýchnem.

  • Čomu mu poviete, čeliť Durovovi?

Ahoj, išiel do kaviarne, sto rokov nie vidieť!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár