Reklama na tetovanie ako nástroj PR: 7 skutočných príbehov

Videli ste ľudí, ktorí majú na čele, chrbte a na iných miestach logá a mená známych značiek? Myslíš, že sú šialení? Alebo im boli sľúbené milióny?

Našiel som takých ľudí. Medzi nimi - showman, tetovanie majster, riaditeľ siete automobilových služieb a dokonca aj zamestnanec "Texterra". Hrdinovia vám povedia, čo im to urobilo. Bežam trochu dopredu. Ukázalo sa, že existujú len štyri dôvody pre použitie komerčné tetovanie (alebo tetovanie s natívne reklamy) - peniaze, zadarmo nishtyaki, láska k značke a veľmi "len pre zábavu".

Každý z nich podrobne zvážte.

Prvým dôvodom sú peniaze

V roku 2012 sa rezident Petrohradu Igor Lisovenko rozhodol predať sám. Presnejšie, koža na chrbte. Tetovací stroj ho rozdelil na 950 identických štvorcov, z ktorých každý bol postavený na predaj. Ako bolo plánované, kupujúci mohli kúpiť buď celý priestor za 570 tisíc eur, alebo samostatne - 600 eur za každý štvorcový centimeter. Igor sa chystal umiestniť logá inzerentov na zakúpené stránky.

Nie je možné speňažiť chrbát.

"Doteraz kúpili námestia len dvaja klienti," povedal Igor. "Samozrejme, čakal som na peniaze, ale dostal som o niečo viac. Bol som pozvaný na televízne programy, niekedy som mal poplatky, nových známych. Ešte som to neľutoval."

Mimochodom, Igor nie je sám. V jednej z tematických skupín v "VKontakte" ľudia aktívne ponúkajú svoje časti tela (to znie strašne, áno) pre maľovanie.

V roku 2011, 220 Volt začala bezprecedentné akcie v Rusku. Ponúkli, aby sa tetovanie za peniaze. Účastník akcie sa naplnil firemným logom o veľkosti najmenej 5 x 5 cm a za to dostal 10 000 rubľov. Táto organizácia sa stala prvým ruským distribútorom reklamy na ľudskom tele.

Veľa ľudí bolo ochotných: na zozname víťazov bolo 84 ľudí. Medzi nimi je Moskovská Tatyana Belolipetskaya.

"No, nie presne pre korisť - urobil som toto tetovanie nie za peniaze," zdieľa Tatiana Belolipetskaya. "Počul som v rádiu o akcii, páčila sa mi myšlienka: som veľmi energický človek, 220 voltov je o mne. Môj priateľ a ja sme sa rozsvietili, rozhodli sme sa urobiť Tetovanie a fotenie v štúdiu Samozrejme, bola tu aj otázka sporenia - prečo dostať tetovanie za peniaze, ak to dokážete zadarmo! Áno, zaplatia aj teba! Ale to nebola hlavná vec. Ak vám boli ponúknuté veci, napríklad logo McDonald's, I by nesúhlasil.

Čo je dobré v tomto tetovaní - to môže byť interpretované rôznymi spôsobmi. Pre mňa znamená 220 voltov energiu. Mnohí spájajú tetovanie so mnou, a nie s logom obchodu. Keď hovorím o tejto akcii, začnú hovoriť o nezmyselnosti kresby. Samozrejme, je to škoda.

V mojom tetovaní nájdete iné významy. Môj konzervatívny a kategorický priateľ si našiel asociáciu s ruským rockom - pieseň performera Mary 220 voltov.

Ľutoval som o 8 rokov neskôr? Áno. Napriek tomu, že som robil tetovanie na takom mieste, aby som ho mohol skryť v súvislosti s povahou mojej činnosti (som herečka) - možno to vidieť. Často sú to hlúpe vtipy a otázky. A je tu veľa odliatkov a pracovných miest, ktoré vyžadujú ľudí bez obrázkov na tele.

Druhý dôvod - pre nishtyaki

Peniaze nie sú hlavným motivátorom. Schopnosť jesť pizzu zadarmo sa tiež môže stať hnacím faktorom na ceste do tetovacieho salóna.

V minulom roku začala Domino Pizza povýšenie. Každý účastník, ktorý urobil tetovanie s logom spoločnosti, musel získať certifikát na 100 bezplatných pizz za rok až 100 rokov. Je pravda, že sa neskôr ukázalo, že len prvých 350 účastníkov malo šťastie - zvyšok bol odporučený zrušiť nahrávanie do tetovacieho umelca.

Alexey Burtsev mal šťastie - bol jedným z prvých.

"Rozhodol som sa zúčastniť na vtipu, pomyslel som si: "Čo ak naozaj jazdíte?" Vzhľadom k tomu, môj brat je tetovanie, nebolo ťažké pre mňa prísť a vyplniť tetovanie ten deň.

Potom, podľa podmienok súťaže, som poslal fotografiu na internet s hashtag # dominosnavsevsegda. Potom som bol pozvaný, aby som dostal potvrdenie do hlavnej kancelárie.

Po prvé, samozrejme, existovali pochybnosti, ale keď som prvýkrát použil propagačný kód, všetci zmizli.

Na oplátku som dostal 100 pizzas ročne. Minulý rok som už strávil všetko - tento rok ešte neboli vydané certifikáty. Pre seba som si uvedomil, že v takých množstvách je pizza kontraindikovaná. Ale v žiadnom prípade som to neľutoval. "V súčasnosti nemôžete robiť bez rýchleho občerstvenia a táto propagácia šetrí peniaze."

Zdôvodnenie Tri - pre myšlienku (pre lásku)

Niekedy je názov značky alebo produktu zachovaný nie za peniaze alebo dokonca za voľné buchty, ale jednoducho kvôli pocitom, ktoré ohromujú vaše srdce pre vašu obľúbenú prácu. Danil Solovyov, riaditeľ siete autoservisov Fit Service Novosibirsk, a jeho zamestnanci urobili tetovanie s logom vlastnej spoločnosti.

„Bolo to v roku 2014,“ povedal Danil. „Na firemnej párty sme tvrdili, že naša spoločnosť miloval viac a čo bolo na ňu pripravené. Výsledkom bolo 5 plnených tetovaní s logom - tu sú na fotografii.

Všetko bolo urobené úplne dobrovoľne. Nemali sme cieľ stať sa slávnym - prvý rok o našom spontánnom rozhodnutí nikto nevedel. Potom jeden novinár videl - a to začalo, začali rozhovor.

Teraz je už sedem z nás - do firmy prišli noví ľudia, ktorí sa naplnili duchom spoločnosti a rozhodli sa vyplniť tetovanie. Pokiaľ viem, nikto to neľutoval. Práca v Fit Service je pre každého z nás významnou etapou života, rozhodli sme sa ho zachovať.

Uložiť bližšie k pokožke môže nielen logo a obchodný názov. Redaktorka oddelenia SMA Texterra Dasha Zavyalova vyplnila celý článok z nášho blogu. Neverte? Tu je článok.

„Prechádzal som páskou vo VKontakte, videl som náš nový príspevok so starým článkom Denisa Savelyeva,“ spomína Dasha. „Rozhodol som sa ho previesť na masy: zdalo sa mi to cool a čerstvé naplniť celý článok z nášho blogu na mojej ruke. na nové tetovanie som napísal na mojej stránke, že v 88 rád budem robiť tetovanie, to je všetko.

Zdieľal som ho na verejnosti, bavil som sa v komentároch a na nasledujúci víkend som išiel k pánovi.

Aký zisk som dostal? Nové tetovanie, komentár od nášho autora ("Nie dievča, ale oheň!"), A srdečne sa smiali s priateľmi.

Samozrejme, neľutoval som to. Už mám veľa tetovaní, aby som sa bál o jednu z nich. Keď potrebujete skryť obrázky a zbaviť sa palby otázok, stačí si dať niečo s dlhými rukávmi.

Ak sa náhle musíte zmeniť zamestnanie, nestane sa nič zlé ani: normálni zamestnávatelia už dávno pochopili, že žiadateľ by mal byť posudzovaný podľa zručností, nie podľa prítomnosti tetovania. Máme zamestnancov tucet dvoch alebo troch ľudí s rôznymi tetami a všetci sú vynikajúci špecialisti. Len si myslím, že musíte byť slušný človek a robiť svoju prácu dobre, potom sa nikto nestará o to, čo je plnené na koži.

Zdôvodnenie Štyri - pre zábavu

Prečo nie? Showman, Ilya Bomber, je plný tetovanie, ešte jeden - o jedno menej - bez rozdielu.

"Áno, mám na sebe niekoľko log: show na tetovanie, tetovacie štúdiá, YouTube. Bolo to zábavné, v atmosfére zábavy a pozitíva. Na oplátku som nedostal nič iné ako zábavu. A neľutoval som to - prečo čo sa už stalo?

A trochu viac o láske k pizze. Alebo o láske tetovania - čo je viac. V marci 2017 oznámila pobočka Togliatti Dodo Pizza súťaž: každý, kto dostane tetovanie s logom spoločnosti, dostane 15% zľavu na celú pizzu. Prvým odvážlivcom bol Jevgenij Panteleev.

Evgenia, podobne ako Ilya Bomber, nebola cudzinec: na živom vesmírnom chlapcovi nebol žiadny tatuha. Teraz však toto rozhodnutie ľutoval.

"Môj tetovací umelec navrhol, aby som si to tetovanie - a predtým, že boli požiadaní, aby našli 2-3 osoby, ktoré boli pripravené na to. Ponúkol som ho vyplniť a potom blokovať. Ale to bolo tak bolestivé, že nedosiahli strop."

V skutočnosti som súhlasil len pre zábavu. No, oni dali doživotnú zľavu a niekoľko pizze. Ani túto zľavu nepoužívam. A všeobecne ľutoval - to nestojí za to. Možno to raz budem držať.

Poraziť alebo nie poraziť, to je otázka

Závery postáv nejednoznačné. Niektorí z nich už ľutovali to, čo urobili, iní, naopak, naďalej horia s obchodom spoločnosti a niekto jej konzumuje pizzu a chválu.

A o tom by ste sa rozhodli? Napíšte svoj názor v komentároch, diskutujte =)

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár