Stredná Ázia je v šoku: najviac škandalózne reklamné kampane významných značiek

Už niekoľko dní sa už vášeň varí okolo reklamnej kampane Reebok # nykakameramki. Kyvadlo škandál hojdačky, odhaľujúce nové detaily. Odborník, ktorý schválil škandalózne slogany, bol prepustený. Teraz hovorí novinárom o zastaralej spoločnosti a hľadá nové zamestnanie.

Medzitým Reebok komentoval situáciu na oficiálnej úrovni. Hovorca značky Daniel Sarro povedal, že škandalózne plagáty neboli koordinované s manažmentom a neodrážajú názory a názory spoločnosti.

Fráza "Presunúť do ..." sa stala mémou a chodí na internete.

V tomto ohľade je hriechom nespomínať si iné reklamné kampane veľkých značiek, ktoré naraz šokovali Strednú Áziu.

Výber vyrobený výlučne pre vašu zábavu. Nič sa neobhajujeme, nikoho nemyslíme a v týchto výberoch nehľadáme skryté významy.

"Unhate" (Benetton, 2011)

Talianska odevná značka je známa premyslenými, jasnými a ostrými spoločenskými reklamnými plagátmi. Ale kampaň "Unhate" ("Nie na násilie") prekvapil aj fanúšikov značky, ktorí si zvykli na provokácie. Politickí a náboženskí vodcovia na plagátoch "zlúčili pery v bozkoch." No, obchodníci by použiť skutočné fotografie z kroniky! Nie, to je ono - Photoshop Almighty =)

Hrdinovia fotografie boli v nepríjemnej pozícii. Ak sa podmienený Paris Hilton môže dostať do súdneho procesu kvôli urážlivej cti a dôstojnosti, politickí vodcovia na to zjavne nie sú. Preto Biely dom obmedzil zahalené kampane nesúhlas. "Naša politika neschvaľuje použitie mena a imidžu prezidenta na propagačné účely."- povedal hovorca Bieleho domu Eric Schulz. Výslovný nesúhlas vyjadril iba zástupca Vatikánu, ktorý vyhlásil urážku pocitu veriacich. Benetton rozhodol, že nebude hrýzť husi a rýchlo odstránil fotografiu bozkom pápeža Benedikta XVI. A egyptského imáma z kampane. Avšak už sa podarilo rozptýliť na internete a vytvoriť rezonanciu.

"Zmrzlina je naše náboženstvo" (Antonio Federici, 2010)

Myšlienka reklamnej kampane je jednoduchá - zmrzlina je tak lákavá, že jej nie je možné odolať. Ale pre jeho realizáciu, obchodníci britskej značky Antonio Federici jasne vybrali nesprávnu tému. Londýnske úrady zakázali umiestňovanie plagátov s tehotnou mníškou a nejednoznačnými kňazmi na uliciach mesta v predvečer návštevy pápeža Ríma. Hypunut nefungoval, hoci reklama sa stále objavovala v niektorých časopisoch.

"Zaviazať sa k niečomu" (Equinox, 2016)

Reklamná kampaň siete fitness klubov Equinox so sloganom "Dedikát" je len skladom pre fanúšikov škandálov. Tu a verejné kŕmenie prsníka, a "silný / nezávislý s 40 mačiek", a muž-narcis, a krajiny chlap uviazol na včely. Súdiac podľa negativity v sociálnych sieťach, kampaň nekorešpondovala s komplexmi niekoho iného.

"Bliká v #mycalvins" (Calvin Klein, 2016)

Toto je prvá reklama spodného prádla, ktorá bola obvinená z podpory sexuálneho obťažovania. Po fotografii mladej herečky Clary Christine zo šťavnatej perspektívy sa objavil na oficiálnom účte Calvin Klein, aktivisti spustili celú kampaň proti seriálu #mycalvins. Podľa ich názoru takéto fotografie podporujú nezdravú tendenciu fotografovať ženy pod sukňou alebo šortkami. Neskôr sa vo Veľkej Británii dokonca pokúsili zaviesť zákon, ktorý by umožňoval uväznenie za takéto obrazy.

Značka nepokračovala v nespokojnosti a fotografiu neodstránila. Hrdinka škandalózneho obrazu uviedla, že ľudia sú jednoducho uväznení vo vzťahu k ich telu. Je pravda, že pre jej najviac škandalózne fotenie sa stal vrcholom jej kariéry. Svetové značky po škandále neponúkli jej spoluprácu a kariéra herečky ešte nebola stanovená.

"Za zatvorenými dverami" (Eckhaus Latta, 2017)

Pri pohľade na novú reklamnú kampaň si mnohí mysleli, že oficiálna webová stránka oblečenia Eckhaus Latta bola napadnutá a zmenila sa na archív jahôd. Pretože séria fotografií "Za zatvorenými dverami", venovaná novej kolekcii, nebola len úprimná, bola vyvážená na pokraji erotiky a úprimného porno. Nahé intímne miesta modely kreatívy uzavreté pixely, ale to neurobil fotografie skromnejšie. Niektoré plagáty zachytili modely toho istého pohlavia, to boli práve tieto obrazy, ktoré spôsobili najväčšiu nespokojnosť.

"Vyzerá to, že na strane sú nejaké veci" (Burger King, 2016)

Ruská rohož je reklamným motorom, tvorcovia Burger Kinga rozhodli a vydali plagáty so zahaleným obscénnym sloganom na oznámenie novej propagácie. V sociálnych sieťach reklama zafukali, pretože príjem je porazený (skôr značka už niečo podobné).

Čo si myslíte o provokáciách v reklame? Mám ísť nad rámec dosiahnutia marketingových cieľov?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár