Ako spustiť webovú stránku v lokálnom počítači

Ak nechcete otvoriť prístup na stránku vo fáze návrhu, použite lokálny server. Pomocou špeciálneho softvéru môžete do počítača nasadiť zdroj a pracovať s ním. Potom stránky môžu byť prevedené na poskytovateľa hostingu servera. Nižšie nájdete podrobnú inštalačnú príručku pre obľúbené lokálne servery.

Čo je lokálny server a kedy je potrebný?

Hovoríme o programe alebo sade programov, ktoré napodobňujú prácu skutočných poskytovateľov hostingu serverov. Lokálny server poskytuje prístup k prostriedkom prostredníctvom prehliadačov. Sada programov a skriptov konvertuje informácie z databáz MySQL a programovacích jazykov, ako je Perl a PHP, do HTML a CSS kódu, ktorý webové prehliadače chápu.

S pomocou lokálneho servera môžete pripraviť stránku pre verejný prístup. Vo fáze vývoja je zdroj viditeľný len pre vás a vašich kolegov. To šetrí živým návštevníkom a vyhľadávacím robotom v interakcii s prázdnou a nedokončenou stránkou. Môžete skontrolovať pracovnú kapacitu zdroja, ovládať administračnú konzolu a vykonávať ďalšie potrebné akcie v bezpečnom prostredí.

Pomocou lokálneho servera môžete skontrolovať zmeny na existujúcich lokalitách. Ak to chcete urobiť, skopírujte zdroj a spustite ho na počítači. Ak je stránka poháňaná programom WordPress, úlohu možno vyriešiť pomocou doplnku Duplicator.

Najobľúbenejšie softvérové ​​riešenia zahŕňajú Open Server, Denwer, XAMPP, Desktop Server a ďalšie. Nižšie nájdete návody na prácu s najžiadanejšími lokálnymi servermi. Ale najprv, venovať pozornosť príprave PC.

Ako pripraviť počítač na prácu s lokálnym serverom

Ak chcete spustiť lokálny server v počítači, budete musieť zmeniť nastavenia niektorých programov alebo operačného systému. Aby servery fungovali, musíte uvoľniť port 80, ktorý je na väčšine počítačov obsadený týmto procesom.

Najprv skúste zmeniť nastavenia služby Skype. Otvorte ponuku Skype "Nástroje - Nastavenia - Rozšírené - Pripojenie". Zrušte začiarknutie políčka vedľa možnosti "Použiť porty 80 a 443 pre ďalšie prichádzajúce pripojenia." Uložte zmeny a reštartujte program. "

Ak zmena nastavení programu Skype nepomôže, pravdepodobne budete musieť zmeniť nastavenia operačného systému. Port 80 je často obsadený Internet Information Services (IIS). Ak to chcete overiť, zadajte príkaz netstat -aon | findstr 0.0: 80. Ak port 80 skutočne zaberá systémový proces, v dialógovom okne v poslednom stĺpci uvidíte hodnotu "4".

Ak chcete vypnúť službu IIS, v ovládacom paneli vyberte ponuku „Programy a funkcie - Zapnite alebo vypnite funkcie systému Windows“. Zrušte začiarknutie políčka vedľa možnosti „IIS“ a uložte zmeny. Môže sa vyžadovať reštart systému.

Ak zmena nastavení systému nepomohla, vypnite bránu firewall. Niektoré brány firewall blokujú port 80. Ak tento krok tiež nepomohol, prevezmite a spustite doplnok pre Windows TCP View. Program nevyžaduje inštaláciu. S ním uvidíte zoznam aktívnych procesov a použitých portov. Nájdite proces, ktorý zaberá port 80 a vypnite program, ktorý je k nemu priradený pri práci s lokálnym serverom.

Keď je port 80 vydaný, pokračujte v inštalácii lokálneho servera.

Pozri tiež: Ako sa stať sadzačom, alebo Prečo by základy sadzieb mali vedieť všetko

Desktop Server: jednoduchý spôsob, ako spustiť WordPress stránky lokálne

Ak vytvárate webovú stránku na WordPress, použite Desktop Server. Stiahnite si distribúciu z oficiálnej stránky projektu. Rozbaľte archív a spustite inštalačný program.

Aktivujte Desktop Server a použite ponuku Create New development site. V predvolenom nastavení obsahuje inštalačný balík starú verziu CMS WordPress. Môžete si stiahnuť a nahrať do priečinka Xampplite - Blueprints na jednotke C distribučnú súpravu aktuálnej verzie programu WordPress.

V rozbaľovacej ponuke vyberte príslušnú distribúciu, zadajte názov experimentálnej stránky a kliknite na tlačidlo Vytvoriť.

Kliknite na odkaz poskytnutý programom na dokončenie inštalácie programu WordPress.

Vyberte preferovaný jazyk. Zadajte názov stránky, používateľské meno, e-mail a heslo.

Prehliadač zobrazí úvodnú stránku. Ak chcete vstúpiť do administratívnej konzoly, zadajte heslo vytvorené v predchádzajúcom kroku.

Na vytvorenie webovej stránky a otestovanie jej výkonnosti použite príručku pre začiatočníkov. Môžete napríklad nainštalovať a konfigurovať tému, používať ďalšie doplnky, pridať sledovacie kódy pre služby webovej analýzy. Lokalita na lokálnom serveri má rovnakú funkcionalitu ako zdroj na serveri poskytovateľa hostingu.

Ako spustiť lokalitu na Open Server

Funkcia Open Server - schopnosť pracovať bez inštalácie softvéru do počítača. Server môžete spustiť z jednotky USB.

Stiahnite si distribúciu z oficiálnej stránky projektu. Open Server je možné používať zadarmo. Vývojári ponúkajú dar na rozvoj projektu. Rýchlosť sťahovania je bez platby veľmi obmedzená. Stiahnite si celý balík bude trvať niekoľko hodín.

Aktivujte inštalačný program a zadajte cestu na rozbalenie archívu. Štandardne program ponúka inštaláciu na systémový disk, ale nastavenia môžete zmeniť.

Spustite spustiteľný súbor v priečinku Open Server a vyberte jazyk.

Ak sa všetko urobí správne, v zásobníku sa objaví červená vlajka. Kliknutím naň začnete so serverom.

Zadajte do panela s adresou adresy prehliadača // localhost /. Uvidíte uvítaciu stránku.

Teraz nainštalujte vybraný CMS na lokálny server. Vytvorte nový priečinok v sekcii Domény. Rozbaľte archív s rozložením motora v ňom.

Reštartujte Open Server pomocou ponuky zásobníka.

Pozri tiež: Ktorý redakčný systém si vybrať: sprievodca pre výber "motora" pre danú lokalitu

Do panela s adresou prehliadača zadajte adresu URL experimentálnej stránky. Dostanete sa do inštalačného menu CMS.

Ak chcete pokračovať v inštalácii, musíte vytvoriť databázu. V ponuke Open Server management sa prihláste do ovládacieho panela phpMyAdmin. Ak chcete pristupovať na server, zadajte koreň užívateľského mena a pole „Heslo“ nechajte prázdne.

V ovládacom paneli phpMyAdmin vyberte záložku "Databázy" a vytvorte databázu experimentálnej stránky.

V inštalačnej ponuke programu WordPress zadajte názov databázy a meno používateľa. Dokončite inštaláciu: zadajte názov stránky, užívateľské meno, heslo, e-mailovú adresu administrátora.

Teraz môžete pracovať s webom na lokálnom serveri.

Po vývoji ho preneste na poskytovateľa hostingu servera.

Ako pracovať s lokálnym serverom Denwer

Denwer zostáva veľmi populárny medzi webmasterov a profesionálnych vývojárov, aj keď mnohí odborníci hovoria tento softvér zastaraný. Jeho schopnosti však postačujú na spustenie a konfiguráciu stránok na obľúbenom CMS.

Stiahnite si distribúciu zo stránky projektu. Zatvorte prehliadače a spustite inštalačný program. Použite výzvy v dialógovom okne inštalačného programu. Po dokončení inštalácie prehliadač otvorí uvítacie okno. Program môžete spustiť pomocou skratky Štart Denwer.

V paneli s adresou prehliadača zadajte adresu URL // localhost / denwer /. Dostanete sa na úvodnú stránku lokálneho servera Denwer.

Ak chcete nainštalovať CMS na lokálny server Denver, vytvorte sekciu s názvom lokality v priečinku WebServers - Home. V sekcii vytvorte ďalší priečinok s názvom www. Rozbaľte archív s rozložením motora v ňom.

Vytvorte databázu pilotných stránok v sekcii správy phpMyAdmin. V adresnom riadku prehliadača zadajte adresu // localhost / tools / phpMyAdmin /.

Reštartujte lokálny server pomocou zástupcu Restart Denwer na pracovnej ploche. Nainštalujte WordPress. V paneli s adresou prehliadača zadajte adresu experimentálnej stránky.

Pozri tiež: Ako nastaviť zrkadlo lokality

Po dokončení vývoja preneste stránku z lokálneho servera na server poskytovateľa hostingu.

Venujte pozornosť funkciám odstránenia lokálneho servera z počítača. Ak chcete odstrániť Denver, postupujte nasledovne:

 • Zastavte server pomocou zástupcu Stop Denwer na pracovnej ploche.
 • Do príkazového riadka zadajte príkaz subst z: / d. To je potrebné na odstránenie virtuálneho disku Z, ktorý sa vytvorí počas inštalácie softvéru Denver. Ak ste namiesto predvolenej hodnoty Z použili iný názov virtuálneho disku, zadajte ho do príkazu.
 • Odstráňte priečinok WebServers z jednotky C.
 • Odstráňte miestne skratky správy servera z pracovnej plochy.

Úplne ste odstránili Denver z počítača.

Ako vytvoriť webovú stránku na lokálnom serveri Xampp

Xampp je populárny softvérový balík na vytvorenie lokálneho servera Apache. Ak chcete nainštalovať softvér, prevezmite si distribúciu a spustite inštalačný program. Počas inštalácie ponechajte predvolené nastavenia. V prípade potreby zmeňte inštalačnú cestu.

V priečinku Xampp aktivujte ovládací panel: spustite aplikáciu xampp-control. Na paneli spustite server a databázu Apache.

Do panela s adresou prehliadača zadajte adresu URL // localhost. Ak Xampp funguje správne, dostanete sa na úvodnú stránku.

Vytvorte databázu pilotných stránok. V adresnom riadku prehliadača zadajte adresu URL // localhost / phpmyadmin /. Na karte "Databázy" zadajte názov databázy a kliknite na tlačidlo "Vytvoriť".

Nainštalujte na lokálny server WordPress. Stiahnite si distribúciu z oficiálnej stránky a rozbaľte ju do priečinka xampp - htdocs. Zadajte URL testovacieho miesta ako názov priečinka súboru motora.

Na dokončenie inštalácie CMS zadajte URL adresu / localhost / folder-name do adresného riadku prehliadača. Namiesto hodnoty názvu priečinka zadajte názov priečinka so súbormi CMS.

Dokončite inštaláciu a skontrolujte fungovanie stránky.

Pozri tiež: Ako používať návrhárov webových stránok, alebo sa platformy pre platformu cloud stanú alternatívou k CMS

Ako používať lokálny server Winginx

Winginx je lokálny server, pomocou ktorého môžete rýchlo vytvoriť webovú stránku vo vašom počítači. Stiahnite si distribúciu a spustite inštalačný program. Po nainštalovaní softvéru kliknite na ikonu zásobníka Winginx a aktivujte komponenty programu.

Kliknutím na prepojenie Winginx Workbench otvoríte ovládací panel programu. Vytvorte nový projekt a zadajte adresu pilotnej stránky.

Prejdite na ovládací panel phpMyAdmin pomocou menu "Databázoví manažéri - phpMyAdmin". Vytvorte databázu pilotných stránok.

Otvorte priečinok stránky pomocou príslušného menu na ovládacom paneli Winginx.

Rozbaľte distribúciu vybraného CMS do adresára public_html.

Zadajte adresu wp-admin / install.php do panela s adresou prehliadača a nainštalujte ho na server.

Dbajte na pohodlný plánovač úloh v ovládacom paneli Winginx. S ním môžete plánovať prácu na mieste, monitorovať plnenie úloh a brať do úvahy pracovný čas.

Ako preniesť platnú lokalitu na lokálny server

Ak chcete zmeniť existujúcu lokalitu bez rizika straty údajov alebo narušenia jej výkonu, preneste zdroj na lokálny server. Ak používate WordPress, postupujte nasledovne:

 • Spustite lokálny server a nainštalujte naň WordPress.
 • Nainštalujte na lokálnu stránku šablónu návrhu, ktorú používate na skutočnom zdroji.
 • Nainštalujte na platnú stránku a aktivujte plugin Duplicator.
 • V administratívnej konzole vyberte ponuku Duplikátor - balíky. Kliknite na položku Vytvoriť nový.
 • Stiahnite si vytvorené balíky na pevný disk. Presunúť ich do koreňového adresára prostriedku na lokálnom serveri.
Pozri tiež: Adaptive Layout vs. mobilnú stránku, alebo akú stratégiu na prispôsobenie sa mobilnej prevádzke bude v budúcnosti prospešná?
 • Zadajte cestu k súboru installer.php v testovacom prostriedku v paneli s adresou prehliadača. Dostanete sa na stránku inštalácie databázy.
 • Odstráňte súbory install.php a wp-config.php z koreňového adresára testovacieho prostriedku.
 • Zadajte používateľské meno a názov databázy experimentálnej lokality. Všimnite si, že ste si prečítali technické upozornenie a spustíte inštaláciu kópie prostriedku na lokálny server. Spustite inštaláciu.

Po dokončení inštalácie skontrolujte fungovanie stránky na lokálnom serveri. Uvidíte presnú kópiu aktuálneho prostriedku so všetkými publikáciami a nastaveniami.

Stránku môžete preniesť zo servera poskytovateľa hostingu na experimentálny zdroj na lokálnom serveri bez pomoci doplnkov. Na tento účel môžete v administratívnej konzole použiť funkciu "Export".

Pomocou funkcie "Import" môžete nahrať výsledný súbor na lokálny server.

Čo ak nepoužívate program WordPress? Tu je univerzálny spôsob prenosu zdrojov. V ovládacom paneli phpMyAdmin vyberte databázu experimentálnej lokality. Zadajte obvyklú metódu exportu, ktorá zobrazí všetky nastavenia. Vyberte metódu kompresie gzip. Nemeňte iné nastavenia. Spustite databázu exportu.

Prehliadač stiahne súbor s príponou sql.gz na pevný disk PC. Musí sa importovať do poskytovateľa hostingu servera. Na ovládacom paneli servera vyberte ponuku Databázy - phpMyAdmin.

Na karte "Import" prevezmite súbor s databázou.

Pomocou opísaných metód je možné stránky preniesť z lokálneho servera na server hostiteľa av opačnom smere. Môžete tiež použiť nástroje na zálohovanie databázy, napríklad plugin pre WordPress WP Database Backup, alebo analógy pre iné motory na vytvorenie kópie zdroja a následného prenosu. Ak používate WordPress a lokálny Desktop Server, môžete preniesť lokálnu stránku pomocou pluginu Desktop Server for WordPress..

Pozrite si tiež: Ako správne objednať webovú stránku: podrobný návod pre figuríny

Ktorý lokálny server si vybrať

Pre bežného používateľa sa vykoná ktorákoľvek z opísaných možností. Práca s navrhovaným softvérom vám umožňuje inštalovať lokalitu na lokálnom počítači, konfigurovať, testovať a prenášať zdroj na server poskytovateľa hostingu.

Ak používate WordPress CMS, pozrite sa na Desktop Server. Inštalácia a nastavenie tohto programu trvá menej času v porovnaní s inými produktmi. Vďaka pluginu pre WordPress, budete tiež urýchliť prenos hotových stránok na server hostiteľa. Ak pracujete s iným CMS, použite ktorýkoľvek z navrhovaných lokálnych serverov. Napríklad s programom Winginx môžete spustiť stránku a riadiť vývoj pomocou vhodného plánovača v ovládacom paneli programu.

Môžem urobiť bez lokálneho servera? Samozrejme. Ak vytvoríte webovú stránku s jednoduchou štruktúrou alebo blogom, pri použití štandardného nástroja a šablóny návrhu, prostriedok môžete okamžite spustiť na otvorenom serveri. Mali by ste však vedieť, že môžete rýchlo zabezpečiť minimálnu bezpečnosť, informačnú hodnotu zdroja, ako aj jeho súlad s technickými požiadavkami vyhľadávačov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár