Neskúmajte prísne: Google nezabil organické vyhľadávanie

Každý obchodník alebo vlastník online projektu má právo nadávať Google, ktorý používa, keď výsledky tohto problému nespĺňajú jeho očakávania. Keď však odborníci doslovne kričia o zaujatosti vyhľadávacích algoritmov alebo o túžbe spoločnosti Google zarábať na vyhľadávacích dopytoch, namiesto toho, aby používateľom poskytovali prístup k relevantným informáciám, stojí za to premýšľať o objektivite tých kričiacich.

Aaron Harris, zakladateľ projektu Tutorspree, oznámil v polovici leta 2013 násilnú smrť ekologických výsledkov vyhľadávania Google, nič viac a nič menej. Svoje vyhlásenie zdôvodnil drastickým znížením plochy SERP, aby sa ukázali výsledky prirodzenej dispenzácie. Podľa pána Harrisa, ekologická dodávka zaberá len asi 13% plochy obrazovky notebooku, ako je možné vidieť nižšie (viď ilustrácia).

Asi pred rokom sme tiež venovali pozornosť redukcii pozícií v prirodzených výsledkoch vyhľadávania Google. Nedávno sme ukázali, že prostredníctvom konkurenčných dopytov môže prirodzená emisia zaberať 0% plochy SERP. Ako môžete vidieť na ilustrácii dostupnej na linke, stacionárny užívateľ PC bude musieť prejsť na zobrazenie výsledkov vyhľadávania dotazu na stomatológiu v Moskve, pretože na vrchole SERP sú použité komerčné produkty spoločnosti Google.

Kolegovia z Burzhunetu tiež napísali o páde oblasti prirodzeného vydávania v SERP Google minulý rok. Avšak, populárne médiá, vrátane anglického jazyka Forbes, z nejakého dôvodu venovali tejto téme pozornosť len teraz.

Najjednoduchší spôsob je prevzatie poskytnutých mediálnych správ a vyháňanie vyhľadávacieho nástroja. Môžete merať oblasť prirodzeného vydávania v SERP, pričom si všimnete, že horor klesá z 18 na 13% alebo viac. Ale nenechajte sa ponáhľať k pretvoreniu marketingového rozpočtu, prerozdelenie finančných prostriedkov medzi propagáciu v prirodzenom vydávaní a platené vyhľadávanie. Pozrime sa bližšie na danú tému - je hodnota ekologického vyhľadávania klesajúca a obchodníci budú musieť platiť za kontextovú reklamu, aby sa zabezpečila viditeľnosť projektov vo vyhľadávaní?

Po prvé, musíte si uvedomiť, že stránka s otázkami sa skutočne mení, čo sa stane, keď sa objaví Google. Tiež nebudete poprieť, že zmeny vo vyhľadávacích algoritmoch všeobecne a vzhľad SERP najmä sú v záujme užívateľov vyhľadávačov a vlastníkov zdrojov. Dokonca aj hrozný Penguin 2.0 sa zdalo, že uľahčuje život obchodníkom a bežným používateľom, ako sme písali v článku „Prečo by mali byť obchodníci spokojní s vzhľadom Penguin 2.0“.

Po druhé, nielen zmeny SERP, ale aj nástroje určené na hodnotenie a plánovanie správania používateľov. Napríklad na konci jari 2013 spoločnosť Google spustila Plánovač kľúčových slov, ktorý umožňuje súčasne vybrať relevantné kľúčové položky a vyhodnotiť potenciál generovania návštevnosti vybraných kľúčov. Niektorí obchodníci sa boja zmeny, pretože nedokážu posúdiť svoj vplyv na spôsoby podpory projektov.

V každom prípade sa SERP a vyhľadávacie algoritmy budú neustále meniť. Preto je lepšie, aby sa obchodníci s obsahom naučili hodnotiť súčasné zmeny a využívať ich vo svoj prospech, ako vyháňať Google. Nižšie nájdete informácie, ktoré pomôžu objektívne zhodnotiť dominanciu plateného vyhľadávania na stránkach výsledkov vyhľadávania pre komerčné otázky.

Obsah:

Spoločnosť Google nespĺňa svoje vlastné odporúčania?

Začiatkom roka 2012 spoločnosť Google aktualizovala vyhľadávací algoritmus a znížila vydávanie prostriedkov, na ktoré užívateľ vidí príliš veľa reklamy. Napodiv, najväčší vyhľadávač na svete nedodržiava svoje vlastné odporúčania, zaťažuje SERP reklamou. To potvrdzuje aj nasledujúci mini-prípad, ktorý uverejnil Aaron Harris vo vyššie uvedenej poznámke „Ako Google Kills Natural Search“.

Pán Harris pozýva používateľov na vyzdvihnutie smartfónu a do vyhľadávacieho poľa Google zadajte dopyt „Talianske jedlo“. Podľa Aarona Harrisa, New Yorkers, ktorí chcú obedovať v reštaurácii s talianskou kuchyňou, neuvidia výsledky prirodzeného problému na obrazovke mobilného gadgetu. Ilustrácia ukazuje, že organické výsledky sú iba na piatej strane mobilnej verzie SERP.

Mimochodom, obyvatelia Moskvy tiež vidieť výsledky platené vyhľadávanie na obrazovkách smartfónov, zadávanie komerčných dopytov do vyhľadávacieho poľa Google.

Ale premýšľajte o tom: Naozaj plánujete navštíviť webovú stránku reštaurácie, keď používate mobilné vyhľadávanie? S najväčšou pravdepodobnosťou nie - ste vhodnejšie recenzie, adresy a pokyny k vybraným inštitúciám. Preto môžeme povedať, že spoločnosť Google sa snaží lepšie vyhovieť vašim potrebám bez toho, aby okamžite zobrazila výsledky ekologického doručenia.

Podľa prieskumu Telmetrics a xAd, ktorý sa uskutočnil na jar roku 2013, 60% mobilných používateľov očakáva, že objekt vyhľadávania bude blízko svojej aktuálnej polohy. V tomto prípade každý tretí vlastník smartfónu hľadá predovšetkým kontaktné údaje inštitúcie, ktorá používa službu Google.

Nezabudnite, že Google berie do úvahy užívateľské preferencie, ktoré tvoria individuálny problém. Napríklad vlastník smartfónu so systémom Android, ktorý často vyhľadáva spotrebiteľské recenzie, dostal nasledujúci výsledok pre dotaz „reštaurácie Los Angeles“ (pozri obrázok).

Prvé dve pozície v SERP sú platené vyhľadávanie, ale potom postupujte podľa odkazu na Yelp, kde nájdete objektívne recenzie najobľúbenejších reštaurácií v Los Angeles. A až potom, čo prirodzený odkaz nasleduje po mape a adresách konkrétnych inštitúcií.

V polovici roku 2013 americká Federálna obchodná komisia (FTC) odporučila, aby vyhľadávače vrátane spoločnosti Google jasne informovali používateľov o tom, ktoré výsledky vyhľadávania boli zaplatené a ktoré sa vo výsledkoch vyhľadávania objavili prirodzeným spôsobom. Možno predpokladať, že účastníci trhu nebudú beztrestne ignorovať požiadavky orgánov, aj keď hovoríme konkrétne o Spojených štátoch.

Zamerajte sa na zlepšenie ekologických výsledkov.

Verte mi, obchodníci budú vždy nadávať Google a starať sa o zmeny vo vyhľadávacích algoritmoch. To nie je prekvapujúce - stovky a tisíce špecialistov si navzájom konkurujú na niekoľkých miestach v hornej časti ekologickej výroby. Nemôžete však presne predpovedať, ako sa bude vyhľadávanie meniť.

Ak chcete prestať obviňovať vyhľadávače a starať sa o každú drobnú aktualizáciu, uvedomte si a akceptujte nasledujúce skutočnosti:

  • Vyhľadávacie algoritmy sa neustále menia a obsahový marketing je dynamická disciplína.
  • Vyhľadávače naozaj pracovať, aby sa zisk.

To znamená, že musíte neustále prispôsobovať svoje marketingové prístupy novým podmienkam. Samozrejmosťou a rozsiahlym marketingom obsahu je zaručenie nezávislosti od zmien vo vyhľadávacích algoritmoch. Ich zlepšenie navyše sľubuje zlepšenie výsledkov propagácie. Koniec koncov, obsah marketing zahŕňa podporu projektov s pomocou vysoko kvalitného obsahu, a vyhľadávače sa len snažia poskytnúť užívateľom odkazy na vysoko kvalitné a relevantné materiály. Stále však musíte reagovať na zmeny v podnikateľskom prostredí, technológii, potrebách publika.

Dbajte na to, aby reakcie na zmeny situácie nebránili tomu, aby ste sa sústredili na hlavnú vec - vytvorenie vysoko kvalitného obsahu, ktorý bude najlepšou odpoveďou na konkrétny vyhľadávací dopyt. Spoločnosť Google ho nezakryje pred používateľmi pre reklamy. Vyhľadávač chce zachovať prirodzený problém, napriek túžbe zarobiť na platené vyhľadávanie. Ide nielen o sankcie FTC alebo iných orgánov. Len bežní užívatelia chcú vidieť v SERP nielen reklamu. A posudzujú prísnejšie ako akékoľvek FTC.

Prispôsobenie reality Kontrola materiálu: Google nie je 'Killing' organické vyhľadávanie Jessica Lee.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár