Ako vykonávať branding v ekologickom hľadaní: 7 tipov

Niektorí odborníci sa domnievajú, že podstata vyhľadávacieho marketingu je obmedzená na vysoké pozície v danej problematike, priťahuje návštevníkov a vyberá správne kľúčové slová. Zameriavajú sa na technické aspekty SEO, zabúdajúc na marketing. Najmä málo expertov si uvedomuje, že propagácia vyhľadávačov môže a mala by fungovať pre značku.

V tomto článku sa dozviete, ako sa zapojiť do brandingu, propagovať projekt vo vyhľadávačoch.

Prečo branding prostredníctvom organického vyhľadávania

Branding je marketingové úsilie zamerané na budovanie značky, jej prepojenie so špecifickými produktmi, budovanie emocionálneho spojenia medzi podnikmi a spotrebiteľmi, vytváranie lojálnych spotrebiteľských komunít. Branding pomáha podnikom vyniknúť medzi svojimi konkurentmi.

Branding vo vyhľadávačoch sa vykonáva pomocou dvoch rôznych nástrojov. Po prvé, môžete zvýšiť obchodné povedomie pomocou kontextovej reklamy. Po druhé, máte možnosť vybudovať emocionálne spojenie so spotrebiteľmi pomocou ekologického vyhľadávania.

Značky v ekologickom vyhľadávaní sú prospešné z týchto dôvodov:

  • Získate prístup k takmer neobmedzenému publiku za nízku cenu.
  • Nemusíte neustále platiť za reklamu: akonáhle dokončené aktivity pracujú pre vás neustále.
  • Používatelia dôverujú organickým výsledkom viac ako reklama.

Nižšie sú uvedené praktické pokyny pre branding v ekologickom vyhľadávaní.

1. Získajte ďalšie odkazy na stránku

Do vyhľadávacieho poľa zadajte názov spoločnosti. Vaša stránka by mala zaujať prvú pozíciu v otázke. Ak tomu tak nie je, zvážte, či ste dostali domáce úlohy na opravu chýb.

Ak vaša stránka zaujíma prvú pozíciu, vyhľadávače zobrazujú niekoľko ďalších odkazov vedľa hlavného odkazu. Tu je návod, ako to vyzerá pri vydávaní „Yandex“:

Podľa odborníkov marketingovej agentúry Vision Interactive, Google náhodne vyberie stránky, na ktoré odkazuje v SERP. Preto skontrolujte, ktoré stránky sa vo vašom prípade vyskytli. Sú užitočné pre používateľov? Pracujú pre značku?

Ak chcete nahradiť odkazy, prihláste sa do služby Google Webmasters. Použite menu "Zobraziť vo vyhľadávacích stránkach - odkazy". Znížte hodnotenie odkazov, ktoré chcete odstrániť z vyhľadávania.

Potom spoločnosť Google vyberie nové odkazy, ktoré sa majú zobraziť. Nemôžete ovplyvniť výber vyhľadávacieho nástroja. Operáciu preto zopakujte, ak spoločnosť Google znova zobrazí nežiaduce prepojenia. Ak chcete upraviť ďalšie odkazy v otázke „Yandex“, použite príslušnú ponuku služby Webmaster.

2. Použite mikro značkovanie loga.

Vyhľadávače v súčasnosti nezobrazujú logá spoločnosti v organickom doručovaní, okrem výsledkov vyhľadávania podľa obrázkov. Avšak, obchodníci už dlho očakáva, že Google začne ukazovať logo pri vydávaní žiadostí, ktoré obsahujú názov značky.

Pripravte sa na to vopred. Ak chcete, aby bolo logo viditeľnejšie, použite Schema.org micromarking. Minimálne to zlepší výsledky vašej stránky pri hľadaní obrázkov.

3. Označte atribút alt vašich obrázkov.

Keď používateľ vyhľadáva obrázky pomocou názvu vašej značky v žiadosti, v tomto prípade by mali dominovať značkové fotografie. Na dosiahnutie tohto výsledku zahrňte názov značky do atribútu alt fotografií, ktoré uverejníte vo svojom zdroji. Pri uverejňovaní príspevkov pre hostí požiadajte svojich partnerov, aby zahrnuli názov značky do obrázkov alt.

4. Použite funkcie služby Google+ a graf znalostí

Mnohí obchodníci Runet ešte nevedia, či potrebujú sociálnu sieť Google+. Jedným z argumentov v prospech práce s týmto zdrojom je možnosť získať odkaz na stránku značky v službe Google+ v stĺpci znalostí.

Ak chcete využiť túto príležitosť, vytvorte stránku spoločnosti v službe Google+ a overte ju. Spoločnosť Google pri tvorbe problému často uprednostňuje vlastné zdroje. Preto môže vyhľadávač obsahovať odkaz na vašu stránku v grafe znalostí, a nie na článok o vašej spoločnosti na Wikipédii alebo iné referenčné zdroje.

5. Použite značku vlastníka Google

Značka vlastníka Google umožňuje prepojiť vašu stránku so stránkou Google+ značky. Potom sa na stránke + značky vašej značky zobrazí značka overenia. Na stránke sa tiež zobrazí počet značiek +1, ktoré vaše publikácie dostali. Okrem toho spoločnosť Google zobrazí odkaz na stránku s počtom účastníkov vo výsledkoch problému vedľa odkazu na vaše webové stránky.

Ak chcete použiť značku vlastníka, pridajte na stránku nasledujúci kód :. Na stránke značky + uverejnite odkaz na vašu stránku.

6. Skontrolujte, či sú vo výstupe zobrazené adresy vašej spoločnosti.

Do výsledkov problému pridajte adresy svojich obchodných jednotiek. Ak chcete zobraziť adresy pri vydávaní spoločnosti Google, použite službu Adresa Google. Ak chcete pridať informácie o vašich jednotkách v Yandexe, použite menu „Geografia stránok - adresy a organizácie“ služby Webmaster.

7. Zoberme si prvé stanovisko

Keď do vyhľadávacieho poľa zadáte názov značky, na vašej stránke by sa mali nachádzať prvé pozície. Ak neovládate zostávajúce pozície v hornej časti, tu môžu byť pre vás nežiaduce informácie.

Ak chcete na prvej stránke vydať čo najviac pozícií, zaregistrujte stránky značky v najobľúbenejších sociálnych sieťach. Zverejnite na nich zaujímavý materiál. Okrem toho publikujte príspevky hostí na serióznych zdrojoch. Použite v nich názov vašej spoločnosti. Tým sa zvyšuje pravdepodobnosť, že prvé pozície problému zobrazia užitočné informácie pre vašu značku.

Ekologická dodávka teraz pracuje na vašej značke.

Pomocou vyššie uvedených tipov, budete zabezpečiť, že výsledky ekologického dodania prácu na vašej značky. Platí to však len pre dotazy vo forme názvu vašej organizácie. Teraz môžete nájsť najobľúbenejšie komplexné dotazy, napríklad „vaša spoločnosť + blog“ alebo „vaša spoločnosť + recenzie“. Pokúste sa na nich označiť problém.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár