Ako udržať vyhľadávanie rebríčku po zavedení Google kolibríky: 8 tipov

Každý podnik sa snaží pritiahnuť pozornosť potenciálnych spotrebiteľov. Tento problém najlepšie riešia značky využívajúce dlhodobú obsahovú stratégiu. V súčasnosti je najlepšou stratégiou vytvárať a publikovať materiály, ktoré vyhovujú potrebám publika. Faktom je, že Google a ďalšie vyhľadávače sa snažia postarať o svojich užívateľov čo najviac. Preto prideľujú vysokým hodnotám zdroje, ktoré najviac zodpovedajú potrebám ľudí, ktorí zadávajú určité dotazy do vyhľadávacieho poľa.

Konkrétnym príkladom takejto starostlivosti je spustenie algoritmu Google Hummingbird. S pomocou Hummingbirdu, najväčší svetový vyhľadávač spĺňa potreby internetového publika pomocou mobilného a hlasového vyhľadávania.

S príchodom kolibríka, Google posunul dôraz z "toho, čo užívateľ hľadá" na "prečo užívateľ hľadá." Obchodníci by to mali mať na pamäti pri vytváraní komerčného obsahu.

Práca na princípe "čo užívateľ hľadá," vyhľadávač porovnal zodpovedajúce webové stránky s vyhľadávacím dopytom. Napríklad, ak internetový surfár poslal požiadavku na "kúpu zimných pneumatík Moskva", spoločnosť Google ukázala na stránkach SERP, na ktorých stránkach našla tento konkrétny súbor slov.

Slová však môžu mať rôzne významy. V máji 2012 to predstavil viceprezident spoločnosti Google Amit Singhal konkrétnym príkladom. Keď užívateľ používa žiadosť Taj Mahal, môže vyhľadávať informácie o architektonickej pamiatke, hudobníkovi alebo zábavnom centre v Atlantic City.

Tento príklad ilustruje potrebu vyhľadávacieho algoritmu, ktorý dokáže rozpoznať zámery používateľa na základe kontextu dotazu. Google Hummingbird, oznámené v septembri 2013, má tieto možnosti.

Vyhľadávač "Hummingbird" rozpoznáva základné vzorce používania jazyka. Inými slovami, spoločnosť Google je schopná presne určiť význam, ktorý používatelia používajú v polysemantických slovách a frázach. Algoritmus Hummingbird to robí pomocou technológie Knowledge Graph, ktorá nájde spojenie medzi všetkými druhmi konceptov.

To bude trvať nejaký čas pre obchodníkov určiť dôsledky implementácie algoritmu Google Hummingbird. Je však už jasné, že používatelia budú menej pravdepodobne používať žiadosti ako „lacná reštaurácia Soči“. Dostanú úplnejšie odpovede s použitím prirodzených požiadaviek, napríklad „kde môžete mať lacný obed v Soči“, „aký je rozdiel medzi Soči a Gelendzhikom,“ atď. Otázky nového typu budú silným impulzom pre rozvoj vyhľadávacích a marketingových technológií, keďže inžinieri vyhľadávačov a značky sa už nikdy nebudú riadiť prístupom „čo klient hľadá“.

Ako sa panda zmenila na kolibríka

Hodnotenie vývoja vyhľadávacích algoritmov Google v posledných rokoch, môžete vidieť vzor vzhľadu kolibríka. Najmä vyhľadávací algoritmus Panda negatívne ovplyvnil hodnotenie stránok s neinformatívnym a nekvalitným obsahom. A zdroje, ktoré zámerne nasýtia texty s kľúčovými frázami, spadajú pod filtre.

Začiatkom októbra spoločnosť Google oznámila, že už nebude poskytovať vlastníkom stránok údaje o kľúčových frázach, ktoré generujú návštevnosť. Najväčší vyhľadávač na svete jasne hovorí, že vysoké pozície v SERP už nie sú spojené s používaním alebo nepoužívaním kľúčov. V lete tohto roku spoločnosť Google opäť odhalila tajomstvo podpory zdrojov na vrchole: „Na zlepšenie hodnotenia zdrojov vyhľadávania vytvorte a publikujte vysoko kvalitný obsah, ktorý používatelia požadujú a replikujú.“

Upozorňujeme, že spoločnosť Google nepíše o hustote kľúčových slov, prostrediach odkazov ani iných kategóriách typu „high-end“. Kľúčovým prvkom úspechu v SEM je kvalitný obsah, ktorý si čitatelia navzájom zdieľajú. Po objavení algoritmu Hummingbird môže byť táto definícia doplnená - kľúčovým prvkom úspechu je kvalitný obsah, ktorý je relevantný pre potreby užívateľa. Upozorňujeme, že toto je relevantnosť obsahu pre potreby publika, nie vyhľadávací dopyt.

Aká by mala byť obsahová stratégia po objavení algoritmu Hummingbird

Vznik algoritmu Hummingbird donúti obchodníkov zmeniť prístup k podpore projektov. Ako už bolo uvedené, vyhľadávače sa teraz zameriavajú na potreby používateľov. To znamená, že obchodníci budú tiež musieť premýšľať o potrebách publika, a nie o kľúčových frázach, premávke alebo odkazoch.

Vyhľadávače sa budú naďalej pohybovať ďalej od vyhľadávania na základe zodpovedajúcich kľúčových fráz a výpočtu dôveryhodnosti zdrojov. Naučia sa určiť významy požiadaviek a uhádnuť túžby ľudí. Preto obchodníci potrebujú jednu univerzálnu stratégiu, ktorá bude fungovať po zavedení kolibríka a všetkých ďalších vyhľadávacích algoritmov. Táto stratégia je obsahovým marketingom, pretože tento prístup zahŕňa uspokojovanie potrieb publika s pomocou obsahu.

Nasledujúcich osem tipov vám pomôže prispôsobiť obsahovú stratégiu službe Google Hummingbird a ďalším algoritmom, ktoré sa zobrazia neskôr:

  1. Naučte sa pochopiť potreby publika. Pozrite sa na vrchnú časť svojho predajného lievika a premýšľajte o tom, prečo sa potenciálni zákazníci ocitli v oblasti svojej činnosti. Inými slovami, určiť základnú potrebu záujemcov o váš produkt. Váš obsah by mal pomôcť používateľovi splniť túto potrebu. Ak napríklad poskytujete životné poistenie, vaša cieľová skupina potrebuje dlhodobé finančné plánovanie a ochranu rodiny. Hovorte o nástrojoch na riešenie týchto problémov.
  2. Analyzujte používateľské vyhľadávacie dotazy na stránke. Inštaláciou príslušného pluginu na webe získate dôležité informácie o potrebách publika. Napríklad potenciálny klient môže mať záujem o pôžičky. Vyhľadávací formulár na stránke vám pomôže presne pochopiť, o aký typ úverov sa zaujímajú používatelia. To umožní vytvorenie ďalšieho aktuálneho obsahu, ako aj zmenu obchodného návrhu v súlade s očakávaniami trhu.
  3. Experimentujte s formulármi. Dnes môžu užívatelia nielen prezerať stránky pomocou desktopov alebo mobilných gadgets, ale tiež sledovať videá a prezentácie, počúvať podcasty, čítať vaše články ležiace na gauči, po ich odoslaní "čitateľovi". Naučte sa vytvárať rôzne typy obsahu.
  4. Urob si svoj jazyk rôznorodejší. Algoritmus Hummingbird zohľadňuje záujmy ľudí používajúcich hlasové vyhľadávanie. Majú tendenciu používať prirodzené ľudské otázky, skôr než "mocné" frázy. Preto by váš obsah mal obsahovať rôzne synonymá rovnakých pojmov, hovorový výraz, populárny medzi predstaviteľmi cieľovej skupiny.
  5. Poskytnite svojim divákom možnosť zdieľať váš obsah na sociálnych sieťach. Reagujte na sociálne signály a povzbudzujte ich.
  6. Ukážte potenciálnym zákazníkom výhody spolupráce s vašou značkou. Spoločnosti v súčasnosti uspievajú prostredníctvom jedinečných obchodných návrhov. Preto musí klient pochopiť, prečo je pre neho výhodné pracovať s vami.
  7. Ponúkať zákazníkom rôznorodý obsah pokrývajúci rôzne témy. To neznamená, že finančná spoločnosť by mala pravidelne zverejňovať správy o osobnom živote popových hviezd. Diváci banky alebo poisťovne sa však určite zaujímajú o názor niekoho z celebrít o novom finančnom produkte.
  8. Pamätajte na predaj. Neznižujte úlohu obsahu na hudbu, znejúce v supermarketoch v pozadí. Vaše publikácie by mali pomôcť zákazníkom vybrať si správny produkt a kúpiť ho.

Algoritmus kolibríka pomáha značkám, ktoré sa naučili uspokojovať potreby zákazníkov, aby dosiahli úspech s vysoko kvalitným obsahom. Poskytuje vysoké pozície v zdrojoch SERP, ktorých publikácie sú relevantné pre potreby konkrétnych používateľov.

Povedz mi, vieš čo tvoje publikum potrebuje?

Prispôsobenie materiálu: Google Hummingbird: 8 tipov od Paul Hill.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár