Ako internet vecí zmení vyhľadávanie a marketing vyhľadávania

Osoba používa internet na prijímanie informácií od iných ľudí. Napríklad, napíšete e-maily svojmu bratovi, ktorý odišiel na stáž v USA, využite Skype na diskusiu o aktuálnych úlohách s kolegami, čítanie recenzií alebo obchodných návrhov vytvorených obchodníkmi. Ak chcete nájsť akékoľvek informácie, zadajte do vyhľadávacieho poľa dotaz „Yandex“ alebo Google.

Čoskoro budú okolité veci používať internet na zdieľanie informácií s vami a inými vecami. Internet vecí zmení vaše návyky a životný štýl. Ak dnes hľadáte obsah pomocou vyhľadávačov, potom zajtra bude toľko obsahu, že vás bude vyhľadávať. Chcete vedieť, ako to ovplyvní vyhľadávanie a internetový marketing? No, viete, ktorý tablet si vybrať.

Čo je internet vecí

Predstavte si akýkoľvek objekt v dome, napríklad kávovar. Povedzme, kávovary fungujú bez pripojenia na web? Vďaka internetu môžu pracovať ešte lepšie. Povedzme, že sa zobudíte skoro ráno, aby ste išli do práce. Mimo okna je január: tmavý, studený a vo všeobecnosti lenivý vstať. Nie je nevyhnutné dvojité podávanie kávy. Ťahanie smartphone z pod vankúš, hovoríte: "Kávovar, dvojitá káva". Teraz môžete ležať pod prikrývkou ešte niekoľko minút, kým stroj dostane vašu správu cez internet a pripraví osviežujúci nápoj.

To nie je všetko. Kávovar má prístup na web. Pretože v dopoludňajších hodinách vždy pijete kávu s toastom, posiela toustovač správny signál. Keď si vyzdvihnete odvahu a vyjdete z teplej prikrývky, v kuchyni vás čakajú známe raňajky.

Internet vecí (IoT) je množstvo zariadení s rôznymi funkciami, ktoré majú prístup na internet alebo alternatívnu informačnú sieť. Prvkami IV môžu byť domáce spotrebiče, všetky typy počítačov, automobily, obchodné zariadenia, inžinierske systémy (inštalatérske práce, kúrenie) atď. S pomocou IW veci dostať príležitosť komunikovať medzi sebou. Podľa renomovaných výskumných spoločností, vrátane spoločností Gartner a ABI Research, bude do roku 2020 počet gadgetov, ktoré sú súčasťou internetu vecí, desiatky miliárd.

Informácie budú viac

Rozvoj internetu vecí povedie k zvýšeniu objemu vytvorených, prenášaných a spotrebovaných informácií. Tam bude toľko dát, že osoba bude menej pravdepodobné, že narazia na potrebu hľadať niečo s pomocou vyhľadávačov. Okrem toho položky a informácie budú vyhľadávať ľudí.

Predstavte si napríklad, že ste prišli do kancelárie v pondelok ráno. Kancelársky kávovar Vám pošle ponuku na šálku kávy a okamžite pripraví nápoj. Myslíte si, že pred príchodom šéfa môžete relaxovať a prezerať si novinky na Facebooku? V každom prípade vám už tlačiareň pošle správu, že sa došiel papier, a bolo by pekné konečne vymeniť kazetu.

Veci sa nebudú obmedzovať len na banálne návrhy, aby sa používali sami alebo správy o potrebe nahradiť spotrebný materiál. Výrobcovia ich určite naučia dodávať používateľom marketingový obsah. Gadgets to urobia na základe vašich potrieb, zvykov, finančných schopností a preferencií. Napríklad, tlačiareň vám pošle recenziu "Ako ušetriť náklady o 30% pomocou proprietárnych kaziet."

Vyhľadávanie sa zmení

S rozvojom internetu vecí budú ľudia častejšie vyhľadávať informácie pomocou mobilných modulov gadgets. Nejde len o smartfóny a počítače Tablet PC. Na internete vecí, bude človek často používať opotrebované gadgets, ako je Google Glass a iWatch. Neodrážajte veci sami. Prečo by človek nemal nájsť recept na výrobu kharcho polievky pomocou pomalého variča?

Aké bude hľadanie v ére internetu vecí? Tu sú najdôležitejšie zmeny:

  • Výsledky vyhľadávania pomocou inteligentných hodiniek, okuliarov, žehličky a telefónov budú prezentované na malých obrazovkách. Na veľmi malých obrazovkách, ak hovoríme o multicookers a toustovačoch.
  • Vyhľadávacie dotazy budú jednoduchšie a prirodzenejšie.
  • Výsledky vyhľadávania budú určené umiestnením používateľa. Už dnes máte rôzne výsledky, ak do vyhľadávacieho poľa zadáte slovo Brest, zatiaľ čo v Bielorusku alebo Francúzsku. Na internete vecí dostanete rôzne výsledky zadaním toho istého dotazu, relatívne povedané, zo spálne alebo z obývačky.
  • Vyhľadávanie bude prispôsobené. Relevantnosť problému bude určená v kontexte vašich preferencií, zvykov, správania.
  • Vyhľadávanie bude aktívne. Vyhľadávače a značky sa naučia doručiť obsah skôr, ako budete môcť zadať dopyt.

Všeobecne platí, že ľudia budú s menšou pravdepodobnosťou používať vyhľadávacie nástroje na tradičné vyhľadávanie informácií. Internet a okolité veci automaticky odovzdajú relevantný obsah osobe so zameraním na ich skutočné potreby a záujmy.

To je ľahké si predstaviť pomocou príkladu osoby, ktorá prišla do obchodu kúpiť nový televízor. Vo svete internetu vecí nebude musieť zadávať do vyhľadávacieho poľa otázky „ako si vybrať televízor“ alebo „najlepšiu televíziu roku 2014“. Bude to stačiť na to, aby sa spotrebiteľ dotkol svojich chytrých hodiniek a povedal: „Ktorá televízia je pre mňa vhodná?

Internet vecí bude výzvou pre vyhľadávačov

Takže v ére internetu vecí sa vyhľadávanie stane kontextovým. Ľudia často konzumujú obsah pomocou smartfónov, hodiniek, okuliarov a iných zariadení s malými obrazovkami. Tým sa obráti vyhľadávanie marketing hore nohami. Obchodníci sa musia na takéto zmeny pripraviť:

  • SERP zomrie. Inteligentné miniaplikácie s malými obrazovkami nebudú môcť zobraziť používateľom stránku s výsledkami vyhľadávania s niekoľkými organickými odkazmi, reklamnou jednotkou a grafom znalostí. Dodávka sa bude skladať z jedného alebo dvoch odkazov, ktoré sa zmestia na displej kávovaru.
  • V súvislosti s vyššie uvedeným nebude podnik schopný spoliehať sa na ekologickú premávku, čo zabezpečí, že sa bude nachádzať v top 5 alebo -7 spoločnosti Google. Top bude pozostávať z jedného výsledku. Značky budú medzi sebou súťažiť prostredníctvom obsahu a snažia sa presvedčiť divákov a vyhľadávače, že ich publikácie sú pre zákazníkov najcennejšie.
  • Ako je uvedené vyššie, vyhľadávanie sa stane proaktívnym. Internet vecí ponúkne ľuďom každú sekundu obsah. V takejto situácii bude človek čítať len tie najužitočnejšie, relevantné, zaujímavé publikácie. Požiadavky na kvalitný obsah narastú tisíckrát. Značky budú musieť vynaložiť veľké úsilie na prekonanie informačného hluku.
  • Vyhľadávače sa budú snažiť poskytnúť užívateľovi požadované informácie už na stránke problému, aj keď používa miniaplikáciu s veľmi malou obrazovkou. Vyhľadávače dnes používajú tento prístup, aby nenechali divákov ísť na zdroje tretích strán (pozri obrázok nižšie). Inými slovami, vyhľadávače sa pokúsia poskytnúť používateľom hotové znalosti a nie odkazy na relevantné zdroje. Relevantné informácie, ktoré budú mať na renomovaných stránkach s vysoko kvalitným obsahom.
  • V roku 2013 spoločnosť Google prvýkrát oznámila pokles objemu vyhľadávania. Diváci však Bing alebo Yandex nepoužívali častejšie. Klienti sa naučili získavať informácie pomocou referenčných služieb, ako sú Yelp alebo Tripadvisor. Mimochodom, pri plánovaní nákupov, spotrebitelia dnes dávajú prednosť Amazon stránky do vyhľadávačov. V ére internetu vecí sa prítomnosť na stránkach tohto typu stane kritickým faktorom úspechu vo vyhľadávacom marketingu.

Tajomstvo úspechu v ére internetu vecí

Po približne 5-6 rokoch sa k sieti pripoja desiatky miliárd zariadení. Pomocou mobilných a opotrebovaných prístrojov dostanú ľudia obrovské množstvo informácií z vecí a značiek, ktoré ich vytvorili. Digitálny šum, ohromujúci človek dnes, sa zvýši mnohokrát.

Aby sme boli vypočutí, značky sa budú musieť naučiť poskytovať používateľom obsah, ktorý je relevantný pre ich záujmy a potreby, ako aj relevantný v danom čase v konkrétnej situácii. Aj komerčný obsah by mal byť pre používateľa veľmi užitočný. Pre vyhľadávače, ktoré zobrazujú publikácie v prvej línii, budú spoločnosti musieť vytvárať veľmi kvalitné materiály.

Vaše podnikanie je pripravené súťažiť o pozornosť zákazníkov vo svete internetu vecí?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár