Zrušia sa vyhľadávacie dopyty?

Myslím si, že zmysel, že seo-optimizátori teraz vkladajú do konceptu „vyhľadávacej frázy“, sa zo dňa na deň stane morálne zastaraný. Áno, dnes internetoví obchodníci bona fide zostavujú mapy objemovej relevancie - dokumenty, ktoré zbierajú najširšie možné sémantické jadro stránky - súbor nielen HF, ale hlavne MF a LF dotazov - a sémantická relevancia každej stránky je spracovaná podrobne (t. J. alebo iné vyhľadávacie dotazy). Verím však, že toto všetko bude čoskoro premenené na zásadne odlišný prístup založený na štatistických údajoch, ale na čisto marketingovej štúdii jej stredoázijských a logických záverov. Internetoví obchodníci budú musieť premýšľať, ako s tým, čo ich diváci môžu vyhľadávať na internete pre informácie súvisiace s témou stránky - av skutočnosti len na základe vlastných logických záverov tvoria široký zoznam požiadaviek, ktoré sa dnes berú takmer ako hotová služba zo štatistických služieb.

Obsah:

  Prečo sa to stalo?

  Už dnes je zrejmá tendencia k rozmazaniu kedysi jasnej definície „vyhľadávacej frázy“:

  • Ľudia prestanú hľadať monosyllabické a dvojslabé dotazy, dĺžka dotazov každoročne rastie. V auguste 2008 bola priemerná dĺžka dotazu 2,5 slov. V apríli 2013 to bolo už 3,4 slov. Pokračuje trend rastu vyhľadávacích dopytov. A čo je dôležitejšie - za tým všetkým je čoraz jasnejšie viditeľné zvýšenie prirodzených požiadaviek: ľudia začínajú pátrať bez toho, aby premýšľali o tom, ako to bude hľadať, a spôsobom, ktorý je pre nich vhodnejší vyjadriť sa v živote.
  • Vyhľadávače sledujú cestu personalizácie problému. V rôznych počítačoch, dokonca aj v tých istých podsietiach, sa výsledky vyhľadávania budú líšiť. Na akom počítači budete hodnotiť výsledok propagácie, napríklad na základe požiadaviek RF, pretože na každom z nich sa bude líšiť?
  • V poslednom čase sa medzi vyhľadávačmi objavil jasný trend: snažia sa vytvárať štatistiky o požiadavkách, ktoré návštevníci používajú na návštevu stránky. V marci 2014 spoločnosť Google začala šifrovať všetky požiadavky na vyhľadávanie. Služba Google Analytics už nezobrazuje hľadanú frázu, ktorá bola úplne n-nnogo počet návštev na stránke. Ešte skôr, v decembri 2013, Yandex, spolu s oznámením o zrušení referenčných rebríčkov, začal v časti vyhľadávacích dopytov šifrovať text hľadaného výrazu v hlavičke Referer. A od júna 2014 zašifruje text požiadaviek v poli Referer pre celý prúd vyhľadávacích fráz. To sa vysvetľuje neochotou vyhľadávacích spoločností zabrániť optimalizátorom v získavaní potrebných štatistických údajov a túžbou vyhľadávačov chrániť používateľov odstránením týchto všeobecne dôverných informácií z univerzálneho prístupu (široký zoznam žiadostí nám umožňuje urobiť niekoľko predpokladov o záujmoch a záujmoch osoby: aké trasy pravidelne používa? aký tovar a v ktorých obchodoch hľadá, kedy a kde môže ísť na dovolenku).

  Takže čoskoro môžu vyhľadávacie frázy jednoducho zmiznúť vo forme, v ktorej dnes existujú. Všetko, čo zostane pre internet marketingu je, aby sa predpoklady: možno je to spôsob, akým cieľová skupina hľadá, a možno nie - predbežnú kontrolu nemožno vykonať.

  Ale vo všeobecnosti by toto nemalo nikoho znepokojovať: kľúčové frázy v texte, tieto majákové slová, ktoré majú spočiatku signalizovať nedokonalú vyhľadávaciu botu, čo text na stránke, dnes prestali mať obrovský význam, ktorý mali predtým - v nultých rokoch nášho storočia, v ére klasickej SEO.

  Zamerané na rozvoj sémantického vyhľadávania, Google a Yandex urobili veľké kroky: ich vyhľadávacie roboty sa nakoniec naučia dokonale pochopiť, ako ľudia chápu latentnú sémantiku, to znamená významy, a nie jednotlivé slová.

  To je dôvod, prečo dnes nie je potrebné usilovať sa o zahrnutie kľúčových fráz do titulkov a textov vašich príspevkov, musíte si zvyknúť na myslenie v iných kategóriách - naučiť sa budovať hypotézy o tom, ako môžu ľudia vyhľadávať, to znamená navrhovať možné dotazy. Odrážajte tieto predpoklady vo svojich textoch. Čoskoro sa táto zručnosť hodí.

  Kľúčové požiadavky, že ľudia idú do vyhľadávacieho poľa bude hrať úlohu pri podpore blogu na chvíľu dlhšie - kým vyhľadávače sa učia pochopiť sémantiku a význam stránky, rovnako ako my. Niekto verí, že sa to nestane. Ale som si úplne istý opakom.

  Relevantnosť už nie je hustota kľúča na stránke. To znamená, že myšlienka relevancie vyhľadávacích robotov sa už netvorí len kvôli frázam majákov zadaným do textového obsahu. Vyhľadávače dlhodobo a úspešne implementovali myšlienku sémantického vyhľadávania, v ktorej vyhľadávač neporozumie relevantnosti stránky jednotlivým slovám, ale na základe analýzy celkového obsahu stránky. Toto všetko sa nazýva LSI (latentné sémantické indexovanie) - latentné sémantické indexovanie, metóda indexovania skrytej sémantiky - sémantika, ktorá mení význam v závislosti od kontextu. Vďaka LSI sa vyhľadávače naučia porozumieť jazyku prirodzených požiadaviek, ktorých podiel každoročne rastie. Dnes ľudia do frázy vyhľadávajú frázy pozostávajúce z piatich a dokonca deviatich slov a tendencia predlžovať dotazy a formulovať ich s obyčajným, ľudským jazykom získava na sile.

  Vyhľadávače sa zámerne pohybujú smerom k sémantickému vyhľadávaniu a myslím si, že porozumenie vám pomôže pridať hodnotu pre vaše publikum pre váš vlastný obsah.

  Budem formulovať hlavnú vec: prevádzka nie je pre tých, ktorí píšu kvôli vypracovaniu kľúčových fráz v textoch, ale pre tých, ktorí píšu pre ľudí.

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár