9 spôsobov, ako získať prevádzku bez vyhľadávačov

Mladé stránky nedostávajú návštevnosť z dôvodu nedostatku dôvery. Propagované projekty môžu stratiť desiatky percent návštevníkov kvôli aktualizácii algoritmu vyhľadávacieho nástroja alebo technickej chybe. Čo robia obchodníci, ak vyhľadávače nedávajú im prevádzku? Ako pracovať, keď zdroj môže stratiť návštevníkov kedykoľvek? Odpoveď je jednoduchá: odborníci si musia neustále pamätať, že v určitom bode môžu stratiť podporu vyhľadávačov. Mali by mať trumf kartu do rukávu: metódy prilákať prevádzky bez Yandex a Google.

Ako prilákať návštevníkov bez vyhľadávačov? Prečítajte si nižšie.

Metóda číslo 1: komentáre k blogom

Nájsť populárne a seriózne blogy, ktoré sa tematicky týkajú vášho podnikania. Komentár k publikácii. Vaše pripomienky by mali byť vecné, zaujímavé a užitočné pre ostatných používateľov.

Ak je to možné, uverejnite odkaz na svoj blog alebo profil na sociálnych sieťach. Nepovažujte však prepojenia za samy osebe. Ak budú vaše pripomienky zaujímavé a užitočné, diváci sa skôr alebo neskôr zaujímajú a nájdu váš projekt podľa mena a priezviska komentátora.

odporúčanie: Neváhajte zanechať tematické odkazy na publikácie vo svojom vlastnom blogu. Ak sa odvolávate na kvalitný obsah, nebudete nazývaný spammerom.

Metóda č. 2: prostriedky na správu a agregáciu obsahu

Pridajte svoje webové stránky alebo blog do obľúbených agregátorov obsahu v priemysle. Napríklad on-line obchodníci môžu venovať pozornosť zdrojom rastu Hackeri, Inbound.org a ďalšie.

Staňte sa kurátorom obsahu. Oznámte užitočné publikácie z renomovaných zdrojov. Oboznámte svoje publikum s vlastnými publikáciami a zúčastnite sa diskusií.

odporúčanie: Zúčastňujte sa len v priemyselných komunitách. Nepotrebujete všeobecné tematické agregátory, aj keď sú veľmi populárne.

Metóda č. 3: priemyselné fóra

Ak sa zaoberáte vyhľadávacím marketingom, vytvorte si účet na stránkach Searchengines.guru a ďalších obľúbených fórach zameraných na optimalizáciu a propagáciu projektov na internete. Diskutujte o aktuálnych otázkach, vymieňajte si skúsenosti, povedzte o svojich prístupoch k práci. Nesnažte sa ponechať odkazy na vaše stránky akýmkoľvek spôsobom. Vo fórach pracujete na svojej dôveryhodnosti.

odporúčanie: Ak chcete nájsť priemyselné fóra, zadajte do vyhľadávacieho poľa Google dotaz „kľúčové slovo + inurl: forum“.

Metóda č. 4: sociálne siete

Všetky sociálne siete sú pre vás vhodné: Facebook, Vkontakte, Twitter, Pinterest, LinkedIn, Google+ a ďalšie stránky, ktoré sú zaujímavé pre vaše potenciálne publikum. Ak pracujete s Facebookom, Vkontakte alebo Google+, pripojte sa k tematickým komunitám a / alebo si vytvorte vlastné. Dohliadať na obsah, zúčastňovať sa diskusií, argumentovať, provokovať. Musíte prilákať pozornosť používateľov a odoslať ich na vaše stránky.

odporúčanie: pravidelne publikovať na sociálnych sieťach užitočný obsah. Nechajte odkaz na vaše stránky vo svojom profile av popise komunity. Zapojte sa do tematickej komunity a necítite ľúto, že ste za kvalitný obsah.

Metóda č. 5: blogovanie pre hostí

Neverte, že osoba-memo Matt Cutts, ktorý tvrdí, že hosť blogov zomrel. Je nažive. Naučte sa, ako písať príspevky hostí, nie kvôli odkazom, ale kvôli rozšíreniu dosahu vašich divákov. Odhaliť publiku príjemcu zdrojov dôležité tajomstvo, aj keď hosť publikácie neobsahuje žiadne odkazy na vaše stránky. V prípade, že ste schopní zaujať čitateľov, nájdete ich bez odkazov.

odporúčanie: Použite hosť blogov získať reputáciu priemyslu. Skôr alebo neskôr vám prinesie prevádzku.

Metóda č. 6: služby otázok a odpovedí

Toto sú otázky a odpovede spoločnosti Google, odpovede spoločnosti Mail.ru a iné podobné zdroje. Odpovedzte na otázky týkajúce sa vašej oblasti činnosti. Pomôžte používateľom vyriešiť ich problémy bez toho, aby vyžadovali čokoľvek. Musíte získať reputáciu ako expert.

odporúčanie: Nevyužívajte spamové služby s vašimi otázkami a nezneužívajte odkazy na svoj vlastný obsah. Odkazujte na svoju stránku iba v prípade, že je to vhodné.

Metóda číslo 7: YouTube

Tento zdroj vyniká medzi ostatnými sociálnymi platformami, pretože potenciál vírusového a používateľského videa presahuje iné typy obsahu. Vytvorte a uverejnite vlastné videá. Zdieľajte užitočné videá iných používateľov s vaším publikom. V popisoch videí a kanálov ponechajte odkazy na svoje stránky a profily v sociálnych sieťach.

Zamerajte sa na inštruktážne videá a návody. Nemusíte ich zverejňovať každý deň. Ak môžete urobiť jedno kvalitné video za mesiac, to stačí.

odporúčanie: používať reklamy YouTube. Vaše bannery a videá uvidia záujemcov.

Metóda č. 8: reklama na webových stránkach v režime offline

Nechajte odkazy na vaše stránky na značkové výrobky, tlačové materiály, firemné vozidlá atď. Pokúste sa pritiahnuť pozornosť mobilného publika, ktorý môže okamžite navštíviť vaše stránky.

odporúčanie: publikovať QR kódy s odkazom na stránku o produktoch a dokonca aj na značkách. V ére mobilných prístrojov to môže byť dobrý zdroj premávky.

Metóda # 9: E-mail

Vložte odkaz na stránku v podpise na e-maily. Pravidelne posielajte používateľom užitočné e-maily s odkazmi na váš obsah. Ponúknite účastníkom účasť na propagačných akciách. Priemerná miera konverzie e-mailov je 3,34%.

Odporúčanie: Prispôsobte e-maily tak, aby sa zobrazovali na obrazovkách mobilných modulov gadget. Pomocou rozdelených testov určte najúčinnejšie varianty písmen.

Nenechajte sa spammerom

Všimli ste si, že každý z uvažovaných spôsobov prijímania návštevnosti je aktívne využívaný spamermi. Ak chcete úspešne aplikovať navrhované metódy, musíte ísť na okraj: byť aktívny, publikovať veľa obsahu a vyhnúť sa obvineniam z dotieravosti. Ak to dokážete, potom znížte závislosť na rozmaroch vyhľadávačov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár