Najlepšie večné odkazy: "spáliť" témy (časť II)

Toto je pokračovanie článku. Štart: Najlepšie zdroje "večných" odkazov (časť I).

Už sme písali o najlepších zdrojoch večných referencií a rozhodli sme sa, že tie najlepšie, ktoré sme získali prirodzene, to znamená, že sú pripútané bez vašej účasti. Vo väčšine prípadov sú odmenou za kvalitný obsah, za jedinečné a užitočné informácie. Takéto prepojenia budú pre vás z hľadiska SEO najužitočnejšie. Sú to oni, ktorí prenášajú referencie a ukotvujú váhu vo vyhľadávačoch, to sú oni, ktorí v konečnom dôsledku ovplyvňujú referenčné poradie algoritmov používaných vyhľadávačov.

Ak však existuje mechanizmus na získanie prirodzených väzieb, potom musia existovať metódy, ktoré tento mechanizmus ovplyvňujú? V tomto článku sa dozvieme podrobnejšie, ako môžete zvýšiť počet prirodzených večných väzieb.

Metóda 1. Provokacia / Škandál

Provokacia môže byť akéhokoľvek druhu. Tu je príklad provokácie, článok s nadpisom "Webová stránka vizitky musí zomrieť." Materiál (že vizitka stránky, akokoľvek ťažké to môže byť uhádnuť, musí zomrieť) bol vytlačený úplne zadarmo na niekoľkých stránkach a dostal niekoľko priamych odkazov z domén dôvery. Ale to nie je letecká akrobacia. Tu sú najnovšie príklady: Propagácia v sociálnych médiách. A to tiež - nie letecká akrobacia.

Ukážte, ako to urobiť správne. Pred nejakým časom internet prezeral túto korešpondenciu s podporou spoločnosti pre inštaláciu oceľových dverí so zákazníkom. Nebudem dať odkaz na stránku, dám screenshot:

Či sa tento „vírus“ spustí, alebo ak sa všetko stalo náhodou, nesnažíme sa posudzovať. Vyjadrujem svoj osobný názor, pravdepodobne chybný - neverím v „vírusy“ ako nápad. Všetky najúspešnejšie vírusy, o ktorých viem, sa narodili náhodou. V tomto prípade ide skôr o hlúposť našich služieb ruskej podpory zákazníkov. Faktom však zostáva. Podľa našich odhadov sa účasť tohto zdroja vo výške „vírusu“ zvýšila o 900%. Referenčná hmotnosť - 3000%. Áno, odkazy majú nízku kvalitu, nie príliš zacielené stránky, ale všetky boli vyhľadávacími nástrojmi hodnotené ako prirodzené. Stránka nešla pod "referenčný výbuch" filter, a teraz, na jeseň - jeden a pol mesiaca po spustení "vírus" - vyhľadávanie prevádzky je v uptrend (podľa našich údajov).

Áno, samozrejme, existujú riziká poškodenia dobrého mena. Ale výsledok sa zdá byť za to. Ale to nie je všetko. Poďme sa pokúsiť zistiť, ako využiť túto situáciu s ešte väčšou výhodou, pokiaľ ide o optimalizácia pre vyhľadávače. Urob to jednoduché - potrebujete ... zmeniť obsah na stránke. Uveďte tam napríklad informácie o takomto obsahu: 16 dôvodov, prečo objednať oceľové dvere v spoločnosti "Special Steel" s objednávkovým formulárom online. Je logika jasná? Dostávame vstupnú stránku, ktorá je relevantná pre požiadavku "objednať oceľové dvere" jednoducho s prirodzenou referenčnou hmotnosťou. Áno, toto je neštandardný SEO, áno, toto je nízka rana, ale - ak sa na to pozriete - nie je porušená licencia. Možným výsledkom - top na požiadanie "objednať oceľové dvere" - môže byť slušná platba za straty reputácie. (Ak je niekto oboznámený s ľuďmi z "SpecStalProkat", hodiť im odkaz, dať nápad zadarmo).

Metóda 2. Súťaž

Všetko je jasné. Tento článok je napísaný pre jednu z týchto súťaží. Systém hospodárskej súťaže je takýto. Vyhlasuje sa cena. Najlepšie zo všetkého - peniaze, takže to bola motivácia. Podmienkou súťaže by malo byť umiestnenie informácií na stránke s povinným odkazom na inzerovaný zdroj. Tu sú myšlienky súťaží, písanie na cestách:

Článok o tom, ako lacnejšie je letieť cez službu "Superpuper lacné vstupenky." Cena: obojsmerná letová služba "Superpuper lacné letenky."

Článok, ktorý "PoopkeenTravel" - je najlepší cestovný operátor. Cena: dobre, samozrejme, výlet pre dvoch do trojhviezdičkového dunového parku v Marmarise.

Je logika jasná? Prirodzene, všetky články by mali byť prepojené s podporovaným projektom - to je nevyhnutná podmienka. Odkazy sú najlepšie odporúčané. Žiadna manipulácia s výsledkami vyhľadávania - odkazy pre ľudí. To je normálne PR spoločnosť, a SEO efekt je dobrý bonus k tomu.


A malý záver vo finále. Čas pre klasické SEO je preč, a to sa nikdy nevráti. Úprimne povedané, nechápem, čo urobia všetci títo „obri“, ktorí stúpali na vrchole kúpou referenčnej masy. Bez ohľadu na to, čo vám vedúci povedia o ich nepeptických kompetenciách - tieto kompetencie nie sú, alebo skôr tieto kompetencie nie sú jedinečné. Výsledky iba prostredníctvom odkazov už nebudú. Takže nielen odkazy živý SEO. Aj keď sú veční. A aj keď sú najlepší. Zameriavame sa na obsahový marketing a veríme, že obsahový marketing je hlavným rozvojom propagácie vyhľadávania. Áno, je ťažké, obsah marketing nemôže robiť, napríklad, štyri-list spoločnosti, začínajúc v databáze, a končí v databáze (uhádnuť prvý pokus). S cieľom zapojiť sa do obsahového marketingu pre taký počet klientov je potrebné, aby redakčný personál udržiaval viac ako redakciu všetkých moskovských médií. Zostáva teda jedna vec - ísť do SMM, je ľahšie tam pracovať.

Páči sa vám tento článok? Nebuďte reďkovkou, kecy!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár