Ako vybrať kľúčové slová po sémantickej apokalypse

V druhej polovici roku 2013 nastala sémantická apokalypsa. Inovácie najväčšieho vyhľadávača Google na svete výrazne skomplikovali definíciu a výber kľúčových slov. Vyhľadávatelia marketingu opäť začali hovoriť o smrti SEO, úplnú zmenu algoritmov na propagáciu projektov a potrebu zabudnúť na relevantné frázy pristátia.

Čo presne robili SEO hovoria o apokalypse, sú hlasné frázy vhodné za okolností a ako pracovať so sémantickým jadrom v postapokalyptickej ére? Je čas dostať sa z bunkra a zhodnotiť situáciu.

A svet sa rozpadol na polovicu: kronika sémantickej apokalypsy

Najväčší vyhľadávač na svete predstavil v minulom roku množstvo inovácií, ktoré ovplyvňujú prístupy k práci s kľúčovými frázami.

Po prvé, na konci augusta 2013 Google tajne spustil algoritmus Hummingbird, Vyhľadávatelia si to vôbec nevšimli. Sú pozorne sledujú prevádzku a umiestnenie stránok v otázke. A algoritmus Google Hummingbird neovplyvnil pozíciu zdroja. Ale učil Google pochopiť prirodzené dotazy.

Po druhé, niekoľko dní po skutočnom spustení algoritmu Hummingbird Google nahradil Nástroj pre kľúčové slová slovom „Plánovač kľúčových slov“, Vyhľadávač obchodníci si všimli a začali sa báť. Prirodzene, neboli zmätení zmenou názvu ani potrebou autorizácie v účte AdWords.

Hlavný rozdiel medzi nástrojom s nástrojovým hrotom a plánovačom je nasledovný. Nástroj umožnil vytvoriť zoznam vhodných kľúčových slov pomocou presnej, frázovej a širokej zhody. Plánovač má možnosť pracovať len s presnou zhodou. Na rozdiel od tipov nástrojov plánovač neumožňuje vybrať kľúčové frázy s odkazom na zariadenie. Plánovač nezobrazuje objem lokálnych a globálnych dotazov a nie je možné vybrať podobné kľúčové slová.

Po tretie, začiatkom septembra 2013 Google prestal zobrazovať kľúčové dotazy, na ktorých sa používatelia dostanú na stránky. Od roku 2011 sa žiadosti používateľov autorizovaných v účte Google už nezobrazujú. Vlani na jeseň spoločnosť Google klasifikovala 100% vyhľadávaní v anglickom vyhľadávaní. Vlastníci stránok stratili schopnosť identifikovať kľúčové požiadavky generujúce návštevnosť. Táto inovácia viedla vyhľadávačov k tomu, aby hovorili o strate dôležitého propagačného nástroja.

Po štvrté, na konci septembra 2013 Spoločnosť Google oficiálne oznámila spustenie algoritmu Hummingbird, Search marketingers si myslel, že Google Vice President Amit Singhal hovoril príliš málo o novom algoritme. Preto, v prvých dňoch po oznámení pána Singhala, optimalizátori spanikárili a snažili sa pochopiť, aký vplyv bude mať kolibrík na internetový marketing. Avšak, panika ustúpila, keď hľadači obchodníci boli presvedčení, že Google Hummingbird nemá vplyv na pozíciu stránok v otázke.

Do mesiaca spoločnosť Google urobila štyri kroky, ktoré by teoreticky mali zmeniť prístup k práci s kľúčovými slovami. V blogosfére a sociálnych sieťach sa začalo hovoriť o dokonalej búrke a sémantickej apokalypse. Nie každý však podľahol panike. Obchodníci, ktorí chápu, že kľúčové slová budú aj naďalej hrať dôležitú úlohu v internetovom marketingu, zostávajú pokojní.

Kľúčové slová prežiť dokonalú búrku

Algoritmus Google Hummingbird neznamená odmietnutie použitia sémantickej relevancie pri generovaní problému. Najväčší vyhľadávač skutočne začal lepšie rozumieť prirodzeným dotazom. Napríklad, pred rokom, obyvatelia mesta Canton v Ohiu použili dotaz "čínska kuchyňa Canton Ohio", ak chceli obedovať v čínskej reštaurácii. Dnes môžu zadať hlasovú požiadavku "kde máme dobrú čínsku kuchyňu."

Aby sa zabezpečilo, že výstup zostane relevantný, Google lokalizuje používateľa a zmení svoju prirodzenú požiadavku na štandardnú "čínsku kuchyňu Ohio." Stránky, ktoré sa dostali na vrchol staromódnou robotickou požiadavkou, zostanú na vrchole ľudskou požiadavkou "kde máme dobrú čínsku kuchyňu."

Hummingbirds a technológia hlbokého učenia umožňujú spoločnosti Google odpovedať na rad požiadaviek správne. Čestný inžinier spoločnosti Google Matt Cutts dokonca ukázal príkladom, že vyhľadávač nepotrebuje kľúčové frázy na vytvorenie relevantného problému. V odpovedi na dotaz spoločnosti Cutts „ako na Mountain View“ spoločnosť Google poskytla predpoveď počasia pre toto mesto. Bola to však tretina série otázok. A prvý bol dotaz "čo počasie", ktorý vyhľadávač použil ako východiskový bod. Inými slovami, kľúčové slovo „počasie“ pomohlo spoločnosti Google presne pochopiť, čo používateľ chcel vedieť, zadaním dotazu „ako je to v Mountain View“.

Spoločnosť Google používa kľúčové slová na vyhľadávanie relevantného obsahu aj po spustení kolibríka. Nahradenie nápovedy nástroja nástrojom na plánovanie kľúčových slov a šifrovanie požiadaviek generujúcich návštevnosť. Znamená to, že prístupy k výberu kľúčových slov a kompilácii sémantického jadra zostanú rovnaké? Áno, v niektorých prípadoch.

Napríklad obchodníci, ktorí sa zhodujú s kľúčovými slovami s potrebou previesť požiadavky v reálnom čase na prírodné ľudské, nemôžu nič zmeniť. Optimalizátori, ktorí tvrdohlavo uzatvárajú stávky na presný výskyt formulára „objednávka pizze“, budú musieť zohľadniť požiadavku spoločnosti Google efektívne spracovávať prirodzené požiadavky. V tomto prípade zostanú základné prístupy ku kompilácii sémantického jadra spoločné pre všetkých.

Aké nástroje použiť po dokonalej búrke

Obchodníci boli zbavení schopnosti používať nástroje na zadávanie kľúčových slov a definovať požiadavky používateľov, ktoré generujú návštevnosť. Majú však dostatok nástrojov na prácu so sémantickým jadrom:

  • Plánovač kľúčových slov Google a služba vyhľadávania slov Yandex zostávajú nástrojmi pre prácu so sémantickým jadrom základnej úrovne.
  • Program Key Collector vám umožňuje vybrať kľúčové frázy a vyhodnotiť ich podľa rôznych kritérií, ktoré sú dôležité pri plánovaní marketingových kampaní.
  • Wordtracker, WordStream, Semrush a ďalšie zahraničné služby sú vhodné pre výber kľúčových slov v prípade propagačných projektov v burzhunete.
  • Nástroje pre analýzu sémantického textu, napríklad Istio, Stxt, Seozor, Advego a ďalšie. Analýza sémantického textu vám umožňuje určiť kľúče, ktoré vaši konkurenti používajú.
  • Porozprávajte sa so zástupcami publika online a offline.

Prečítajte si viac o najnovšom nástroji. Bolo uvedené vyššie, že spoločnosť Google sa naučila porozumieť prirodzenému jazyku. Všetko záleží na skutočnosti, že používatelia sa často pýtajú na vyhľadávače ľudí, pričom ignorujú robotizované dotazy pozostávajúce z kľúčových slov. Preto je dôležité, aby obchodníci venovali pozornosť pripomienkam používateľov, dialógom so zákazníkmi s manažérmi podpory, telefonickými rozhovormi. Mali by byť zdrojom prirodzených vyhľadávacích fráz potrebných na prispôsobenie marketingových kampaní post-apokalypsovej ére.

Ako vyhľadávať kľúčové slová

Raz, obchodníci hľadali relevantné kľúčové frázy a snažili sa ich zapracovať do obsahu v nezmenenej forme. Teraz vyhľadávacie roboti dobre rozumejú prirodzenému jazyku. Preto obchodníci hľadajú kľúčové frázy a snažia sa ich používať v texte prirodzene. Hľadanie kľúčových fráz zostáva základnou fázou kompilácie sémantického jadra. Nasledujúce pokyny vám pomôžu správne vyhľadať frázy po pristátí po dokonalej búrke vytvorenej spoločnosťou Google.

  • Nájdite svoje primárne kľúče

Ak chcete tento problém vyriešiť, obchodník musí určiť, o čom je každá stránka zobrazená po kliknutí. Napríklad stránky poisťovacieho makléra hovoria o poistení trupu, autocitizens, životnom poistení atď.

Potom musí obchodník pochopiť, ako používatelia hľadajú relevantné informácie. To sa vykonáva pomocou vyššie uvedených nástrojov, napríklad Key Collector.

Nezabudnite použiť služby priradenia kľúčových slov. Tým sa vyhneme vážnym chybám. Napríklad poisťovací maklér sa môže domnievať, že jeho klienti potrebujú povinné poistenie zodpovednosti za škodu. A zákazníci neustále vstupujú do vyhľadávacieho poľa požiadavky "OSAGO" a "avtograzhdanka."

  • Pridajte podobné kľúče

Po identifikácii hlavných kľúčov sa vráťte k nástrojom vyhľadávania a nájdite maximálny počet podobných relevantných slov. Predávajúci mobilných telefónov môže zistiť, že jeho potenciálni zákazníci hľadajú aj mobilné telefóny, mobilné telefóny, mobilné telefóny.

  • Nájsť súvisiace slová

Bolo poznamenané, že Google je schopný premeniť prirodzené ľudské požiadavky na štandardizované robotizované požiadavky. Pre tento vyhľadávač používa súvisiace slová. Súvisiace slová sú frázy, ktoré vytvárajú tematický kontext stránky, robia ju relevantnejšou a informatívnejšou. Upozorňujeme, že toto nie sú požiadavky, na ktoré propagujete stránku.

Súvisiace slová sú spojené do dvoch skupín. Prvá obsahuje synonymá, pomocou ktorých môžete nahradiť hlavné kľúče a vyhnúť sa opätovnej optimalizácii stránok. Živí užívatelia chápu, čo chcete povedať pomocou slov „klinika“, „nemocnica“ a „nemocnica“. Google tiež nepovažuje stránku za irelevantnú pre dotaz „klinika“, ak používate synonymá namiesto opakovania tohto slova mnohokrát.

Druhú skupinu tvoria koexistujúce slová. Toto sú slová a frázy, ktoré sa často používajú na stránkach relevantných pre konkrétny dotaz. Ak chcete nájsť koexistujúce slová, vezmite 3-5 vybratých textov v hornej časti Google pre vybratý dopyt. Na identifikáciu najčastejšie používaných slov v dokumentoch použite služby sémantickej analýzy.

Vezmite prosím na vedomie, že do textu by ste nemali vkladať všetky koexistujúce slová. Vytváranie obsahu, ako zdroj nápadov.

Prežijete sémantickú apokalypsu.

Algoritmus kolibrovania, smrť kľúčového nástroja a šifrovanie dotazov prinútili vyhľadávačov hovoriť o sémantickej apokalypse. Koniec sveta sa však nestal - kľúčové slová stále hrajú dôležitú úlohu v marketingových kampaniach. Okrem toho, základné prístupy k nájdeniu kľúčov sú prakticky nezmenené.

Búrku určite prežijete, ak pochopíte želanie spoločnosti Google prirodzene vyhľadávať. Preložiť našiel pomocou tradičných nástrojov kľúče z jazyka vyhľadávacích robotov na človeka. Prečítajte si fóra, komentáre k sociálnym sieťam a manažérom korešpondencie so zákazníkmi, aby ste našli ďalšie prirodzené kľúče. Použite synonymá a koexistujúce slová, aby sa vaše stránky stali informatívnejšími a relevantnejšími.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár