Branding s technológiou SEO

Autor: Trond Lyngbø, analytik SEO spoločnosti Metronet Norge (Nórsko).

preklad: Elina Agisheva (VelikaPlaza).

Predstavte si situáciu: pred odchodom do práce sa pozeráte na svoje obľúbené spravodajské kanály. A tu si všimnete reklamu na novú knihu o finančnom plánovaní. Potom pôjdete na špecializované fórum, ktoré sa týka vašej práce, a tam niekto už diskutuje o tejto knihe. Potom choďte na Amazon.com alebo iný populárny zdroj, aby ste si cez víkend vybrali niektoré zaujímavé materiály na čítanie a znova sa stretli s rovnakým menom v odporúčanom zozname v časti „týždenná vzorka“. A tu začnete naozaj premýšľať, čo táto kniha je, kto je jej autorom, ale už nemáte čas na ďalšie štúdium.

Keď prídete do kancelárie, skontrolujete svoju poštu a zistíte, že Gmail tiež zobrazuje reklamu na túto knihu a začína sa vám zdať, že vás sleduje všade. Po večernom návrate domov hľadáte informácie pre zajtrajšiu prezentáciu o trendoch v plánovaní rodinných rozpočtov a prvá stránka, ktorú navštívite, tiež zverejní prehľad. Všetko, čo už nemôžete znášať. Musíte ju len lepšie spoznať. Do vyhľadávacieho poľa Google napíšete názov knihy a nájdite stránku s informáciami o dôveryhodnosti a nepochybných výhodách tohto vydania, potom okamžite objednajte kópiu knihy v internetovom obchode alebo dokonca okamžite stiahnite kópiu na svojom zariadení Kindle alebo iPad.

Situácia v knihe je typickým príkladom doplnkového využívania nástrojov SEO a propagácie značky na internete. Propagácia vyhľadávania, znásobená brandingom, opakovane zvyšuje záujem o vašu značku, produkty a služby, ktorá je vyjadrená v digitálnom vyjadrení - rast predaja.

Vyberte si tú správnu online stratégiu

Každý seriózny podnikateľ, ktorý hľadá najúčinnejšie metódy využívania optimalizácie pre vyhľadávače, chápe, že ľudia nerobia rozhodnutia o kúpe na základe objektívnych faktov. Spoliehajú sa na svoj vlastný názor a interpretujú informácie o tom, čo vedia o výrobku. Ľudia „strávia“ nahromadené vedomosti o produkte na emocionálnej úrovni. Ale ich znalosti môžu byť (a mali by) byť riadené a záleží na múdrosti internetovej stratégie, ktorú si vyberiete ako model správania v online prostredí. Čo to znamená? Poďme sa vyjadriť jednoduchšie: pomocou iba klasické SEO nástroje vám miesto v hornej časti, ale nedáva hlavnú vec - zvýšenie dôveryhodnosť vašej značky. Musíte nadviazať kontakt s publikom - otázka umiestnenia vašej značky by mala byť jednou z hlavných otázok pre vás, a to nielen na úrovni obsahu na stránke, musíte prilákať čo najviac kanálov vplyvu na publikum, použiť nástroje PR na zvýšenie lojality potenciálnych zákazníkov do vašej spoločnosti a emocionálny kontakt s ľuďmi.

V moderných podmienkach, propagácia vyhľadávačov nemôže byť len propagácia vyhľadávačov. Tí, ktorí chcú skutočné výsledky (nie slovami, ale v číslach, vyjadrujú nárast konverzie stránok a rast zisku spoločnosti), by sa mali pohybovať vo všetkých smeroch. Pomôcť im v tomto hnutí, orientovať sa správnym smerom, odrezať zbytočné kanály vplyvu na publikum a radiť užitočné a malo by byť modernou profesionálnou SEO agentúrou.

Skutočná SEO agentúra je vždy zapojená do riešenia dlhodobých strategických úloh rozvoja klienta.

Ale v dnešnej dobe sa väčšina SEO konzultantov zameriava len na technické aspekty získavania čo najvyšších miest vo výsledkoch vyhľadávania. Zároveň ignorujú oveľa významnejšiu vec - správnu prezentáciu informácií o značke na stránkach stránok a hľadanie efektívnych riešení na rozšírenie kanálov vplyvu na cieľovú skupinu s cieľom rozvíjať spoločnosť.

Prečo sa musíte zapojiť do SEO a brandingu súčasne? Oba tieto nástroje, aplikované správne, prispievajú nielen k povedomiu o značke, ale aj k budovaniu a posilňovaniu dôveryhodnosti vašej spoločnosti. SEO + branding je, ospravedlňujem sa za patos, vzorec úspechu mnohých spoločností s vážnym rozvojovým potenciálom. Rastiete nielen kvôli primitívnemu zabaveniu najlepších výsledkov vyhľadávania, ale aj kvôli informáciám, ktoré sa o vás šíria online a majú pozitívny vplyv na imidž spoločnosti, využívate všetky zdroje informácií o vašej spoločnosti, ktoré máte k dispozícii (a propagáciu značky na internete, a obsah konverzie vašej vlastnej webovej stránky a nástroje na propagáciu vyhľadávania) a týmto spôsobom potenciálnym zákazníkom a partnerom sprostredkovať informácie, ktoré chcete oznámiť.

Nepozornosť značky je nákladná chyba.

Premýšľajte o branding po celú dobu. Ako sa informácie o značke zobrazujú na stránkach vašej vlastnej webovej stránky? Ako sa vaša značka nachádza na stránkach tretích strán? Ovplyvnite ho. Dajte všetky tieto úlohy pred vaše SEO agentúry.

Myslíte si, že v očiach väčšiny vašich potenciálnych zákazníkov prvé miesta vo výsledkoch vyhľadávania kľúčových otázok pre vás znamenajú aj vysokú kvalitu vašich služieb alebo produktov? V tom istom čase tomu tak nie je. V poslednej dobe čoraz častejšie spotrebitelia, pred nákupom niečoho, vykonávajú svoj online výskum. Okrem toho, ich rozhodnutie o kúpe nie je ovplyvnené ani tak vysokými pozíciami vo výsledkoch vyhľadávania, ale tým, čo čítajú na stránkach vašej stránky, ako sú spokojní s prijatými informáciami a čo iní hovoria o vašej firme alebo produkte.

Sociálne médiá a mediálny marketing v našej dobe sa tiež stávajú stále dôležitejšími. Spokojní zákazníci „pracujú“ ako bezplatní agenti vášho podnikania a vymieňajú si prepojenia so stovkami priateľov, ktorí zasa distribuujú informácie o vás tisícom potenciálnych zákazníkov bez platenia za reklamu. Jediné, čo musíte urobiť, je dať im správne nástroje (texty, kľúčové slová a informácie) a potom jednoducho ísť z cesty!

To je v doslovnom zmysle slova prichádzajúci marketing, ktorý spolu s kompetentnou podporou vyhľadávačov, poskytuje "výbušný" obchodný rast.

Nedostatok kontroly nad brandingom môže byť nákladná chyba a kontrola nad ním môže byť veľmi zisková.

Zostavte si svoju značku bez zakúpenia „billboardov“

Nákup billboardov pre reklamy už pevne etablované v tradícii veľkého biznisu. Spravidla pracovali na rozvoji značky vytváraním „reklamného hluku“ na cestách av preplnených mestských miestach. Zobrazovanie reklamy však poskytovalo umiestnenie značky, produktu alebo podniku len v krátkodobom horizonte.

Zdravý rozum vyzval SEO-optimizers, aby sa branding vo virtuálnom vesmíre vykonával inými metódami.

Kombinácia reklamy a SEO môže viesť k rozhodujúcim víťazstvám nad najúčinnejšími off-line PR spoločnosťami z dôvodu jedného významného rozdielu - online reklama sa vždy zobrazuje len v správnom čase a na správnom mieste!

Ak nepoužívate strategický prístup k nákupu reklamného priestoru na internete, aj keď nie na najvyššie hodnotených zdrojoch, bude to pripomínať prácu billboardov na vysokorýchlostnej diaľnici. Potenciálny kupujúci si jednoducho nemôže všimnúť banner, za ktorý ste zaplatili tisíce dolárov. Avšak, tým, že kombinuje svoje marketingové úsilie s SEO, uvidíte, že reklama bude zobrazená potenciálny klient v presný okamih, v ktorom bude pripravený reagovať na to.

Úspech tohto prístupu však bude možný len vtedy, ak si plne uvedomujete dôležitosť SEO komponentu vo výskumnom cykle informácií a rozhodujete o nákupe potenciálnym klientom.

Strategicky premyslená SEO propagácia vám pomôže vybudovať dôveru s vaším publikom, preniknúť do vedomia potenciálneho klienta a zasiať semená, ktoré sa budú časom rozrastať na peniaze.

Ako loviť v oceáne internetu so sieťami SEO a branding?

V dávnych dobách, rybári išli do mora s malými sieťami, ktoré hodil do vody chytiť len niekoľko rýb. Dnes má ľudstvo k dispozícii oveľa silnejšie trawlery, ktoré môžu ísť na autonómne plavby po mnoho dní.

Súčasné rybárske plavidlá využívajú masívne siete, vďaka ktorým počítajú svoje úlovky v takých množstvách, ktoré zatienia žalostné úsilie fyzickej práce.

Moderné SEO funguje rovnakým spôsobom. Preto, akékoľvek značky alebo PR kampaň, ktorá ignoruje úlohu SEO je odsúdená na neúspech, alebo aspoň stratiť svoj vážny potenciál. Dnes, spustenie propagačnej kampane bez dobre premyslenej SEO stratégie je rovnaké ako riadenie auta na vysokorýchlostnej diaľnici v druhom stupni.

Možno sa dostanete do cieľa, ale budete tráviť viac paliva, bude to trvať dlhšie, a to bude pravdepodobne dôkladne nosiť vaše vybavenie. Je to jednoducho nerentabilné a neefektívne. Ak máte šesť prevodových stupňov, musíte použiť všetky z nich na trati v závislosti od okolností.

Vaše úsilie SEO sú rovnaké rybárske siete s jednou výnimkou - chytíte ľudí. Správni ľudia. Potenciálni zákazníci, ktorí majú záujem o to, čo im môžete ponúknuť. Ak hľadajú riešenia svojich problémov, mali by si myslieť, že im môžete pomôcť vyriešiť ich, navyše musia zvážiť, že im rozumiete hlboko, vcítiť sa do nich a povedať pravdu na svojej webovej stránke. Iba týmto spôsobom môžete prilákať ideálne cieľové publikum a previesť ho na kupujúcich, zákazníkov a fanúšikov značky.

Je dôležité si uvedomiť, že to platí nielen pre veľké podniky s bezdýmnými vreckami. Dokonca aj malé firmy môžu rásť výberom stratégie „SEO + branding“, ale viac šikovným spôsobom. Môžete použiť úsilie veľkých značiek, ktoré nemajú strategický plán SEO, a využiť impulz, ktorý boli schopní vytvoriť na trhu prilákať zákazníkov - ľudí, ktorí sú v "režime výskumu" pred nákupom alebo rozhodovanie o ňom. Banálny príklad. Veľký hráč na vašom trhu začal používať médiá prostredníctvom veľkého počtu lokalít na propagáciu nového produktu, napríklad prenosného synchrofasotronu, ale neobťažoval sa pri tom, aby sa na túto požiadavku podieľali vyhľadávače.

Môžete hodiť svoju digitálnu rybársku sieť do oceánu marketingu, v ktorom plávajú plavidlá iných spoločností. Ich nekontrolovateľné, chaotické úsilie v oblasti reklamy a propagácie už zasiali semená záujmu o vedomie pomerne veľkej cieľovej skupiny. Teraz ich stačí pretiahnuť na vaše webové stránky, ktoré už majú vysoký vyhľadávač poradí vo svojom výklenku vďaka podpore širokého sémantického jadra a vaše SEO plánovanie.

Vedome alebo nie, mnohé spoločnosti sa vo svojich marketingových kampaniach zameriavajú na špecifické kľúčové frázy, pretože ich poradcovia v oblasti brandingu im odporúčajú používať iba vysokofrekvenčné dotazy. Tento prístup však obsahuje riziko vytvorenia obrovskej priepasti medzi podnikmi a trhom. Okrem toho je práca s malým počtom žiadostí o RF jednoducho finančne neoprávnená. Práca so širokým sémantickým jadrom, prijímanie maximálnych dotazov, ale pod jednou podmienkou - musia byť všetky zacielené. To je základom propagácie návštevnosti webových stránok.

Vaše webové stránky môžu vyzerať skvele, ale zároveň môžete stratiť veľa potenciálnych zákazníkov, pretože všetky vaše snahy jednoducho nie sú podporované plánovanou a dobre organizovanou stratégiou „SEO + brandingu“.

Synchronizovať marketing so SEO

V poslednej dobe sa často diskutuje o sieťach, v ktorých účastníci hovoria o možnostiach, ktoré je potrebné urobiť v marketingovej stratégii medzi SEO a brandingom, čo dokazuje, že jedna vec je lepšia ako druhá.

Bohužiaľ, toto umelé oddelenie vedie len k zlým výsledkom pre vaše stránky. Obaja SEO a branding môže fungovať hladko, navzájom sa dopĺňajú a vytvárajú oveľa silnejší účinok súčasne ako individuálne. Vplyv SEO propagácie znásobený brandingom môže byť dlhodobý, merateľný a cielený.

Ak spoločnosť nevyvíja úsilie na synchronizáciu SEO a brandingu, potom výsledkom je, že low-zavesenie ovocia zostávajú nevybraté. Neexistuje žiadny explozívny obchodný rast.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár