Čo nazývate tento nový SEO?

Sme na zaujímavom mieste vo vývoji trhu s vyhľadávacím marketingom (vážny otras tohto problému sa už začal iba na niektorých komerčných témach po oficiálnom oznámení spoločnosti Yandex 11. marca 2014, že prepojenie rebríčka prestalo fungovať). Pre tých, ktorí majú len všeobecnú predstavu o histórii a súčasnej optimalizácia pre vyhľadávače, trh krajiny je obklopený v hmle: aké metódy nahradili tradičné propagáciu? Možno vidieť a pochopiť len málo vecí. Klasické SEO (a odvolávame sa na to metódy založené na manipulácii, predovšetkým súvisiace s nákupom odkazov) sa zrútili a mnohí účastníci trhu (hlavne na strane klienta) nie sú úplne jasné, čo presne je proti.

Ale ak to nie je úplne jasné pre mnohých vlastníkov stránok, potom odborníci sú zrejmé: manipulácia bola nahradená čestnými propagačnými metódami založenými na kvalitatívnom zlepšení stránok vo všetkých ohľadoch. A áno - tento nový SEO je drahší pre rozpočty ako nákup odkazy.

Väčšina odborníkov sa zhoduje na tom, čo prichádza (presnejšie povedané, už prišlo potom, čo Yandex zrušil referenčné hodnotenie), nekonvergujú len vo vzťahu k tomuto novému a ako volať teraz to, čo bolo predtým označené konceptom SEO. A otázka terminológie je veľmi dôležitá. Koniec koncov, je zrejmé, že Yandex zabil klasické SEO, nemá zmysel používať definíciu, ktorá je spojená s minulosťou éry jednoduchých výsledkov získaných manipulačné akcie, ktoré boli možné kvôli nedokonalosti vyhľadávače, ktorý je teraz ďaleko dopredu. Táto zastaraná definícia je iba zavádzajúca.

Obsah:

  Hovorí sa, že tento obsah marketing zabil SEO ...

  Najprv určme, pre ktoré otázky teraz a v blízkej budúcnosti dôjde k vážnemu boju medzi internetovými agentúrami pôsobiacimi na trhu propagácie vyhľadávania.

  S najväčšou pravdepodobnosťou to budú nasledujúce vyhľadávacie dotazy:

  Ktorý z nich najpresnejšie vyjadruje podstatu nových metód marketingu vyhľadávačov? (hovoríme „nové“ - ale tu musíte urobiť poznámku: samozrejme, že sú ďaleko od nových, Yandex už dlho žiadal, aby ich optimalizátori používali vo svojej práci, boli vždy dobre známi, jediná vec, ktorá sa zmenila, je 50 referenčných faktorov rebríčka zmizlo, bolo 800, Zostalo 750 faktorov

  Je pre túto úlohu vhodný marketing obsahu? Termín, ktorý sa dnes stal veľmi populárnym v runete. Termín s vlastnou históriou - na západe sa široko používal za posledných 4-5 rokov av Rusku sa o ňom hovorilo nahlas a na každom rohu, možno až od roku 2013.

  Používame ho od roku 2011. A viete, až do určitého bodu sa nám zdalo, že skutočne odráža samotnú podstatu rozdielov medzi novými metódami propagácie a klasickými metódami. Globálny čip nového SEO je obsah. Poďme si to ujasniť, pretože tento moment je veľmi dôležitý - v tradičných textoch SEO tiež znamenal veľa, vďaka kľúčom v textoch, bol vyhľadávač informovaný o tom, ktoré stránky boli relevantné, to znamená, že na úsvite nula, kľúče boli dôležité a kvalita textov nezáležala určitý čas; Všetko sa začalo meniť, keď vyhľadávače nastavili kurz na zlepšenie pochopenia sémantiky webových stránok. Čím lepšie vyhľadávače chápu význam textu, tým väčšia je úloha, ktorú zohráva kvalita textového obsahu, a teraz má zmysel vytvárať veľmi dobrý obsah - druhý jednoducho nefunguje.

  Áno, obsah (nielen text) je základom dnešnej propagácie, ale nie je to jediný, na ktorom záleží. Napríklad nie je možné výrazne zlepšiť konverziu len textom.

  Počasie je tvorené súborom opatrení:

  1. práca na vytváraní a podpore obsahu
  2. práca na použiteľnosti a dizajne
  3. zvýšiť úroveň dôvery v lokalitu

  A z tohto hľadiska je termín „obsahový marketing“ s dôrazom na to, že moderný marketing na webe sa vykonáva pomocou obsahu, ale nie šliapania, čo je dôležité práve pre súbor opatrení zameraných na zlepšenie stránky - tento výraz nie je úplne odrazom skutočného stavu vecí. ,

  Ale "integrovaný internetový marketing" a "integrovanej propagácie webových stránok" - oveľa bližšie k bodu. Najmä prvý, pretože číta jeden z globálnych rozdielov od klasického SEO, a to -

  Nové SEO je predovšetkým marketing.

  Marketing je zameraný na ľudí, na štúdium ich vnímania zmien na stránke, ich odozvy na obsah, na to, ako hodnotia použiteľnosť stránky - akákoľvek maličkosť si zaslúži analyzovať postoj cieľovej skupiny k nej, pretože na konci je to súhrn všetkých týchto detailov, od dôležitá je vaša webová stránka. Čím viac pozornosti venujete zdokonaľovaniu vecí, ktoré boli pre všetkých triviálne, tým viac dostanete. V dnešnej dobe je nárast vyhľadávacej prevádzky nemysliteľný bez toho, aby sme venovali pozornosť detailom.

  Veríme, že to nestojí za záhadné, ak už teraz dokonale odzrkadľujú podstatu nového výrazu SEO - „search marketing“. Táto koncepcia zahŕňa všetko, čo je potrebné jasne uviesť metódy nového SEO. Search marketing je súbor opatrení zameraných na zvýšenie cieľovej skupiny stránok, pričom všetky aktivity zamerané na zvýšenie návštevnosti sa do tohto konceptu zapadajú.

  A najlepšia časť: vo všetkých obvyklých skratkách, budete musieť nahradiť len jeden list: nie SEO (optimalizácia pre vyhľadávače), ale SEM (Search engine marketing).

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár