Ako vytvoriť SEO-priateľské stránky s nekonečným rolovanie

Zdá sa, že každý má rád nekonečné rolovanie. Užívatelia internetu ho milujú za možnosť absolvovať večer, sledovať nekonečné spravodajské kanály na sociálnych sieťach. Majitelia stránok sa modlia na nekonečné zvitok pre možnosť udržať návštevníkov na stránke na dlhú dobu. Je pravda, že tam sú niektorí, ktorí rozrušujú nekonečné rolovanie. Toto sú vyhľadávacie roboty.

V tomto článku sa dozviete, ako vytvoriť stránku s večným rolovaním SEO-priateľský.

Prečo vyhľadávače nemajú radi nekonečné rolovanie

Ak máte účet na sociálnych sieťach Facebook alebo Vkontakte, viete, čo je nekonečné rolovanie. Považujete sa za sociopatka a nepoužívate sociálne siete? Potom navštívte náš blog a skúste prejsť nadol po stránke. Toto je nekonečné rolovanie.

Nekonečné rolovanie je funkcia vo web dizajne, ktorá poskytuje možnosť posúvania stránky nadol a prezeranie obsahu bez otvárania novej stránky. Keď sa používateľ posúva, stránka automaticky načíta nový obsah. To vyvoláva dojem, že stránka nikdy neskončí.

Funkcia nekonečného rolovania sa zvyčajne implementuje pomocou javascriptu. Skripty načítajú nový obsah, keď používateľ prejde stránku do určitého bodu vývojára. Zvyčajne sa tento bod nachádza nad viditeľným spodným okrajom stránky. To vám umožní optimalizovať čas preberania obsahu.

Vyhľadávanie robotov nemá rád nekonečné rolovanie, pretože je implementované pomocou JavaScriptu. Matt Cutts tvrdí, že v niektorých prípadoch môže spoločnosť Google pristupovať k obsahu vytvorenému pomocou jazyka JavaScript alebo AJAX. Zostáva pokračovať v jeho myšlienke a predpokladať, že v iných prípadoch nemôže vyhľadávač pristupovať k obsahu. Správnosť predpokladu potvrdzuje nasledujúca citácia z príručky správcu webu:

Ak prvky ako JavaScript, cookies, ID relácií, rámce, DHTML alebo Flash nedokážu zobraziť celý web pomocou textového prehliadača, potom prehľadávače vyhľadávačov tiež pravdepodobne zistia, že je ťažké ho spracovať.

Vyhľadávacie roboty musia indexovať obsah HTML. Zvyčajne však neindexujú obsah načítaný pomocou JavaScriptu. Roboty sa ešte nestali ľuďmi, takže neopakujú správanie živých užívateľov, ktorí môžu posúvať sociálnu sieť celé hodiny.

Čo robiť, ak nechcete, aby ste roboty robili, aby pripravili návštevníkov stránky o možnosť nekonečne prechádzať stránkami? Prečítajte si nižšie.

Ako prosím vyhľadávače bez toho, aby sa vzdali nekonečného rolovania

Spoločnosť Google navrhla vlastníkom stránok spôsob, ako udržať nekonečné rolovanie a zabezpečiť, aby mohli roboty indexovať obsah. Podstatou tejto metódy je: vytvorenie stránky s nekonečným rolovaním, webmaster musí spojiť obsah do blokov, z ktorých každý má znaky plnohodnotnej webovej stránky. Ide o vašu vlastnú adresu URL a hlavičku. V tomto prípade živí užívatelia uvidia stránku na obrazovke, ktorú možno nekonečne posúvať. A vyhľadávače "vidieť" sériu stránok, z ktorých každý ľahko prístup.

Ak chcete implementovať túto myšlienku, použite postupný plán:

1. Kombinovať obsah do blokov

Predstavte si logický spôsob, ako spojiť obsah zobrazený na stránke s nekonečným rolovaním do blokov. Ak napríklad hovoríte o blogu, môžete obsah skombinovať do blokov podľa dátumu uverejnenia.

Uistite sa, že veľkosť bloku zabezpečuje optimálny čas načítania obsahu. Je pravdepodobné, že blokovanie v mesiacoch bude najvhodnejšie, ak uverejníte jeden príspevok za deň. A ak uverejníte 20 článkov za deň, potom obsah v blokoch po sebe skombinujte. Uistite sa, že obsah bloku nie je duplikovaný.

2. Vytvorte štruktúru URL

Štruktúra URL by mala odrážať postupnosť zobrazovania publikácií. Inými slovami, adresy URL by mali byť navzájom logicky prepojené. Spoločnosť Google odporúča používať tieto štruktúry:

  • example.com/articles?lastid=1, example.com/articles?lastid=2 a tak ďalej.
  • example.com/articles#1, example.com/articles#2 a tak ďalej.

Vyhľadávač neodporúča vytvárať štruktúru URL založenú na historických parametroch, pretože to znižuje hodnotu stránky z hľadiska robotov. Spoločnosť Google tiež odporúča používať adresy URL, ktorým táto osoba rozumie.

3. Použite atribúty rel = "next" a rel = "prev"

Do záhlavia stránky zahrňte atribúty rel = "next" a rel = "prev". To umožňuje vyhľadávačom pochopiť vzťah medzi adresami URL a postupne ich indexovať. Atribúty rel = "next" a rel = "prev" musia byť publikované medzi tagmi a.

4. Použite technológiu pushState

PushState je technológia HTML 5, ktorá riadi načítanie obsahu. Táto funkcia poskytuje zobrazenie obsahu v poradí definovanom štruktúrou URL. Inými slovami, pomocou služby pushState stránka informuje prehliadač, čo má načítať a zobraziť.

Môžete tiež použiť technológiu replaceState. Táto funkcia poskytuje možnosť prispôsobiť zobrazenie obsahu správaniu používateľa. Návštevník môže napríklad posunúť stránku nahor a zobraziť obsah bez opätovného načítania.

5. Pamätajte na požiadavky vyhľadávačov.

Vyhľadávače ocenia stránky s dobrým obsahom. Majte to na pamäti pri vytváraní stránky s nekonečným rolovaním. Každý blok, ktorý má vlastnú adresu URL, musí obsahovať užitočný obsah.

Postupujte podľa ďalších požiadaviek vyhľadávača. Poskytnite používateľom jednoduchú navigáciu, pozrite si užitočné webové stránky pre návštevníkov, nezneužívajte kľúčové slová.

Jednota a boj protikladov

Tento zákon dialektiky bol formulovaný dlho pred nástupom vyhľadávačov a SEO. Veľmi dobre však popisuje konflikt, ktorému čelia vlastníci stránok. Užívatelia milujú nekonečné rolovanie. Hľadať roboty ju nemajú radi. Ale roboty by mali milovať všetko, čo milujú užívatelia. Ak chcete pomôcť robotom vyriešiť tento rozpor, použite metódu opísanú vyššie na vytvorenie stránky priateľskej k SEO s nekonečným rolovaním.

Zanechajte Svoj Komentár