MozBar 3.0: čo môže aktualizovaný SEO plugin

Moz vydala novú verziu populárneho SEO pluginu. MozBar 3.0 je k dispozícii pre prehliadač Chrome. V nasledujúcich týždňoch sa zobrazí verzia pre Firefox. V tomto článku nájdete prehľad funkcií MozBar 3.0.

Čo je MozBar

MozBar je bezplatné rozšírenie prehliadača, ktoré poskytuje prístup k analýzam stránok a nástrojom na analýzu odkazov. Pomocou tohto pluginu získajú obchodníci dôležité informácie bez toho, aby opustili zobrazovanú stránku.

Niektoré funkcie MozBar sú k dispozícii len za poplatok. Funkcionalita bezplatného rozšírenia však nahrádza mnohé platené nástroje, takže MozBar je zaradený do zoznamu nevyhnutných zásuvných modulov pre obchodníkov.

MozBar rieši nasledujúce úlohy:

  • Analýza stránky s výsledkami vyhľadávania.
  • Miesto výskumu.
  • Linková analýza.

Ako pracovať s treťou verziou populárneho rozšírenia?

Analýza SERP

Keď používate vyhľadávacie nástroje, MozBar 3.0 zobrazuje dôležité údaje o každom výsledku na stránke s otázkami. Nová verzia pluginu pomáha obchodníkom pozrieť sa na SERP novým spôsobom.

Takto vyzerá SERP, ak používate MozBar 3.0

MozBar 3.0 vám umožňuje vytvárať profily vyhľadávania pre rôzne regióny a mestá. To vám pomôže ľahko nájsť "rozvoz pizze" v Novosibirsku a Voronezh, bez použitia názvov geografických objektov vo vyhľadávaní.

Ak chcete vytvoriť profil vyhľadávania, použite ponuku Hľadať profily.

Zadajte geografické údaje a kliknite na položku Vytvoriť profil.

Údaje na stránke s otázkami môžete rýchlo exportovať v tabuľkovom formáte. Ak to chcete urobiť, jednoducho použite tlačidlo Export v ľavej hornej časti stránky.

Rozšírenie tiež zobrazuje dôležité metriky o lokalitách, ktoré sa dostali do problematiky. Používatelia môžu pristupovať k metrikám Page Authority (PA) a Domain Authority (DA), ako aj k analýze prepojení.

Výskum na mieste

Nová verzia rozšírenia MozBar vám umožňuje prijímať a analyzovať údaje na zobrazovaných stránkach. Keď navštívite webovú stránku, MozBar 3.0 zobrazí svoje PA, DA a referenčné metriky. Údaje sa zobrazujú v hornej časti stránky.

Plugin umožňuje vybrať otvorené, uzavreté, odchádzajúce a vnútorné prepojenia. Ak chcete zistiť, či je odkaz zatvorený s atribútom nofollow, nemusíte vyhľadávať v kóde HTML stránky.

Ak chcete vybrať prepojenia, použite ponuku Zvýrazniť prepojenia a vyberte typ prepojení, o ktoré máte záujem.

S MozBarom môžete rýchlo vykonať mini-audit webovej stránky. Používatelia doplnkov môžu zobraziť nasledujúce údaje: názov, popis, čas načítania stránky, stav HTTP, značkovacie údaje a ďalšie. Ak chcete analyzovať stránku, vyberte ponuku Analýza stránky.

Analýza mikroúdajov

Venujte pozornosť schopnosti analyzovať prichádzajúce odkazy. Na zobrazenie počtu prichádzajúcich odkazov a ďalších informácií o referenčnom prostredí použite ponuku Vstupné odkazy.

Čo je nové v MozBare 3.0

Užívatelia MozBar si všimli, že tretia verzia rozšírenia má nový dizajn. Redesign nástroj spojený s rozšírením jeho funkčnosti.

Medzi nové funkcie patrí možnosť zobrazenia stránky sociálnych indikátorov. Môžete zobraziť informácie o známkach, tweety a +1 značky bez opustenia stránky. Môžete tiež rýchlo skontrolovať platnosť mikromarkingu.

Ak sa prihlásite na odber platenej verzie, môžete získať informácie o kľúčových slovách priamo z vydávajúcej stránky.

A ak chcete počas prestávky na obed zabudnúť na SEO, použite klávesovú skratku Shift + Ctrl + Alt + M. V tomto prípade MozBar zmizne z obrazovky. Tvorcovia pluginu tvrdia, že po inštalácii sa automaticky aktualizuje. Z tohto dôvodu nemusíte kontrolovať obchod Chrome v najnovšej verzii svojho obľúbeného nástroja.

MozBar 3.0: nová verzia pohodlného nástroja

Rozšírenie SEO prehliadača MozBar 3.0 bude mať spôsob, akým sa profesionáli podieľajú na optimalizácii webových stránok. Tento plugin poskytuje rýchly prístup k základným technickým a sociálnym údajom na stránke. Hlavné funkcie pluginu sú k dispozícii zadarmo.

Používate MozBar rozšírenie? Ako užitočný je tento nástroj v praxi?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár