Prečo je obsahový marketing novým druhom SEO, časť III

Už sme uverejnili niekoľko článkov, v ktorých sme vyjadrili svoj názor na problém uvedený v názve - pozri časť I a časť II. Dnes by sme chceli pokračovať v tomto rozhovore a ukázať Vám pohľad na nie posledného zahraničného experta v oblasti SEO. Tento článok je preklad článku Neil Patel.Prečo Content Marketing je nový SEO. Neil Patel je jedným z popredných amerických analytikov v oblasti propagácie webových stránok pre vyhľadávače, zakladateľa Crazy Egg (služba analýzy divákov na základe technológie Eye Tracking) a KISSMetrics (najrýchlejšie rastúca webová služba SaaS). To je to, čo si myslí Neil Patel o modernom SEO a marketingu obsahu.

Teraz SEO optimalizácia vôbec nie je to, čo býval. Dnes, ak vytvoríte jednoduché nevzhľadné webové stránky, vyplňte ju bežnými informáciami a urobte pár odkazov, to nebude stačiť. Je potrebné pokúsiť sa vytvoriť naozaj kvalitný a dobrý zdroj s veľkým množstvom odkazov a množstvom užitočného obsahu, ktorý pomôže používateľom vyriešiť ich problémy.

Ale je tu jeden veľký problém - to všetko si vyžaduje obrovské investície. Vytváranie tisícov odkazov manuálne bude veľmi drahé a aj keď budete mať takéto prostriedky, bude to trvať mesiace, ak nie roky. A ak nemáte slušný materiál, ktorý by mohol byť zdieľaný s ostatnými, potom sa určite nedostanete odkazy na vaše webové stránky v sociálnych sieťach a blogoch (ak si ich kúpite od spamerov).

Tak ako vytvoriť veľké množstvo odkazov a získať veľa odkazov v sociálnych sieťach? Používanie marketingu obsahu.

Obsah marketing je najlacnejšie a najúčinnejšie SEO stratégie sú dnes k dispozícii. Písanie vysoko kvalitného obsahu vám umožní získať odkazy nielen rýchlejšie, ale aj lacnejšie, ako keby ste to urobili ručne. Okrem toho bude váš obsah zdieľaný presne na stránkach Twitter, Facebook, Google Plus a Pinterest.

Moje skúsenosti v oblasti marketingu obsahu

Vždy som zvýšil svoju prirodzenú dodávku s obsahom marketing. Pýtate sa: prečo? Je to rýchlejšie a lacnejšie.

Môžeme spustiť KissMetrics a dostávať viac ako 100.000 prirodzených návštevníkov mesačne len blogov a vytváranie infografiky. Nevytvárali sme žiadne prepojenia manuálne, ale jednoducho strávili čas a peniaze na obsahový marketing.

Tiež som vstúpil na stránku Quick Sprout. Každý mesiac spoločnosť Google pošle na môj blog približne 90 tisíc návštevníkov, hoci ja sám som nevytvoril jediný odkaz. Práve som napísal veľa kvalitného obsahu ... 311 príspevkov, aby som bol presný.

Ak stále neveríte, že obsah marketing je nová stratégia SEO, poďme sa pozrieť na čísla.

Obsah marketing v číslach

Na službe KissMetrics sme vytvorili celkom 47 infografík. Infographic sám nás v priemere za 600 USD. To znamená, že za posledné dva roky sme strávili 28200 dolárov na infografiku.

Počas týchto dvoch rokov naša stránka získala 2 522 596 návštevníkov a 41 142 spätných odkazov z 3 741 unikátnych domén. A to všetko vďaka 47 infografikám.

Pokiaľ ide o sociálne siete, v posledných dvoch rokoch sa naša infografika spomínala v 41 359 twekoch a zarobila 20 859 rád.

Ak chcete prilákať 2,512.596 návštevníkov, musíte stráviť 125.630 dolárov, vzhľadom na to, že každý stojí 5 centov. Ak si chcete kúpiť 41,142 odkazov na službu ako Sponzorované recenzie vo výške 20 USD za kus, bude to stáť 822 840 USD. Zároveň neexistuje žiadna záruka, že odkazy budú mať vysokú kvalitu.

Ak si chcete kúpiť 41 359 twelov, bude to stáť $ 82,718, keďže jeden tweet sa predáva za $ 2. Ak zaplatíte dva doláre za podobné, budete musieť zaplatiť ďalších 41,718 dolárov.

Ak sa pokúsite oklamať Google a získať výsledky porovnateľné s našimi na KISSmetrics, potom spolu strávite viac ako milión dolárov. Je to obrovské množstvo, najmä ak ho porovnáte s 28 tisícmi, ktoré sme strávili na infografike.

Veľký rozdiel medzi marketingom obsahu a SEO optimalizáciou.

Existuje obrovský rozdiel medzi platením za všetky uvedené veci a investovaním do marketingu obsahu. A viete čo?

Nie, nie je to o peniazoch. Myslite lepšie ...

Obsah marketing nie je závislý na aktualizácii vyhľadávacích algoritmov, pričom SEO optimalizácia závisí. Vyhľadávače dokážu určiť hodnotný obsah av konečnom dôsledku to je taký materiál, ktorý bude mať vysoké hodnotenie.

Namiesto toho, aby sme investovali do dočasného zvýšenia ratingov a prevádzky, je lepšie spoliehať sa na dlhodobé riešenie problému a investovať do marketingu obsahu.

záver

Teraz viete, že obsah marketing je nová stratégia SEO, a investovanie veľa peňazí do optimalizácie nezaručuje dobré výsledky. Počas posledných niekoľkých rokov som preskúmala rôzne typy obsahu a niektoré z nich poskytujú lepšie výsledky ako iné:

  • Podrobný obsah. Krátke príspevky na blogu zvyčajne získavajú menej odkazov ako podrobný obsah. Ale nesnažte sa vytvoriť stovky rozsiahlych príspevkov každý deň, ako sa to deje na blogu Huffington. Stávka na kvalitu.
  • Ľahko čitateľné infografiky. Ak sa vám podarí prezentovať komplexné informácie jasným a štruktúrovaným spôsobom, vaše stránky navštívia milióny používateľov.
  • Profily v sociálnych sieťach. Kľúčovým predpokladom úspešného marketingu obsahu je vytváranie profilov v sociálnych sieťach. Vytvorte si účet Twitter a Facebook. Sú užitočné na šírenie informácií.
  • Vyhľadajte nový e-mail. Skontrolujte, či máte možnosti „opt-in“ (súhlas na prijímanie hromadných mailov) a „pop-up“ (kontextové okná), ktoré vám pomôžu rozšíriť zoznam e-mailových adries. Ak máte veľa kontaktov, môžete im vždy poslať e-mail s upozornením na nový príspevok alebo článok. Toto je jeden z najjednoduchších spôsobov, ako sprístupniť obsah.
  • Buďte dôslední. Ak nemôžete pravidelne publikovať obsah, bude veľmi ťažké získať návratnosť investícií do marketingu obsahu. Preto neustále aktualizujte obsah.
  • Záhlavie záleží. Bez ohľadu na to, aký dobrý je váš obsah, ak k nemu nepíšete lákavý názov, nikto ho nebude čítať. Naučte sa písať dobré titulky.

A čo si myslíte o marketingu obsahu? Možno je to stále nový druh SEO?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár