Čo si vybrať - kontext alebo seo?

Rozhodli sme sa, že túto otázku uvedieme v samostatnom článku, o ktorom sme počuli príliš veľa kontroverzných názorov.

Na jednej strane existujú špecializácie na internetový marketing. Špecialisti v kontexte, ospravedlňujem sa za úprimnosť, nerozumejú nič v propagácii vyhľadávačov (vo väčšine prípadov). Seoshniki tiež obzvlášť neocení kontext, a to je pochopiteľné a predvídateľné. V súčasnosti, bez ohľadu na to, ako drahý je PPC prechod, je to garantovaný momentálny efekt, na rozdiel od propagácie vyhľadávania.

Pripravte sa, povieme najdôležitejšie: v skutočnosti neexistuje taká konfrontácia. Prevádzka vyhľadávania z niekoľkých dôvodov nemôže konkurovať návštevnosti z kontextových systémov. Obe metódy pracujú pre výsledok v schopných rukách a oba spôsoby môžu „rýchlo“ odčerpať vaše rozpočty bez akéhokoľvek významného výsledku.

Obsah:

  Hlavné rozdiely medzi návštevnosťou vyhľadávania a kontextom (PPC)

  Najdôležitejší rozdiel - načasovanie prvých zákazníkov. Pre organické výsledky vyhľadávania, prevádzka je aspoň mesiac, alebo dokonca 2-3 (ak nie 4-6, keď sa miesto dostane na veľmi "zručné ruky" v zlom stave). Pre prevádzku PPC nie je žiadny časový posun: hodili peniaze na Direct - prví zákazníci šli.

  Ďalším dôležitým rozdielom sú náklady na prechod. Páči sa mi to alebo nie a náklady na prechod budú odlišné. Pre ten istý dotaz sa prechod z vyhľadávania a kontextovej reklamy bude veľmi výrazne líšiť. Prirodzene, nie v prospech kontextuálnej dopravy. Rozdiel v cene za kliknutie je aspoň 2-3 krát, niekedy 5-6 krát a niekedy 10-15. Myslíte si, že to bolo všetko? Nie, niekedy 20-22 krát. A dokonca 30-35 krát! Chodiť v kontexte je vždy drahšie. Vypočítajte si, či platíte za jeden prechod na požiadanie z ekologickej dodávky drahšie, to znamená, že niečo nie je v poriadku s vašou stratégiou alebo s vaším interpretom (je celkom možné, že ste boli závislí na referenčnej ihle). No, tam môže byť prechod z ekologického doručenia do drahšieho kontextu na základe tej istej žiadosti.

  Treba tiež pamätať na to, že existujú témy, kde sú tradične klikateľné kontextové reklamy vyššie ako v ekologickej otázke. Presnejšie povedané, v ňom budú fungovať iba prvé alebo druhé pozície, a ôsma alebo desiata dostane zlomky percenta z celkového počtu názorov (nehovoriac o druhej strane). Zároveň, v kontexte premávky, môžu byť prijímané nielen prvé miesta špeciálneho umiestnenia, ale aj zaručené dojmy, ktoré sa nachádzajú na „prvej obrazovke“. Toto sú témy, kde je dôležitá rýchlosť prijímania služieb, napríklad: otváranie zámok, volanie odťahovacieho vozidla, odstránenie úniku plynu, volanie veterinára do domu atď. Často, podľa týchto požiadaviek, je nerozumné posunúť sa dopredu v ekologickej dodávke: čas a rozpočet je veľký, a záver práve v "top 10" dá malý výsledok, a v skutočnosti budete potrebovať 1-2 pozície na získanie prevádzky.

  Kontextové reklamy budú mať tiež jasnú výhodu pri vydávaní žiadostí, ktoré sú regionálne prepojené na konkrétnu oblasť, mesto, región. Na nasledujúcom obrázku vidíme, že na „prvej obrazovke“ vydania požiadavky „autoservis Zelenograd“ je ťažké nájsť iba miesto, ktoré zaujíma prvé miesto v prírodnom probléme. Značnú časť obrazovky obsadzujú kontextové oznámenia (celkovo 8 - dve v špeciálnom umiestnení a šesť v záruke) a náhľad mapy Yandex s označenými autoservismi Zelenograd.

  Musíte tiež vziať do úvahy, že jedna časť používateľov vyhľadávačov pri vydávaní sa uchýli k kontextovým reklamám a druhá časť iba k prirodzenému vydávaniu. Každá skupina má svoju vlastnú logiku a svoje vlastné motívy.

  Preto je hlavným záverom: spoliehať sa výlučne na návštevnosť vyhľadávania alebo len na PPC bude chyba. Stratíte klientov, ak sa nezaoberáte otázkou, ako sa cieľové publikum komplexne zorientovať. Obe metódy nielenže fungujú, ale prinášajú aj zisk vlastníkom obchodných projektov. Ak váš „kontext nie je preč“, alebo úprimne veríte, že všetky SEO sú podvodníci, verte mi, toto je len vaša osobná skúsenosť. Tento nástroj nie je na vine za nič, ak ho používali netrénovaní ľudia, ktorí nemajú zručnosti a skúsenosti s týmto nástrojom.

  Pozrite si video: 10 SEO MÝTŮ - 38. díl (December 2019).

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár