Ako zlepšiť výkonnosť vašej SEO kampane pomocou nástrojov správcu webu spoločnosti Google

Najväčší svetový vyhľadávač Google poskytuje obchodníkom prístup k množstvu pohodlných nástrojov na optimalizáciu pre vyhľadávače. V prvom rade hovoríme o nástroji Google Analytics, ktorý pomáha aj začínajúcim odborníkom hodnotiť marketingové kampane a zvýšiť návštevnosť zdrojov. Nástroje správcu webu sú ďalšou službou, pomocou ktorej pokročilí obchodníci s obsahom zvyšujú efektivitu kampaní SEO.

V tomto článku nájdete informácie o používaní nástrojov pre webmasterov. Prezentované údaje vám v praxi pomôžu zvýšiť efektívnosť propagácie zdrojov.

Nástroje správcu webu Google: Stručná teória

Nástroje správcu webu spoločnosti Google sú jedným z kľúčových zdrojov pre obchodníkov s obsahom, ktorí sa môžu spoľahnúť na prirodzenú návštevnosť vyhľadávania. Na posúdenie potenciálu tejto služby je potrebné pochopiť, čo slúži. Sada nástrojov umožňuje sledovať zoznam indexovaných stránok, interných a externých odkazov, najobľúbenejších vyhľadávacích dopytov a ďalších kritérií, ktoré vám umožnia vyhodnotiť priebeh SEO kampane.

Nástroje správcu webu pomáhajú obchodníkom zobraziť stránky očami spoločnosti Google.

Obchodníci používajúci nástroje správcu webu znižujú pravdepodobnosť vážnych problémov s vyhľadávaním. Stránky ich zdrojov majú zriedkakedy neindexované alebo vypadnú z indexu. Obsadzujú vyššie pozície vo vybraných kľúčových požiadavkách, ako aj preukazujú pozitívny trend vo vydávaní. Skúsení obchodníci riešia iné zložité problémy pomocou súboru nástrojov, o ktorých sa bude diskutovať nižšie.

Ak chcete začať používať nástroje pre správcov webu, stačí sa prihlásiť pomocou svojho účtu Google. Potom môžete pridať svoje stránky a vyhodnotiť z hľadiska vyhľadávača.

Ak chcete pridať lokalitu do systému, potvrďte, že ju vlastníte. K tomu je potrebné umiestniť súbor HTML na server. Môžete tiež použiť alternatívne metódy potvrdenia - pridať metaznačku na hlavnú stránku zdroja, použiť účet Google Analytics, ak je kód sledovania už nainštalovaný na vašej lokalite, použiť Správcu značiek Google alebo potvrdiť vlastnosť prostredníctvom účtu v systéme poskytovateľov doménových mien. Údaje o indexovaní stránok sa zvyčajne zobrazujú do 48 hodín od overenia.

Aké funkcie je potrebné použiť ako prvé

Nástroje pre webmasterov môžete použiť ihneď po potvrdení stránky. Ak potrebujete návod na prácu so systémom, použite ponuku Pomocník - Centrum pomoci.

Ako bolo uvedené vyššie, nástroje správcu webu sú systémom na sledovanie rôznych metrík. Informácie o indexovaných stránkach, externých a interných odkazoch a požiadavkách, ktoré generujú návštevnosť, sa vzťahujú na kľúčové údaje, ktoré môžete získať v systéme.

Pomocou tohto a ďalších údajov, môžete urobiť plán na zlepšenie efektívnosti SEO kampaní. Panel pre webmasterov zostane kľúčovým nástrojom na realizáciu a monitorovanie úspechu tohto plánu.

Dotazy na vyhľadávanie štúdie

Ak chcete určiť, ktoré vstupné tlačidlá generujú návštevnosť na vašich stránkach, vstúpte do ponuky Vyhľadať návštevnosť - vyhľadávacie dopyty. Prečo potrebujeme ďalšie nástroje, ak sú podobné informácie v službe Google Analytics? Ide o to, že údaje, ktoré sú k dispozícii prostredníctvom nástrojov správcu webu a analýzy, sú odlišné. Informácie, ktoré dostanete s nástrojmi správcu webu, sú komplexnejšie.

Služba Google Analytics zobrazuje, aké kľúčové slová vám poskytli návštevnosť a aký je jej objem. Nástroje správcu webu poskytujú ďalšie možnosti. Umožňujú vám odhadnúť pomer zobrazení a kliknutí na konkrétny kľúč. Systém tiež zobrazuje, aké miesto má zdroj na požiadanie pri vydávaní spoločnosti Google. Pomáha vám odhadnúť potenciálnu návštevnosť, ktorú budú kľúčové slová poskytovať v budúcnosti.

Ponuka „Kľúčové slová v obsahu“ obsahuje päť indikátorov:

  • Request. Tento indikátor vám umožní zistiť, ktoré kľúčové frázy môžete nájsť v službe Google. Štúdium požiadaviek - najjednoduchší spôsob hodnotenia efektívnosti marketingovej kampane. Napríklad, ak chcete, aby používatelia našli zdroj pre dotaz „služby zubára v Krasnodar“, ale tento kľúč sa nezobrazuje v zodpovedajúcej časti nástrojov správcu webu, považujte kampaň za neúčinnú. Upozorňujeme, že zobrazenie kľúčovej frázy v časti Žiadosť znamená, že vaša stránka je prítomná v probléme spoločnosti Google. To neznamená, že kľúč generuje prevádzku. Táto časť vám pomôže identifikovať relevantné dotazy, s ktorými môžete s určitým úsilím získať návštevnosť.
  • Ukazuje. Táto časť zobrazuje, koľko používateľov vyhľadávačov videlo odkaz na vašu stránku vo vyhľadávaní konkrétneho dotazu. Pomocou tejto metriky posúdite význam určitých požiadaviek pre váš zdroj.
  • Kliknutie. Tento ukazovateľ zobrazuje počet ľudí, ktorí sa presunuli na vašu webovú stránku zo stránky s výsledkami vyhľadávania.
  • CTR. Táto metrika určuje možnosť kliknutia odkazu na vaše stránky vo výsledkoch vyhľadávania. Je vyjadrená ako percento a zobrazuje podiel používateľov, ktorí vstúpili na stránku z vydávajúcej stránky. Ak je napríklad počet zhôd na hypotetickej požiadavke „objednať taxík v Smolensku“ 100 a počet kliknutí je dva, miera prekliknutia tejto požiadavky je 2%.
MP je jednou z najdôležitejších metrík marketingovej kampane. Vaša stránka neprijíma návštevnosť, ak kliknutosť odkazov v probléme zostáva nízka. V tomto prípade sa pokúste situáciu napraviť. Urobiť obsah relevantnej stránky relevantnejším pre žiadosť. Opravte názov - mal by súčasne pritiahnuť pozornosť používateľa a potvrdiť, že stránka spĺňa jeho potreby. Venujte pozornosť metaznačke Popis, ktorá vo výsledkoch vyhľadávania vytvára úryvok. Mal by nejako nútiť užívateľa, aby išiel na stránku. Zhodnoťte aj stránku s otázkou pre vybratú požiadavku. Pravdepodobne sa zníži klikateľnosť vášho odkazu v dôsledku kontextovej reklamy konkurentov.
  • Priemerná poloha. Tento indikátor vám umožňuje určiť, aké miesto je vaša stránka pri vydávaní konkrétnej žiadosti. Čím vyššia je pozícia zdroja v danej otázke, tým väčšia je návštevnosť. Majte to na pamäti pri hodnotení efektívnosti marketingovej kampane.

Posúďte pozíciu zdroja v dynamike

Ak ste pred nejakým časom zmenili prístup k optimalizačnej a marketingovej stratégii a chcete zhodnotiť výsledky týchto inovácií, použite menu "S Zmenou". Zodpovedajúce tlačidlo sa nachádza v sekcii „Hľadať v prevádzke - vyhľadávacie dotazy“. Funkcia „With Change“ vám umožňuje vyhodnotiť aktuálne metriky vašej SEO kampane, diskutované vyššie, a ich dynamiku.

Vyhodnotenie dynamiky ukazovateľov vám pomôže v rôznych situáciách. Ako bolo uvedené vyššie, umožňuje vyhodnotiť výsledky rôznych zmien vo vašej marketingovej stratégii. Môžete tiež určiť, ako aktualizácie vyhľadávacích algoritmov ovplyvnili pozície zdrojov. Neustále sledovanie polohy stránky je najlepší spôsob, ako prispôsobiť marketingovú kampaň požiadavkám spoločnosti Google a trhu.

Vyhodnotiť pozície v kontexte jednotlivých kľúčových požiadaviek

Ak chcete vyhodnotiť pozíciu zdroja pre konkrétne vyhľadávacie dopyty, kliknite na kľúč, ktorý vás zaujíma v časti „Vyhľadávacia návštevnosť - vyhľadávacie dopyty“. V menu "Informácie o požiadavke" uvidíte, ktoré stránky stránky sú zoradené vo výsledkoch vyhľadávania vybratého kľúča. Tieto informácie vám umožnia vyhodnotiť efektívnosť rozvoja zdrojov.

„Detaily detailov“ vás informujú, či správna stránka zobrazuje výstup Google v odpovedi na zavedenie konkrétneho kľúča. Táto časť tiež zobrazuje prepojenia medzi požiadavkou a obsahom na rôznych stránkach. Tieto informácie prispievajú k potrebným zmenám a zvyšujú efektívnosť vyhľadávacieho marketingu.

Naplánujete napríklad, že používatelia prejdú na stránku s pokladňou a požiadajú o objednávku „objednať pizzu vo Voronezhe“. Ak sa namiesto stránky objednávky dostanú do sekcie „O spoločnosti“, kde čítajú o Vašom poslaní a dlhoročných skúsenostiach s dodávkou pizze, znamená to neefektívnosť rozvoja zdrojov. Musíte pochopiť, prečo spoločnosť Google považuje stránku O stránke za relevantnejšiu pre zodpovedajúci dopyt v porovnaní so stránkou s pokladňou. Možno budete musieť zmeniť obsah týchto častí zdroja.

Vyhľadajte príležitosti pomocou ponuky Obľúbené stránky

Pomocou nástrojov správcu webu môžete zistiť, ktoré stránky zdroja získajú najviac zobrazení a kliknutí. Ak to chcete urobiť, použite ponuku Obľúbené stránky v sekcii Vyhľadávanie vyhľadávacích dopytov.

V tejto časti nájdete nové nápady na zlepšenie efektívnosti marketingovej kampane. Môžete si napríklad všimnúť stránku s vysokou mierou prekliknutia, ktorá zaujíma pozíciu v druhej desiatke problému. Je ľahké pochopiť, že výstup tejto stránky v top 10 výrazne zvýši návštevnosť vašich stránok. Písaním niekoľkých príspevkov hostí a prijímaním odkazov z renomovaných zdrojov tento problém vyriešite.

Časť „Populárne stránky“ vám pomôže pochopiť preferencie a potreby vášho publika. Tieto údaje môžete použiť na vytvorenie ďalších častí lokality.

Štatistiky pre autora

Časť „Lab“ v nástrojoch správcu webu je určená na testovanie nových funkcií. Podľa jeho výsledkov bude časť nástrojov, ktoré sú tu prezentované, súčasťou štandardu pre webmasterov.

Časť „Štatistika pre autora“ si zasluhuje pozornosť, pretože vám umožňuje sledovať výkonnosť vašich príspevkov hosťa. Ak to chcete urobiť, musíte potvrdiť autorstvo prepojením návštevných publikácií s vaším účtom Google+. V článku o krádeži obsahu sme povedali, ako to urobiť.

Vaša fotografia a odkaz na váš profil Google+ sa po potvrdení autorstva zobrazia v úryvku. To umožní divákom rýchlo nájsť ďalšie materiály, ktoré ste napísali.

Čo iného je potrebné pre "Štatistiky pre autora" marketingu? Predtým ste mohli hodnotiť iba účinnosť hosťujúcich blogov na základe návštevnosti, ktorú vám prinášajú odkazy v príspevkoch hostí. Tiež by ste mohli nepriamo merať výkon príspevkov hosťa vplyvom externých odkazov na pozíciu stránky v danej otázke. „Štatistika pre autora“ vám umožňuje zistiť, koľko ľudí videlo váš článok a dozvedeli sa o vás a vašej spoločnosti.

záver

Nástroje správcu webu spoločnosti Google poskytujú obchodníkom prístup k dôležitým informáciám potrebným na meranie a zlepšenie kampaní SEO. Unikátnou vlastnosťou sady nástrojov je schopnosť vyhodnotiť potenciál generovania návštevnosti pomocou špecifických kľúčových dotazov. Môžete tiež sledovať polohu svojho zdroja pre určité požiadavky v dynamike. Toto je možné vykonať prostredníctvom sekcie "Vyhľadávanie prevádzky".

Štatistika pre sekciu autora pomáha monitorovať efektívnosť príspevkov používateľov. Môžete ho použiť na výber najproduktívnejších stránok z hľadiska hosťujúcich blogov.

Existujú aj ďalšie sekcie v nástrojoch správcu webu, ktoré nie sú zahrnuté v tomto prehľade. Možno máte úspešné skúsenosti s ich používaním? V poznámkach uveďte, ako používate nástroj Google Toolkit.

Prispôsobiť obsah Ako používať nástroje Google Webmaster pre maximalizáciu vašej kampane SEO od Jayson DeMers.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár