Ako hodnotiť profesionalitu SEO, ak nechcete pochopiť, sakra v SEO

Keď chce podnik zvýšiť predaj prostredníctvom internetu, propagovať nový produkt, zvýšiť návštevnosť stránky, najme si sociálneho pracovníka. Problém je, že mnohí úspešní podnikatelia vôbec nerozumejú SEO a internetovému marketingu. Z tohto dôvodu sa často mýlia: platia peniaze nekompetentným špecialistom, nedostávajú požadovaný výsledok alebo dokonca padnú za obeť podvodníkom.

V tomto článku sa dozviete, ako zvážiť profesionálne SEO profesionálne ako kandidát, aj keď ste nikdy nestretli optimalizácia pre vyhľadávače a propagáciu internetových projektov.

Potrebujete SEO?

Seoshnik nepotrebujete. Optimalizácia pre vyhľadávače zomrel: vážne projekty nemôžu byť podporované tým, že nájde diery v algoritmoch Yandex a Google, manipulácia problém nákupom odkazy z low-kvalitné stránky a kľúčové slovo nádivkou.

SEO bolo nahradené komplexnými disciplínami: vyhľadávacím marketingom a internetovým marketingom. Preto namiesto SEO, skúste najať internet marketingu. Vezmite prosím na vedomie, že mnohí kompetentní a kvalifikovaní obchodníci sa nazývajú SEO zotrvačnosťou. V takýchto podmienkach sa vaša úloha stáva zložitejšou. Po prvé, musíte sa naučiť, ako odlíšiť moderných vyhľadávačov, ktorí sa nazývajú SEO, zo staro-školských optimalizátorov-manipulátorov. Po druhé, medzi internetovými obchodníkmi musíte nájsť kvalifikovaných špecialistov.

Ako odlíšiť manipulátor od obchodníka

Pravdepodobne sa budete zaoberať manipulátorom, ak si všimnete nasledujúce príznaky pri komunikácii s kandidátom:

 • Pri budovaní referenčného prostredia sa SEO zameriava výlučne na nákup spätných odkazov. Áno, len málo účastníkov trhu úplne odkúpilo kúpené linky. Avšak, vyhľadávače obchodníci zásadnú stávku na prirodzené prepojenie budovy. Aj keď ide o webové stránky regionálnych spoločností okien.
 • Špecialista ponúka na objednávku / tvorbu a publikovanie textov optimalizovaných pre vyhľadávače. Hovoríme o textoch, ktoré sú vytvorené výhradne pre robotov a nepredstavujú hodnotu pre živých užívateľov.
 • Seoshnik navrhuje používať automatizované systémy na registráciu a vysielanie na fórach, hromadnú registráciu v adresároch a na nástenkách, spam v sociálnych sieťach, vytváranie pobočiek a iné manipulačné techniky.
 • Potenciálny partner vás presvedčí, aby ste vybrali niektoré z najdôležitejších otázok pre vaše podnikanie a zamerali sa na zvyšovanie pozícií. Toto nie je manipulatívna, ale jednoducho marketingová taktika neefektívna. Často ho však používajú starodávne uzemňovacie manipulátory.
 • Optimalizátor navrhuje vytvoriť niekoľko identických stránok optimalizovaných pre rôzne požiadavky. Napríklad v sekcii "Služby" vám môže ponúknuť vytvorenie stránok "Výroba plastových okien", "Výroba okien z PVC" a "okien z PVC na objednávku".

Existujú aj iné znaky, pomocou ktorých môžete definovať starú školu SEO. Stačí, ak pochopíte hlavnú zásadu: ak špecialista ponúka na propagáciu projektu bez vytvárania pridanej hodnoty pre klienta, nepotrebujete takúto propagáciu.

Ako identifikovať profesionálneho internetového marketingu

Neexistuje žiadny univerzálny recept na hodnotenie profesionálneho SEO. Preto sa počas rokovaní spoliehajte na osobné dojmy, študujte povesť potenciálnych partnerov, venujte pozornosť skúsenostiam a prítomnosti úspešných realizovaných projektov. Nasledujúce značky vám pomôžu pochopiť, že ste s najväčšou pravdepodobnosťou profesionálnym expertom:

 • Seoshnik chápe a ponúka vám tri úrovne vyhľadávacieho marketingu: prináša zdroj technickým požiadavkám vyhľadávačov alebo samotnej SEO, internú optimalizáciu, vrátane práce na funkčnosti a použiteľnosti zdroja, budovanie širokého sémantického jadra, vytváranie hodnotného obsahu pre divákov a ďalšie udalosti a externú optimalizáciu, vrátane práca s renomovanými priemyselnými webovými stránkami a blogmi, činnosť sociálnych médií a dokonca aj offline udalosti.
 • Potenciálny zamestnanec kladie mnoho otázok o Vašom biznise a produkte, študuje trh, zaujíma sa o úspechy a neúspechy konkurentov. Už viete, že úspech propagácie do značnej miery závisí od schopnosti vášho zdroja uspokojiť potreby trhu a publika. Technické opatrenia zostávajú nástrojmi na riešenie tohto problému.
 • Obchodník má vlastnú webovú stránku alebo blog, kde nájdete množstvo užitočných informácií. Táto stránka úspešne prilákala cielenú návštevnosť. Chápete, že úspešný obuvník bez topánok je výnimkou z pravidla.
 • Odborník chápe úlohu obsahu pri propagácii projektu. Má zdroje alebo spojenia potrebné na vytvorenie rôznych typov obsahu. Je tiež pripravený spolupracovať s vašimi redaktormi, copywritermi, dizajnérmi a ďalšími tvorcami obsahu.
 • Odborník nemení stratégiu propagácie projektu po každej aktualizácii vyhľadávacích algoritmov. Profesionálny vyhľadávač v ich práci berie do úvahy všetky budúce aktualizácie algoritmu. Ako je to možné? Vyhľadávače sa naučia myslieť a analyzovať spôsob, akým človek robí. Z dlhodobého hľadiska budú preto najefektívnejšie marketingové technológie, ktoré zahŕňajú rozvoj zdrojov v súlade so záujmami živých užívateľov.
 • Dobrý SEO nesľubuje rýchle výsledky a veľmi opatrne dáva záruky. Získanie výsledkov s online marketingom vyžaduje určitý čas.
 • Kompetentný a svedomitý obchodník vám nepredáva správy. Jednoducho kompetentný špecialista bude vždy schopný zostaviť takéto správy, pri pohľade na ktoré sa zbavíte emócií. V nich nájdete množstvo špeciálnych termínov, grafiku so vzostupným trendom a zdôvodnenie potreby zvýšiť náklady na propagáciu. Obchodník v dobrej viere používa modely spolupráce a metriky na hodnotenie účinnosti propagácie, ktorej zákazník rozumie. Napríklad je veľmi ľahké posúdiť profesionalitu experta prostredníctvom hodnotenia návštevnosti.
 • Profesionál vždy ľahko vysvetľuje, čo robí a plánuje urobiť s vašou stránkou. Neskrýva sa pred vami používanými taktikami propagácie, skrýva sa za obchodným tajomstvom, autorskými metódami práce atď. Za touto pozlátkou sa zvyčajne skrývajú šamanské tance s tamburínou.
 • Dobrý špecialista sa zameriava na kvalitu projektu. Venuje dostatočnú pozornosť miere konverzie, miery odchodov zo vstupnej stránky, priemernému času používateľa na stránke a iným metríkám správania.

Nezabudnite na univerzálne znaky profesionálneho špecialistu. Jedným z nich je ochota priznať chyby, prevziať zodpovednosť a reorganizovať sa na pochod.

Seoshnik alebo agentúra?

Táto otázka nesúvisí priamo s profesionalitou: na trhu môžete nájsť vysoko kvalitných špecialistov na voľnej nohe a celkom super profesionálne agentúry. Podnikatelia však nevyhnutne hľadajú odpoveď na túto otázku a hodnotia vyhliadky na spoluprácu s marketingovými špecialistami.

Medzi výhody práce so SEO na voľnej nohe patrí:

 • Nižšie náklady na služby v porovnaní s veľkými štúdiami. Z tohto pravidla existujú výnimky, najčastejšie je však spolupráca s osamelým SEO lacnejšia.
 • Schopnosť pracovať bez byrokratických prieťahov, napríklad podpísaním zmluvy. To vám dáva extra flexibilitu. Môžete napríklad kedykoľvek odmietnuť služby špecialistu bez zaplatenia pokuty, ak vám kvalita jeho práce nevyhovuje.
 • Komunikácia s priamym umelcom. Ak si najmete agentúru, väčšina otázok bude prerokovaná so správcom účtu. Súhlasím, na voľnej nohe-seoshnik chápe podporu aj veľmi dobrý manažér podpory zákazníkov.

Výhody práce s marketingovými štúdiami zahŕňajú:

 • Poskytovanie služieb. Nemusíte tráviť čas hľadaním copywritera, projektanta, manažéra PPC kampane alebo webového programátora.
 • Agentúry majú zvyčajne väčšie skúsenosti s veľkými projektmi. Dokážu riešiť rozsiahle úlohy.
 • Schopnosť poistiť sa proti rizikám nečestných dodávateľov. Podpíšete zmluvu, zaplatíte za služby "bielym" spôsobom.

Odpoveď na otázku podkapitoly často závisí od veľkosti vášho podniku a od vôle samostatne sa zúčastňovať na marketingových kampaniach.

Ako pochopiť, že ste sa nemýlili

Pri rokovaniach so SEO alebo agentúrou, napíšte kritériá pre efektívnosť marketingových aktivít písomne. Uistite sa, že rozumiete významu navrhovaných metrík. Najlepšie je, ak používate ukazovatele týkajúce sa efektívnosti vášho podnikania. Patrí sem cielená návštevnosť stránok, miera konverzie, počet potenciálnych zákazníkov, obchody, kontrola priemernej objednávky. Ak tieto metriky rastú, potom máte šťastie: našli ste profesionálneho internetového obchodníka alebo agentúru.

Pozrite si video: Musíme si vážně promluvit o Anthemu a recenzování (Apríl 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár