7 SEO tajomstvo každý podnikateľ by mal vedieť

Niektorí podnikatelia veria, že SEO nie je nič zložité. Stačí objednať niekoľko desiatok článkov na burze s potrebnou hustotou kľúčových fráz, kúpiť alebo prenajať odkazy, prepojovacie stránky, ukončiť faktory správania a čakať na zisk.

Tento prístup fungoval v polovici 2000-tych rokov. Ak sa dnes budete správať takto, v najlepšom prípade sa stretnete s nedostatkom pochopenia publika. A v najhoršom prípade sankcie vyhľadávačov, ktoré opustia vaše stránky bez ekologickej premávky.

Ak práve začínate propagovať projekt na internete, snažte sa, aby ste sa v polovici roku 2000 nestretli s ich zastaranými prístupmi. Nižšie uvedené tajomstvá vám pomôžu.

Tajomstvo č. 1: Hranica medzi online a offline marketingom zanikla.

Online marketing sa mení. Samostatné propagačné metódy, napríklad SEO optimalizácia, kontextová a bannerová reklama, SMM, obsahový marketing, sú kombinované do integračného prístupu. Nebudete uspieť v internetovom marketingu, spoliehať sa na jeden smer, napríklad SEO. Okrem toho sa nepočítajú s úspechom na internete, ak nie ste zapojení do marketingu offline.

Vaša reputácia v režime offline ovplyvňuje pozíciu stránky vo vyhľadávaní, prístup používateľov k vášmu obsahu a produkty. Vaša online povesť ovplyvňuje offline predaj a postoje zákazníkov k vášmu skutočnému podnikaniu. Úspešne propagovať projekt, robiť online a offline marketing.

Tajomstvo číslo 2: Pozície na stránke vo vyhľadávaní nepatria k vám

Yandex, Google a ďalšie vyhľadávače nie sú povinné indexovať vaše stránky a zahrnúť ich do problému. Vyhľadávače obsahujú v indexe a umiestňujú na prvé pozície zdroje SERP, ktoré majú vysokú hodnotu pre divákov. Všimnite si prosím ešte raz, Yandex vám nič nedlží. Malo by to byť len jeho užívateľov, ktorí chcú vidieť pri vydávaní kvalitných zdrojov, ktoré uspokoja ich informačné potreby. Preto neočakávajte, že vyhľadávače vás prenesú okolo vás, aj keď ste veľký podnikateľ a investujete veľa peňazí do vývoja stránky.

Ak sa vydáte na prvé miesto pri vydávaní niektorých žiadostí, nemyslite si, že to bude pokračovať navždy bez akéhokoľvek úsilia z vašej strany. Ak chcete zostať na vrchole, musíte neustále zlepšovať svoj zdroj. Ako viete, nie je ťažké niečo dosiahnuť, ale udržať na dosiahnutej úrovni. Táto axióma presne popisuje situáciu vo vyhľadávacom marketingu.

Ak ste niekedy zastaviť a zastaviť rozvoj zdroja, stratíte pozíciu v otázke a dopravy. Vyhľadávanie prevádzky zohráva dôležitú úlohu v marketingu všeobecne, takže sa stretnete s poklesom predaja.

Tajné číslo 3: aj malá zmena môže odniesť vašu prevádzku.

Niekedy stránky spadajú do nešťastia s vyhľadávačmi kvôli menším zmenám vykonaným aj náhodou. Môže to byť nové vylepšenie v navigačnom menu, zmeny v hlavičke alebo názov stránky, nový text na hlavnom, dokonca aj odchádzajúci odkaz.

Vyhodnoťte všetky zmeny na stránke z hľadiska marketingu vyhľadávania. V prvom rade hovoríme o technických zmenách. To sa však vzťahuje aj na takéto banálne činnosti, ako je vydávanie materiálov. Buďte obzvlášť podozriví z metód vyhľadávania, ktoré sľubujú rýchle výsledky bez veľkého úsilia. Napríklad, ak v polovici 2000s, môže plniť text s kľúčovými frázami zvýšiť návštevnosť stránok, dnes táto metóda môže byť príčinou sankcií pre vyhľadávače.

Tajomstvo číslo 4: CMS zmena môže spôsobiť, že začnete od nuly

Myslíte si, že prechod na nový funkčný "motor" dáva podnet k rozvoju stránky? V skutočnosti môže prechod na nový CMS viesť k strate pozícií pri vydávaní a premávke. Zmena "motora" je spojená s týmito rizikami:

  • Porušenie architektúry lokality.
  • Porušenie štruktúry URL.
  • Porušenie interného relink.
  • Strata stránok alebo obsahu.
  • Duplicitný obsah z dôvodu porušenia adresy URL.

Vývojári CMS to považujú za dobrú formu, aby informovali, že ich „motor“ je optimalizovaný pre vyhľadávače. Je to pravda, vývojári CMS berú do úvahy požiadavky vyhľadávačov. Ale to neznamená, že keď zmeníte "motor", automaticky uložíte všetky SEO postupy vykonané na starom CMS.

Vo väčšine prípadov reklamná fráza "SEO-friendly CMS" znamená, že "motor" obsahuje vstavané riešenia, ktoré vám umožnia pracovať na internej optimalizácii bez pomoci programátora. Napríklad CMS v režime SEO umožňujú používať webové rozhranie na zmenu adresy URL stránok, pridanie metaúdajov, zmenu názvov stránok, vytvorenie mapy lokality atď. Inými slovami, SEO-priateľský motor vám dáva pohodlné nástroje. Tieto nástroje však bez vašej účasti nefungujú.

Tajomstvo číslo 5: Mobilné SEO nie je obmedzené na citlivé rozloženie.

Niektorí majitelia stránok veria, že investovaním do adaptívneho usporiadania nemusia pamätať na mobilné SEO. V skutočnosti, na prilákanie mobilnej prevádzky, musíte tvrdo pracovať. Optimalizácia pre mobilné zariadenia zahŕňa nasledujúce oblasti:

  • Optimalizujte navigáciu. Majitelia smartfónov by mali byť schopní ľahko nájsť požadovanú časť stránky alebo kliknúť na odkaz v ponuke.
  • Optimalizujte rýchlosť sťahovania. Mobilní používatelia neradi čakajú a vyhľadávače nemajú radi stránky, ktoré sa načítajú dlho.
  • Účtovanie polohy používateľa. Vlastníci mobilných zariadení často hľadajú informácie na cestách. Ak potrebujú adresu vašej kancelárie v Petrohrade, nútiť ich hľadať v sekcii "Naši zástupcovia".
  • Schopnosť ľahko zdieľať obsah, zavolať na obchodné oddelenie, prihlásiť sa k odberu newsletteru alebo vykonať inú akciu konverzie.

Tajomstvo číslo 6: zmeny zostávajú jedinou konštantou v SEO

Algoritmy vyhľadávačov sa neustále vylepšujú. Vyhľadávače strávia miliardy dolárov na výskum, snažia sa naučiť robotov myslieť ako ľudské bytosti. Kupujúci menia svoje návyky pod vplyvom nových technológií. Preto musíte neustále monitorovať trh, učiť sa a zlepšovať sa.

Tajné číslo 7 (hlavné): SEO neexistuje

Pravdepodobne ste čítali tucet materiálov o smrti SEO. Zároveň vidíte, že potreba vyhľadávania je zachovaná a optimalizátori naďalej pracujú. Preto si už dávajte pozor na slová o smrti SEO: dobre, agentúry prekreslil z optimalizátorov pre vyhľadávače na prichádzajúce marketingové špecialistov, ale podstata zostáva rovnaká.

Od rozprávania o smrti SEO musíte pamätať len jednu vec. Zomrel starý SEO, ktorý bol postavený na manipulácii s výsledkami vyhľadávania. Dnes, algoritmy vyhľadávačov sa zlepšili natoľko, že sa stalo výhodnejšie pre obchodníkov a majiteľov stránok skutočne rozvíjať svoje zdroje a urobiť z nich cenné pre užívateľov, ako sa snaží dostať na vrchol s triky. Zoberme si túto príručku.

SEO je najväčšie tajomstvo

Už ste uhádli, že najväčším tajomstvom optimalizácie pre vyhľadávače je, že neexistujú žiadne tajomstvá. Ak chcete úspešne podporovať projekty, musíte tvrdo pracovať. Áno, existujú určité technické požiadavky vyhľadávačov. Áno, existujú pravidlá, bez toho, aby ste vedeli, na čo dostanete pokutu. Ale všetky požiadavky a pravidlá sú už dlho známe.

Alebo možno ešte poznáte nejaké tajomstvá SEO, o ktorých nikto nevie?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár