Prípad: Citlivý dizajn ako SEO nástroj

Optimalizácia pre vyhľadávače - hovoríme o tom neustále - oblasť je veľmi inertná, a do značnej miery vďaka silnej lobby samotných seo spoločností. Nákup odkazov na burzách, prepojenie, meta tagy ... - aby som bol úprimný, je to už nudné čítať o tom všetkom. Poďme sa porozprávať o takomto nástroji na zvýšenie návštevnosti vyhľadávania, ako je napríklad responzívny dizajn webových stránok.

Reagovať Web Design (Angl. Reagovať web design) - návrh webových stránok, poskytujúci výborné vnímanie rôznych zariadení pripojených na internet. Cieľom citlivého web dizajnu je univerzálnosť webových stránok pre rôzne zariadenia. Aby bolo možné webové stránky pohodlne prezerať zo zariadení rôznych rozlíšení a formátov, nie je potrebné vytvárať samostatné verzie webových stránok pre určité typy zariadení využívajúcich technológiu adaptívneho webového dizajnu. Jedna stránka môže pracovať na smartfóne, tablete, notebooku a televízore s prístupom na internet, to znamená na celom rade zariadení. [Wikipedia.org]

Podľa predpovedí spoločnosti Cisco sa objem mobilnej prevádzky len od roku 2011 do roku 2016 zvýši o 18-násobok. V krajinách ako India a Čína prevádzka z mobilných zariadení už prevyšuje prevádzku zo stacionárnych zariadení. Samozrejme, že tento trend nemožno ignorovať vyhľadávačov.

Napríklad vyhľadávací nástroj Google poskytuje čiernobiele odporúčanie na používanie citlivého webového dizajnu: „Spoločnosť Google odporúča webmasterom, aby sa riadili osvedčenou praxou v oblasti používania citlivého webového dizajnu.“

Prítomnosť / absencia citlivého webového dizajnu je samozrejme faktorom, ktorý ovplyvňuje „šťastie“ užívateľa, resp. Organické vydávanie vyhľadávačov.

Analyzujme tento vplyv na problém na príklade jeho vlastnej stránky. Spustili sme stránku o adaptívnom usporiadaní 30. augusta 2013. Dnes, po 25 dňoch, už môžeme vyvodiť určité závery. Niektorí pre nás boli prekvapením.

Znížené „odrazenie“

Priemerný "odskok" klesol takmer o štyri (!) Times (!!!), dobre, aby som bol presný, potom 3,9-krát - tam bolo 70,8% "zlyhaní" (aritmetický priemer v júni, júli a auguste) ), to bolo 18,1% pre Yandex-Metric (v septembri).

Takto vyzerajú naše „zlyhania“ v spoločnosti Yandex-Metrics za posledný štvrťrok takto:

Je zrejmé, že výsledkom znižovania porúch nebola len adaptívna dispozícia samotná, ale aj zmeny v štruktúre stránky av dizajne stránok. Ale všetky tieto zmeny nie sú kritické. Skutočnosť, že užívatelia mobilných zariadení prestali v prvých sekundách opustiť lokalitu (jednoducho kvôli nepríjemnostiam pri používaní predchádzajúcej verzie stránky) - to výrazne ovplyvnilo celkovú štatistiku zlyhania.

Zvýšený čas strávený na stránke

Ďalší graf zobrazuje množstvo času, ktorý používatelia strávia na stránke.

Takto vyzerajú údaje o dĺžke relácie v mesiacoch roku 2013 takto:

Január - 00:01:58

Február - 00:02:01

Marec - 00:01:49

Apríl - 00:02:13

Máj - 00:02:30

Jún - 00:02:15

Júl - 00:02:29

August - 00:02:06

September (22.) - 00:03:59

Priemerná dĺžka relácie za prvých osem mesiacov roka 2013 je presne 2 minúty. V septembri po prepracovaní stránky a prechode na adaptívne usporiadanie - dvakrát toľko!

No, ok, znížte počet porúch, hovoríte, predĺžili dĺžku sedenia - a potom čo? Ako to všetko ovplyvňuje lokalitu?

Mesiac ešte neskončil, možno ho merať len priemernými dennými ukazovateľmi. Pokiaľ však ide o priemerné denné ukazovatele, v porovnaní s augustom zaznamenávame nárast návštevnosti vyhľadávania o 27,5%.

Tu je taká jednoduchá aritmetika.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár