Automatizácia v SEO: prečo sa stala nutnosťou a aké nástroje používať

Pravdepodobne všetci, ktorí pracujú v oblasti internetového marketingu a propagácie vyhľadávania, budú so mnou súhlasiť, že tento trh je jedným z najdynamickejších. Tu za dva roky, niekedy, je viac zmien ako v niektorých iných výklenkoch za celé desaťročie. Na jednej strane neumožňuje normálne relaxovať, ale na druhej strane - to nie je ani nudné.

Rok 2015 bol v tomto ohľade jedným z najbohatších. A nie je to ani tak o hitparáde udalostí, ale o tom, že mnohé veci, ktoré sa predtým zvažovali, skôr ako trendy alebo epizodické udalosti, sa nakoniec vytvorili vo forme trendov a konštánt, ktoré ovplyvňujú trh ako celok. To môže zahŕňať potrebu používať automatizáciu v práci, zmeny v algoritmoch vyhľadávačov a krízu v hospodárstve, ktorá je už bez neho.

Všetky tieto zmeny je potrebné zvážiť, aby sa nielen udržali nad vodou, na vysoko konkurenčnom trhu, ale aj aby rástli. Bez toho spoločnosť začne stagnovať a potom v určitom okamihu prichádza k názoru, že je čas pokrývať „obchod“.

Ale vy a ja nie sme takí - chápeme, že, ako povedala Alice, potrebujete.behať čo najrýchlejšie, len aby zostali na mieste, ale aby ste sa niekde dostali, musíte bežať aspoň dvakrát rýchlejšie"Tu sa musíte uistiť, že smer jazdy je zvolený správne :)

SEO trh sa s istotou presúva smerom k väčšej transparentnosti spolupráce medzi agentúrou a klientom a nástroje automatizácie sa stávajú nevyhnutnou súčasťou práce. A to musí byť zohľadnené vo svojej stratégii tak pre majiteľov spoločností, ako aj pre nezávislých špecialistov.

V minulom roku som začal prechádzať na novú schému spolupráce so zákazníkmi, v ktorej sú ponúkané rôzne SEO práce ako hodinová služba. Veľa času sme strávili tvorbou rôznych aktivít v rámci projektu vo forme individuálnych úloh, ich štandardizáciou a odhadom podľa času stráveného na nich. Vďaka jasnému pochopeniu toho, čo je potrebné urobiť na vykonanie konkrétnej úlohy, je oveľa jednoduchšie nájsť riešenia pre automatizáciu určitých procesov. Hlavným plusom je, samozrejme, transparentnosť interakcie s klientom, flexibilita pri plánovaní práce a rozpočty.

Ak hovoríme o používaní rôznych programov a služieb, ktoré pomáhajú automatizovať alebo výrazne urýchľujú určité činnosti, mám dosť skúseností s ich používaním. Začal som pracovať s jedným v čase, keď som pracoval ako nezávislý špecialista, a potreba ďalších sa objavila už v procese vytvárania a rozvíjania vlastnej SEO firmy.

V tomto článku sa chcem s vami podeliť o vlastnú skúsenosť, hovoriť o programoch a službách, ktoré sa používajú v práci mňa a mojich zamestnancov. Pravdepodobne, mnoho z týchto nástrojov je vám už známe, ale nie každý vie, aký je rozdiel medzi zdanlivo podobnými nástrojmi od rôznych vývojárov a aké sú vlastnosti každého z nich.

Dúfam, že vám to pomôže nájsť efektívne riešenie na vykonávanie určitých úloh.

Oblasti automatizácie

Túžba automatizovať typické procesy a monotónne úlohy je pre každú IT spoločnosť úplne prirodzeným stavom. A v SEO, môžete automatizovať veľa, aj keď na prvý pohľad nemusí zdať zrejmé. A nejde o to, ako sa zbaviť rutinných a nie veľmi zaujímavých úloh. Hlavnou výhodou je schopnosť zvýšiť ziskovosť podniku a pracovať rýchlejšie, bez straty kvality.

Po prvé, v SEO môžete automatizovať (čiastočne alebo úplne) tieto procesy:

 • technický audit;
 • zhromažďovanie sémantického jadra;
 • analýza konkurenta;
 • stanovovanie cieľov a riadenie projektov;
 • reportovanie klientom.

Ak chcete vyriešiť všetky vyššie uvedené úlohy, používajú sa rôzne nástroje: ak s nimi budujete prácu vo forme pohodlného systému, môžete produktivitu niekoľkokrát zvýšiť. Stručný pohľad na tieto body.

Pre takmer každý softvér alebo službu, môžete napísať celý manuál, tak som sa rozhodol zdôrazniť hlavné funkcie a zoznam nástrojov sám, a môžete, ak máte záujem o niektorý z týchto, byť schopný študovať podrobnejšie.

Technický audit

Vyhodnotenie kvality lokality a odstránenie technických chýb - vo väčšine prípadov to bude prvá etapa práce na akomkoľvek projekte. Ak existuje veľa žiadostí o propagáciu alebo dostanete „pacienta“ s tisíckami stránok, môžete sa rozlúčiť s voľným časom. Hovoríme tu však o automatizácii, čo znamená, že je čas venovať pozornosť špecializovanému softvéru, ktorý problém vyrieši.

Podľa môjho názoru programy ako Screaming Frog SEO Spider a Netpeak Spider najlepšie zvládajú úlohu technického auditu.

Rozdiel medzi nimi je v tom, že prvý nástroj v skutočnosti ponúka takmer všetko, čo môže byť užitočné v práci špecialistu, ale platí a stojí 99 libier (140 USD). Druhý program je zadarmo, ale ponúka menej funkcií, beží pomalšie a je vhodnejší na analýzu malých lokalít.

Kričí žaba SEO Spider

Čo môže Kričí žaba SEO Spider? Program prehľadá lokalitu a zobrazí informácie, ako napríklad:

 • údaje samostatne pre každú zo stránok, so schopnosťou exportovať vo formátoch .xls, .xlsx a .csv;
 • URL s odlišnou odozvou servera, čo uľahčuje vyhľadávanie stránok s chybami (404) a presmerovania (3xx);
 • stránky s nesprávnymi meta tagmi, napríklad prázdny Tiitle / Description, ich štvorhra, hlavičky dlhšie ako 70 znakov a tak ďalej;
 • množstvo obsahu na stránkach, ako aj počet znakov v hlave / popise, zobrazuje informácie o hlavičkách H1;
 • Štatistiky obrázkov: veľkosť obrázka, popis a názov (alt a názov);
 • údaje o vnútornom prepojení, ako aj odchádzajúce odkazy z konkrétnej stránky;
 • zabudovaný nástroj na generovanie súboru Sitemap vo formáte xml;
 • a ďalšie užitočné funkcie.

Jedným z najpríjemnejších "buchty" programu je možnosť dávkového exportu informácií rôznych typov pre ďalšie spracovanie v Exceli. Môžete napríklad rýchlo získať zoznam 404 stránok, určiť, kde na stránke potrebujete vylepšiť metaznačky alebo pridať ďalší obsah atď. Skvelý nástroj pre automatizovaný technický audit, ktorý vám umožní ušetriť veľa času. Navyše je tu verzia pre Mac.

Hlavné výhody Screaming Frog SEO Spider:

 • funkčný - je to naozaj cool, je tu všetko, čo je potrebné pre komplexný technický audit;
 • vysoká rýchlosť - dokonca aj pri skenovaní stránok s tisíckami stránok;
 • údaje sú prezentované vo vhodnej forme, rozdelené podľa kariet;
 • existuje verzia pre Mac;
 • To vám umožní získať čo najúplnejšie informácie o mieste, takmer žiadne hodné analógy.

Nevýhody Kričí Žaba Spider:

 • Asi jedinou významnou nevýhodou je cena. 150 dolárov za aktuálny kurz je veľa. Zvlášť ak si pre tím kúpite viac licencií;
 • môže "vyletieť" kvôli nedostatku RAM, pri analýze veľmi veľkých projektov, s počtom strán asi 100k;
 • rozhranie je iba v angličtine. V zásade to nie je problém, ale niektoré hlboké nastavenia nemusia byť pre používateľa jasné.

Netpeak pavúk

Netpeak pavúk - druh zjednodušeného analógu predchádzajúceho programu. Naproti tomu má rozhranie v ruštine. Je tiež schopný zobraziť základné informácie o SEO parametroch nájdených stránok, chybách a duplikátoch titulu / opisu a môže tiež exportovať výsledky vo formáte kompatibilnom s Excelom.

Voľný produkt však vyžaduje určité kompromisy: funkčnosť a rýchlosť nedosahujú úroveň Kričacej žabky. A ak je Netpeak Spider vhodný pre malé stránky na niekoľkých stránkach, potom bude pre neho ťažké vyrovnať sa s projektom 2-3 tisíc strán a viac.

Pre začiatočníkov, Netpeak Spider môže robiť dobre, ale ja by som ešte odporučiť nákup licencie Screaming Frog. Verte mi, tento nástroj stojí za peniaze, ktoré sa na neho vynaložili. Okrem toho, oficiálne stránky sú k dispozícii bezplatnú verziu s obmedzenou funkčnosťou.

Hlavné výhody Netpeak Spider:

 • schopnosť skenovať a získať základné informácie o stránkach stránky;
 • jednoduché a jasné rozhranie s ruskou lokalizáciou;
 • Program je úplne zadarmo.

Nevýhody Netpeak Spider:

 • málo vhodný na prácu s viacstránkovými stránkami (niekoľko tisíc strán alebo viac);
 • menej príležitostí ako Kričí žaba.

Zhromažďovať sémantické jadro

Zbieranie aj relatívne malý počet kľúčových slov ručne, s pomocou Wordstat.Yandex.ru, bude nudné podnikania, a určite nie je rýchly. Vzhľadom na skutočnosť, že vysoko efektívne sémantické jadro je veľmi dôležité pre efektívnu optimalizáciu a propagáciu stránky, stojí za to premýšľať predovšetkým o automatizácii práce v tejto oblasti. V tejto súvislosti by som odporučil venovať pozornosť viacerým z týchto nástrojov.

Zberač kľúčov

Zberač kľúčov - pre tých, ktorí pracujú v oblasti propagácie webových stránok, ako aj online marketingu vo všeobecnosti, je to nástroj mastkhev, ktorého prospech je ťažké preceňovať.

Medzi funkcie tohto programu patria:

 • analyzovanie kľúčových slov z programu Wordstat, tipy na vyhľadávanie a niekoľko ďalších zdrojov;
 • filtrovanie fráz v manuálnom a automatickom režime pomocou stop slov;
 • implicitná duplicitná analýza a skupinová analýza;
 • vyhľadávanie relevantných stránok a definovanie pozícií;
 • sťahovať žiadosti zo služby Google Analytics a Yandex.Metrica;
 • určenie frekvencie a viac ako 70 parametrov pre vyhodnotenie kľúčových fráz;
 • integrácia s užitočnými službami, ako sú MegaIndex, Rookee, SpyWords, Prodvigator a ďalšie.

Impozantný rad funkcií. A to nie sú všetky funkcie Key Collector. Náklady na licenciu v súčasnej dobe je len 1700 rubľov.

Hlavné výhody Key Collector:

 • bohatú funkcionalitu na riešenie rôznych úloh spojených so zberom sémantického jadra. Vo všeobecnosti je program najlepší svojho druhu;
 • pravidelné aktualizácie odrážajúce zmeny v práci vyhľadávačov a integrovaných služieb;
 • nenáročné na PC zdroje;
 • rozumnú cenu.

Nevýhody kľúčového zberateľa:

 • pri práci s veľmi veľkým počtom žiadostí (napríklad 100k) môže dôjsť k havárii.

Základný ovčiak

Základný ovčiak - Jedná sa o databázu, ktorá obsahuje obrovské množstvo požiadaviek a umožňuje vám vybrať si z nich prostredníctvom pohodlného softvérového prostredia. Najnovšia verzia ruskej databázy obsahuje približne 1 miliardu 100 miliónov kľúčových slov zozbieraných od januára 2016.

Snáď najviac lákavá príležitosť je použitie online verzie databázy. To vám umožní pracovať s týmto nástrojom na iných počítačoch, pričom úroveň závislosti bude závisieť od konkrétneho operačného systému.

Hlavnou výhodou použitia Shepherd Base je schopnosť robiť veľké výbery kľúčov bez toho, aby trávili čas na ich analýze. Ak hovoríme o desiatkach tisíc žiadostí, môže to naozaj trvať veľmi dlho. Ale pohodlie bude musieť zaplatiť asi 200 dolárov - toľko je licencia.

Pravda, kľúče zo vzorky nie sú presné frekvenčné údaje. Preto môžete urobiť vzorku cez základňu, a potom punč aktuálnu frekvenciu cez Key Collector.

Hlavné výhody pastierskej základne:

 • okrem verzie s kľúčovými slovami v ruštine existuje databáza anglických otázok;
 • k dispozícii je online verzia databáz, ktorá umožňuje nezávisieť od jedného počítača a pracovať na počítači Mac;
 • dobrá funkcionalita pre filtrovanie požiadaviek podľa zadaných parametrov.

Nevýhody pastierskej základne:

 • aktualizované približne raz za šesť mesiacov alebo rok;
 • vysoké náklady.

Bukvariks

Bukvariks - Ďalší program, ktorý vám umožní urobiť vzorku databázy impozantných veľkostí - v aktuálnej verzii 1.9 (23. februára 2016) to bolo 1 miliarda 335 miliónov žiadostí.

Program funguje veľmi rýchlo, údaje je možné získať v priebehu niekoľkých sekúnd. A čo je najviac prekvapujúce je, že Bukvarix je úplne zadarmo! Na rozdiel od toho istého Base Shepherd, neexistujú žiadne pohodlné možnosti filtrovania a iné práce s kľúčovými slovami a vývojári sľubujú, že nebudú platiť program, kým nebudú implementované takéto pokročilé funkcie.

Všeobecne platí, že ak je rozpočet, môžete si kúpiť databázu Max Pastukhov, ale ak nie je voľné peniaze, ale je tu kľúčový zberateľ a dobrá znalosť programu Microsoft Excel, môžete ušetriť peniaze a úspešne používať Bukvariks.

Hlavné výhody Bukvarixu:

 • veľmi vysoká rýchlosť;
 • databáza dotazov sa raz za mesiac vyčistí a aktualizuje, niekedy častejšie;
 • Stiahnite si program zadarmo.

Nevýhody Bukvarixu:

 • zaberá veľa miesta na disku - 60+ gigabajtov;
 • Neexistuje možnosť kvalitného filtrovania, post-spracovanie vzorky je potrebné.

Rush analytics

Rush analytics - relatívne nová služba, ktorej sa podarilo získať vysoké známky od odborníkov, pričom sa podľa jej vývojárov obracia k vytvoreniu sémantického jadra „od nočnej mory a rutiny k rýchlej a zaujímavej úlohe“.

Okrem analýzy kľúčových slov z programu Wordstat, ako aj vyhľadávacích tipov od spoločnosti Yandex a Google ponúka služba Rush Analytics automatické zoskupovanie dopytov, ktoré možno nazvať hlavným argumentom pre používanie tejto služby.

Hovoríme o zoskupovaní dotazov tematickými klastrami, čo je jedna z hlavných fáz práce na sémantickom jadre. Ak to urobíte ručne, s tisíckami žiadostí môže trvať veľa času, a potom, v skutočnosti, stlačte tlačidlo - a čakať na dokončenie procesu.

Hlavné výhody nástroja Rush Analytics:

 • Parsovanie prebieha na strane služieb, čo eliminuje potrebu nakupovať proxy a zrýchľuje prácu v dôsledku multithreadingu;
 • parsovanie sa vykonáva na stroji, čo ušetrí veľa času špecialistovi.

Nevýhody nástroja Rush Analytics:

 • rozhranie je komplikované;
 • pri zoskupovaní veľkého počtu žiadostí môžu byť náklady dosť vysoké.

Analýza konkurenta

Najlepšie je učiť sa nie z vašich chýb, ale z úspechov druhých. Analýza konkurenta môže byť skvelým spôsobom, ako získať naozaj cenné informácie, ktoré môžete použiť na propagáciu svojich vlastných projektov. Hlavnými oblasťami takejto analýzy sú sémantika a referenčný profil.

SpyWords.ru a Prodvigator.ua môžete použiť na určenie kľúčových slov, ktoré používatelia používajú na vyhľadávanie, získavanie informácií o pozíciách a reklamách, ktoré používajú v kontexte.

SpyWords

Na prvý pohľad sa môže zdať, že medzi nimi nie je žiadny rozdiel, ale ak sa zameriavate na Runet a potrebujete informácie o Yandexe, je to vhodnejšie SpyWordsÁno, tarifné plány budú lacnejšie.

Prodvigator

Prodvigator - preferovaná možnosť pre tých, ktorí pracujú so spoločnosťou Google. Existuje viac údajov o rôznych regiónoch, ale náklady na tarifné plány začínajú od 49 USD mesačne.

Medzi možnosti tejto služby patria:

 • zhromažďovanie informácií o konkurentoch: vo výsledkoch vyhľadávania aj v kontextovej reklame;
 • schopnosť vytiahnuť vyhľadávacie dotazy, ktoré používatelia používajú na prechod na stránku;
 • zobrazovanie údajov na stránkach Yandex a Google;
 • dynamika viditeľnosti pomocou kľúčov a polôh;
 • analýza údajov o sociálnych signáloch;
 • schopnosť zobraziť požiadavky na jednotlivé stránky;
 • údajov pre Ukrajinu a Rusko pre spoločnosť Yandex a viac ako desať krajín pre spoločnosť Google.

Medzi nevýhody Prodvigator patria:

 • vysoké náklady na tarify s odkazom na dolár;
 • pri základni nie je dostatočne veľký.

Túto službu by som však určite mohol odporučiť ako nástroj na analýzu konkurentov.

Ahrefs

Pre analýzu referenčného profilu nástroja je lepšia ako Ahrefs.comkým neprijdeš. Čo sa týka spätných odkazov, umožňuje zistiť všetko od A do Z - počet odkazujúcich domén, jednotlivých stránok, kotiev, parametrov (dofollow / nofollow) a mnoho ďalšieho.

Napríklad môžete ľahko sledovať dynamiku rastu spätných odkazov, určiť hlavné stránky na stránke, ktoré stoja za väčšinu odkazov, odovzdávať údaje na spracovanie v programe Excel a mnoho ďalších užitočných funkcií pre optimalizátor.

Použitie Ahrefs vám poskytuje výhody, ako napríklad:

 • možnosť rýchlej a podrobnej analýzy referenčného profilu konkurenta;
 • sledovanie dynamiky rastu referenčnej hmotnosti pre rôzne časové obdobia;
 • získavanie údajov o kotvách, atribútoch a iných vlastnostiach spätných odkazov;
 • zobrazenie informácií pre doménu ako celok a pre jednotlivé stránky;
 • možnosť podrobného porovnania dvoch rôznych lokalít;
 • a ďalšie užitočné funkcie.

nevýhody:

 • Mali by sa zlepšiť niektoré správy, napríklad správa o externých odkazoch na stránkach;
 • vysoká cena: základná sadzba je 99 USD.

Кстати, относительно тех же бэклинков, стоит обратить внимание на бесплатный инструмент от Megaindex, Их анализатор очень даже неплохой, позволяет смотреть данные и по отдельным страницам сайта, да и в целом, заслуживает звание лучшего бесплатного сервиса такого рода. Воспользоваться этой возможностью можно на вкладке "SEO сервисы" -> "Внешние ссылки".

Pomocou týchto troch uvedených nástrojov môžete automatizovať zber veľmi cenných údajov, ktoré môžete v budúcnosti využiť na internú optimalizáciu webových stránok a efektívnu prácu s externými faktormi.

Nastavenie úloh a riadenie projektov

Toto je dôležitý bod. Z toho závisí efektívnosť práce, a teda aj zisky. Automatizácia týchto momentov vám umožňuje vyhnúť sa chaosu a mnohým známym momentom, keď sa dôležité úlohy ťahajú celé týždne, niečo je „stratené“ a je už pred termínom a niektoré práce sú bezpečne zabudnuté.

"Bitriks24"

Pravdepodobne 2/3 agentúr, ak nie viac, teraz používajúBitriks24"- cloudová služba pre riadenie úloh a projektov, ktorá vám umožní efektívne organizovať prácu v spoločnosti."

Napríklad pre každý projekt klienta sa v systéme vytvorí skupina. V každom projekte je niekoľko rodičovských úloh - SEO propagácia, kontextová reklama, technická podpora (ak je na nás), reporting. Tu je príklad konkrétnej úlohy s konkrétnym časom a trvaním vykonávania.

Hlavné výhody "Bitrix24":

 • vizuálne znázornenie úloh projektu a dodávateľa, čo zlepšuje kvalitu riadenia;
 • pohodlné nastavenie úlohy a načasovanie vykonávania;
 • schopnosť škálovať prepojením aplikácií z trhu;
 • existuje možnosť plánovania podľa Ganttovho diagramu;
 • multiplatformový desktopový klient;
 • Môžete diskutovať o úlohách, histórii obchodu atď.

Nevýhody Bitrix24:

 • funkčnosť systému je veľmi široká, čo môže spôsobiť ťažkosti z hľadiska prispôsobenia pre seba. Zdá sa, že snaha robiť všetko naraz nevedie k ničomu dobrému;
 • Neexistuje žiadny modul pre vzájomné zúčtovanie a funkčnosť kontroly splátky (čiastkové platby).

Systém správy úloh v Bitrix24 je integrovaný s dokumentmi a kalendárom, ktoré vám umožňujú efektívne ich delegovať a kontrolovať. Vďaka integrácii so službou Dokumenty Google a Microsoft Office Online poskytuje efektívnu prácu s dokumentmi. K dispozícii je vstavaný CRM pre prácu s klientmi a mnoho ďalších užitočných funkcií.

Existujú aj ďalšie zaujímavé riešenia AmoCRMktorá je zameraná na obchodné oddelenie, alebo Trello.com - pre riadenie projektov v malých tímoch. Všetky však majú užšiu špecializáciu, na rozdiel od Bitrix24, ktorá poskytuje komplexné riešenie pre riadenie práce v spoločnosti.

Hlásenie klientom

Reporting je jednou z kľúčových zložiek klienta SEO. Optimalizátor teda demonštruje výsledky vykonanej práce a klient zase vidí dynamiku projektu.

Zvyčajne sa správy zasielajú raz mesačne. Ale aj potom môže trvať veľa času. Zvlášť ak existuje niekoľko desiatok klientov na propagáciu, a dokonca aj ukazovatele, ktoré každý z nich chce vidieť, sú odlišné.

Samozrejme, že v tomto prípade by automatizácia bola tiež veľmi užitočná, len, ako sa ukázalo, nikto nevynašiel nástroje na to ešte. Preto sme vyvinuli našu vlastnú službu. SEO-reports.ruktorý je určený na automatické generovanie správ o SEO pre zákazníkov.

Je vhodný ako pre nezávislých špecialistov, tak aj pre spoločnosti, ktoré poskytujú tieto príležitosti:

 • integrácia s Google Analytics, Yandex.Metrica a služby monitorovania polohy;
 • schopnosť produkovať KPI, ktoré nie sú v štandardných správach;
 • individuálnu štruktúru správy pre každý projekt, ktorý systém zapamätá;
 • Generovanie prehľadu jedným kliknutím s exportom do PDF alebo Wordu.

Hlavnou úlohou, ktorú SEO reporty riešia, je teda úspora času a schopnosti vytvárať individuálne reporty vo vizuálne príjemnom a zrozumiteľnom pre klienta.

Medzi výhody SEO repo rts patria:

 • funkčnosť dostatočná na vytvorenie individuálneho prehľadu pre každého klienta;
 • flexibilná konfigurácia KPI a výstup iných typov údajov o projekte;
 • integrácia so všetkými druhmi služieb tretích strán pre optimalizátorov;
 • nastavenia v konštruktori: systém si ich pamätá na generovanie reportu v budúcnosti, stačí stlačiť požadované tlačidlo.

Je pravda, že sú veci, ktoré treba zlepšiť:

 • žiadna schopnosť automaticky odosielať správy;
 • nie sú žiadne podrobnosti o plánoch podľa dňa;
 • nie sme schopní zobraziť údaje o kontextovej reklame.

Vo všeobecnosti existuje mnoho výhod pri zavádzaní automatizácie a bude to mať pozitívny vplyv tak na agentúru, ako aj na klientov, s ktorými spoločnosť pracuje. Pri používaní takýchto nástrojov a služieb nájde každý pre seba niečo užitočné. Z tohto dôvodu sa uvoľňuje veľa času, ktorý možno vynaložiť na dôležitejšie a čo je najdôležitejšie - zaujímavé úlohy.

Čo ešte treba venovať pozornosť

Obvykle, ak niektorý z programov alebo služieb prišiel ku mne a dobre vyriešil úlohy, nepoužívam iné nástroje. Ak kreslíte analógiu - Microsoft Office zvládne prácu s kancelárskymi dokumentmi, takže nemá zmysel strácať čas testovaním alternatívnych softvérových balíkov.

Je pravda, že každý z nás má svoje vlastné preferencie, a niektorí odborníci radšej kombinujú rôzne nástroje v ich práci, čo nie je prekvapujúce, pretože, ako sa hovorí, všetky značky sú odlišné v chuti a farbe :)

Preto Vám ponúkame výber programov a služieb, ktoré úspešne zvládnu aj automatizáciu všetkých druhov úloh na SEO. Možno niečo z tohto zoznamu je pre vás užitočné v práci.

WebSite Auditor, Program na vykonanie technického auditu, ktorý má rozhranie v ruštine a ponúka množstvo možností, ktoré sa nenachádzajú v alternatívnych riešeniach. Môžete napríklad zobraziť štatistické údaje o sociálnych signáloch pre jednotlivé stránky webu, konfigurovať generovanie značkového prehľadu, vstavaný plánovač úloh atď.

Xenu je Link Sleuth, Jeden z najstarších spider programov, ktorý vám umožní nájsť "zlomené" odkazy, non-unikátne hlavičky, ukazuje odchádzajúce odkazy zo stránky a poskytuje rad ďalších funkcií. Vo všeobecnosti existuje len málo funkcií, ale, ako sa hovorí, „pre všetky časy“. Plus, stiahnite si Xenu zadarmo.

Kontrola Netpeak, Softvér, predtým známy pod názvom "Definovanie". Je developerská spoločnosť Netpeak, určená na hromadnú analýzu a porovnanie lokalít na rôznych parametroch. Napríklad vek, počet indexovaných stránok, registrácia v YAK / DMOZ atď.

SERP Parser, Program na určovanie pozícií pre daný dotaz vo vyhľadávačoch. Stojí za to venovať pozornosť tým optimalizátorom, ktorí vedú niekoľko projektov naraz a kontrolujú pozície tisícov kľúčových slov. V tomto prípade bude získanie licencie pre SERP Parser ($ 30) oveľa výnosnejšie ako využívanie služieb.

SEMrush, Analýza služieb konkurentov na určenie kľúčových slov, pomocou ktorých sú viditeľné vo vyhľadávacej a kontextovej reklame. Zamerané viac na Google, môže byť užitočné pri práci s projektmi zameranými na anglický segment internetu.

Semparser, Služba pre klastrovanie sémantiky, ktorá dokáže rozdeliť požiadavky do skupín tém na základe výsledkov vyhľadávania Yandex a Google. Schopný určiť geo-závislosť a koeficient "komerčného významu" požiadavky, ako aj analyzovať zvýraznenie slov z úryvkov z Yandexu.

Nástroj pre kľúčové slová, Dobrý shareware nástroj pre rýchly výber kľúčových slov na základe vyhľadávacích tipov Google, ktoré tiež získavajú informácie z mnohých iných zdrojov. V skutočnosti je alternatívou k nástroju pre návrh kľúčových slov, ktorý vám umožňuje vykonávať prácu rýchlejšie.

MegaIndex. ru, Systém poskytuje celú sadu nástrojov na analýzu stránok a zber dotazov na rozšírenie sémantického jadra. Väčšina funkcií služieb je poskytovaná bezplatne, informácie sú aktuálne a neustále aktualizované.

FastTrust, Vývoj Alexandra Alaeva, ktorý je určený na zjednodušenie života kolegov v obchode pri nákupe odkazov na propagáciu webových stránok. Na základe špeciálneho algoritmu vypočíta tzv. "Dôveru" darcov (a ich nevyžiadanú poštu), ktorá vám umožní kúpiť naozaj kvalitné spätné odkazy, ktoré prenášajú maximálnu hmotnosť.

ComparseR, Ďalší produkt z tímu Alexander Alaev, ktorý nemá na trhu žiadne analógy. Jedná sa o špecializovaný "prehľadávač", určený na hĺbkovú analýzu indexovania stránok, s množstvom nastavení, ktoré vám umožnia "zaostriť" program tak, aby vyhovoval vašim potrebám.

JustMagic, Služba so zaujímavým menom, ktorá poskytuje optimalizátorovi nástroje na riešenie problémov v niekoľkých smeroch naraz: výber sémantiky pre lokalitu, zoskupovanie dotazov a pokročilú analýzu úrovne optimalizácie textových stránok.

SimilarWeb, Užitočný nástroj, ktorý umožňuje určiť zdroje návštevnosti a návštevnosti pre takmer ľubovoľnú lokalitu. A aj keď údaje nie sú 100% presné, môže byť veľmi užitočná v práci a na trhu zatiaľ nie sú žiadne hodnotné analógy.

SEO-CRM, Toto je jediná služba na mojom zozname, ktorá je stále vo vývoji, ale už sa jej podarilo pritiahnuť pozornosť komunity. Jeho zvláštnosťou je, že tento CRM bol pôvodne vyvinutý pre potreby SEO firiem. Ak chcete byť prvý, kto sa dozvie o verejnom spustení, môžete ponechať svoju e-mailovú adresu vo formulári.

Stojí hra za sviečku?

V poslednej dobe, aby sa miesto na vrchol, musíte pracovať cez toľko smerov, že asi pred 5 rokmi sociálny asistent by len sníval sen. Ale teraz sa musíte vyrovnať so zrejmým faktom - vľavo nie sú žiadne komerčné výklenky a vyhľadávače sa vyvíjajú tak rýchlo, že je potrebné pracovať na stránke neustále a komplexne!

V polovici marca 2016 môžete vytvoriť webovú stránku, ktorá bude najlepšia vo všetkých ohľadoch. Ale je to ďaleko od skutočnosti, že on zostane lídrom v asi 3-4 mesiacoch, ak vezmeme a zastavíme prácu. Byť medzi prvými je jedna vec, ale udržanie dosiahnutého výsledku je ešte ťažšia úloha. Preto "len snívame o mieri" :)

Čím zložitejšie sa algoritmy stanú, tým viac práce bude pre špecialistu na SEO a nielen. Vnútorná optimalizácia, externé faktory, obsahový marketing, davový marketing sú všetky potrebné komponenty jedného „pokrmu“. A ak odstránite jednu zo zložiek, jej chuť bude neúplná. A len tí, ktorí nič nerobia, môžu odpočívať na vavrínoch.

Neustále analýzy a implementácia sú základom propagácie vyhľadávania pre všetky časy. To, čo je dnes relevantné, môže prestať fungovať zajtra alebo začať úplne opačný účinok. Dlhé, drahé a ťažké? Áno. Je možné toto všetko automatizovať? Samozrejme.

Samozrejme, budú existovať smery, ktoré nie sú takmer prístupné automatizácii (alebo bude ťažké to urobiť). Napríklad rovnaký obsah marketing a ďalšie práce, ktorá je kreatívna alebo vyžaduje veľa skúseností a high-úrovni odborných zručností. Je však zaujímavé zaoberať sa takýmito vecami, je to prínosom pre samotného špecialistu a na strane klienta je dobre platený. Ale všetko ostatné môže a malo by byť automatizované, aby uvoľnilo viac času, zvýšilo ziskovosť podniku a jednoducho sa zbavilo rutiny.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár