Západné obchodníci považujú SEO za neefektívny kanál pre propagáciu. Ale neprestávajte do toho investovať

V USA zistili, že SEO je neefektívne pre podnikanie.

Áno, naši západní kolegovia z webovej agentúry Clutch opäť zakopali optimalizáciu pre vyhľadávače. Rozhovory s 501 americkými obchodníkmi a zistili, ktoré kanály používajú na propagáciu. Sociálne siete sú na čele (81%), za nimi nasledujú webové stránky a e-mailový marketing.

Je to všetko jasné?

Search marketing nie je zahrnutý ani v top 5 kanáloch. Používa ho iba 44% západných obchodníkov. To znamená, že viac ako polovica respondentov považuje SEO za neefektívny obchodný motor.

Obchodník spojky Kristen Herhold to vysvetľuje takto: "Po prvé, podnikatelia nemajú pochopenie špecifiká jeho práce. Po druhé, SEO výsledky nie sú okamžite viditeľné."

Spojka analyzovala skúsenosti obchodníkov len veľkých spoločností, so 100 zamestnancami. 73% z nich patrí do segmentu B2C. Do prieskumu bolo zapojených 501 špecialistov, medzi nimi manažéri a vedúci spoločností.

Ak sa budete o tom starať, môžete okamžite znížiť ďalšie infopod la "SEO nefunguje", "SEO dôveruje menej ako polovica obchodníkov," atď. Ale ak sa ponoríte hlbšie do podstaty výskumu spojky, objaví sa ďalší obrázok. 97 Switch Digital Marketing Agency Jeremy Greenberg poznamenáva, že všetci podnikatelia investujú do optimalizácie pre vyhľadávače:

"Rozprávanie v sociálnych sieťach, e-mailový marketing, propagácia webových stránok - všetky tieto kanály idú ruka v ruke so SEO. Nemôžete to považovať izolovane od iných kanálov."

Spojka vedie prípad IntelliChief - spoločnosť zaoberajúca sa vývojom softvéru. Optimalizátorom trvalo niekoľko mesiacov, kým propagovali webovú stránku spoločnosti vo výsledkoch vyhľadávania. Čo urobili:

  • Identifikované populárne s kľúčovými slovami cieľového publika.
  • Optimalizovali obsah pre sociálne siete a iné propagačné kanály.

Takáto taktika priniesla dobrý výsledok. Návšteva webových stránok z ekologického vyhľadávania sa zvýšila o 25% v období medzi prvým a druhým štvrťrokom 2018.

Samozrejme, ak vezmeme vousy SEO ako základ, s nasýtenie textov s kľúčmi ako "kúpiť klimatizáciu je lacná," nie je nič dohadovať. Dlho to nefungovalo a nikto nie je ochotný do toho investovať. Ale "správne" SEO sa vyvíja s vyhľadávačmi, prispôsobuje sa ich zmenám a funguje dobre v kombinácii s inými propagačnými metódami.

Zdá sa, že autori štúdie sa nepýtali, čo nakoniec napísali. Ako inak vysvetliť prítomnosť v hornej časti tejto položky ako "obsah marketing"? Buď naši americkí kolegovia to chápu ako niečo úplne odlišné od podpory podnikania na internete, alebo ... Niekto vážne vynechal. A táto chyba mala za následok, že výsledky štúdie neboli indikatívne. Ako vnímať obsahový marketing oddelene od tých istých sociálnych sietí je pre nás záhadou. Preto závery o SEO môže byť zle.

Čo hovorí expert

Zahraniční kolegovia ponúkli podivné údaje. Porovnávajú koncepty z rôznych kategórií.

Hovorí o neobľúbenosti SEO. Miesto je však považované za populárny marketingový nástroj 78% respondentov. Tu je potrebné pochopiť: kde je webová stránka, tam je SEO v jednej forme alebo iný. Takmer každá stránka na obľúbenom CMS je nejako technicky optimalizovaná na požiadavky vyhľadávačov.

SEO nie je marketingová metóda. Ide o technickú základňu, na ktorej spočíva marketing obsahu. Ak stránka nie je úplne v súlade s technickými požiadavkami vyhľadávačov, efektivita marketingu obsahu sa znižuje.

Je dôležité vlastniť koncepčný aparát. SEO alebo optimalizácia pre vyhľadávače je technická koncepcia. Nezamieňajte ho s vyhľadávacím marketingom alebo marketingom obsahu.

Content marketing a search marketing sú z môjho pohľadu identické koncepty. Sú širšie ako SEO a zahrnúť ho do seba. To znamená, že pre úspech vyhľadávacieho marketingu potrebujete technickú základňu (SEO) a samotný marketing. Preto, hovoriť o nízkej popularite SEO v porovnaní s obsahom marketingu je zvláštne.

Výsledky prieskumu však odrážajú dôležitý trend. Popularita technickej manipulácie ako marketingovej metódy spadá. To je prirodzené, pretože je ťažké manipulovať problém s kľúčovými plnkou alebo nákup odkazy. Vyhľadávače dokonale vidieť podvádzanie.

Content marketing (search marketing) a kvalitná práca so sociálnymi sieťami je efektívnejšia ako podvádzanie. Zdá sa teda, že respondenti kladú SEO na posledné miesto, a obsah marketing patrí medzi najúčinnejšie nástroje.

Dmitry Dementiy

Ale ako obvykle, mnohí čítajú iba prvé odseky. Čakáme na ďalšiu úvodnú tému "SEO je mŕtvy!" v odboroch. SEO je ako Kenny z South Park hoci. Niekoľkokrát ho zabijú každý rok. Nie sme zvyknutí.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár