Arsenal SEO-guru: najlepšie materiály a zdroje pre samoštúdium

SEO je jednou z najdynamickejších oblastí internetového marketingu a je ťažké držať krok so zmenami. Súčasne, ako v každom podnikaní, aj tu sú poznatky, ktoré sa z roka na rok prakticky nemenia. Robia základ, ktorý je potrebný pre štúdium obchodníka.

V tejto kompilácii som sa rozhodol zahrnúť nielen materiály, ktoré dokážu naučiť základy SEO, ale aj zdroje pre pokročilejšie SEO, pre ktorých je dôležité sledovať zmeny vo vyhľadávacom marketingu.

Všeobecne platí, že tu nájdete všetko (alebo takmer všetko), musíte sa naučiť základy a zlepšiť svoje znalosti o SEO.

Texterra články a webináre

Ak chcete začať, odporúčame prečítať si a prezerať náš blog. Vybral som najpodrobnejšie a najjednoduchšie návody pre začiatočníkov, ako aj niekoľko odborných článkov od odborníkov, ktorí budú mať záujem skúsených optimalizátorov.

Pre začiatočníkov

Site Optimization Checklist, alebo 100+ dôvodov, prečo nie je pochovať SEO (2017)

Výkonný v každom zmysle článku, ktoré ovplyvňujú doslova všetky aspekty SEO. Nenájdete podrobné vysvetlenie každého z nich tu, ale budete môcť oceniť (ak ste začiatočník) mnohostranný charakter optimalizácia pre vyhľadávače a všetky jeho kúzla. Všeobecne platí, že kontrolný zoznam je tiež užitočné pre pokročilé SEO tak, aby na nič nezabudol a dosiahnuť maximum z propagácie.

Základy internej optimalizácie stránok (2018)

SEO expert na Texterra Alexander Belov na webinári na základy vnútornej optimalizácie za hodinu vám povie, akú prácu musíte urobiť na webe tak, aby sa dobre umiestnila vo vyhľadávačoch a odpovedala na otázky od divákov na túto tému.

Čo je sémantické jadro a ako ho sformulovať (2018)

Najpodrobnejší sprievodca kompiláciou sémantického jadra. Tu je všetko, čo nováčik potrebuje vedieť. Žiadne komplikované termíny - informácie nie sú prezentované vo svetlej forme a sú zrozumiteľné pre ilustráciu. Prehľad programov a služieb pre zber SIA bude užitočný nielen pre začiatočníkov, ale aj pre odborníkov so skúsenosťami.

Linkbuilding v ruštine: podrobný sprievodca referenčnou propagáciou v roku 2018 (2018)

Článok o tom, kde získať odkazy na stránku v roku 2018. Na začiatku - malý sprievodca o typoch prepojení a ich používaní. V hlavnej časti príručky sa uvažujú len „biele“ metódy referenčnej propagácie, ktoré sú stále relevantné.

Filtre pre vyhľadávače: kontrolný zoznam pre diagnostiku sankcií Yandex a Google (2018)

Mini-encyklopédia vyhľadávacích filtrov "Yandex" a "Google". Všetky známe druhy sú uvedené v čase písania. Na konci, tam je aj pohodlné znamenie, ktoré vám pomôžu rýchlo prejsť na ktorý filter vaše stránky dostali a ako odstrániť škody.

Kompletný sprievodca vnútorným prepojovacím miestom (2018)

Táto príručka je taká kompletná, že je nepravdepodobné, že by ste ju čítali v jednom sedení. Metódy spájania a ich použitie tu nie sú len popísané - autor svojimi vlastnými skúsenosťami ukazuje, ako starostlivo premýšľanie nad prepojením pomáha zvýšiť konverziu. Žiadne suché informácie, všetko je čo najjasnejšie, s príkladmi. Len si to a urob to.

Ako priviesť stránku na vrchol pomocou skrytej sémantiky (LSI) (2017)

Vyhľadávače sa stali múdrejšími a typickými SEO textami už nie láskavosť. To však neznamená, že kľúčové slová stratili svoj význam pre optimalizáciu. Z tohto článku sa dozviete, čo sú kľúče LSI, prečo by sa mali používať, kde sa dajú nájsť a ako ich používať na dosiahnutie vysokých hodnotení vo vyhľadávačoch.

Pre pokročilých

Štúdia: Je obsahová jedinečnosť taká dôležitá? (2017)

Dôrazne sa odporúča čítať, ak si stále myslíte, že 100% jedinečnosť je hlavným kritériom kvality textu pre vyhľadávače.

Čo sú agregačné stránky a prečo sú v hornej časti namiesto vašich projektov? Experiment na vytvorenie a propagáciu agregátora (2017)

Agregátory vytláčajú vrchol problému? Prestaň tolerovať! V článku nenájdete žiadne magické tablety, ale dozviete sa, ako sa dostať do prevádzky v takej zložitej situácii (spojler: tvrdá práca, samozrejme).

Trvalý zdroj komerčnej prevádzky s minimálnou tvorbou nového obsahu (2017)

Niekoľko pracovných spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť stránok s minimálnym úsilím. Ak SEO a kontext nevytvárajú výsledky, ale neexistujú žiadne peniaze na integrovanú propagáciu, určite si prečítajte tento článok.

Ako sa dostať z "Minusinsk": dva skutočné veci (2017)

Okrem prípadov, trochu o samotnom Minusinsk ao tom, čo Yandex odkazy zákaz stránky, rovnako ako stručný vzdelávací program na analýzu hmotnosti odkaz. Všeobecne platí, že všetko, čo môže byť užitočné, ak ste chytil túto infekciu.

To je to, čo potrebujete, alebo Všetko, čo potrebujete vedieť o filtri "Baden-Baden" (2017)

Podrobnosti o filtri "Baden-Baden": čo to je, ako to ovplyvňuje stránku, ako sa z nej dostať a prečo to nie je tá najhoršia vec, ktorá sa vám môže stať.

Užitočné zdroje

Táto sekcia obsahuje zoznam rôznych zdrojov, ktoré možno použiť na školenie. Nebudem zahrnúť všetko do tohto výberu, ale vyberiem len to najlepšie a to, čo sa naozaj hodí.

Oficiálne príručky pre vyhľadávače

Webmaster. Konferencie "Yandex" pre webmasterov a všeobecne všetky tie, ktoré sú spojené s propagáciou stránok. Bohatý archív, mnoho vydaní z minulých rokov. V knižnici pomocou filtrov môžete rýchlo nájsť prehľady o záujmových témach.

Yandex blog pre webmasterov. Najnovšie správy z najväčšieho vyhľadávača v Rusku. Po prvé, najviac "horúce" pre majiteľov stránok "Yandex" je vysielanie na ich blog, takže nemusíte byť príliš leniví uložiť túto stránku do svojich záložiek. Okrem toho, v komentároch na príspevky môžete získať odpoveď na vašu otázku od zamestnancov "Yandex".

Sprievodca od spoločnosti Google. Sprievodca optimalizáciou pre vyhľadávače pre začiatočníkov. Všetky potrebné informácie - na jednej strane. Sprievodca je len jednou z položiek pomoci od spoločnosti Google. V menu vpravo nájdete ďalšie sekcie. Napríklad pokyny na prácu s konzolou Google Search Console.

Zásady vyhľadávania Google. Ďalší textový tutoriál od spoločnosti Google, ale tentoraz je sprevádzaný videami, v ktorých Matt Cutts v jednoduchom jazyku vysvetľuje, ako vyhľadávanie funguje (ruské titulky sú pripojené).

Pokyny pre hodnotenie kvality vyhľadávania Google. Google Assessment Guide. Hodnotiteľmi sú ľudia, ktorí hodnotia kvalitu vyhľadávania podľa určitých pravidiel. Tieto pravidlá sú opísané v dokumente. Ak vás zaujíma, aké údaje sa používajú na strojové učenie vyhľadávača, odporúčam vám pozrieť sa do tohto súboru. Bohužiaľ, nová verzia je stále len v origináli, ale môžete nájsť preklad staršej verzie.

blogy

Existuje mnoho blogov firiem a súkromných špecialistov v sieti, z ktorých sa občas objavujú odborné články na túto tému, výskum a prípadové štúdie. Okrem toho existujú hlavné SEO bulletiny, čo vám umožní rýchlo sledovať najnovšie zmeny v tejto oblasti.

Searchengines.ru. Najnovšie správy z vyhľadávačov a online marketingu všeobecne. V menu stránky môžete vidieť odkaz na najobľúbenejšie SEO fórum RuNet. Všeobecne povedané tu na akúkoľvek tému týkajúcu sa digitálneho, ale vyhľadávací marketing je stále najaktívnejšie diskutovaný. V samostatných sekciách si môžete prezrieť voľné pracovné miesta alebo ponúknuť služby (za poplatok). Aj pre začiatočníkov je tu celkom možné nájsť vedľajšiu prácu.

Seonews.ru. Okrem noviniek existuje mnoho odborných článkov, príručiek, výskumov, analýz. Táto stránka už dávno presahuje SEO a píše takmer všetko, čo sa týka témy propagácie on-line podnikania.

Devaka.ru. Zdroj, možno najslávnejší v runo seo-blogger Sergey Koksharov. Existuje mnoho prípadov, experimentov, inštrukcií pre začiatočníkov, recenzie seo-nástrojov, výbery, ako aj články o témach blízkych nočným hodinám. Bohužiaľ, autor teraz len zriedka publikuje nové materiály, ale medzi starými môžete stále nájsť relevantné veci. Plus, pravidelne existujú digest s novými článkami o SEO z celého internetu.

Shakin.ru. Ďalším celkom slávnym SEO, ktorého blog bol kedysi jednou z najnavštevovanejších. Teraz je tiež trochu opustený, ale pravidelne prichádzajú zaujímavé materiály. Jedným z charakteristických znakov je veľké množstvo informácií o západnej SEO. Pod nadpisom "Blog Show" autor zdieľa zaujímavé články na túto tému.

SEO blog Anny Yashchenko. Anna dychtivo zdieľa dlhoročné skúsenosti, takže články tu sú vždy čo najbližšie k súčasnej optimalizácii reality. Som rád, že sa kladie veľký dôraz na "bielu" propagáciu. Články sa nedajú nazývať ideálne z hľadiska gramatiky a štýlu, ale v nich je naozaj veľa výhod.

Blog používateľa Alexey Trudov. Ďalší blog, v ktorom autor zdieľa svoje skúsenosti. Žiadne všeobecné smernice pre začiatočníkov - iba špecifiká, len vlastné skúsenosti.

Blog Serpstat. Tu si môžete prečítať články o práci v službe Serpstat, ale výber užitočných materiálov sa na to neobmedzuje. Tu píšu o všetkom, čo súvisí s propagáciou vyhľadávania, rozhovory so známymi špecialistami a dostávajú hosťové publikácie na tému. Na rozdiel od osobných blogov je tu viditeľná editorova práca - články sú napísané správne a bez vody.

Blog SeoPult. Služba sa presunula na komplexnú propagáciu, takže články sú publikované na akúkoľvek tému týkajúcu sa internetového marketingu. Ale SEO je stále ústredným problémom.

Blog Reffer.ru. Väčšinou písať o odkaz budovy, a veľmi dobre. Neexistujú len vlastné výskumy a poradenstvo, ale aj preklady článkov zo strany západných profesionálov. Každý mesiac existujú zbierky vlastných a iných (vrátane anglicky hovoriacich) materiálov.

V blogoch v anglickom jazyku je príliš veľa zaujímavých vecí. Už som ich preskúmal v zbierke "100+ anglických internetových zdrojov pre digitálneho obchodníka." Ak hovoríme o osobných preferenciách, rád čítam blog služby Ahrefs a Matthew Woodward. Často zverejňujú výsledky zaujímavého výskumu a experimentov.

Kanály YouTube

Existuje veľa video obsahu na SEO na YouTube, takže som musel filtrovať na dlhú dobu a vážne.

Devaka. O tomto spoločníkovi sme už hovorili. Jeho kanál YouTube je rovnako užitočný ako blog. Pre pohodlie je hlavná časť klipov rozdelená do dvoch častí: „Úvod do SEO za 30 dní“ a „SEO webináre“.

SEO škola. Aktualizácie sú zriedkavé, ale existuje 16 skvelých lekcií SEO na kanáli. A práve hodiny - videá v priemere trvajú 30-40 minút. Shot s vysokou kvalitou, obsah príliš šťastný. Oddelené rešpektovanie schopnosti učiteľa prezentovať informácie. Áno, a obsah videa ukazuje, že má naozaj veľký zážitok zo SEO. Jediné negatívne - zamerajte sa výlučne na Google.

SEO školenia. Ďalším kanálom, ktorý môžem dlho pochváliť. Autor používa populárny formát „na tabuli“ a jeho kolega posudzuje rôzne sociálne služby. Všetko je k dispozícii, samozrejme, bez toho, aby ste sa museli rozprávať.

SeoProfy. Veľa videí, vrátane konferencií, o podpore stránok v anglickom jazyku.

SEO je jednoduchý jazyk. SEO Loftblog zoznam kanálov. Niečo už mohlo byť zastarané, pretože uverejnili videá v roku 2015, ale určite stojí za to odporučiť pre všeobecné pochopenie princípov propagácie vyhľadávačov.

Poučenie z Rand Fishkin. Zoznam skladieb s prekladmi lekcií jedného z najznámejších odborníkov na SEO na Západe. Autor propagácie vyhľadávania kanálov už zrejme nie je zaujímavý, ale preklady, aj keď staré, mu veľmi pekne ďakujú.

TopEkspert. Kanál je všeobecne o internetovom marketingu. Veľa obsahu. Otvorené lekcie SEO sú možno najrelevantnejšie na to, aby sa v tejto kompilácii uviedli. Aj keď, ak idete pozdĺž kanála, môžete nájsť ďalšie videá o vyhľadávaní marketing.

Cybermarketing. Výber 70 videí o podpore vyhľadávania. Podobne ako zoznam skladieb, aj samotný kanál pozostáva výlučne z vysielaných nahrávok so špecialistami Seopultu.

PromoPult. Veľa dobrých starých SEO videa. Teraz sa zmenila koncepcia kanála, podobne ako blog, a videá sa uverejňujú na všetky témy ovplyvňujúce internetový marketing. Nájdenie niečo užitočné pre SEO je ťažké, ale možné. Zmenila sa aj prezentácia materiálu - teraz (pre mňa osobne) je dosť agresívna.

SEO Shmeo. "Štýlová módna mládež" o SEO. Podanie - amatér. Ak chcete byť úprimný, zahrnuté do výberu len pre zábavu. Aj keď je tu vhodná infa. Presvedčte sa sami.

Verejné VKontakte

Je to naozaj ťažké nájsť naozaj dobré a nezvané SEO knihy o VKontakte. Preto ich bude veľmi málo, ale tie najzaujímavejšie.

Hľadať marketing od Alexey Lazutin. Blog AdTimes agentúra hlava, v ktorej publikuje poznámky na rôzne témy týkajúce sa propagácie vyhľadávačov. Sekcia "Video" predstavuje materiály v 5 kategóriách: "SEO od A po Z", "SEO bez bla-bla-bla", "SEO pre šéfa" (o výbere špecialistu), "Lead generation", "Marketing krok za krokom" ,

Denník lenivej SEO. Ak čítate príspevky autora, zdá sa, že nie je taký lenivý. Veľa prípadov, pokyny a len premýšľať o SEO. Autor píše živý, zaujímavý na čítanie.

Ruslan White | Informačné stránky. Ďalší autorský blog, tentoraz s dôrazom na informačné stránky. Ruslan pravidelne píše užitočné príspevky a zaznamenáva videá na túto tému. K dispozícii je aj spätná väzba: autor odpovedá na otázky účastníkov v komentároch, samotných príspevkoch alebo počas živého vysielania.

Klub SEO špecialistov. Zaujímavé materiály sa pravidelne publikujú na stene a tu sa môžete opýtať, ponúknuť alebo nájsť si prácu. Okrem toho existuje sekcia s diskusiami, kde môžete umiestniť reklamu, zobraziť voľné pracovné miesta alebo len chatovať. Činnosť nie je taká veľká, ale stále je tam.

Počul - SEO, SMM a Internet Marketing. Administrátor zverejňuje otázky týkajúce sa SEO a internetového marketingu všeobecne od anonymných používateľov na stene - stačí pridať svoj príspevok do poľa Odoslať správy.

Telegramové kanály

S pomocou "Telegram" môžete "chytiť" najnovšie správy optimalizácia pre vyhľadávače len na cestách. Áno, a dobré kanály, ako sa ukázalo, je dosť málo.

Devaka Talk. Telegram kanál Sergei Koksharov. Na rozdiel od blogu sú aktualizácie denne. Autor zverejňuje oznámenia o pripravovaných podujatiach, uverejňuje zaujímavé články od kolegov a píše vlastné poznámky. Nájdete tu nielen užitočný, ale aj zábavný obsah. Sú tam aj citáty slávnych obchodníkov.

Digitálny panel. Toto je spoločný kanál SEONews a Likes, takže obsah je prevzatý hlavne z týchto dvoch stránok. Správy sa uverejňujú dvakrát denne a najdôležitejšie správy sa uverejňujú samostatne.

SEO život. Najnovšie aktualizácie a inovácie vyhľadávačov, ako aj najdôležitejší vývoj v digitálnom svete. A autor načrtáva živé správy významných udalostí SEO a zdieľa rôzne užitočné.

SEO chat. Lampa chat o SEO. Môžete klásť otázky a hovoriť s kolegami. Existuje viac ako 5 tisíc účastníkov, takže komunikujú celkom aktívne.

Myšlienka je ukradnutá. Na rozdiel od predchádzajúcich aktualizačných kanálov sú tu zriedkavé. Každý deň (okrem víkendov) sa tu uverejňujú odkazy na najlepšie materiály o internetovom marketingu (vrátane SEO) so stručným obsahom - aby sme vedeli, čo od článku očakávame.

SEO prax. Vo všeobecnosti je tu veľmi tichý: nový príspevok je vzácnym hosťom na kanáli. Zaujímavé sú však články a novinky. Navyše, autor píše podrobné oznámenia na odkazy, "ťahanie" podstatu materiálov pre lepšie pochopenie. To je možnosť pre tých, ktorí majú záujem o SEO, ale nemajú čas vyrovnať sa s tokom neprečítaných správ.

SEO kanál Shakin.ru. Nové príspevky nevychádzajú tak často, ale väčšina z nich je vlastnými poznámkami autora. Môžu to byť odpovede na často kladené otázky, pozorovania, myšlienky, rady, výsledky experimentov atď.

Angličtina SEO. Ďalším kanálom Michail Shakin, tentoraz - o podpore stránok v anglickom jazyku. Autor sa často odvoláva na zahraničných expertov, takže znalosť angličtiny tu nebude zbytočná.

NaZapad. Opäť o SEO na západe. V podstate sú zverejnené správy o projekte NaZapad, ale z času na čas sú tu zaujímavé kúsky a rôznorodá užitočnosť pre propagáciu stránok v anglickom jazyku.

Bezplatné e-knihy

Existuje len veľmi málo voľných e-kníh o SEO v Runet, tak som sa rozhodol zahrnúť knihy aj v angličtine.

"SEMBOOK. Encyklopédia propagácie pri vyhľadávaní používateľa." Táto encyklopédia SEO - tu nájdete odpoveď na takmer akúkoľvek otázku. Je jasné, že časom sa niečo stane zastaraným, ale základ uvedený v knihe sa z väčšej časti nemení. Mimochodom, spoločnosť má nejaké ďalšie zaujímavé ebook na SEO. Nie všetky z nich si v súčasnosti zachovali svoj význam, ale nováčik s nimi nebude viac ako oboznámený. Nájdete ich tu.

UK SEO: Príručka pre začiatočníkov v roku 2018. Nenechajte sa zmiasť názvom: odporúčania z knihy, v zásade sú vhodné pre všetky krajiny. Presnejšie, pre všetkých, ktorí sú propagovaní v službe Google. Žiadne špekulácie a neoverené informácie: všetky odporúčania autora sú podporované citáciami zástupcov najväčšieho svetového vyhľadávača. Na stránkach 600 (!) Nájdete takmer všetko, čo potrebujete vedieť o vývoji vyhľadávačov na Západe. Стратегиям линкбилдинга здесь тоже нашлось место - автор посвятил им больше сотни страниц.

Essential SEO Tools for Agencies. Объемная подборка (почти 200 страниц) SEO-инструментов под самые разные задачи: внутренняя оптимизация, поиск ключевых слов, линкбилдинг, аудит, управление проектами и т. д. Кроме онлайн-сервисов здесь еще кратко обозревается полезный софт и браузерные расширения. Чтобы скачать, нужно ввести свои имя, фамилию и e-mail.

Illustrated Guide to Link Building. Иллюстрированный сборник самых простых, но не самых очевидных способов добычи внешних ссылок. Хотя, если вы постоянно читаете зарубежных маркетологов и оптимизаторов, ничего нового, скорее всего, для себя не откроете. Kniha, rovnako ako tá predchádzajúca, je poskytovaná na webových stránkach časopisu Search Engine Journal, takže na stiahnutie je potrebné zadávať aj údaje.

Link Stavebné stratégie: Kompletný zoznam (2017 Edition). Výber nie je posledný, ale objem je impozantný - autor viac ako 180 stratégií prepojenia budov preskúmal na viac ako 400 stranách. Je ťažké nájsť podrobnejší zoznam metód získavania prepojení do zahraničia, takže je to skutočná nevyhnutnosť pre socialistu-Westernizéra (hoci tieto metódy fungujú pre našu realitu). Ak chcete stiahnuť, musíte zadať svoj e-mail.

Bezplatné kurzy

S kurzami je všetko ťažké, ale podarilo sa nám nájsť niečo z voľného.

Webmaster. Školenia pre prácu v službe "Webmaster" z "Yandex". Existujú iba dva kurzy - základné princípy indexovania a základné princípy optimalizácie webových stránok. Každý kurz obsahuje teóriu, zadanie a test. Okrem toho tu môžete sledovať video o optimalizácii z tímu Yandex, prečítať si pomoc a zistiť najnovšie novinky z vyhľadávačov.

Email kurz od Anna Yashchenko. 20 lekcií vo formáte pdf, ktoré prichádzajú na e-mail s frekvenciou 2-3 krát týždenne. Tu, rovnako ako v blogu: autor nie je rozliať vodu na niekoľkých stránkach, ale okamžite dostane do podnikania - len najdôležitejšie a len to, čo môže naozaj prísť vhod. Ponaučenia v štýle sú skôr listy starému priateľovi, ale to je skôr plus - prezentácia je jednoduchá, od prvej osoby, bez zložitých termínov a fráz. Na konci každej lekcie sú dokonca úlohy.

Vyhľadávanie informácií zvnútra. Vážny kurz pre serióznych ľudí z "Lectorium". Čisté technické informácie (kurz z časti "počítačová veda") pre záujemcov o organizáciu Yandexu.

SEO pre začiatočníkov Yoast. Veľmi skromný kurz, pozostávajúci len z troch častí: koncept SEO, obsah a technické SEO. Každá sekcia má 2-3 témy. Po registrácii máte k dispozícii videá, textovú časť lekcie a test. Existuje veľa učiteľov a, čo je zaujímavé, nie sú samozrejme rodení hovorcovia.

A konečne ...

Nezabudnite, že hlavná vec v SEO školenia je rovnaký postup. Môžete čítať a revidovať veľa vecí, ale bez použitia vedomostí získaných v praxi, aby sa stal profesionálom v optimalizácii pre vyhľadávače nebude fungovať.

Prax môže byť iná. Niekto chodí na špecializované fóra alebo miesta s voľnými pracovnými miestami, aby sa pokúsil o stáž a niekto sa okamžite rozhodne vziať veci do vlastných rúk a začne propagovať svoje vlastné projekty. Druhá možnosť dáva viac slobody, možnosti experimentovania a napchávania vlastných kužeľov, hoci nikto sa neobťažuje spojiť dva spôsoby naraz.

Pomáha praktizovať využívanie skúseností iných ľudí pri propagácii ich vlastných stránok. Mnoho spoločností a seo-bloggerov publikuje prípady, ktoré tiež musia venovať pozornosť. Môžu byť nájdené v zdrojoch uvedených v zbierke a môžete si urobiť vlastné vyhľadávanie. Nakoniec sa v SEO objavuje niečo nové, takže ak sa chcete stať prvotriednym špecialistom, monitorovanie nových zdrojov poznatkov by sa malo stať vaším koníčkom.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár