Ako sa dostať okolo viac ako polovicu Fortune 500 firemných monštier pomocou sociálnych sietí

Zoznam Fortune Global 500 zahŕňa 500 najväčších spoločností na svete z hľadiska príjmov. Tu nájdete známe značky, vrátane Wal-Mart, BP, Toyota, Exxon Mobil a ďalšie. Majitelia malých a stredných podnikov môžu len snívať o finančnej výkonnosti týchto firemných príšer.

Avšak aj skromný LLC alebo individuálny podnikateľ môže prekonať obrovské nadnárodné spoločnosti bez super úsilia a veľkých investícií. Samozrejme nehovoríme o výške príjmov alebo počte zamestnancov. Tu malé podniky nebudú schopné konkurovať obrom, kým sa nestane jedným z nich. Malé podniky sa však môžu priblížiť k spotrebiteľom, čo ich priaznivo odlišuje od neosobných a nevenuje pozornosť konkrétnym klientom.

Každý malý alebo stredný podnik môže získať približne dve tretiny spoločností Fortune 500 práve teraz. Na to stačí mať počítač s prístupom na internet, trochu času a túžby. Nedávna štúdia spoločnosti Domo / CEO.com vám to pomôže. Podľa jeho výsledkov sa ukázalo, že ...

... 68% top manažérov spoločností Fortune 500 nemá účty sociálnych médií

Napriek rastúcej úlohe sociálnych sietí v obchodných vzťahoch sa šéfovia obrovských spoločností neponáhľajú zaregistrovať na Facebooku, Twitteri alebo Google+. Iba jedna tretina generálnych riaditeľov spoločností Fortune 500 sa dostala do registra na sociálnych sieťach. Z toho: t

 • 76% má účet len ​​v jednej sieti.
 • 19% je registrovaných v dvoch sieťach.
 • Menej ako 5% má účty v troch alebo viacerých sociálnych sieťach.

Podľa výskumníkov veľké spoločnosti čelia mnohým problémom kvôli pasivite vrcholov v sociálnych sieťach. Medzi hlavné patria:

 • Bez osobnej skúsenosti so sociálnymi sieťami nemôže generálny riaditeľ plne zhodnotiť svoj marketingový potenciál. Z tohto dôvodu mnohé spoločnosti nevenujú pozornosť jednému z najsľubnejších kanálov na šírenie informácií a interakciu so zákazníkmi.
 • Niektoré vrcholy veľkých korporácií stále vyčleňujú finančné prostriedky na SMM, netušia o sociálnych sieťach. Robia to pod vplyvom konzultantov a podriadených. Výsledkom je, že vrcholy nemôžu hodnotiť efektívnosť investícií.
 • Vedúci pracovníci strácajú veľkú príležitosť osobnej komunikácie so spotrebiteľmi. Necítia náladu publika a neberú do úvahy potreby zákazníkov a formujú stratégiu rozvoja spoločnosti. Okrem toho, komunikácia so zákazníkmi so špičkami zabezpečuje lojalitu a angažovanosť publika. Bez použitia sociálnych sietí generálni riaditelia zbavujú svoje spoločnosti časti lojálnych spotrebiteľov.

Dokonca aj vrcholy aktívne v sieťach spoločností nemajú účty

Domo / CEO.com identifikovalo deväť najaktívnejších spoločností Fortune 500 v sociálnych sieťach, medzi ktoré patria General Motors, Coca-Cola, AT & T, Facebook, Oracle, Visa, Aflac, Catepillar a Safeway. Kampane týchto spoločností v sociálnych sieťach môžu byť zahrnuté do učebníc SMM.

Napodiv, generálny riaditeľ iba jednej z týchto deviatich spoločností aktívne využíva sociálne siete. Ako ste uhádli, toto je Mark Zuckerberg, ktorý má „živé“ účty vo všetkých najobľúbenejších sieťach. Mal by byť. Top Catepillar Dag Oberhelman má jeden LinkedIn účet, ale "vyzerá podozrivo" podľa Domo / CEO.com. Oracle Head Larry Ellison má účet Twitter. Ešte raz niečo tweetoval. Vedúci predstavitelia šiestich zostávajúcich spoločností nemajú účty sociálnych médií.

Farsighted topy aktívne ovplyvňujú publikum prostredníctvom sociálnych sietí

Stojí za zmienku, že niektorí riaditelia spoločností Fortune 500 majú stále účty v sociálnych sieťach a komunikujú s publikom. Ich priemerné hodnotenie vplyvu vypočítané Kloutovou metódou je 59 bodov. Diváci počúvajú vrcholy spoločností z Fortune 500, o čom svedčí aj nasledujúca skutočnosť: priemerné hodnotenie dopadu pre riaditeľov rýchlo rastúcich spoločností zo zoznamu Inc 500 je 46 bodov.

Najvplyvnejším generálnym riaditeľom Fortune 500 je investičný guru Warren Buffet. Jeho vplyv je 90 bodov. Mimochodom, pán Buffett je starý 83 rokov. Mediálny magnát Rupert Murdoch má tiež hodnotenie vplyvu 90. Vedúci tímu Yahoo Marissa Mayer má hodnotenie 85.

Odporúčania pre prácu so sociálnymi sieťami pre výkonného riaditeľa

Takže dve tretiny vrcholových manažérov najväčších spoločností na svete nemajú účty v sociálnych sieťach. Na druhej strane, generálni riaditelia, ktorí komunikujú s divákmi na Facebooku, Google+ a iných webových platformách, majú vysoké hodnotenie dopadu.

Aj keď sa rozsah vášho podnikania výrazne líši od rozsahu Warks Buffett Berkshire Hathaway, môžete získať ďalšie výhody a získať viac ako polovicu spoločností Fortune 500 prostredníctvom sociálnych sietí. Nasledujúce odporúčania vám pomôžu:

 • Zaregistrujte sa na viacerých sociálnych platformách. Po prvé, pomôže vám vybrať si sieť podľa vašich predstáv. Po druhé, môžete pochopiť publikum, ktoré zdroje majú najväčší záujem o vaše podnikanie.
 • Pravidelne publikujte užitočný obsah týkajúci sa vašej firmy. Staňte sa priemyselným novinárom, aby ste mohli zaujať svoje publikum.
 • Zúčastnite sa tematických diskusií v populárnych komunitách. Komunikovaním s publikom zvyšujete dosah a budujete povedomie o značke.
 • Príspevky hostí na blogy a sociálne komunity. Táto prax zvyšuje vašu osobnú autoritu a priťahuje verejný záujem o podnikanie.
 • Publikovanie vizuálneho obsahu, vrátane fotografií, videí, prezentácií, infografiky. Nenechajte si ujsť možnosť zdieľať s publikom fotografie z firemných akcií a sviatkov. Sociálne siete sú najlepším priestorom pre neformálnu komunikáciu.
 • Zdieľajte so svojimi materiálmi publika, ktoré sú relevantné pre vaše odvetvie. Používatelia sociálnych sietí chcú vedieť, o čo sa vedúci zaujímajú.
 • Pomocou služby Hangouts Google+ môžete pravidelne odpovedať na otázky od svojich divákov. Ak americký viceprezident Joe Biden na to našiel čas, tak prečo nie nasledovať jeho príklad. Mimochodom, hovorili sme o výhodách a spôsoboch používania služby Hangouts Google.

Úspech akéhokoľvek podniku závisí od jeho schopnosti udržiavať dialóg so spotrebiteľmi. Štúdie ukazujú, že zákazníci sa snažia komunikovať so špičkovými manažérmi a vlastníkmi podnikov v sociálnych sieťach. Registráciou účtov v sociálnych sieťach a komunikáciou s divákmi potvrdzujete, že ste aj naďalej zaneprázdnený a zaneprázdnený. Ukazujete, že máte záujmy, záľuby, očakávania, pochybnosti - všetko, čo normálni ľudia v podnikovej rutine nerozpustili.

Prispôsobenie materiálu The Social Media Opportunity 2/3 z generálneho riaditeľa Fortune 500 Miss Heidy Cohen.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár