Ako vedúci internetoví predajcovia využívajú sociálne siete

Väčšina internetových obchodov využíva vo svojej práci sociálne siete. Udržiavanie aktivity na sociálnych zdrojoch zvyšuje dosah divákov, priťahuje dopravu, snaží sa stimulovať predaj. Americká marketingová agentúra 8. Bridge zverejnila výsledky štúdie o činnosti najväčších svetových maloobchodníkov v sociálnych sieťach.

Podľa výskumníkov, sociálne siete vytvárajú predaj v internetových obchodoch. To však nie je hlavnou výhodou sieťových platforiem pre online projekty. Agentúra tiež zistila, že Facebook zostáva najvhodnejším sociálnym zdrojom pre marketingové kampane.

Aké sú výhody online nakupovania so sociálnymi sieťami a ako to robia?

Prední internetoví predajcovia zvyšujú príjmy pomocou sociálnych sietí

Agentúra 8. Bridge uskutočnila tretiu výročnú štúdiu o činnosti online maloobchodníkov v sociálnych sieťach. Spoločnosť analyzovala prácu 872 popredných značiek, ktoré zahŕňali Amazon, eBay, Walmart, Target a ďalšie.

Štúdia potvrdila, že sociálne siete vytvárajú predaj v internetových obchodoch. Činnosť veľkých internetových obchodov v sociálnych sieťach však prechádza z podpory predaja na umožnenie používateľom nájsť nové produkty a študovať informácie s nimi spojené.

Podľa 8. Bridge, podiel sociálnej prevádzky na on-line nákupných lokalít zostáva nízka. Užívatelia sa však stali oveľa pravdepodobnejšími, že na získanie dôležitých informácií o produktoch používajú sociálne siete. Zákazníci veľkých internetových obchodov sa naučili cestovať významnou časťou spotrebiteľskej cesty prostredníctvom sociálnych platforiem. Internetoví predajcovia využívajúci tento nárast zvýšili svoj príjem na návštevníka v priemere o 10-15%. Takmer takmer zdvojnásobili priemernú dobu, počas ktorej zákazníci zostávajú na internetovej stránke internetového obchodu.

Maloobchodníci nepovažujú sociálne siete za dôležitý zdroj dopravy.

Vedúce internetové obchody získavajú návštevnosť z Facebooku a iných sociálnych sietí. Platia však za túto premávku, pretože počet prirodzených prechodov je príliš malý. Najmä špičkoví maloobchodníci aktívne zverejňujú reklamy na Facebooku, pretože túto sieť považujú za najdôležitejší zdroj z hľadiska SMM. Priemerná výška prichádzajúcej návštevnosti zo sociálnych sietí je zobrazená na obrázku:

Podiel prevádzky z Twitteru a Instagramu zostáva zanedbateľný. Iba 85 z 872 maloobchodníkov, ktorí sa zúčastnili prieskumu, uviedlo, že návštevníci na ne prichádzajú na Twitteri. Prevádzka v Instagrame bola zaznamenaná 55 maloobchodníkmi.

Sociálne siete sú integrované s online nákupnými lokalitami

Väčšina online predajcov používa na stránke tlačidlá zdieľania sociálnych sietí. Tlačidlo pin to je najobľúbenejšie - 62% online nákupných stránok ho nainštalovalo. Druhé a tretie miesto obsadili Tweet a Like. Upozorňujeme, že preferencie top 25 maloobchodníkov sa výrazne odlišujú od všeobecných prístupov internetových obchodov k sociálnej integrácii.

Napriek popularite tlačidla Pripnúť, spotrebitelia s väčšou pravdepodobnosťou zdieľajú informácie o produktoch, ktoré používajú službu Like Facebook. Najmä 13% návštevníkov internetových stránok on-line predajcov použilo tlačidlo Like, 11% preferovalo Pin to a 9% hovorilo o produktoch s použitím služby Tweet.

Venujte pozornosť funkcii sociálnej autorizácie. To zostáva pod populárne medzi všetkými on-line obchody. Vedúci maloobchodníci však tento prvok sociálnej integrácie aktívne využívajú.

Facebook poznámky sú najlepší spôsob, ako získať informácie o produkte.

Podľa 8. Bridge, internetový obchod zákazníci považujú Facebook priateľov príspevky za najlepší zdroj informácií o produktoch v sociálnych sieťach. Zároveň sú fotografie Instagramu a príspevky na Twitteri najmenej vhodnými kanálmi na získanie relevantných informácií. Vezmite prosím na vedomie, že sociálne siete sú v oblasti informačnej účinnosti nižšie ako u maloobchodníkov a e-mailových spravodajcov. Ilustrácia zobrazuje priemerné hodnotenia užívateľov na stupnici od 1 do 5, ktoré sú nastavené jedným alebo iným zdrojom informácií:

Maloobchodníci považujú Facebook za najlepšieho vodiča predaja.

Internetové obchody považujú najväčšiu sieť na svete za najlepšieho vodiča predaja. V tomto prípade nehovoríme o konverziách na Facebooku. Prevažná väčšina transakcií nastáva, keď užívateľ vstúpi na webovú stránku internetového obchodu s Facebookom. Tieto prechody sú najčastejšie generované reklamami.

Tu sú výsledky odpovedí vedúcich online obchodov o najúčinnejších sieťach na generovanie predaja:

Vezmite prosím na vedomie, že 78% respondentov vedúcich pracovníkov on-line predajcov uviedlo, že nakupujú reklamy na Facebooku.

Akú sociálnu funkcionalitu používajú maloobchodníci?

Poprední maloobchodníci používajú sociálnu funkcionalitu, ktorá im umožňuje vyhľadávať produkty a študovať informácie o nich. Podľa manažérov internetových obchodov sú najlepšie výsledky zabezpečené integráciou sociálnych funkcií do nákupného procesu. Napríklad odmeňovanie používateľov za ceny produktov, recenzie alebo iný obsah generovaný používateľom priamo riadi predaj.

Podľa výskumníkov sa zákazníci stretávajú s nesúladom medzi potrebou poskytnúť maloobchodníkovi informácie o ich profile a nedostatočnou funkčnosťou sociálneho nakupovania. Mnohí používatelia sa vyhýbajú sociálnemu povoľovaniu alebo sa neponáhľajú hodnotiť produkty, pretože na oplátku nedostávajú značné bonusy.

Najobľúbenejšie sociálne funkcie na stránkach maloobchodníkov sú zobrazené na obrázku:

Výmenou za používanie sociálnych funkcií internetové obchody zhromažďujú tieto používateľské údaje:

Maloobchodníci plánujú urobiť webové stránky spoločenskejšími.

Vedúci internetového obchodu uznávajú užitočnosť sociálnych funkcií. Okrem toho väčšina maloobchodníkov plánuje rekonštrukciu lokality v priebehu roka 2014. Veľká väčšina maloobchodníkov spája tieto plány s potrebou zaviesť sociálne funkcie.

Na obrázku je znázornené rozdelenie odpovedí na otázku "Plánujete v blízkej budúcnosti zmeniť dizajn lokality?"

86% tých, ktorí plánujú zmeniť lokalitu, plánuje integrovať viac sociálnych funkcií.

Maloobchodní giganti realizovali sociálne vyhľadávanie tovaru

Sociálne vyhľadávanie je najdôležitejším trendom vo vývoji elektronického obchodu. Miesto Walmart.com predstavil to na konci roka 2012. Momentálne je funkcia Trending dostupná na hlavnej stránke webu. Pomocou tohto menu sa zákazníci dostanú na stránku navrhnutú v štýle Pinterest, kde nájdete hodnotenia a recenzie obľúbených produktov.

Osobitnú pozornosť si zaslúži aj sociálna funkcia predajcu Amazonov. To vám umožní vytvoriť si vlastné zbierky produktov, rovnako ako zobraziť produkty označené inými užívateľmi.

Ako používať sociálne siete na tlač Amazon a Walmart

Podľa 8. Bridge najväčší online predajcovia na svete vnímajú sociálne siete ako generátor predaja. Nehovoríme však o okamžitej konverzii na Facebook alebo Pinterest. Internetové obchody využívajú online zdroje na poskytovanie informácií o produktoch a ich používaní spotrebiteľom.

Sociálny výskum výrobkov sa stáva hlavným prúdom. Popredné internetové obchody integrujú funkcie, ktoré umožňujú používateľom rýchlo sa zoznámiť s odporúčaniami a recenziami iných kupujúcich. Facebook zostáva najsľubnejším z hľadiska sieťového marketingu. Používatelia ho častejšie používajú na zdieľanie informácií o produkte s priateľmi.

Sociálna autorizácia je dôležitou sociálnou funkciou, ktorej výhody ocenia najväčšie internetové obchody. Upozorňujeme, že zákazníci využívajú túto a ďalšie sociálne funkcie a zdieľajú osobné informácie s maloobchodníkmi, mali by dostať významné bonusy.

A ako využívate sociálne siete na zlepšenie výkonnosti podniku?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár