Ako generovať vedie pomocou sociálnych sietí: tipy od 16 popredných odborníkov burzhunet

Väčšina obchodníkov verí, že sociálne siete nie sú vhodné pre generovanie olova. Ľudia používajú Vkontakte, Odnoklassniki a Facebook pre osobnú komunikáciu a zábavu, takže nereagujú na komerčné obchodné návrhy. Niektorí dodávatelia tvrdia, že sieťové komunity môžu byť použité na získanie potenciálnych zákazníkov v segmente B2B. Vysvetľujú to zvykom zamestnancov veľkých spoločností, ktorí študujú informácie o poskytovateľoch v sociálnych sieťach.

Zatiaľ čo niektorí odborníci neveria v potenciál sociálnych sietí, iní využívajú tento kanál na čo najväčšiu generáciu olova. Ako to robia? Prečítajte si nižšie odporúčania popredných odborníkov burzhunet.

Odborníci hovoria o generovaní potenciálnych zákazníkov v sociálnych sieťach

Poprední internetoví obchodníci z anglicky hovoriaceho segmentu internetu dokážu získať od sociálnych sietí. Sú ochotní podeliť sa o svoje skúsenosti. Samozrejme, prístupy burzhunetu musia byť prispôsobené realite runy. Ak však cudzinci vytvárajú vedúce postavenie prostredníctvom sociálnych sietí, potom je to možné aj v rusky hovoriacom segmente. To je to, čo odborníci myslia o generácii olova:

1. Connie Bensen, stratégka rozvoja spoločenstva

Podľa Forbesa, blog pani Bensenovej patrí medzi dvadsať najlepších zdrojov marketingu a sociálnych médií. Connie Bensen považuje SlideShare za najlepší sociálny nástroj na generovanie potenciálnych zákazníkov v segmente B2B. Táto služba sa vyvinula z slide hosting na plnohodnotný sociálny marketingový nástroj. Pani Bensen ponúka publikovať prezentácie s kontaktnými informáciami SlideShare a oznámiť tento obsah v populárnych sociálnych sieťach.

2. David Berkovits, expertná agentúra MRY

Pán Berkovits odporúča používať Pinterest na prácu v segmente B2C, ako aj LinkedIn na prácu s obchodnými klientmi. Používatelia aktívne reagujú na zverejňovanie fotografií určitých kategórií tovaru. Pripevňujú ich na svoje tabule a obracajú sa na dodávateľov. Podľa Davida Berkovitsu je LinkedIn veľmi vhodný na interakciu s profesionálmi. Táto sociálna sieť má niekoľko výkonných nástrojov na generovanie elektród.

3. Bernie Borges, marketingová agentúra Find and Convert

Odborník považuje prirodzené zdieľanie LinkedIn, ako aj reklamu v tejto sieti za najefektívnejší spôsob vytvárania potenciálnych zákazníkov. Bernie Borgis hovorí o nedávnych skúsenostiach: Find a Convert prilákal 340 ľudí, aby sa zúčastnili webinárov. Polovica z nich sa prihlásila na LinkedIn.

4. Michael Brenner, SAP Expert

Sociálne siete nie sú najlepším miestom pre generovanie olova, hovorí pán Brenner. Navrhuje použitie sieťových komunít na predstavenie spotrebiteľov značke. Tým sa automaticky zvýši počet potenciálnych zákazníkov z tradičných zdrojov vrátane ekologického vyhľadávania a kontextovej reklamy.

5. Jeffrey Cohen, profesor na Ball State University

Najlepší spôsob, ako generovať vedie prostredníctvom sociálnych médií je publikovať blog články a recenzie, ktoré riešia problémy zákazníkov a odpovedať na ich otázky. Pre blog, aby sa stal zdrojom vedie, musia obchodníci ponúkať čitateľom prístup k hodnotnému obsahu, ako sú e-knihy, výmenou za požadované akcie. Pán Cohen navrhuje použiť svoje vlastné platformy pre generovanie vedúcich pracovníkov a vytvoriť sociálne siete ako nástroj na zvýšenie dosahu a informovanosť existujúcich divákov.

6. Andy Krestodina, spoluzakladateľ webového štúdia Orbit Media

Pán Krestodina zdôrazňuje, že zákazníci sa často nezaoberajú štúdiami web design. Pravidelní zákazníci aktualizujú dizajn stránky každých 3-5 rokov. Návrhári musia prilákať mnoho nových zákazníkov. Preto je pre vedenie a zamestnancov na linke ťažké udržiavať kontakt so všetkými spotrebiteľmi.

Sociálne siete riešia tento problém. Andy Krestodina pridáva priateľov do sociálnych sietí všetkých ľudí, s ktorými rokuje. Snaží sa byť priateľom aspoň dvoch sietí. Vo svojom profile neustále oznamuje užitočný obsah na tému web design. Nejde len o publikácie na webstránke ateliéru, ale aj o materiály z iných zdrojov. Účelom tejto aktivity je neustále ostať viditeľný pre všetkých zákazníkov.

Podľa pána Krestodinu tento prístup pomáha viesť. Samotný expert neveril v potenciál sociálnych sietí, takže si ponechal snímky z prvých médií zo sociálnych médií. Mnohí zákazníci začínajú svoje správy vďaka za užitočné tipy, ktoré Andy publikuje vo svojom účte.

Andy Krestodina tvrdí, že sociálne siete sú automatickou generačnou jednotkou, ktorá môže využívať obchod s dlhým predajným cyklom.

7. Mike Delgado, marketingový špecialista Experian-North America

Pán Delgado odporúča, aby B2B obchodníci rozvíjali komunity LinkedIn. Tiež radí spoločnostiam, aby zapojili svojich zamestnancov do zdieľania bankoviek. Mike Delgado je ohromený aktívnou odozvou spoločnosti LinkedIn na obchodné poznámky, ako aj cielené možnosti zdieľania.

8. Rick Dragon, zakladateľ marketingovej agentúry Dragon Search

Pán Dragon navrhuje použiť prístup „pay-ahead“. „Ak chcete získať vedenie zo sociálnych sietí, nemyslite si, koľko peňazí vám táto akcia prinesie,“ hovorí špecialista. Verí, že obchod by mal byť najprv užitočný pre užívateľov sociálnych médií, a až potom dostane svoje vedenie.

Spoločnosť Rick Dragon používa na komunikáciu s používateľmi službu Twitter. Odborník tvrdí, že odkazy na užitočný obsah v službe mikroblogovania mu priniesli objednávky na stovky tisíc dolárov.

9. Jason Falls, CafePress Expert

Pán Falls ponúka jednoduchý recept na generovanie potenciálnych zákazníkov zo sociálnych sietí. Ponúka možnosť zverejniť v komunite značky pozvanie na webinár alebo odkaz na informačný produkt. Ak chcete využiť ponuku, zástupcovia divákov musia poskytnúť svoje e-mailové a iné údaje. Klienti dostanú infographic produkt a značka dostane informácie o registrácii prostredníctvom e-mailu.

10. Barry Grobart, obsah Marters Marketer

Pán Grobart neverí v možnosť generovania potenciálnych zákazníkov prostredníctvom sociálnych sietí. Avšak aj tento skeptik naznačuje možnosť predaja prostredníctvom komunity. Napríklad cestovná kancelária sa môže spoľahnúť na vedenie publikovaním informácií o výletoch.

11. Dave Kerpen, Likable Media Expert

Pán Kerpen sa domnieva, že Twitter a SlideShare sú najlepšími platformami vedúcej generácie. Odborník predovšetkým odporúča, aby sa venovala pozornosť službe Generácie kariet vedúcich mikroblogovacích služieb. Táto služba vám umožňuje vytvárať cielené spravodajské reklamy pre používateľov služby Twitter.

12. Arnie Kuen, špecialista pre marketingové aktivity v oblasti vertikálnych opatrení

Pán Kuen obdivuje možnosti spoločnosti LinkedIn. Niektorí odborníci túto sieť považujú za nástroj na hľadanie zamestnania. LinkedIn je však vhodný na generovanie olova. Môžete sa zúčastniť skupinových diskusií, publikovať obsah pre vybrané publikum a zoznámiť sa s lídrami veľkých spoločností. Táto sociálna sieť je dobrým generačným nástrojom pre podnikanie, ktorý pravidelne vytvára vysoko kvalitný a užitočný obsah.

13. Jesse Noyes, expert na Kapost

Jesse Noyes zaisťuje, že sociálne siete generujú vedie efektívne. Väčšina značiek sa však môže spoľahnúť na vedenie, ak propaguje obsah v komunitách, nie produkt. Jesse Noyes používa platené tweety na oboznámenie svojich cieľových skupín s dôležitými publikáciami.

Pán Noyes hovorí, že jeho spoločnosť vytvorila skupinu na LinkedIn s názvom Akadémia Content Marketing. Veľkosť skupiny presahuje 10 tisíc ľudí. Správcovia skupiny podporujú diskusie a zverejňujú oznámenia o nových materiáloch. To stačí na pravidelné získavanie kontaktov od spoločnosti LinkedIn.

14. Dina Rothman, špecialista na Marketo

Pani Rothmanová tvrdí, že jej spoločnosť vedie od spoločnosti Facebook a LinkedIn. Ak chcete získať vedie z najväčšej sociálnej siete na svete, Marketo experti používajú cielenú reklamu na Facebooku.

15. Neil Schaefer, autor blogu Maximize Your Social.

Pán Schaefer tvrdí, že efektívne generovanie kontaktov zo sociálnych sietí je možné len vtedy, ak používate platenú reklamu. Prirodzené zdieľanie môže generovať jednotlivé vodiče, ale iba reklama na sociálnych sieťach poskytuje predvídateľný a merateľný výsledok.

16. Deborah Weinstein, marketingová špecialistka, agentúra PR pre strategické ciele

Pani Weinstein hovorí, že všetky sociálne siete môžu byť použité na generovanie potenciálnych zákazníkov. Ona navrhuje vybrať Pinterest, ak predávate oblečenie, suveníry, DIY tovar, šperky. Charakteristickým rysom Pinterest je veľmi vysoká CTR poznámok.

***

Ak pracujete v segmente B2B, vyberte LinkedIn. Ak chcete osloviť divákov, pracujte so službou Google+. Twitter vám pomôže prilákať stovky a tisíce nasledovníkov, ako aj zabezpečiť replikáciu vašich správ. Facebook účinne generuje vedie vďaka popularite tejto platformy, ako aj pohodlnému reklamnému systému. Instagram je vhodný, ak chcete prilákať mladých mobilných užívateľov reprezentujúcich tisícročnú generáciu.

Používate na vytváranie potenciálnych zákazníkov sociálne siete? Ako to robíte?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár