Ako sociálne siete ovplyvňujú predaj

Obchodníci už dlho tvrdili, či sociálne siete ovplyvňujú predaj. Nemôžu sledovať cestu spotrebiteľa zo sieťových platforiem k nákupom, takže často označujú prácu so sociálnymi zdrojmi skôr za značku než za predaj.

V lete 2013 zverejnila marketingová spoločnosť Vision Critical výsledky štúdie „Od sociálnych sietí k predaju“, v rámci ktorej sa uskutočnilo interview s 5 657 spotrebiteľmi v USA, Kanade a Austrálii. Špecialisti spoločnosti študovali dopad Facebook, Twitter a Pinterest na nákupnú aktivitu užívateľov sieťových platforiem.

Pomocou výsledkov výskumu Vision Critical zvýšite efektivitu kampaní SMM, ktorých úlohou je budovanie značky a zvyšovanie predaja vášho produktu. Nižšie nájdete popis najdôležitejších faktov zistených výskumníkmi.

2 z 5 používateľov sociálnych sietí uskutočnili nákupy zdieľaním poznámok o produkte s priateľmi

Podiel na Facebook, Pinterest a Twitter riadiť predaj. Podľa Vision Critical, 2 z 5 užívateľov týchto sociálnych sietí už raz uskutočnili nákup, zdieľanie alebo „podobný“ zodpovedajúci produkt. Facebook je v tomto kontexte aj naďalej najúčinnejším zdrojom - približne tretina jeho používateľov si tento produkt kúpila po repostovaní. Mimochodom, článok „Ako budovať značku pomocou Pinterestu“ povedal, že užívateľ zdalo, že oznámi svoj úmysel kúpiť si produkt, „pripnúť ho“ na svoju dosku.

V článku „Ako merať efektívnosť propagácie v sociálnych sieťach“ sme písali o ťažkostiach pri monitorovaní kampaní SMM ao potrebe ručného zberu mnohých údajov. Môžete napríklad uverejniť propagačný kód na Facebooku a vypočítať, koľko ľudí vašu ponuku prijalo.

Avšak, nie všetci vaši zákazníci sa rozhodnú kúpiť produkt vďaka propagácii. Mnohí kupujúci jednoducho vidia poznámku o vašej spoločnosti na stránke svojho priateľa alebo vo verejnej značke. Majú radi alebo zdieľajú veci s priateľmi. Potom zhromažďujú potrebné informácie pomocou Google a Yandex, vyhľadávajú vaše stránky a vypracúvajú aplikácie. Veríte, že klient prišiel z ekologickej stránky, pretože dopad repostingu na Facebook alebo Twitter je takmer nemožné vystopovať. S tým súvisí rozsiahle podceňovanie vplyvu sociálnych sietí na predaj.

Marketingové poradenstvo: Vytvorte nákupnú osobu pre zákazníkov, ktorí sa dozvedia o vašej spoločnosti a produkte prostredníctvom sociálnych sietí. Mimochodom, použite pre tento náš návod na vytvorenie nákupnej osoby. To vám pomôže pochopiť potreby a správanie používateľov sieťových prostriedkov a vašich potenciálnych zákazníkov.

Okrem toho požiadajte predajcov v režime offline a správcov zdrojov online, aby požiadali kupujúcich o vplyv sociálnych médií na rozhodnutia o nákupe. Pre čistotu experimentu, urobte malý dotazník, čestne vyplňte, že spotrebiteľ dostane príjemné prekvapenie.

Diskontéri vládnu v sociálnych sieťach

Užívatelia sociálnych sietí vyhľadávajú propagačné akcie a zľavy. Preto sa obchodníci s diskontami cítia na Facebooku ako ryby vo vode. Vezmite prosím na vedomie, že ak Facebook primárne povzbudzuje užívateľov, aby nakupovali v diskontných predajniach, Pinterest tiež posiela zákazníkom špecializované predajne a supermarkety. Twitter, naopak, povzbudzuje nakupujúcich, aby išli do supermarketov a diskontných predajní.

Marketingové poradenstvo: Pomocou týchto informácií vyberte vhodnú platformu na propagáciu vašich produktov. Mimochodom, požiadajte predajcov, aby zistili, čo iné sociálne siete kupujúci používajú. Napríklad zľavy a propagačné akcie určite zaujmú užívateľov Vkontakte.

Úspech propagácie v sociálnych sieťach závisí od kategórie výrobkov

Spotrebitelia hľadajú informácie o rôznych kategóriách výrobkov z rôznych sociálnych zdrojov. Oblečenie a technológia majú vedúce postavenie na Facebooku a Twitteri a potraviny a ručne vyrobené sú obľúbené na Pintereste.

Marketingové poradenstvo: Pamätajte, že je dôležité nielen vybrať si sociálnu sieť v závislosti od kategórie produktu, ale aj správne distribuovať obsah. Napríklad v službe Facebook a Twitter vyhrajte príspevky - cukríky, zdobené jasnými atraktívnymi fotografiami.

Sociálne siete ovplyvňujú správanie zákazníkov

40% užívateľov sociálnych sietí zakúpilo produkt po tom, čo si ho všimlo na sociálnej sieti. Vyhľadávanie informácií o produktoch v sociálnych sieťach vedie k nákupu v 90% prípadov. Používatelia najčastejšie uskutočňujú spontánne nákupy. Používatelia služby Facebook a Twitter majú tendenciu vyhľadávať informácie o produktoch na týchto sieťach a potom nakupovať.

Marketingové poradenstvo: Ponúknite užívateľom príručky Facebook a Twitter a odošlite svoje publikum v službe Pinterest jasným fotografiám.

70% kupujúcich mobilných sietí v sociálnych sieťach sú muži

Twitter najčastejšie stimuluje mobilné nákupy a Facebook to robí najmenej zo všetkých. Mladí ľudia vo veku 18-34 rokov častejšie ako iné vekové skupiny používajú smartphony a tablety na nákup prostredníctvom sociálnych sietí.

Marketingové poradenstvo: Zohľadnite preferencie cieľovej skupiny publikovaním obsahu a propagáciou produktov prostredníctvom sociálnych sietí. Použite napríklad Twitter, ak sú vaši potenciálni zákazníci mladí muži.

Polovica z týchto nákupov sa uskutoční do týždňa po tom, čo boli v sociálnej sieti aktívni.

V skutočnosti to potvrdzuje dôležitú úlohu sociálnych sietí v procese získavania informácií potrebných na nákup. Používatelia uvidia vaše príspevky na Facebooku a iných sieťach, vyhľadávajú recenzie a názory iných kupujúcich, sledujú odkazy na firemný zdroj a tiež používajú vyhľadávanie. Potom urobia konečné rozhodnutie.

Marketingové poradenstvo: používať výzvy na akciu, vytvárať obsah pre sociálne siete. To povzbudzuje kupujúcich, aby prešli od hľadania informácií priamo k nákupu.

Štúdia Vision Critical teda potvrdzuje, že sociálne siete ovplyvňujú predaj. "Likes" a spotrebiteľské archívy často znamenajú zámer kúpiť produkt. Zákazníci tiež často vyhľadávajú prostredníctvom sociálnych sietí špecifické informácie o produktoch, ako sú napríklad hodnotenia a názory zákazníkov. Obchodníci to musia využívať prostredníctvom vysielania užitočného a príťažlivého obsahu do sietí, stimulovaním činnosti v tematických komunitách a verejných skupinách, ako aj podporou zdieľania a rád.

Zdieľate svoje plány na kúpu tohto alebo tohto produktu so svojimi priateľmi? Povedzte nám o tom v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár