5 dôvodov, prečo váš obsahový marketing neprináša výsledky v sociálnych sieťach

Marketingoví pracovníci, ktorí pracujú v oblasti tovarov a služieb pre právnické osoby (b2b), si často volia marketing obsahu ako jednu z hlavných stratégií propagácie. Umiestnenie rovnakého užitočného obsahu na sociálne siete je však skôr skeptické.

Zdá sa to zvláštne, pretože sociálne siete sú ideálnou platformou na zdieľanie informácií s potenciálnymi zákazníkmi? Alebo v oblasti b2b, obsah marketing je len vytvorenie užitočných a vysoko-kvalitný obsah, ktorý by mal byť distribuovaný v rámci účastníckej základne, zverejnené na mieste a daný na zákazku atrakcií oddelenia, ale nič viac?

Vo väčšine prípadov sa b2b obchodníci príliš spoliehajú na vlastnú zákaznícku základňu. V dôsledku toho nie sú schopní premeniť svoj obsahový marketing na sériu registrácií, predplatného a následných nákupov propagovaných produktov.

Nepochybne, čím viac ľudí v predplatiteľskej základni sa zaujíma o navrhovaný obsah, tým väčší je počet potenciálnych zákazníkov. A s dobre zavedeným reťazcom dotykov sú tieto vodítka skutočne premenené na nákupy a sťahovanie. Otázkou však zostáva, ako prilákať zákazníkov zvonku?

Problém je riešený pomocou platenej reklamy v rôznych médiách. Platba publikácií v médiách na váš predmet, umiestnenie obsahu v komunitách, skupinách a fórach s cieľovou skupinou, kontextová reklama - to sú niektoré zo spôsobov, ako zaplatiť, aby ste prilákali zákazníkov, ktorých môžete použiť s rozpočtom.

A čo keď nie je rozpočet, alebo je dosť malý? Aké kanály by sa mali použiť na čo najúčinnejšiu kampaň? Odpoveď je jednoduchá - sociálne siete.

Nižšie je 5 dôvodov, prečo b2b obchodníci zlyhajú pri podpore na sociálnych sieťach a tipy, ako sa tomu vyhnúť.

1. Nízka kvalita interakcie s cieľovou skupinou v sociálnych médiách

Len málo obchodníkov sa vážne pozerá na účty svojich predplatiteľov na VKontakte, Odnoklassniki, Facebook, Twitter a ďalších sociálnych sieťach. Aj keď v každej z týchto sietí existujú stovky a tisíce ľudí, ktorí si predplatili pásku značky, skutočné percento zainteresovaných zákazníkov málokedy presahuje 5%.

Problém je v tom, že v tomto prípade sa väčšina spoločností zameriava na zvýšenie objemu, nie na kvalitu publika. Niet divu, že nemôžu vytvoriť prúd prichádzajúcich zákazníkov - ich cieľové platobné publikum je menšina medzi odberateľmi.

Ako to opraviť? Pri práci so sociálnymi sieťami by ste sa mali zamerať na kvalitu vašich účastníkov, na ich príslušnosť k cieľovej skupine a na solventnosť a nie na množstvo.

2. Nedostatok obsahu

Ak spoločnosť vygeneruje dostatočné množstvo užitočného obsahu, po určitom čase sa samotní účastníci dychtivo podelia o tieto informácie a vyhľadávače indexujú skupinu spoločností v sociálnych sieťach. V skutočnosti však spoločnosti zriedka vytvárajú užitočný obsah a čoraz viac venujú pozornosť umiestňovaniu akcií a reklame tovaru.

Ako to opraviť? Ak nie ste schopní poskytnúť požadované množstvo vysoko kvalitného obsahu, darujte jeho tvorbu outsourcingu, inak nebude žiadny pohyb.

3. Neznalosť kľúčových ukazovateľov

Ak sa spýtate akéhokoľvek b2b-marketingu, ktorý je hodný svojho platu, koľko vedie generácií za mesiac, koľko spoločnosť zaplatí za jedno vedenie, koľko účastníkov otvorí listy - okamžite poskytne všetky potrebné čísla. Ale ak sa spýtate na najobľúbenejšie príspevky vo VK, počet prechodov zo sociálnych sietí, najčastejšie diskutované témy, najaktívnejších nasledovníkov na Twitteri - nebude schopný poskytnúť presné údaje. Všetko, čo nie je merané v podnikaní, neprináša výsledky.

Ako to opraviť? Nastavte požadované indikátory pre sociálne siete (počet repostov, kliknutia, konverzie, percento konverzie atď.) A začnite sledovať celý proces.

4. Nedostatočná zodpovednosť SMM

Kto v spoločnosti by mal byť zodpovedný za prilákanie účastníkov, zákazníkov, ako aj tých, ktorí tvoria verejnú mienku vo vybranej oblasti činnosti na sociálne siete? B2b-marketing, PR-agentúra alebo SMM-manager? Alebo možno vašich zamestnancov v oddelení predaja alebo na čiastočný úväzok?

Mal by to byť niekto, kto skutočne chápe cieľovú skupinu a zameriava sa na generovanie olova. Vo väčšine spoločností nie je taká osoba.

Ako to opraviť? Delegovať monitorovanie výsledkov práce v sociálnych médiách jednej zodpovednej osobe a vyžiadať si od neho informácie o stanovených úlohách a dosiahnutých výsledkoch.

5. Ignorovanie preferencií zákazníkov pri vytváraní obsahu

Samotné oddelenie marketingu často rozvíja myšlienky bez toho, aby venovalo najmenšiu pozornosť tomu, čo sa v súčasnosti deje v sociálnych sieťach. Obchodníci nevenujú pozornosť tomu, o čom hovoria účastníci a aký obsah zdieľajú so svojimi priateľmi.

Schopnosť počuť a ​​používať tieto informácie je kritická zručnosť pre b2b marketingu a umožňuje vytvárať vírusový obsah, s použitím v jeho tvorbe to, čo je v súčasnosti populárne v sieťach.

Ako to opraviť? Investujte do monitorovacích nástrojov, dávajte si pozor na samotných veľkých zákazníkov, ako aj na tých, ktorí tvoria verejnú mienku vo vašom odbore. Vypočujte si, o čom hovoria vaši zákazníci a používajte ho.

***

Stanovením niektorého z týchto problémov budete mať svoj obsahový marketing na novej úrovni. Nie v jeden deň, ale určitý čas.

Premýšľajte o tom, ktorý z vyššie uvedených dôvodov najviac poškodiť váš obsah marketing? Možno máte nejaké iné problémy, ktoré znižujú jeho účinnosť? Podeľte sa s nami v komentároch nižšie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár