Akcie a rád na Facebooku nemajú vplyv na výsledky vydávania Google

Obchodníci považujú sociálne signály za jeden z najdôležitejších faktorov úspešnej propagácie zdrojov. Zdieľanie, komentáre a rád na sociálnych sieťach skutočne pomáhajú zvýšiť dosah publika, merať efektívnosť marketingových kampaní, určiť súlad publikovaného obsahu s potrebami a očakávaniami publika.

Ako viete, niektorí obchodníci a optimalizátori vyhľadávania uprednostňujú podvádzanie bežných metód propagácie projektov na webe. Podávajú texty s kľúčovými frázami, nakupujú odkazy na burzách a ukončujú sociálne signály. Zdá sa, že keď vlastne stratili možnosť oklamať vyhľadávacie nástroje pomocou spamových textov a prepojenia budov, títo obchodníci sú zbavení iného spôsobu manipulácie s týmto problémom. Podvádzanie "rád" a zdieľanie na Facebooku už nie je zmysluplné, pretože tieto údaje nemajú vplyv na výsledky vydania stránky spoločnosti Google.

Facebook je najväčšou sociálnou sieťou na svete a jedným z najpopulárnejších internetových zdrojov na internete. Domáci obchodníci milujú nielen pre popularitu. Podľa nich sa na Facebook chystá vážna verejnosť. Na rozdiel od zábavného a dospievajúceho Vkontakteho a rodiny-konzervatívny Odnoklassniki, Facebook je používaný pre obchodnú a profesionálnu komunikáciu a je vhodný pre podporu podnikania. Okrem toho, vyhľadávače nemôžu ignorovať najväčšiu sociálnu sieť na svete a vziať do úvahy rád a zdieľanie v rebríčku zdrojov.

Takže obchodníci si myslia a zverejňujú ďalšiu objednávku, aby "klikli" na stránku. Mýlia sa. Najväčší vyhľadávač na svete neberie do úvahy rád a zdieľanie v najväčšej sociálnej sieti na svete. V priebehu štúdie to potvrdili experti americkej marketingovej spoločnosti Stone Temple Consulting.

Google "nevidí" to, čo sa vám páči

Keď označíte webovú stránku pomocou tlačidla Páči sa mi, vo vašom profile sa nezobrazí. Spoločnosť Google nemá žiadne nástroje na určenie, čo, kde a kedy sa vám to páči. Upozorňujeme, že spoločnosť Google nevie, kedy alebo kde sa používateľom služby Facebook páči.

Roboti spoločnosti Google môžu samozrejme čítať skripty „Like“ na webových stránkach a určiť počet používateľov, ktorí skontrolovali obľúbené položky. Ale nevedia, kto presne stlačil tlačidlo "Like". Z pohľadu spoločnosti Google sa „podobný“ od Marka Zuckerberga, samotného Artemyho Lebedeva alebo Matta Kattsa nelíši od „podobného“ získaného od majiteľa falošného účtu so 150 falošnými nasledovníkmi za 0,10 USD. na burze. Ak spoločnosť Google nemôže určiť dôveryhodnosť a hodnotu každého "ráda" samostatne, potom informácie, ktoré má vyhľadávač k dispozícii, o celkovom počte "rád" možno považovať za zbytočné.

Na vytvorenie týchto vzorov, Stone Temple Consulting uskutočnil experiment. Zúčastnili sa na nej nové stránky, ktoré nemajú prichádzajúce odkazy. Experti kombinovali stránky do dvoch skupín. Prvé zahrnuté materiály, masívne "zaykalannye" z rôznych účtov Facebook. Druhá bola publikovaná, replikovaná repostingom na Facebooku.

Prvá skupina pozostávala zo šiestich experimentálnych stránok, z ktorých každá dostala niekoľko stoviek "rád". Zamestnanci Stone Temple Consulting, ich príbuzní a priatelia zanechali na každej stránke asi 50 rád. Zvyšok rád bol zakúpený na jednej z búrz. Výsledok experimentu so stránkami prvej skupiny je veľmi indikatívny. Roboty spoločnosti Google neindexovali žiadnu zo šiestich stránok, na ktoré ste klikli.

Facebook Schering nespôsobí, že stránka bude pre prehľadávače Google viditeľnejšia

Ako bolo uvedené vyššie, publikácie zahrnuté v druhej experimentálnej skupine boli replikované na Facebooku pomocou tlačidla Share. Mnohí obchodníci považujú zdieľanie silnejší sociálny signál v porovnaní s rád. Po prvé, kliknuté tlačidlo Zdieľať potvrdzuje, že obsah urobil taký silný dojem na osobu, že sa rozhodol rozprávať príbeh svojim priateľom. Po druhé, pri zdieľaní v profile používateľa Facebook sa zobrazí indexovaný odkaz na príslušnú stránku.

V druhej skupine bolo päť publikácií, z ktorých každá dostala sedem až 11 repostov. Materiály boli zdieľané samotnými experimentátormi a ich predplatiteľmi, ktorí majú živé účty na Facebooku.

Napriek výskytu najmenej siedmich odkazov spoločnosť Google neindexovala žiadnu z týchto piatich stránok. Znovunadobudnutie stránky na Facebooku to však neznamená, že je viditeľná pre vyhľadávacie roboty najväčšej sociálnej siete na svete. Experti Stone Temple Consulting sa však rozhodli, že malý počet zdieľaní môže ovplyvniť výsledok experimentu. Okrem toho profily používateľov, ktorí klikli na tlačidlo „Zdieľať“, nie sú veľmi autoritatívne.

Experti preto uskutočnili ďalší test, ktorý bude opísaný nižšie. Ak chcete, aby boli jeho výsledky viac vizuálne, musíte pochopiť, či Google vidí profily vašich priateľov na Facebooku.

Spoločnosť Google predvolene nevidí všetkých vašich priateľov zo služby Facebook.

Google "vidí" odkaz na stránku Priatelia, ak je váš profil na Facebooku verejný. Keď prejdete na túto stránku, Facebook zobrazí len 20 vašich priateľov. Zároveň bez rolovania stránky môžete vidieť iba šesť priateľov.

Ak chcete zobraziť zvyšok svojich priateľov, musíte prejsť nadol po stránke. Keď to urobíte, prehliadač vykoná skript, ktorý vytiahne profily účastníkov na obrazovku. Google číta Javascript, takže môže automaticky získať úplný zoznam vašich priateľov. Avšak, roboty vyhľadávačov s najväčšou pravdepodobnosťou nie.

V mobilnej verzii Facebook je na stránke Friends (Priatelia) odkaz „Zobraziť viac priateľov“. Roboti Google jednoducho sledujú odkazy. Otázkou je, či vyhľadávač potrebuje informácie o vašich priateľoch. Experti z Stone Temple Consulting navrhli, aby spoločnosť Google tieto údaje potrebovala, preto jej roboti sledujú odkaz „Zobraziť viac priateľov“.

Ako Google indexuje príspevky na Facebooku

Podľa Stone Temple Consulting, odpoveď na túto otázku pomáha pochopiť, či najväčší vyhľadávač na svete berie do úvahy poznámky na Facebooku ako faktor hodnotenia pre webové stránky. Spoločnosť Google musí indexovať jednotlivé príspevky oddelene, aby bolo možné zvážiť zdieľanie Facebookov. Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, vyhľadávač skutočne indexuje veľa poznámok v najväčšej sociálnej sieti na svete:

Samozrejme, 249 miliónov bankoviek je veľa. Facebook však presne zverejnil viac ako 249 miliónov pracovných miest. Experti sa preto rozhodli, že indexovanie bankoviek skontrolujú iným spôsobom. Analyzovali 85 autoritatívnych užívateľských profilov Facebook s mnohými predplatiteľmi a obľúbenými. V každom z týchto profilov predstavovali 40 publikácií, vrátane nasledujúcich:

  • 10 posledných poznámok.
  • 10 príspevkov uverejnených pred viac ako 3 mesiacmi.
  • 10 publikácií vytvorených pred 6 mesiacmi.
  • 10 poznámok publikovaných pred viac ako rokom.

Zamestnanci spoločnosti Stone Temple Consulting brali do úvahy textové poznámky, príspevky s odkazmi, publikácie s fotografiami a poznámkami z videa. To je potrebné na určenie závislosti správania robotov vyhľadávania na type publikovaného obsahu.

Google „vidí“ o niečo viac ako polovicu nových príspevkov

Analýza indexovania posledných 10 publikácií umožňuje pochopiť, či Google považuje najväčšiu sociálnu sieť za zdroj aktuálnych správ. Tu sú výsledky kontroly indexovania poznámok 812:

Spoločnosť Google nepovažuje Facebook za zdroj správ, pretože index má len 58% najnovších príspevkov autoritatívnych používateľov.

Ako ovplyvňuje typ obsahu indexovanie (je uvedené percento indexovaných poznámok):

Ďalej boli ako príspevky s fotografiami zohľadnené poznámky obsahujúce iba tento typ obsahu. Príspevky s odkazmi - táto publikácia iba odkazy alebo odkazy s textom. Textové príspevky obsahujú iba text a poznámky s videom môžu obsahovať video a textový popis.

V indexe sú zahrnuté dve tretiny pracovných miest starších ako tri mesiace.

Zdá sa, že Google potrebuje čas na indexovanie poznámok na Facebooku. Potvrdzuje to aj analýza 801 pracovných miest, ktorých vek presahuje tri mesiace:

Údaje v kontexte typov obsahu potvrdzujú trend zaznamenaný v analýze nových poznámok. Vyhľadávač aktívnejšie indexuje textové príspevky a príspevky s odkazmi:

O šesť mesiacov neskôr sa zníži podiel indexovaných pracovných miest.

Analýza 813 poznámok publikovaných pred viac ako šiestimi mesiacmi ukazuje pokles podielu pracovných miest v indexe:

Tendencia znižovať podiel indexovaných poznámok je zachovaná v kontexte typov obsahu:

Google vie, ako zabudnúť: v indexe je iba polovica príspevkov starších ako jeden rok

Analýza 820 poznámok publikovaných pred viac ako rokom potvrdzuje schopnosť spoločnosti Google zabudnúť:

Obrázok z hľadiska typov obsahu vyzerá takto:

Google si pamätá texty a príspevky s odkazmi. On tiež drží v indexe viac ako polovicu poznámok z videa.

Existuje viac ako polovica všetkých bankoviek v indexe.

Zhrnutie analýzy 3246 príspevkov na Facebooku ukazuje nasledujúci obrázok:

Čo sa týka typov obsahu, údaje vyzerajú takto:

Na zdieľanie pozícií v službe Google SERP sú k ničomu a zdieľaniu Facebooku zbytočné

Obchodníci podvodníci nemôžu míňať peniaze na podvádzanie sociálnych signálov na Facebooku. Po prvé, spoločnosť Google pri zaraďovaní stránky nezohľadňuje podobnú značku. Vyhľadávač má prístup iba k celkovému "rádu" indikátora pre každú stránku, ale tieto informácie sú k ničomu.

Po druhé, reposts neovplyvňujú indexovanie stránok vyhľadávačmi. Ak odkazy na Facebooku neumožňujú, aby boli vyhľadávacie nástroje viditeľnejšie, nemôžu pozitívne ovplyvniť pozíciu v probléme. V rovnakej dobe, Stone Temple Consulting odborníci pripúšťajú, že tento záver bol urobený po štúdiu vplyvu 7-11 reposts na každej stránke. Predpokladajú, že výrazný nárast počtu akcií môže ovplyvniť viditeľnosť stránky pre vyhľadávače.

Po tretie, spoločnosť Google vidí vašich priateľov na Facebooku, ak je vaša stránka verejná. Teoreticky to môže ovplyvniť hodnotenie kvality repostov a "rád".

Po štvrté, Google indexy nie všetky poznámky zverejnené na Facebooku. Index má len 60% pracovných miest uverejnených v renomovaných účtoch.

Po piate, Google nie je v žiadnom zhone indexovať poznámky na Facebooku. Maximálny podiel v indexe je vyšší ako tri mesiace. V budúcnosti postupne z indexu upadajú.

Preto spoločnosť Google nepovažuje zdieľanie rád a Facebookov za faktor pri zaraďovaní zdrojov. Na rozdiel od podvodníkov, obsah marketingu nepotrebujú meniť svoju stratégiu po štúdiu výsledkov výskumu Stone Temple Consulting. Prírodné rády a zdieľanie na Facebooku potvrdzujú relevantnosť webovej stránky a pomáhajú zvýšiť dosah divákov.

Myslíte si, že sociálne siete pomáhajú podporovať podnikanie na internete? Mimochodom, zdieľajte tento materiál s priateľmi a zdieľajte tlačidlá nižšie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár