Ďalší Google Killer: Šesť spôsobov, ako sa pripraviť na spustenie Graph Search Facebook

Začiatkom tohto roka spustila Facebook beta verziu Graph Search, sociálnej vyhľadávacej služby pre užívateľov najväčšej siete na svete. Podľa vývojárov to zmení návyky mnohých ľudí. Používatelia internetu budú častejšie vyhľadávať informácie o odporúčaniach a poznámkach svojich priateľov na Facebooku a odmietajú tradičné vyhľadávacie nástroje.

Graph Search je teda služba, ktorá umožňuje držiteľom účtu na Facebooku vyhľadávať obsah prostredníctvom sociálnych spojení. Nový vyhľadávač analyzuje údaje zverejnené alebo schválené priateľmi a priateľmi priateľov autora žiadosti. V súčasnosti Facebook spustil beta verziu Graph Search pre anglicky hovoriacich klientov, ale v blízkej budúcnosti bude služba dostupná všetkým užívateľom.

Obchodníci s obsahom dostanú nový nástroj na propagáciu projektov, keď sociálne vyhľadávanie začne fungovať v plnej miere. Budú rozširovať okruh potenciálnych zákazníkov, ak zabezpečia prítomnosť ich obsahu vo výsledkoch Graph Search pre maximálny počet používateľov Facebooku.

Ako môžu značky a agentúry využívať nové služby na marketingové účely? Ak chcete odpovedať na túto otázku, musíte pochopiť funkcie Graph Search.

Čo môže sociálne vyhľadávanie

Nástroj Graph Search umožňuje používateľom Facebooku vyhľadávať obsah, ktorý je relevantný pre špecifické potreby a sociálne prostredie. Sociálne vyhľadávanie spočíva na štyroch pilieroch: ľudia, fotografie, miesta a záujmy. Spojením vyhľadávacích dopytov môžu zákazníci služby Facebook nájsť správne údaje v týchto kategóriách. Ktoré dopyty sú k dispozícii pre anglicky hovoriacich používateľov sociálnej vyhľadávacej verzie beta?

  • V kategórii Ľudia môžete použiť tieto požiadavky: „kto z priateľov žije v mojom meste“, „kto má rád to, čo mám rád“, „priatelia, ktorí majú radi futbal v New Yorku“ atď.
  • V kategórii Fotografie môžete vyhľadávať obsah pomocou nasledujúcich fráz: „fotografie mojich priateľov v Los Angeles“, „fotografie mora“, „fotografie, ktoré sa mi páčia“ a ďalšie.
  • Kategória „Miesta“ vám umožňuje používať tieto požiadavky: „reštaurácie v Los Angeles“, „reštaurácie, ktoré moji priatelia mali radi v New Yorku“, „krajiny, ktoré moji priatelia navštívili“ atď.
  • Kategória "Záujmy" predpokladá použitie zodpovedajúcich požiadaviek: "hudba, ktorú majú moji priatelia", "filmy, ktoré majú radi ľudia ako ja" (Zaujímalo by ma, ako vývojári učili Graph Search, aby sa s takýmito žiadosťami nezačali zblázniť), "knihy čítané mojimi príbuznými", "televízne relácie označené mojimi priateľmi" a ďalšie podobné.

Služba Graph Search indexuje obsah, ktorý tvorí výstup podľa jeho významu pre požiadavku, ako aj podľa váhy prepojení medzi konkrétnymi používateľmi. Čím silnejšie je spojenie medzi autorom žiadosti a osobou, ktorá obsah publikovala alebo označila, tým vyššia je pravdepodobnosť zobrazenia obsahu na stránke. Z tohto dôvodu vývojári rýchlo zavolali Graph Search "Google vrah", čo naznačuje vyššiu efektivitu sociálneho vyhľadávania v porovnaní s tradičnými vyhľadávacími technológiami. Samozrejme, takéto predpoklady sú predčasné, pretože Graph Search ani nezačal pracovať úplne.

Okrem toho výsledky tohto problému ovplyvňujú popularitu obsahu medzi priateľmi. Napríklad, ak väčšina priateľov autora žiadosti označila skupinu "Hands up!" ako obľúbené umelec, sociálne vyhľadávanie ukáže svoje meno na prvom mieste v reakcii na frázu "hudba, ktorú moji priatelia radi."

Sociálne vyhľadávanie sa zobrazuje v obsahu obsahu, ktorý je dostupný všetkým používateľom Facebooku alebo zodpovedajúcemu okruhu priateľov. Súkromné ​​publikácie zároveň nie sú zahrnuté vo výsledkoch vyhľadávania.

Čo znamená vzhľad služby Graph Search pre marketing obsahu?

Sociálne vyhľadávanie generuje výsledky problému na základe osobných pripojení a užívateľských preferencií. To by malo prinútiť značky, aby znásobili svoje úsilie o rozšírenie publika a budovanie vzťahov s potenciálnymi a skutočnými zákazníkmi.

Spoločnosti by mali nabádať užívateľov, aby prijali opatrenia, ktoré zvýšia pravdepodobnosť zobrazenia marketingového obsahu vo výsledkoch produkcie pre maximálny počet ľudí. Medzi takéto akcie patria napríklad rád, zdieľanie a komentáre na stránke značky. Okrem toho takéto akcie sú publikovanie a prepisovanie obsahu vytvoreného používateľom, ktorý je spojený so značkou alebo produktom.

Podnik teda musí vytvoriť a publikovať obsah, ktorý bude publikom schvaľovať a distribuovať.

Šesť trikov na pomoc značkám využíva sociálne vyhľadávanie

Služba Graph Search je dostupná v beta verzii, ako je uvedené vyššie, ale čoskoro bude plne funkčná. Obchod môže dnes prispôsobiť svoj obsahový marketing vzniku nového nástroja. Použite nasledujúce triky:

  1. Publikovať kvalitný obsah, robiť to pravidelne a často. Zahrnúť do redakčného kalendára materiály rôznych formátov, vrátane textov, fotografií, videí, infografiky. To je potrebné na rozšírenie dosahu publika. Upozorňujeme, že obsah by sa mal odoslať priamo na Facebook, aby sa zobrazil vo výsledkoch vyhľadávania. Takže sa neobmedzujte len na odkazy na videá YouTube alebo fotografie Instagramu.
  2. Do popisu obsahu zahrňte relevantné kľúčové slová. Vezmite do úvahy zvláštnosti lexikónu cieľovej skupiny. Možno, že potenciálni zákazníci hľadajú nielen fotografie, ale aj fotografie alebo dokonca „skvelé fotografie“.
  3. Do opisov zahrňte príslušné názvy miest. Vďaka tomu bude váš obsah špecifický pre výrazy ako „reštaurácie v Los Angeles“.
  4. Ak váš obsah súvisí s konkrétnymi objektmi, zadajte adresy a kontaktné informácie. Napríklad, hovoriť o dobrý obchod, pomôcť divákom nájsť svoju adresu a telefónne číslo.
  5. Premýšľajte o tom, čo môže motivovať vaše publikum k odberu aktualizácií vašej stránky alebo k replikácii vášho obsahu. Čím viac aktívnych nasledovníkov máte, tým je pravdepodobnejšie, že sa váš obsah zobrazí vo výsledkoch sociálneho vyhľadávania. Mimochodom, môžete si prečítať o spôsoboch aktivácie nasledovníkov v jednej z našich predchádzajúcich publikácií.
  6. Uistite sa, že časť „O nás“ na vašej stránke so značkou Facebook obsahuje relevantné informácie vrátane názvu spoločnosti a jej produktov.

Ak chcete využiť službu Graph Search, musíte pravidelne publikovať obsah, ktorý je užitočný a zaujímavý pre divákov. Okrem toho by ste do opisov mali zahrnúť kľúčové frázy. Neustále rozširovanie publika a jeho aktivácia sú tiež jedným z faktorov úspešnej práce so sociálnym vyhľadávaním.

Obsahový marketing a sociálne vyhľadávanie: bez krvi, ale prístupy sa menia

Začiatok plnohodnotnej práce služby Graph Search zvýši už tak veľký význam sociálnych signálov pre úspešný marketing obsahu. Rozšírením svojho publika a zvýšením počtu predplatiteľov, ako aj publikovaním užitočného obsahu sa môžete postarať o prezentáciu vašej stránky značky vo výsledkoch sociálneho vyhľadávania dnes.

Je nepravdepodobné, že by sa služba Graph Search stala "zabijakom spoločnosti Google" dokonca aj v prípade, že by sa to podarilo. Avšak, to si zaslúži pozornosť obsahu marketingu, ak len kvôli popularite Facebook. Okrem toho záujem vývojárov najväčšej sociálnej siete na svete potvrdzuje trend socializácie a personalizácie vyhľadávacích technológií. Tá istá spoločnosť Google zohľadňuje osobné preferencie používateľa, ako aj signály zo stránok Facebook, Twitter a Google+, ktoré tvoria stránku problému. Yandex implementoval Kaliningradský algoritmus, ktorého hlavnou charakteristikou je personalizácia problému.

Pripravte sa na začiatok plnohodnotnej práce Graph Search a prispôsobte tak svoju stratégiu marketingu obsahu súčasným trendom na trhu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár