Aplikácie, obaly, roboty. Prečo by malo rozhranie API VKontakte fungovať?

VKontakte sa aktívne vyvíja - takmer každý týždeň sú k dispozícii aktualizácie a nové aplikácie na podporu podnikania. Niekedy však obchodníci a podnikatelia majú odvážne nápady, ktoré sa nedajú realizovať s dostupnými finančnými prostriedkami. Takíto nadšenci vyvíjajú individuálne riešenia svojich potrieb pomocou API VKontakte. Prečítajte si článok o prínosoch, ktoré môže podnik získať a ktoré už dostáva od vývoja vlastných riešení pre SMM.

Čo je to API a čo je zvláštne na VKontakte API?

Rozhranie API je údaj, ktorý služba odosiela iným službám. Sociálne siete prenášajú informácie o používateľoch a ich činnostiach do aplikácií tretích strán. Nezávislí vývojári môžu používať tieto údaje a vytvárať aplikácie pre rôzne úlohy: služby pre datovania, analýzu publika, sociálne mailingy a správu dynamických krytov, ako aj hry a chat.

VKontakte je iný v tom, že prenáša oveľa viac dát cez API ako ktorákoľvek iná populárna sociálna sieť, a je úplne zadarmo. Podnikanie však zriedka využíva tieto príležitosti na rozvoj vlastných riešení. Tu je niekoľko príkladov, čo môže viesť k tomuto vývoju.

Príklady implementácie

Bojová loď a "Hra o tróny" v tanečnej škole

Jeden z najrozsiahlejších projektov spustil zakladateľ a vedúci tanečnej školy YouDance Vitaly Kryukov so svojím tímom. Najprv zorganizovali námornú bitku o ceny.

Potom sa uskutočnili experimenty s dynamickým krytom.

Ale so začiatkom novej sezóny "Game of Thrones" komunita YouDance v "VKontakte" vybuchla aktivitu s názvom #DanceOfThrones, v ktorej boli zmiešané kryty, televízne seriály a multiplayerové hry.

Účastníci verejnej školy tanca bojovali o ceny zo školy tanca a jej partnerov vo výške 300 tisíc rubľov. Usporiadali sa do kráľovstiev, ťažili zlato s ich rádami, pripomienkami a repostmi. Potom toto zlato vynaložili na zabavenie územia, kde sa umiestnili ceny.

Podľa Vitalija Kryukova, účasť verejnosti v priemere pred zápasom bola 100-150 ľudí za deň, názory boli 200-250. Počas prvých 3 dní hry sa návštevnosť zvýšila 10-15-krát na úroveň 1200-1500 ľudí a počet zobrazení dosiahol 4000-5000 ľudí. Verejné pokrytie na vrchole bolo 25 000 ľudí.

Vitali o výsledkoch:

Rozpočet takejto hry s balením tejto úrovne bude 300-500 tr. Hlavná časť bude venovaná programátorom. V rámci tohto projektu sme spolupracovali s viacerými tímami. Kým služba dynamických krytov nie je veľmi bežná a existuje len málo takýchto hráčov. Niekto porušil cenu, niekto začal robiť a zmizol. To značne oneskoruje procesy. V dôsledku toho sme vydali hru týždeň po finále seriálu siedmej sezóny. Aj naďalej prinášame zisk z projektu vďaka vysokej LTV v tanečnej škole a dlhému cyklu obchodov s predplatiteľmi.

V polovici hry, správa "VKontakte" vydal varovanie o porušení oficiálnych pravidiel pre držanie tendrov (nie je možné stanoviť počet reposts ako podmienku víťazstva) a pravidlá hry museli byť upravené. Projekt #DanceofThrones však dosiahol svoj logický záver a vyhral národný hlas Tagline Awards 2017.

Obal vo verejnom cieli „Cerebro Target“

Vydanie prípadu #DanceofThrones vo verejnej službe spoločnosti Cerebro Target vytvorilo novú vlnu záujmu o rozvoj aplikácií a aktivít na podporu podnikania vo VKontakte, ale len málo z nich sa uskutočnilo. Zakladateľ spoločnosti Cerebro Target, Felix Zinatullin, starostlivo preštudoval prípad a rozhodol sa navrhnúť jeho krytie v septembri 2017. Odpovedal na niekoľko mojich otázok.

Aké výsledky ste chceli dosiahnuť zavedením svojho obalu?

Jednou z úloh, ktorým sme čelili, bolo informovať čitateľov o súťaži. Môžete získať body a získať dary. Tento problém rieši len čiastočne kryt s meniacimi sa informáciami. Na jednej strane vidíte, kto je vodcom, na druhej strane - pozrite sa na pravidlá. Obal na verejnosti sú dva diapozitívy. Jeden ukazuje, kto zaznamenal body a druhé pravidlá súťaže. Zmeniť raz za minútu.

Nastaviť merateľné ciele?

Bolo to pri prvej implementácii, že ho nenainštalovali, pretože potom sa všetko začalo a testovalo. Vychádzajúc z počtu darov a aké body dať. A keď vecne pracovali na obálke a nedotýkali sa ostatných, zistili, že pre tento typ súťaže je dôležité, aby na obálke bolo veľa súťažiacich. Keď boli len traja vedúci, stratili trochu v počte účastníkov a keď bolo 5 alebo viac, počet účastníkov sa výrazne zvýšil. Okrem toho sme pre pohodlie urobili stránku, na ktorej môžete detailne vidieť, ktorí body za čo. Myslím, že túto stránku budeme rozvíjať.

Takže teraz je tento kryt už testovanou súčasťou systému SMM Cerebro?

Viac či menej testované, ale neustále sa snažíme niečo zmeniť. Je to súčasť vnútorného vývoja.

Existuje kľúčový ukazovateľ, ktorý ovplyvňujete?

Kľúčovým ukazovateľom je množstvo a kvalita činností. Napríklad teraz sme znížili kvalitu pripomienok a myslíme, ako to vyriešiť.

Ako sa angažovanie z krytia týka predaja?

Súťažiaci sú aktívni v komunite a to ovplyvňuje pokrytie a inteligentnú pásku a naše povedomie a dôveryhodnosť, a teda aj predaj.

Môžete povedať, že je to výhodné?

Je dobré to urobiť, ak je dobre postavená práca na obsahovej stratégii. Ak tomu tak nie je, potom je lepšie nerobiť takéto veci :-) To len posilňuje to, čo je. To znamená, že ak je chladný obal, dary, atď., Ale nebude tam žiadny obsah, alebo to bude veľmi zlé - to nepovedie k žiadnym výsledkom. Pretože hlúposti nebude nič, čo by sa dalo prediskutovať.

Vyvinul sa titulný príbeh z účasti na obsahu do vernostného systému produktu?

Ešte nie, ale máme v pláne ísť týmto smerom.

Prečo si podniky tak zriedka vyvíjajú svoje riešenia? Možno nevedia o možnostiach API?

Nie, robia to. Ale neviem, ako sa prihlásiť. Koniec koncov, kryt, topánok, alebo aplikácia nie je len softvér a vývoj dizajnu, tam budete musieť vymyslieť myšlienku sám, a potom sa uistite, že je implementovaný správne. Myslím, že je to problém - prísť s nápadom.

Koľko času a úsilia to trvalo na realizáciu?

Na technické prevedenie trvalo, ako asi týždeň. Dizajn - 1-2 dni. Za peniaze - všetky experimenty vyústili v celkovú sumu od septembra do marca tisícov v 20. Hlavnou položkou výdavkov je vývoj, úprava. V podstate všetky výdavky boli na začiatku, teraz nie sú žiadne výdavky.

S akými ťažkosťami ste sa stretli?

Prvým problémom a hlavným problémom je, že existuje konkurencia. Len jeden post alebo reklama nestačí - musíte to urobiť systematicky. Druhým problémom je zvýšenie počtu účastníkov. Na tento účel sa snažíme urobiť niečo nové. Napríklad, prilákať sponzorov darov (tam boli tri služby a pornhab), alebo dať možnosť stráviť body. Zostávajúce ťažkosti sú spojené s myšlienkami. Napríklad, ako urobiť veľa zmysluplných komentárov alebo komunity, v ktorej čitatelia opustia svoje myšlienky. To je rozhodnuté dodnes.

Aké výsledky sa dosiahli?

Odpoviem na snímky obrazovky:

  1. Rast aktivity komunity
  1. Rast vírusového a odberateľského pokrytia
  1. Zvýšená návštevnosť

Okrem toho, konverzia na predplatné sa zvýšila a predaj vzrástol o 20%.

loď SMMschik

Špecialista SMM Anastasia Yugova delegoval časť svojej práce na komunitnú analýzu na svoj chatovací robot. Prišla s ním sama, našla vývojárov, ktorí ju naprogramovali a pripojili ju k vlastnej verejnosti. Oznámenie o spustení topánok zverejnené vo verejnej "Cerebro Target", ktorý bol podpísaný stovky tisíc obchodníkov a podnikateľov. Takže topánka nezostala bez povšimnutia profesionálnou komunitou.

V reakcii na príkaz, bot pošle komunitnú analýzu s hodnotením a odporúčaniami.

Anastasia tiež súhlasila, že odpovie na moje otázky:

Ako ste získali nápad na tento topánok? Niekto navrhol nápad?

Prišli ku mne na konzultáciu s podobnými problémami. S cieľom optimalizovať svoj čas a ušetriť peniaze pre podnikateľov, som sa rozhodol vytvoriť užitočné chat topánok.

Pôsobilo na vás rozhodnutie o vytvorení prípadu Cerebro topánok?

Vzal som si Tse Cerebro ako základ obálky pre angažovanosť, ale jednoduchá kópia-pasta nepriniesla profesionálnu spokojnosť, takže som bol zapálený, aby som urobil niečo vlastné. Pamätám si, ako Felix povedal, že "niečo chladné, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nedá urobiť." Bola to výzva, ktorá nabádala k rozvoju s vyššou horlivosťou :-)

Akékoľvek marketingové ciele stanovené pre topánok? Chcete prilákať so svojimi klientmi pomoci alebo sa presláviť, zvýšiť svoj status na trhu?

Úprimne povedané, primárnou úlohou je práve optimalizácia času. Keďže náklady na hodinovú konzultáciu sú 5 000 rubľov a nebolo pre mňa zaujímavé, aby som vyriešil tie isté chyby v komunitách. Hoci topánok samozrejme výrazne znížil náklady na vstup na verejnosť a prilákal pozornosť kolegov :-)

Čo bolo treba urobiť, aby sa topánka spustila?

Všeobecne platí, že spustenie topánok došlo pomerne rýchlo. Počas dňa som pripravil TZ a poslal ho programátorom. Programátori vyskúšali dva týždne implementácie.

Náklady na vývoj bol 20 tisíc rubľov. Plus je integrovaný s text.ru platené služby overiť jedinečnosť textu. Každá žiadosť od užívateľa ma stojí 50 kopecks. V súčasnej dobe topánok skontroloval 14 095 skupín, priemerné skóre bolo 56 zo 100, priemerný čas testu bol 50 sekúnd.

Pravidelne dochádza k chybám. Sú to zriedkavé, ale pridávajú mi sivé vlasy :-) Napríklad, keď používateľ podal žiadosť, a server nedostal odpoveď a poslal výsledky testu víťaznému (nejakým spôsobom sa vykonalo 10 kontrol jednej osobe). Väčšina zaobchádza s porozumením.

O mesiac neskôr, myšlienka bola integrovať topánok s komunitou aplikácie zvýšiť vírusové pokrytie. Nehovoriac, že ​​sa stal boom, ale lojalita čitateľov blogov sa zvýšila. Faktom je, že pri každej kontrole bot priradí určitý počet bodov. Keď príde správa o analýze, aplikácia sa zapne: "Zistite, aký správca ste vo vesmíre superhrdinov."

Každý výsledok je spojený s vlastným charakterom, prenesený do lietadla vedúcich a propagujúcich komunity. Táto revízia stála 3 000 a trvala 2 dni.

Ako ste našli umelcovho vývojára?

Keď som bežal prvý bot (počítanie komunitných aktivít a informovanie prostredníctvom chatu bot), neboli tam žiadne služby. Silný tím je len jeden - Studio LiveCover. Robili skvelé integrácie na piatok a ITS, to bol pre mňa najlepší sociálny dôkaz. Preto, s prvým topánok som sa obrátil na ne (počet aktivít vyšiel na 30k.) + Po niekoľkých týždňoch, začali pracovať na bot analyzátor. Pre vývoj aplikácie som zvolil príkaz. Mimochodom, s nimi sme urobili o niečo neskôr žiadosť o kontrolu falzifikátov.

Ako to všetko ovplyvnilo financie? Podarilo sa vám zvýšiť priemernú kontrolu alebo niečo iné? Môžete povedať, že to bola nákladovo efektívna investícia?

Áno, ale bolo by nesprávne považovať to len za zásluhy len jedného topánok. Počas tohto obdobia som urobil úpravu obsahu: analyzoval som všetky formáty, našiel tie najefektívnejšie (dokonca som vykonal 3-týždňový test, kde ilustrátor vykreslil všetky obrázky od nuly, aby zistil závislosť jedinečných obrázkov na probléme v inteligentnej páske) + spravil pravidelné vysielanie (3 -5 unikátnych miest za deň) + zahnutý newsletter (mimochodom, druhým cieľom analyzátora bolo predplatné newsletteru) + zavedené povzbudzujúce a stimulačné aktivity v komunite.

V dôsledku toho umožnila zvýšiť náklady na služby o polovicu. Rekord je teraz o šesť mesiacov dopredu a nerobím nové projekty. Vo februári, ona viedla 4. prúd školenia o integrovanej podpore "VKontakte", kde 317 ľudí (!) Platené za účasť proti 30 v predchádzajúcom. Mal som profesionálnu extázu :-) Hlavná vec je teraz nie spomaliť a udržať bar.

záver

Ako ukazuje prax, vytvorenie originálnych chatovacích balíčkov, krytov a hier v rámci sociálnej siete môže byť veľmi prospešné pre podnikanie. Hrdinovia nášho článku dokázali s pomocou pomôcť zvýšiť pokrytie, účasť a zapojenie 10-krát. Niekto zvýšil tržby o 20% a vybudoval vernostný systém, niekto vytvoril frontu zákazníkov na šesť mesiacov dopredu a automatizoval rutinu a niekto dostal ocenenie v priemysle.

Ak existujú originálne nápady, je ľahké ich implementovať vo VKontakte - musíte formulovať technickú úlohu a dať ju programátorom. Programátori budú mať z práce 20 tisíc rubľov a písať všetko za pár týždňov. Možno, že po testovaní a ladenie, už nemusíte platiť, a výsledok bude aj naďalej ziskové. Zároveň je tu vždy riziko, že pôvodná myšlienka nebude fungovať. Toto riziko je obzvlášť veľké, keď je stratégia obsahu slabá a nie je premyslená. Je tiež dôležité poznať pravidlá vedenia súťaží v "VKontakte" a nasledovať ich.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár