5 úžasné rady pre špecialistov v SMM od George Louis

Marketer George Louis získal celosvetovú slávu ako tvorca svetlých, škandalóznych a chytľavých obalov časopisu Esquire. Táto osoba zmenila výhľad mnohých západných reklamných špecialistov, PR manažérov, dizajnérov a textárov. Louis vytvoril kryt v 60. rokoch XX storočia, ale zostávajú dnes vzormi.

Časopis Esquire vyšiel v tých dňoch s provokatívnymi fotografiami na obálke, bez menej provokatívnych podpisov. Napríklad, v predvečer vianočných sviatkov v roku 1962, Esquire vyšiel s fotografiou amerického vojaka, ktorý zomrel vo Vietname. Bolo to podpísané takto: „Veselé Vianoce! Som stý vojak, ktorý bol zabitý vo Vietname. “ Od tej chvíle - dokonca pred začiatkom rozsiahlej americkej intervencie vo Vietname - začala v Amerike komplexná anti-militaristická spoločnosť.

Vo svojej knihe Awesome Tips for Talented People - prekliate dobré rady pre ľudí s talentom! Ďalších 6% komerčných správ spôsobuje ľuďom zlosť a odpor. Podľa Louisa reklama zostáva skutočne účinná len v 4% prípadov.

Slová Georgea Louisa o neefektívnosti prevažnej väčšiny reklám dobre opisujú situáciu v internetovom marketingu. Značky neustále zvyšujú rozpočty na propagáciu a propagáciu, nakupujú najdrahšie miesta na reklamu na obľúbených stránkach a čakajú na výsledok. A používatelia nevidia všetky tieto statické, dynamické, vyskakovacie okná, bannery pop-up z monitora na stole. A to je v najlepšom prípade.

A čo je najhoršie? Mnoho internetových surfistov už používa rôzne aplikácie prehliadača, ktoré blokujú všetky reklamy. To núti obchodníkov hľadať šťastie v sociálnych sieťach a zapájať sa do SMM. Podporu prostredníctvom sociálnych platforiem považujú za účinnejšie ako tradičná reklama. Napriek tomu koncepcia George Louis pracuje v oblasti SMM - väčšina komerčných správ v online komunitách je bez povšimnutia.

A to je dobrý dôvod počúvať niektoré rady George Louis. Možno vám pomôžu pochopiť, prečo zákazníci nevidia vašu reklamu, a tiež navrhnúť, ako to dosiahnuť.

1. Odmietnuť nezodpovednosť skupiny

Šanca na úspech kampane SMM sa zvýši, ak ju realizuje malá skupina expertov. Toto tvrdenie sa stáva obzvlášť dôležité dnes, keď mnohí obchodníci "bojujú nie so zručnosťami, ale s číslami" v najširšom zmysle slova.

Pripomeňme si desiatky tisíc robotov v skupinách oceliarní alebo spoločností, ktoré opravujú potrubné ventily. Ako zistíte stovky falošných účtov, s ktorými odborníci SMM vytvárajú hluk v pozadí? Bohužiaľ, obchodníci často používajú sporné metódy sociálnej podpory spoločností.

Oblasť elektronického obchodu vo všeobecnosti a najmä SMM vyžaduje, aby odborníci rýchlo generovali a implementovali nápady. Veľké pracovné skupiny sa dlhodobo rozhodujú. Často často podnecujú a odmietajú dobré úmysly. Preto sa snažte umiestniť každú reklamnú kampaň na sociálnych sieťach do rúk tímu, ktorý zahŕňa niekoľko dobrých špecialistov, vrátane redaktorov a copywriterov. A nesledujte kvantitatívne ukazovatele na úkor kvality.

2. Neočakávajte, že na vás z monitora skočí skvelý nápad

Internetoví obchodníci pracujú predovšetkým v online priestore. Preto hľadajú odpovede na akékoľvek otázky spustením prehliadača. Počítač je samozrejme veľmi užitočným zariadením a internet poskytuje ľuďom neobmedzený prístup k informáciám. Ale nebojíte sa vždy zostať druhoradí pomocou myšlienok iných ľudí zo siete?

Ak sa venujete internetovému marketingu, musíte ísť cestou lídra a určovateľa trendov v oblasti elektronického obchodu. Preto sa naučte myslieť samostatne. Pamätajte, že vaše podnikanie sa týka komunikácie a vzťahov medzi ľuďmi a značkami. Tieto javy existujú v skutočnosti, nezmiznú nikde po vypnutí počítača.

Urobte si čas na rozmyslenie, keď je počítač vypnutý. Myslite na svojich zákazníkov, ich produkty a spotrebiteľov. Urob to každý deň. Získajte jeden spoločný súbor pre všetkých členov vášho tímu, do ktorého si zapíšete všetky mierne zaujímavé nápady. Kvalitný obsah sa nenarodil improvizovaný, vytvoriť ho, musíte neustále pracovať v tomto smere.

3. Použite vzorec veľký marketingový nápad.

Všetky úspešné marketingové kampane sa opierajú o skvelé nápady. A naopak, každá veľká myšlienka pozostáva z nezabudnuteľného sloganu a "chytľavého" vizuálneho riešenia. Toto je zjednodušený vzorec pre dobrý marketingový plán.

Pozrite sa na službu zdieľania fotografií Instagram, ktorá dnes zažíva skutočný boom. Je príkladom kombinácie vizuálnych riešení so slovami a sloganmi. (Všimnite si v zátvorkách, že vidíme ešte lepšiu budúcnosť so stále obľúbenejšou službou Pinterest, ktorá, ako sme písali predtým, spustila podnikové účty).

Pamätajte si, že v poslednej dobe, fotografi vykúzlil v malých miestnostiach osvetlených červenými lampami odhaliť svoje majstrovské diela do sveta. A textári hľadali dokonalú kombináciu slov, aby publiku priniesli relevantné pocity. Takto sa narodili slávne kryty George Louisa pre časopis Esquire.

Dnes milióny ľudí okamžite vytvárajú a spracúvajú fotografie a pridávajú k nim titulky. Robia to doslova na cestách s Instagram, Pinterest, Flickr, atď ... Upozorňujeme, že to neznižuje význam slov a vizuálne rozhodnutia v reklamných kampaniach. Ale so stále rastúcou vlnou digitálneho šumu musíte byť nadprirodzený a zaujímavý.

Použite informatívne texty a relevantné fotografie a infografiky na prelomenie marketingového bzučania na sociálnych sieťach. Upozorňujeme, že vaša EdgeRank na Facebooku a vystavenie reklamných príspevkov závisí od kvality obsahu.

4. Pamätajte, že chladné marketingové nápady ovplyvňujú globálnu kultúru.

Ide predovšetkým o sociálne platformy. Značky menia vzorce správania ľudí inzerciou ich podnikania v online komunitách. Veľkí nadnárodní giganti, ktorí sú najväčšími inzerentmi, už vidia, že priame klasické reklamné head-in-front pracuje čoraz menej. Napríklad, nie je potrebné ísť ďaleko. Videli ste stránku http://www.coca-colacompany.com/? Návšteva nevyhnutne. Kto môže povedať, že toto je webová stránka korporácie? Nie, toto je veľká komunita ľudí, zaujímavé príbehy, to je integrácia so sociálnymi sieťami. Ide o seriózny obsahový marketingový produkt a na jeho stránkach nie je žiadny tlak na značku, pretože Coca-Cola chápe, že publikum neprichádza na stránky projektu, aby aktívne vnímalo reklamné správy.

Ďalším príkladom je Warby Parker. Zmenila postoje spotrebiteľov k okuliarom. Warby Parker dal divákom možnosť kúpiť štýlové rámy a objektívy, ktoré nie sú horšie ako značkové doplnky za nízku cenu v internetovom obchode. Okrem toho, nákup okuliarov na webových stránkach tejto spoločnosti, automaticky dávate to isté všetkým chudobným obyvateľom krajín tretieho sveta, ktorí potrebujú korekciu zraku. Warby Parker vytvoril silnú komunitu Facebook, s tisíckami ľudí, ktorí s ňou každý mesiac komunikujú, podľa vlastnej vôle, tisíckami ľudí po celom svete.

Existujú nové a nezvyčajné spôsoby interakcie so spotrebiteľmi a takéto metódy sa stávajú čoraz viac. Nájdite a použite ich. Sociálne siete vám pomôžu propagovať exkluzívne nápady.

5. Vedieť, ani ten najlepší nápad sa nemôže predať sám.

Prekvapivo, mnohé značky dnes stále nevidia sociálne siete ako „seriózny“ propagačný kanál pri plánovaní marketingových kampaní. Vďaka tomu odborníci SMM trávia veľa energie predávaním myšlienky propagácie prostredníctvom sociálnych kanálov.

Nestačí mať len dobré nápady, reklamné značky na sociálnych sieťach. Urobte svojim zákazníkom alebo šéfovi veriť v tieto myšlienky, predajte im svoje myšlienky a postrehy. Ak to neurobíte, budú v papierovom koši.

záver

Samozrejme, že nie každý špecialista SMM dosiahne výšku Georgea Louisa a bude mať právo vytvoriť koncept krytov pre Esquire. Avšak, všetci on-line marketingu, ktorí chcú dosiahnuť úspech, musí mať na pamäti päť tipov tejto osoby.

Koniec koncov, marketing zlepšuje komunikáciu medzi ľuďmi a firmami. Pomocou prístupov vynikajúcich expertov odborníci v oblasti e-Commerce pomôžu správnym ľuďom a značkám efektívne sa stretávať a komunikovať.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár