Najlepší špecialista SMM na svete - čo je to?

Najlepší svetový špecialista SMM má ciele a stratégie na ich dosiahnutie. Samozrejme, že sú fixovaní - v tabuľke alebo na akejkoľvek sociálnej platforme, kde komunikuje so svojimi kolegami. Vlastní nástroje pre webovú analýzu a prikladá tejto disciplíne veľký význam. Ďalšia tabuľka? No, samozrejme. Každý deň kontroluje, či existujú nejaké aktualizácie v blogoch vývojárov sociálnych sietí, pretože jeden z nich by mohol prísť a zaviesť novú funkciu, ktorú náš špecialista SMM ešte nepozná. Môže vám dokonca povedať, aké by mali byť vaše avatary v rôznych sociálnych sieťach: presná výška a šírka v pixeloch. Áno, samozrejme, uchováva všetky tieto informácie v tabuľke, ale čo si myslíte?

Aj vy môžete zvládnuť všetky potrebné informácie, ale nebudete z vás najlepší špecialista SMM na svete. V skutočnosti, aj keď spravujete desiatky stolov, môžete zostať priemerný. Najlepší svetový špecialista SMM má množstvo zručností, ktoré sú oveľa významnejšie.

1. Najlepší svetový špecialista SMM vie, ako počúvať

Už ste sa to naučili, že? Ak nie, ponáhľaj sa. Dobrý špecialista SMM je jednoducho povinný majstrovsky budovať vzťahy s ľuďmi, to je podstata jeho práce. Ako voláte osobu, s ktorou máte silný a dôveryhodný vzťah? Pravdepodobne priateľ, nie? Čo pre seba robia priatelia? Tu je ... A po počúvaní nie sú v zhone so závermi. Pýtajú sa ďalšie otázky a potom znova počúvajú. Nezáleží na tom, či chatujete offline alebo online, v každom prípade by ste mali pozorne počúvať svojho partnera, inak by radšej komunikoval s niekým iným.

2. Najlepší svetový špecialista SMM sa nesnaží uspieť v marketingu.

Viete, čo je vlastnosťou sociálnych médií? Že sú sociálne. Byť predajcom (koniec koncov, SMM je marketing, aj keď sociálne médiá), najlepší špecialista SMM na svete si pamätá, že konečným výsledkom toho, čo robí na internete, by malo byť zvýšenie predaja. Je si však dobre vedomý toho, že sociálne siete by nemali konať priamo, čo nepochybne povedie k nežiaducim dôsledkom. Nedovoľte, aby pocit nadradenosti ovplyvňoval vaše správanie, nepokúšajte sa manipulovať s publikom. Pre ňu ste mentor a mali by ste sa snažiť byť tak užitočnými, ako môžete.

3. Najlepší špecialista SMM na svete si uvedomuje prednosti iných

Samozrejme, že má svoj vlastný pohľad na veci. A keď je to vhodné, vyjadruje svoj názor a zdieľa svoje myšlienky. Najlepší svetový špecialista SMM je však skromný a štedrý. Uznáva dôveryhodnosť tých, ktorí majú veľký vplyv na oblasť, v ktorej pôsobí jeho spoločnosť. Okrem toho chápe, že úspechy týchto ľudí by sa mali pochváliť. Najlepší svetový špecialista SMM preto rád cituje expertov a hovorí o ich úspechoch, ak sú experti v práci takí dobrí ako v SMM.

4. Najlepší svetový špecialista SMM je nezvyčajne citlivý.

Dobrý špecialista SMM chápe, že je sprostredkovateľom. Sociálne médiá nevníma ako kanál jednosmernej komunikácie, vníma ich ako prostriedok interakcie. Vysielanie Vkontakte alebo Twitter príspevok nie je koniec komunikácie, ale jeho začiatok. Nech je obsah akýkoľvek, jeho úlohou je iniciovať komunikáciu. Preto by mal byť špecialista SMM nielen pripravený na pripomienky a otázky, ale oceniť ich a samozrejme na ne okamžite reagovať.

5. Najlepší svetový špecialista SMM nepredstiera

Odborníci nevnímajú obrazovku monitora ako obrazovku, za ktorou sa skrýva. Používatelia sociálnych sietí neradi komunikujú s tými, ktorí písajú z účtu značky. Nechcú vidieť logo na avatara, chcú vidieť skutočnú osobu, na ktorej stránke je meno a fotografie. Dobrí špecialisti SMM neskrývajú svoje tváre a nie je v nich kvapka predsudkov. Otvorené, úprimné, úprimné, sú to, kým sú. Na chvíľu, samozrejme, budete schopní vydávať sa za to, kým nie ste, ale budete rýchlo chytení a obvinení z duplicity. Pamätajte však, že byť priamy nie je hrubý. Vzdelanie a pokrytectvo sú úplne iné veci.

6. Najlepší špecialista SMM ničí mýty.

Vie o siedmich najčastejších mylných predstavách o sociálnych médiách a je vždy pripravený otvoriť oči neinformovanej osobe. Nenávidí klamstvá a triky a testuje všetky mýty v praxi. Mimochodom, trávi víkend s priateľmi:

7. Najlepší svetový špecialista SMM chápe, že počet odberateľov nie je hlavná vec.

Ak má stránka značky veľa účastníkov, neznamená to, že špecialista SMM si zaslúži pochvalu. Počet účastníkov nie je taký dôležitý, ako by ste si mohli myslieť. Najlepší svetový špecialista SMM je lídrom. Identifikoval svoj výklenok a venoval sa mu. Stanovuje agendu, inšpiruje, vytvára spoločenstvo ľudí zjednotených spoločnými cieľmi a záujmami.

8. Najlepší svetový špecialista SMM má trpezlivosť.

Sebavedomý drzý, ktorý chce všetko naraz, nikto nemiluje. Opýtajte sa ktoréhokoľvek špecialistu SMM, ktorý rešpektuje, ako sa mu podarilo dosiahnuť také výšky. Možno vám prezradí pár tajomstiev a možno nie. Ale rozhodne nepoprie, že cesta k úspechu v SMM trvalo veľa času. Aj v prípade, keď ide o prácu v sociálnych médiách, staré porekadlo: „Trpezlivosť a trochu úsilia“ nestratí svoju dôležitosť.

9. Najlepší špecialista SMM na svete dobre píše

Chápe, že sociálne médiá sú nevyčerpateľným zdrojom informačného hluku a dokonca aj kvalitný obsah je často bez povšimnutia. Napriek tomu sa snaží vyniknúť, pretože len pomocou slov môže nadviazať spojenie s publikom. Jeho vyhlásenia sú stručné, ale provokatívne. Je jednoduchý a sebadôverný, ale skromný a otvorený. Je vážny, čo robí, ale má skvelý zmysel pre humor. Po prečítaní dobrého vtipu Vkontakte nedrží emócie:

10. Najlepší špecialista na SMM na svete pozná najnovšie správy.

Aby sa publikum nenudilo, obsah by mal byť rôznorodý. Pre tento SMM-špecialista pôsobí ako kurátor, to znamená, distribuuje relevantné informácie, keď sa domnieva, že to stojí za to. Niekedy si zoberie senzačné správy. Niekedy sa vráti k základom. V každom prípade je jej obsah vždy zaujímavý a neobvyklý.

11. Najlepší svetový špecialista SMM pracuje nielen v sociálnych médiách.

Chápe, že skutočné vzťahy nemôžu byť založené na pripomienkach a komentároch na postoch, takže komunikuje s kolegami, partnermi a zákazníkmi pomocou takých „staromódnych“ komunikačných prostriedkov ako telefón, osobné stretnutia, e-mail a dokonca aj bežná pošta (áno v niektorých prípadoch sú listy v papierových obálkach stále relevantné). Najlepší špecialista SMM na svete si pamätá, ako to bolo predtým, než sa objavili sociálne siete, takže nikdy nehovoríte, že sa môžete s niekým spojiť jednoducho zadaním na klávesnici počítača. Uznáva však, že je veľmi vhodné udržiavať komunikáciu v sociálnych sieťach, keď už bola nadviazaná komunikácia.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár