7 trikov SMM, o ktorých ste nepočuli

Špecialisti SMM používajú obmedzenú sadu nástrojov. Provokatívny obsah, pútavé fotografie s mačkami a deťmi, ankety a prémie - to všetko rýchlo zapĺňa zuby. Nechajte sa hýčkať množstvom informácií, publikum pomaly reaguje na obsah publikovaný značkami. V takejto situácii, obchodníci vyhrať, majú v ich arzenál triky a triky, ktoré môžu rozruch čitateľa. V tomto článku nájdete popis takýchto trikov.

Trick 1: Predveďte svoje pozitívne názory zákazníkov na Facebooku

V priemere 35% pripomienok k značkovým stránkam na Facebooku je pozitívnych recenzií, pochvál a komplimentov. Zvyšných 65% má často neutrálny charakter. Toto sú otázky používateľov, odkazy na akékoľvek publikácie atď. Neutrálne publikácie a komentáre sú vždy viac, takže skrývajú komplimenty. Túto situáciu však môžete zmeniť. Použite tieto odporúčania:

 • Vyberte ponuku "Zobraziť akčný denník".
 • V riadiacom poli na ľavej strane vyberte položku Publikované ostatnými.
 • Vyberte publikácie, ktoré by sa mali zobrazovať vo vašej kronike pomocou ikony "Zahrnuté v kronike" napravo od poznámky.

Trik 2: Formátovanie príspevkov v službe Google+

Už sme hovorili o formátovaní príspevkov v službe Google+ v článku o zvyšovaní návštevnosti prostredníctvom tejto sociálnej siete. Aby ste dlhodobo nevyhľadávali potrebné kódy, použite nasledujúci tip:

Ak ste urobili všetko správne, dostanete tento príspevok:

Trik 3: Zistite, aké fotografie vaši zákazníci Obchody a reštaurácie Post to Instagram

Tento trik bude užitočný pre majiteľov offline podnikov: obchody, stravovacie zariadenia atď. Môžete vidieť, ktoré fotografie sú publikované v Instagrame návštevníkmi vašich predajní. To vám umožní vedieť, čo vaši zákazníci radi alebo nepáči.

Použite nasledujúce pokyny:

 • Urobte si obrázok niečoho v reštaurácii alebo obchode. Aktivujte možnosť "Pridať do mapy fotografií" a miesto označte.
 • Uverejnite fotografiu. Po odoslaní fotografie sa nad odkazom s názvom miesta, ktoré ste označili, zobrazí fotografia.
 • Postupujte podľa odkazu a pozrite sa, čo uverejňujú ostatní používatelia.

Trik číslo 4: zmena vzhľadu vášho účtu Twitter

Zmenou jeho vzhľadu môžete svoj účet Twitter zviditeľniť. Služba microblogging vám umožní používať značkové tapety, ako aj vybrať farbu odkazov a hashtags.

Ak chcete profil prispôsobiť, kliknite na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu obrazovky a prejdite do ponuky Nastavenia.

V ľavej riadiacej jednotke zvoľte "Vzhľad". Ak chcete označiť svoj profil, použite ponuku Prispôsobiť svoju vlastnú tému.

Trick 5: Post Visual Content na LinkedIn

Toto je triviálny tip pre používateľov Facebooku, VKontakte a väčšiny ostatných sociálnych sietí. Používatelia LinkedIn však pôsobia staromódne: najčastejšie publikujú odkazy a textové poznámky. Z tohto dôvodu, LinkedIn novinky odkaz vyzerá dosť nudné, čo je všeobecne normálne pre obchodné siete.

Ale kto povedal, že značky by mali byť nudné a staromódne? Zverejnite fotografie, videá YouTube, prezentácie SlideShare a iný vizuálny obsah na stránkach LinkedIn. Podobne ako iné sociálne siete, aj používatelia služby LinkedIn môžu sledovať videá, prezentácie a iný vizuálny obsah služby YouTube bez toho, aby museli opustiť svoj informačný kanál. Mimochodom, podľa LinkedIn, príspevky s video obsahu získavajú o 75% viac spreadov ako textové poznámky. Fotografie získajú o 98% viac pripomienok v porovnaní s príspevkami bez vizuálneho obsahu.

Trick 6: Použite Pinterest na prilákanie zákazníkov

Stále si myslím, že sociálne siete slúžia len pre abstraktné branding, nejaký druh zvyšovania povedomia a zvyšovanie pokrytia niečoho tam? A niektoré značky sa už predávajú s pomocou Pinterestu.

Táto sociálna sieť je vhodná na predaj oblečenia, šperkov, ozdobných predmetov a mnohých ďalších výrobkov. Samozrejme, môžete len ťažko predávať Pinterest životného poistenia alebo virtuálne hostingové služby prostredníctvom Pinterestu. Vizuálne príťažlivé produkty, ktoré spôsobujú dopyt po impulzoch, sa však rozchádzajú ako horúce koláče.

Ak chcete predávať produkty na službe Pinterest, postupujte takto:

 • Otvorený profil pre vyhľadávače.
 • Pri vytváraní opisov profilov a dosiek používajte relevantné kľúčové slová.
 • Použite vhodné hashtags.
 • Zverejnite telefónne číslo obchodného oddelenia v poli geolokácia.

Trick 7: Umožnite divákom „zdieľať“ váš obsah jedným kliknutím

Tlačidlá zdieľania sociálnych sietí už samozrejme používate. Doplňte ich o vopred vyplnené tweetové odkazy. Sú vytvorené takto:

 • Prvá časť odkazu vyzerá takto: //twitter.com/home/?status=.
 • Teraz pridajte text, ktorý by mal pípanie obklopovať. Predpokladajme, že ste vybrali text "Wow! Veľký obsah". Pridať tento text do odkazu za znakom rovnosti. Namiesto medzier použite znamienko plus. //twitter.com/home/?status=Wow!+Great+content
 • Za dvojbodku pridajte odkaz. Môže to byť úplná alebo skrátená adresa URL. //twitter.com/home/?status=Wow!+Great+content:+/blog/
 • Výslednú adresu URL publikujte ako hypertextový odkaz. Použite vhodnú kotvu: pípanie je to tak.

Každý akrobat má svoje triky

Každý obchodník má súbor nástrojov, ktoré najčastejšie používa. Skôr alebo neskôr však odborníci čelia potrebe vyvinúť nové marketingové metódy. Prosím, podeľte sa o svoje obľúbené SMM triky v komentároch. Možno budú užitočné pre vašich kolegov.

Zanechajte Svoj Komentár