Periscope: čo je táto služba a ako ju používať

Od novembra 2015 nainštalovali desiatky miliónov používateľov Android a iOS aplikáciu na vysielanie a prezeranie streamovaného videa Periscope. Podľa app-s.ru, program sa radí na prvé miesto v počte inštalácií v App Store. Aké úlohy je možné riešiť pomocou Periscope a ako ho používať? Prečítajte si recenziu.

Čo je Periscope a prečo je potrebný?

Periscope je aplikácia na prenos a prezeranie streamingového videa. Má funkcie sociálnej siete: umožňuje používateľom pridávať priateľov, hodnotiť vysielanie pomocou značiek „Páči sa mi“, komentovať video.

Tvorcovia spoločnosti Periscope Joe Bernstein a Kavon Beykpur organizovali spoločnosť v zime 2014. Na jar roku 2014 prilákal startup od niekoľkých jednotlivcov a nadácií, vrátane spoločnosti Google Ventures, 1,5 milióna dolárov. V januári 2015 predali zakladatelia spoločnosti spoločnosť Twitter. Podľa nepotvrdených údajov sa objem transakcie pohyboval od 50 do 100 miliónov dolárov. Na jar roku 2015 sa v App Store a Google Play objavila aplikácia Periscope. Do konca leta 2015 bol počet aplikačných zariadení v desiatkach miliónov. Užívatelia Periscope denne sledujú videá po celé desaťročia.

Myšlienka služby sa zrodila v roku 2013, keď bol Kayvon Beykpur v Turecku počas masových protestov na Námestí Taksim. Cauvon sa snažil zistiť, čo sa deje s Twitterom. Je mi veľmi ľúto, že pomocou služby mikroblogovania nie je možné pozerať sa na udalosti vlastnými očami. Neskôr, on a Joe Bernstein vytvorili Periscope, ktorý možno nazvať "Twitter" pre video.

Ak chcete organizovať živé vysielanie, jednoducho nainštalujte aplikáciu na smartfón alebo tablet PC pomocou fotoaparátu, ako aj prístup na Internet. Keď idete do vzduchu, priatelia dostanú oznámenia prostredníctvom aplikácie Periscope. A pre nasledovníkov na Twitteri sa zobrazí správa s odkazom na vysielanie. Mimochodom, tím Periscope nazýva svoj produkt virtuálnou službou teleportácie. Myšlienka je jasná: vysielania vám dávajú možnosť navštíviť rôzne časti sveta a vidieť udalosti, ktoré sa odohrávajú bez toho, aby ste vstali z pohovky.

Prečo potrebujem Periscope

Vysielanie a sledovanie videí. Prečo to? Ak neviete, tu sú niektoré nápady:

 • Pomocou videa môžete odosielať a prijímať informácie. Vrátane marketingových informácií. Môžete sa napríklad zúčastniť na konferencii, ktorá sa koná na druhom konci krajiny. Môžete tiež pomôcť ostatným ľuďom zúčastniť sa konferencie.
 • Streamovanie môže byť použité na vytvorenie emocionálneho spojenia medzi spoločnosťou a zákazníkom. Pravdepodobne viete, ako používajú značky Pinterest a Instagram. S Periscope máte viac možností. Ak zveličujete, video stojí za tisíce obrázkov.
 • Na neformálnu komunikáciu a zábavu. Obchodníci môžu byť prekvapení, ale sociálne siete na to existujú predovšetkým.

Táto príručka vám pomôže pochopiť možnosti systému Periscope. V ňom nájdete nasledujúce informácie:

Táto recenzia používa screenshoty z aplikácie Periscope pre Android. Ak používate program pre iOS, zapamätajte si rozdiely v rozhraní.

Ako nainštalovať Periscope a zaregistrovať účet

Ak chcete nainštalovať Periscope na smartfóne alebo tablete so systémom Android, prejdite do služby Google Play a kliknite na tlačidlo „Inštalovať“. Aplikácia bude vyžadovať prístup k vašim identifikačným údajom, umiestneniu, multimediálnym súborom, kamere a mikrofónu. Po prijatí podmienok bude program stiahnutý a nainštalovaný.

Po inštalácii a spustení Periscope sa otvorí informačná obrazovka. Tu sa môžete oboznámiť s funkciami programu. Upozorňujeme, že Periscope je prispôsobený na používanie na smartfónoch. Ak ste zvyknutí pracovať s tabletom v horizontálnej polohe obrazovky, budete musieť znášať nepríjemnosti.

Po oboznámení sa so základnými funkciami si môžete vytvoriť účet v Periscope. Môžete sa zaregistrovať pomocou účtu Twitter alebo telefónneho čísla.

Vyberte si registráciu pomocou svojho účtu Twitter. V budúcnosti vám pomôže informovať nasledovníkov o vysielaní, ako aj nájsť ľudí, pre ktorých vysielania budete mať záujem sa prihlásiť.

Ak chcete nastaviť účet, v ponuke „Odporúčaní používatelia“ prejdite na úpravu účtu.

Vstúpte do menu „Nastavenia“ a zmeňte parametre, ktoré vás zaujímajú.

Pomocou ikony ceruzky v pravom hornom rohu obrazovky môžete zmeniť názov alebo fotografiu profilu.

Vytvorili ste účet. Teraz môžete použiť Periscope. Začnite tým, že hľadáte ľudí, ktorých vysielania sa chcete prihlásiť na odber.

Ako sa prihlásiť na odber zaujímavých vysielaní

Prejdite do ponuky „Odporúčaní používatelia“. Tu sa môžete prihlásiť na odber účtov obľúbených užívateľov Periscope. Sú to najmä verejní ľudia: popové hviezdy a kino, politici, známi podnikatelia.

Keď uvítate všetkých spevákov a top modely, ktoré vás zaujímajú, prejdite do sekcie "Prečítajte si na Twitteri." Tu sa môžete prihlásiť na odber vysielania používateľov, s ktorými komunikujete v službe mikroblogovania.

Môžete tiež nájsť užívateľov, ktorých zaujímate. Použite vyhľadávací formulár, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu obrazovky.

Pri hľadaní známych odborníkov v oblasti internetového marketingu sa ukázalo, že nie všetci experti používajú Periscope. Hľadanie Neila Patela, Heidiho Cohena, Matta Cuttsa a iných obchodníkov zlyhalo.

Ak chcete nájsť zaujímavé predplatné, pozrite sa, ktorí vaši priatelia a kolegovia čítajú. Ak to chcete urobiť, v zozname čitateľov alebo čitateľov vyberte profil používateľa, ktorý vás zaujíma. Prehliadajte sekcie Čitateľné a Čítačky.

Vyberte používateľov a prihláste sa na ich vysielanie.

Ako nájsť zaujímavé vysielania pomocou globálneho zoznamu

Vyberte ponuku "Globálny zoznam". Na obrazovke sa zobrazí mapa, na ktorej sú označené používatelia, ktorí vedú verejné vysielania.

Ak chcete zobraziť vysielanie, kliknite na červený kruh, vyberte prekladateľa, ktorý vás zaujíma, a prejdite do streamu.

Pomocou ponuky v pravom hornom rohu obrazovky môžete prepnúť globálny zoznam z režimu mapy do režimu zoznamu.

Všimnite si prosím, že globálny zoznam verejnoprávnych vysielaní sa dá využiť viac na zábavu ako na vyhľadávanie zaujímavých prúdov z marketingového hľadiska. Napríklad môžete vidieť, ako Sergej Zverev má raňajky, a užívateľ s prezývkou "Viksi Whiskas" hľadá manžela.

Ako organizovať vysielanie

Ak chcete spustiť vysielanie, prejdite do hlavného menu aplikácie a kliknite na tlačidlo s obrázkom objektívu fotoaparátu v pravom dolnom rohu obrazovky.

Pomenujte vysielanie. Na pritiahnutie pozornosti divákov využite triky opísané v príručke na vytvorenie výšky porážky. Vyberte typ vysielania. Ak chcete, aby bol prúd dostupný všetkým používateľom, uložte predvolené nastavenia. Ak je vysielanie určené pre obmedzený počet používateľov, vyberte typ „Private“.

Ak nechcete informovať svojich nasledovníkov na Twitteri, zrušte príslušnú akciu pomocou tlačidla označeného na obrázku.

Ak necháte upozornenia povolené, aplikácia Periscope uverejní vo vašom mene tweet s odkazom na prúd.

V prípade potreby obmedzte možnosť komentovať vaše vysielanie v rozhovore. Ak povolíte obmedzenie, komentáre môžu odosielať iba používatelia, ktorých aktualizácie ste prihlásili.

Ak chcete, aby vás používatelia mohli nájsť podľa geografickej polohy v ponuke Globálny zoznam, povoľte zisťovanie polohy.

Kliknite na položku Spustiť vysielanie. Ste vo vzduchu.

Ak chcete prepínať medzi prednými a zadnými kamerami, dvakrát kliknite na obrazovku. Na dokončenie vysielania sa dotknite obrazovky a stlačte príslušné tlačidlo. Po dokončení vysielania ho môžete uložiť do galérie. Tiež máte možnosť zobraziť prúd v zázname.

V prípade potreby môžete zrušiť možnosť opakovaného prehrávania, odstrániť vysielanie alebo skryť chat. Na to použite ponuku označenú na obrázku.

Galéria sa nachádza v hlavnom menu aplikácie. Odtiaľ môžete zobraziť a vymazať uložené prúdy.

Ako spoločnosti používajú Periscope v podnikaní

Obchodníkom sa podarí využiť krátke videá na Vine a Instagram na podporu projektov. Preto nebudete mať problémy s obchodným prúdením. A aby sme sa uistili, že Periscope je relevantný pre podnikanie, venujte pozornosť nasledujúcim príkladom:

 • Spoločnosť General Electric vysielala živé rozhovory, v ktorých astrofyzik Neil Degrass Tyson zdieľal svoju víziu budúcnosti. Vezmite prosím na vedomie, že Periscope bol použitý veľkou a konzervatívnou spoločnosťou, nie módnym spustením.
 • Red Bull aktívne využíva rôzne streamingové služby, vrátane Periscope, na vysielanie zábavných a športových podujatí.
 • Obchodný reťazec Target vysiela s pomocou Periscope prezentáciu novej línie oblečenia módneho domu Lilly Pulitzer. Target tiež ukázal živé vystúpenia na spoluprácu s klenotníkom Eddie Borgo.
 • Spotify vysielanie živého súkromného vystúpenia sólistov Villagers Conor O'Brien.
 • Spoločnosť Adobe pomocou služby Periscope inzerovala Adobe Creative Cloud.
 • Adidas vám dáva možnosť sledovať školenia Lionel Messi.
 • Taco Bell reťazec reštaurácií používa Periscope inzerovať kampaň, v ktorej návštevníci mohli vyskúšať Taco Bell značkové cookies zadarmo.
 • Salon Celebrity ukázal jeden zo zrejmých spôsobov, ako používať Periscope v marketingu. Kaderníčka salónu demonštrovala tajomstvo svojej schopnosti žiť.
 • Spoločnosť Barkbox, ktorá sa špecializuje na dodávky krmív pre psov, nenechala žiadnu šancu odolať milencom štvornohých. Barkbox pravidelne vysiela videá zo svojej kancelárie, kde pracujú psy zamestnancov.
 • Audi vysielala otázku a odpoveď pre fanúšikov automobilových pretekov. Zúčastnil sa ho športovec Dion von Moltke. Najmä diváci mohli vidieť bezmocnosť profesionálneho pretekára pri hraní na jednom z populárnych automobilových simulátorov.
 • Populárne zdroje v anglickom jazyku Mashable trávi poetické bitky s pomocou Periscope.
 • V lete 2015 zorganizovala Nestle sériu živých vysielaní v Periscope ako súčasť reklamnej kampane zmrzliny.
 • Honda predstavila Periscope s novým modelom automobilu.

S Periscope, môžete zobraziť nové produkty, vysielanie video sprievodcov, show business kuchyne, predstaviť zákazníkov zamestnancom, pozvať virtuálnych hostí na vaše firemné akcie. Aplikácia pomáha spoločnostiam dostať sa bližšie k zákazníkom. Ale pre to, obchodníci musia nájsť zaujímavé príbehy pre divákov.

Stojí za to tráviť čas

Prečo nie. Telefón obsahuje hry a programy, ktoré fungovali po inštalácii pred šiestimi mesiacmi. Tam je miesto pre Periscope. Môžete prúdiť pravidelne a cielene, alebo môžete z času na čas vysielať. Ak máte na Twitteri veľa nasledovníkov, vaše videá nebudú bez povšimnutia. Tak nainštalujte aplikáciu a spustite prvé vysielanie. So schopnosťami programu budete rýchlo pochopiť pomocou tohto manuálu alebo nezávisle

Mimochodom, ak máte skúsenosti s používaním Periscope na podporu podnikania, napíšte do komentárov. Podeľte sa o svoj názor na možnosti využitia tejto služby v marketingu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár