Ako vybudovať značku pomocou Pinterestu

Správanie používateľov služby Pinterest sa výrazne odlišuje od činnosti divákov Facebook, Vkontakte a iných sociálnych sietí. Obchodníci, ktorí plánujú využiť túto službu na vytvorenie značky, by mali pochopiť a zohľadniť jej vlastnosti. To im umožní úspešne pritiahnuť pozornosť potenciálnych spotrebiteľov a zapojiť ich do interakcie s podnikom.

V tomto článku nájdete informácie o štúdii, ktoré vám pomôžu pochopiť potreby a vzorce správania Pinterest publika. Po analýze výsledkov získaných obchodníkmi môžete využiť sociálnu službu na podporu vlastného podnikateľského projektu, značky alebo produktu.

Pinterest je sociálna sieť, ktorá umožňuje používateľom uverejňovať obrázky a zdieľať ich s ostatnými používateľmi. Pinterest publikum "piny" obrázky s tlačidlami (pin) na dosky (dosky).

Pinterest vstúpil na trh pomerne neskoro - v roku 2010. Zdalo sa, že sociálne siete už rozdelili celé publikum medzi seba a nový hráč nemal žiadnu šancu. Projekt však veľmi rýchlo získal popularitu a napríklad v USA - to je teraz tretia najobľúbenejšia sociálna sieť (po Facebooku a Twitteri). Prirodzene, Pinterest sa dostal pod úzku pozornosť marketingu obsahu. V globálnom hodnotení je však projekt predbiehaný takými sieťami ako Vkontakte a Tumblr.com každodennou návštevnosťou.

Zdroj nápadov

Marketingová spoločnosť Annalect zverejnila začiatkom roka 2013 výsledky štúdie o vplyve služieb Pinterest na rozhodnutia o nákupe spotrebiteľov (Pinfluence: From Pins to Purchase). Podľa špecialistov spoločnosti sa v súčasnosti transformujú sociálne médiá. Sociálna krajina sa mení pod vplyvom vizuálnych služieb, čo potvrdzuje rastúcu popularitu Pinterestov a Instagramu.

Podľa Annalect expertov, je to kvôli zvláštnostiam ľudskej psychiky - ľudia vnímajú vizuálne informácie 60.000 krát rýchlejšie ako text. Okrem toho ľudia získajú prístup k moderným pomôckam, ktoré vám umožnia vytvoriť fotografiu a publikovať ju v sociálnej sieti kliknutím na tlačidlo.

Podľa štúdie 67% používateľov služby Pinterest využíva službu na vyhľadávanie nápadov týkajúcich sa nakupovania. Instagram, Twitter a Facebook sú za Pinterestom na tomto ukazovateli. V skutočnosti to znamená, že diváci služieb aktívne hľadajú informácie o produktoch.

Marketingové poradenstvo: publikujte vizuálny obsah, ktorý spĺňa potreby a záujmy cieľovej skupiny. Na tento účel musíte vytvoriť všeobecný portrét vášho spotrebiteľa, ako aj portrét klienta využívajúceho sociálne siete.

Čo robíme: Naša hlavná doska na Pintereste je venovaná, ako to nie je ťažké uhádnuť, na obsah marketing. Hlavný dôraz je kladený na infografiku, venovanú ako obsahu marketingu a internetový marketing všeobecne.

Značky sa stávajú viditeľnejšie

Odborníci spoločnosti Annalect uvádzajú, že dvaja z piatich používateľov programu Pinterest venujú pozornosť obsahu značky na tabuľkách iných ľudí alebo na hlavnej stránke Pinterestu. Predstavenstvo spoločnosti teda nie je jediným distribučným kanálom pre značkový obsah.

Marketingové poradenstvo: Dajte divákom možnosť zdieľať váš obsah na Pintereste. Upozorňujeme, že musí byť značkové. Okrem toho, obsah musí byť "pinable" - optimalizovaný pre rýchle vysielanie na Pinterest.

Podľa psychológie Today, Facebook a Twitter užívatelia sú výrazne odlišné od publika publika. Návšteva stránok priateľov, prvý si myslí: "Čo robíte, čo vás zaujíma, kde ste boli?". Keď navštevujete tabule priateľov, ... ... nemyslím vôbec. Používatelia reagujú na obsah emocionálne, nie racionálne. Publikácia by preto mala vyvolať emocionálnu odozvu divákov tak, aby ju replikovala.

Pinterest užívatelia študujú ponuky značky

Pinterest diváci skúma informácie o produktoch a značkách, uverejnené na fórach priateľov alebo na hlavnej stránke platformy. Viac ako polovica respondentov oslovených spoločnosťou Annalect však potrebuje ďalšie stimuly na prihlásenie na stránky so značkami. Zľavy a propagačné ponuky zostávajú najsilnejšími motivátormi pre používateľov služby Pinterest. To nie je prekvapujúce, pretože publikum iných sociálnych platforiem sa najčastejšie prihlási k odberu stránok značiek, aby sa dozvedeli o zľavách a akciách.

Je zaujímavé, že 46% respondentov Annalect uviedlo, že sú pripravení prihlásiť sa na stránku značky, ak produkty, ktoré propagujú, vyhovujú ich životnému štýlu. Pinterest hľadá informácie o konkrétnych značkách a produktoch na doskách iných ľudí.

Marketingové poradenstvo: publikujte atraktívny vizuálny obsah zobrazujúci vaše produkty. Okrem toho vytvorte vizuálne používateľské príručky, ktoré oboznámia divákov s možnosťami vašich produktov.

Tlačidlá Pinterest odrážajú úmysel používateľa.

Podľa Annalectu, traja z piatich používateľov v službe Pinterest plánujú kúpiť produkt, keď ho pripnú na svoju dosku na sieti. A každý piaty užívateľ skutočne kupuje vhodný alebo podobný produkt. Preto je doska užívateľa de facto virtuálnym adresárom svojich budúcich nákupov.

Venujte pozornosť výsledkom výskumnej spoločnosti Digitas a Curalate. Ukazuje sa, že v 70% prípadov samotní používatelia zverejňujú na Pintereste obsah týkajúci sa produktov a značiek.

Marketingové poradenstvo: vytvoriť obsah, ktorý chce publikum pripnúť na vašu tabuľu Pinterest. Po prvé, každý piaty užívateľ, ktorý uverejnil fotografiu vášho produktu, si ho kúpi. Po druhé, iní ľudia sa viac zaujímajú o vašu ponuku, ak ju nájdu v radách iných používateľov.

Ochota divákov komunikovať so značkami v rôznych priemyselných odvetviach

Analytici Digitas a Curalate určili ochotu publika zverejniť obsah značky v závislosti od odvetvia, ktoré zastupujú. Odborníci študovali skúsenosti spoločností zastupujúcich maloobchodný a módny priemysel, automobilový priemysel a elektronický priemysel.

Hlavným rozdielom Pinterestu od služby Twitter a Facebook je, ako používatelia a značky zdieľajú informácie. Ako bolo uvedené vyššie, v 70% prípadov publikum Pinterestu publikuje a kopíruje značkový obsah.

Diagramy zobrazujú údaje podľa odvetví:

Odborníci spoločnosti Digitas a Curalate poskytli takéto užitočné údaje pre spoločnosti pôsobiace v oblasti maloobchodu a módy:

  • 82% fotografií odevov a iných výrobkov kategórie "móda a maloobchod" vydávajú užívatelia, nie značky.
  • Fotografie pripnuté značkami dostávajú v priemere 46 repins na pin. Vlastné fotografie získajú 6 repins.
  • Piatok popoludní je najlepší čas na post obsahu týkajúceho sa módy a maloobchodných produktov na Pinterest. V tejto dobe zaznamenal najnižšiu súťaž o pozornosť používateľov v tomto segmente.

Zástupcovia automobilového priemyslu budú mať záujem o nasledujúce informácie:

  • Užívatelia zverejňujú 75% automobilových fotografií a ďalších produktov v tomto odvetví.
  • Značky dostávajú v priemere tri repiny na pin, zatiaľ čo užívatelia poop 10 repins na pin.
  • Stredný piatok je najlepší čas na uverejnenie obsahu súvisiaceho s automobilmi.

Spoločnosti pôsobiace v elektronickom priemysle budú venovať pozornosť nasledujúcim údajom:

  • Používatelia poskytujú 53% publikácií tematického obsahu.
  • Značky získajú 5 repins a užívatelia 14 repins na pin.
  • Pondelok ráno je najlepší čas na publikovanie obsahu súvisiaceho s elektronikou.

Marketingové poradenstvo: Vezmite do úvahy preferencie vašej cieľovej skupiny uverejnením obsahu na Pintereste. Nechajte svojich potenciálnych a existujúcich zákazníkov jednoducho zdieľať svoje fotografie v tejto sociálnej sieti.

Publikum Pinterestu využíva túto sociálnu sieť na štúdium informácií o produkte. Užívatelia častejšie si všimnú značkový obsah na kartách iných ľudí ako na firemných tabuľkách. Obvykle užívateľ Pinterest "špendlíky" fotografie tovaru na palube, ak sa mu páči tento produkt a plánuje kúpiť. Okrem toho, každá piata osoba skutočne kupuje „pripnutú“ položku.

Užívatelia sami publikujú fotografie produktov na Pinterest v 70% prípadov. Publikum kolíky zvyčajne získať viac opakovaní ako značky piny. Hlavným nástrojom propagácie značky na Pintereste je preto vytvoriť chytľavý vizuálny obsah. Malo by byť optimalizované pre rýchle publikovanie na Pinterest pomocou príslušného tlačidla zdieľania.

Prispôsobenie materiálu Heidi Cohen Ako vybudovať vašu značku na Pintereste.

Pozrite si video: Vlastná webstránka. časť 1. (Apríl 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár