Tri tipy pre aktiváciu nasledovníkov

Používatelia internetu dnes hľadajú, spotrebúvajú a distribuujú digitálny obsah inak ako pred piatimi rokmi. K zásadným zmenám v spôsobe využívania informácií došlo v dôsledku rýchleho rozvoja sociálnych sietí a vzniku mobilných prístrojov.

Sociálne médiá sa stali distribučným kanálom a účinným informačným filtrom. Výrazne zvyšujú spotrebu obsahu v dôsledku sociálnych podnetov a zdieľania.

Popularita materiálu medzi užívateľmi sociálnych sietí sa navyše stala dôležitým signálom pre najväčšie vyhľadávače. „Páči sa mi“ a zdieľanie zvyšujú pozíciu zdrojov vo výsledkoch vyhľadávania, čím sa zvyšuje počet zobrazení obsahu.

Rastúca popularita smartfónov a tabletových počítačov má tiež silný vplyv na spôsob, akým sa spotrebuje digitálny obsah, o ktorom sme tu písali. Užívatelia internetu nespotrebúvajú len viac informácií. Majú schopnosť to urobiť kedykoľvek a kdekoľvek - na cestách, v doprave, na linke na nákupy a tak ďalej. To je vhodné pre bežných používateľov aj obchodníkov, že?

Ale nie všetko je také jednoduché. Ľudia dostávajú filtrované informácie prostredníctvom sociálnych kanálov. A keďže filtre sú známe zo sociálnych sietí a odborníkov. Pozrite sa na vaše spravodajské kanály na Facebooku alebo Vkontakte, aby ste pochopili, čo sa hovorí.

Obchodníci musia zabezpečiť, aby ich správy zasiahli informačné kanály cieľových používateľov. Na tento účel musia informácie prejsť cez uvedené filtre a tiež dostávať veľa sociálnych signálov. A ak k tomu nedôjde, konkrétni používatelia spotrebujú menej obsahu, napriek zvýšeniu celkového množstva spotrebovaných informácií.

V súčasnosti je obsahový marketing najefektívnejším spôsobom poskytovania informácií používateľom sociálnych sietí a vyhľadávačov. Táto metóda zahŕňa vytvorenie informatívneho obsahu, ktorý zapája ľudí do interakcie s podnikom a núti ich zdieľať informácie s priateľmi.

Ako 1% publika zabezpečuje efektívnosť marketingu obsahu

Efektívnosť marketingu obsahu zabezpečuje 1% publika. Hovoríme o ľuďoch, ktorí po prečítaní odporučia váš obsah svojim priateľom alebo známym takým či onakým spôsobom. Zvyčajne sú to užívatelia s veľkým počtom sociálnych väzieb, ktorí do určitej miery sú odborníkmi v danej oblasti, ktorí zodpovedajú predmetu vašich materiálov. Majú radi a zdieľajú váš obsah, pričom ho považujú za užitočné pre priateľov.

Títo používatelia sú kľúčovými nasledovníkmi vašej značky. Preberajú úlohu marketingového agenta. Upozorňujeme, že kľúčoví nasledovníci distribuujú váš obsah iba vtedy, ak je to z hľadiska ich kvality naozaj vysoká kvalita.

Podľa niektorých značiek, kľúčoví nasledovníci poskytujú od 20 do 70% nových užívateľských vzťahov s podnikmi. Tento výsledok je lepší ako platená reklama. V skutočnosti sa kľúčoví nasledovníci často stávajú hlavným zdrojom návštevnosti značiek na sociálnych sieťach a dokonca aj na ich stránkach. Kľúčoví sledovatelia sú navyše zdrojom konverzie. Najmä sa zúčastňujú na 30% konverzií na webových stránkach značky a jednoducho odporučia produkt svojim priateľom.

Ako je uvedené vyššie, sociálne podnety ovplyvňujú aj pozíciu stránky vo výsledkoch vyhľadávania. Preto kľúčoví nasledovníci vám pomôžu zvýšiť návštevnosť organického vyhľadávania.

Po prečítaní týchto informácií budete pravdepodobne chcieť identifikovať svojich kľúčových nasledovníkov a spoznať ich lepšie. Je to naozaj dobrý nápad. A najprv musíte pochopiť terminológiu.

Kľúčoví nasledovníci sú teda zástupcami publika vašej značky na sociálnych sieťach alebo v blogosfére, ktorí spotrebúvajú váš obsah a aktívne zdieľajú informácie prijaté s priateľmi. Používajú zdieľanie a páči sa to, publikovať odkazy, posielať e-maily priateľom.

Ak sa stretnete so svojimi kľúčovými nasledovníkmi, môžete ich motivovať k tomu, aby robili pre svoju značku ešte viac. Aby ste to dosiahli, musíte neustále poďakovať kľúčovým používateľom za podiely, ako aj ich odmeňovanie jedným alebo druhým spôsobom za ich lojalitu.

Zvyčajne môžete takýchto nasledovníkov ľahko identifikovať. Použite štatistiky dostupné pre správcov komunít na sociálnych sieťach. Môžete tiež vyhľadať dôležitých nasledovníkov manuálne. Uvidíte, kto najčastejšie komentuje vaše poznámky, páči sa mi a zdieľa sa s priateľmi.

Po objavení kľúčových nasledovníkov ich môžete aktivovať, aby sa zvýšila efektivita marketingu obsahu vášho projektu. Nasledujúce tipy vám to pomôžu.

1. Použite exkluzívny obsah

Kľúčoví nasledovníci sa snažia stať zdrojom dôverných informácií pre svojich priateľov a známych. S radosťou distribuujú informácie o akciách, súťažiach, nových produktoch. Títo ľudia sa ponáhľajú odovzdať všetkým informácie o značke, ktorá ešte nebola zverejnená.

Vytvorte exkluzívny obsah špeciálne pre kľúčových nasledovníkov. Zdieľajte tieto materiály len s nimi. Uistite sa, že títo ľudia vedia, že sú medzi vybranými a hodnotnými zákazníkmi. Na druhej strane, kľúčoví nasledovníci okamžite distribuujú exkluzívny obsah svojim známym, pretože tieto akcie zvyšujú svoju reputáciu.

Americká internetová marketingová spoločnosť Rio SEO využila túto radu na podporu odvetvovo špecifickej konferencie. Ponúkla svojim kľúčovým nasledovníkom publikovať na webových stránkach, blogoch a sociálnych profiloch odkaz na registračný formulár pre účastníkov podujatia. Každý nasledovník, ktorý prijal ponuku, získal VIP vstup na konferenciu za veľmi výhodných podmienok.

Tento marketingový trik výrazne zvýšil počet účastníkov konferencie. Návštevníci stránky podujatia, ktorí nasledovali odkazy z profilov alebo blogov kľúčových skupín, sa zároveň stali 37% účastníkmi konferencie častejšie ako ostatní návštevníci.

2. Neobývajte na Facebooku, Vkontakte a Twitteri

Definovanie kľúčových nasledovníkov, pravdepodobne najprv študoval účty vašej značky v populárnych sociálnych sietí. Najcennejší právnici vášho podnikania sú však často bloggerov a účastníkov diskusií v priemyselných fórach.

Sledujte blogosféru a zúčastnite sa diskusií v špeciálnych fórach, aby ste našli ľudí, ktorí naozaj milujú váš produkt a povedzte o ňom priateľom. Akonáhle nájdete blogger podporu vašej značky, stretnúť sa s ním osobne. Zvážte týchto ľudí vašich VIP klientov. Ukážte im, že si ceníte ich prácu. Takýmto nasledovníkom ponúkame individuálne podmienky poskytovania služieb.

Osobné zoznámenie sa s jednotlivými členmi publika a špeciálne bonusy pre nich vám prinesú lepšie výsledky ako masové vernostné programy. Veľa ľudí sa bude chcieť stať VIP klientom a zástupcom značky, keď sa dozvie o možnosti individuálneho servisu.

3. Určite najúspešnejších nasledovníkov a dodatočne ich motivujte.

Kľúčoví nasledovníci si zaslúžia osobitnú pozornosť, pretože sú užitočné pre podnikanie. Nie sú však všetky rovnaké.

Ak analyzujete vplyv jednotlivých nasledovníkov na vaše podnikanie, všimnete si fenomén podobný „dlhému chvostu“ v maloobchodnom predaji. V tomto prípade hovoríme o relatívne malom počte používateľov, ktorí vytvárajú leví podiel sociálnych signálov a dopravy. Títo užívatelia môžu byť nazývaní superfollers. Zvyčajne majú početné verné publikum.

Prirodzene by ste mali venovať maximálnu pozornosť najúčinnejším kľúčovým nasledovníkom. Môžete napríklad pravidelne komentovať svoje blogy a distribuovať ich obsah. Takže budete poďakovať nadriadeným za lojalitu.

Zvážte najdôležitejších ľudí z kľúčových členov vášho tímu, nenechajte si ujsť príležitosť urobiť pre nich niečo. Ponúknite napríklad nadriadeným možnosť získať a vyhodnotiť konkrétny produkt predtým, ako sa objaví na trhu. Poskytnite týmto ľuďom možnosť po niekoľkých hodinách nakupovať vo vašom obchode a dať im čas od času využívať služby vašej spoločnosti zadarmo. Nakoniec pozve superfollowers na firemnú párty. Stručne povedané, nájsť spôsoby, ako dať týmto ľuďom osobitnú pozornosť.

záver

Obsahový marketing sa neobmedzuje len na tvorbu a publikovanie informačných materiálov. Efektívnosť tejto metódy podpory podnikania môžete zvýšiť identifikáciou a aktiváciou kľúčových členov publika. Okrem toho by ste mali nadviazať partnerstvo s týmito ľuďmi a motivovať ich, aby neustále šírili informácie o vašom podnikaní.

Vytvorte exkluzívny obsah pre kľúčových nasledovníkov, venujte pozornosť bloggerom a účastníkom diskusií na špeciálnych fórach, ponúknite zákazníkom individuálne servisné podmienky. V konečnom dôsledku sa tým zvýši počet prechodov na vaše stránky z blogov a sociálnych profilov nasledovníkov, ako aj zlepší sa pozícia zdroja vo výsledkoch vyhľadávania.

Adapt Ben Obsah na obsah Obsah Marketing práce: 3 tipy na aktiváciu Top Influencers.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár