Ako používať Twitter čiapky v marketingu: 8 kreatívnych spôsobov

Keď používateľ internetu prvýkrát uvidí váš profil na Twitteri, venuje pozornosť jeho dizajnu a potom číta popis a tweety. V tomto článku sa dozviete, ako zvýšiť vizuálnu príťažlivosť profilu v službe mikroblogovania a zvýšiť efektivitu sociálneho marketingu pomocou nadpisov Twitter.

Ako pridať hlavičku na Twitteri

Ak chcete nainštalovať hlavičku, postupujte podľa opísaného algoritmu:

  • Prihláste sa do svojho účtu Twitter.
  • Použite ponuku Upraviť profil v pravom hornom rohu stránky.
  • Vyberte možnosť "Pridať hlavičku".
  • Vyberte pripravený obrázok na pevnom disku počítača. Odporúčaná veľkosť čiapky je 1500 x 500 pixelov.
  • Uložte zmeny.

Môžete tiež použiť aplikácie na zmenu krytu, napríklad TwitrCovers. Stačí vybrať hlavičku, ktorá sa vám páči, autorizovať aplikáciu vo vašom účte a uložiť zmeny. Nakoniec si môžete vytvoriť hlavičku sami pomocou služby Canva alebo iných nástrojov na prácu s vizuálnym obsahom.

Pozri tiež: 15 príkladov reklamy na Facebooku, ktoré nie je možné prejsť

Ako používať Twitter kryty na podporu vášho podnikania

Čiapky pomáhajú upozorniť na váš účet. Nestačí však len vybrať si jasný obraz a čakať na nových nasledovníkov. Aby mohli kryty fungovať efektívne, musia tvoriť dojem z vás a vášho podniku, ako aj prenášať základné informácie. Nižšie nájdete príklady kreatívneho používania čiapok služby Twitter.

1. Budujte dôveru s krytom

Venujte pozornosť účtu internetového obchodníka Rebecca Redis. Svetlá farba čiapok a fotografií držiteľa účtu ľahko priťahujú pozornosť používateľov. Okrem toho, obálka obsahuje informácie, ktoré tvoria dôveryhodnosť špecialistu:

  • Informácie o lokalitách, ktoré publikujú odborné články.
  • Adresa osobnej stránky obchodníka.
  • Informácie o úspechoch: Rebecca Radis uvádza, že BuzzSumo.com ho zaradila do prvej desiatky najlepších obchodníkov s obsahom v roku 2014.
  • Reklamné vyhlásenie. Špecialista stručne vysvetľuje výhody, ktoré jej klienti dostávajú.

Marketingové poradenstvo: Máte dôvod byť pyšný? Povedzte o nich v hlavičke účtu.

2. Záhlavie nastavte na informačný banner.

WebSearchSocial čiapka účtu Twitter je informačný alebo reklamný banner. Stručne opisuje podstatu podnikania spoločnosti. Používatelia služby Twitter môžu chvíľu trvať, aby zistili, či majú záujem o interakciu s agentúrou.

Marketingové poradenstvo: Použite kryt a povedzte potenciálnym zákazníkom, ako môžete byť užitočný pre ich podnikanie.

Pozri tiež: 20 jednoduchých, ale účinných nápadov na vysielanie na Instagram

3. Oznámte udalosť odvetvia

Marketingová agentúra MCNG použila hlavičku na oznámenie priemyselnej konferencie. Vedúci agentúry bude hovoriť ako hovorca. Kryt účinne priťahuje pozornosť vďaka jasným farbám v dizajne, informuje užívateľov o podujatí a povzbudzuje ich, aby sa na ňom zúčastnili.

Marketingové poradenstvo: nenechajte si ujsť príležitosť povedať nasledovníkom o udalostiach, na ktorých sa zúčastňujete.

4. Zobraziť tvár produktu

Ruská čiara Forbes zobrazuje problémy časopisu. FitBit, výrobca výrobkov pre zdravý životný štýl, využíva fotografie ľudí, ktorí aktívne relaxujú. Obrázok produktu môžete použiť aj ako obal.

Marketingové poradenstvo: Ak vyrábate a predávate výrobky, neporušujte si hlavu nad možnosťami čiapok. Vezmite profesionálne fotografie produktov, pridajte k nim slogany a nahrajte ich na Twitter. Ak predávate služby, odfotografujte svojich zamestnancov a zákazníkov. Predstavte si, čo môže urobiť zaujímavý klobúk zubnej kliniky, autoopravovne alebo stavebnej firmy.

5. Oznámiť veľké formy obsahu.

Marketingová agentúra OverGo vydala e-knihu. Organizácia o tom hovorí so svojimi stúpencami prostredníctvom účtu.

Marketingové poradenstvo: Ak ste vydali knihu, vykonali ste dôležitú štúdiu, uverejnili bielu knihu, oznámili takýto obsah pomocou záhlavia. Zmeňte adresu URL v profile a pošlite používateľom služby Twitter na stránku, kde si môžete stiahnuť knihu.

Pozri tiež: Ako urobiť váš účet Twitter nie je tak nudné a zvýšiť zapojenie používateľov: 30+ odporúčaní

6. Propagujte hashtags

Známa automobilka zabila dva vtáky jedným kameňom. Najprv urobil vynikajúcu reklamu na nový produkt. Po druhé, popularizoval hashtag venovaný tomuto produktu.

Marketingové poradenstvo: ak používate hashtag špecifický pre vašu firmu alebo produkt, oznámte to na Twitteri.

7. Propagujte svoju osobnú značku.

Podnikateľ Gary Vaynerchuk používa na zobrazenie svojho účtu hlavičku účtu. Má dosť charizmy na podporu osobnej značky.

Marketingové poradenstvo: ak ste verejná osoba, použite na podporu svojej osobnej značky kryt svojho účtu, ukážte svoje koníčky a preferencie. Urobte si profesionálnu koláž osobných fotografií a nahrajte ju ako hlavičku účtu.

8. Vytvoriť náladu

Na vytvorenie správnej nálady pre nasledovníkov organizátori výstavy SNCE používajú fotografiu z jedného zo stretnutí podujatia. Copywriter Peg Fitzpatrick prehral tradičnú tému písací stroj s ružovou farbou. A majitelia účtov na webe vytvárajú náladu so znakom dolára.

Marketingové poradenstvo: nájsť spôsob, ako vytvoriť vo svojom publiku náladu, ktorá podporuje interakciu s vaším podnikom. Ak napríklad predávate cestovné balíky, pošlite fotografiu pláže s palmami. Áno, je to banálne. Tisíce ľudí však každý rok trávia veľa peňazí, aby videli tieto banálne palmy a piesok.

Prečítajte si tiež: 40 + bezplatné zdroje fotografií pre váš blog

Čiapka by mala ...

... aby bol váš účet vizuálne príťažlivý a informatívny. S ním môžete propagovať svoj produkt, riadiť náladu používateľa, budovať dôveru. Vaše možnosti sú obmedzené len technickými požiadavkami služby mikroblogovania. Tak zapnite fantáziu a príďte s efektívnym obalom pre váš účet.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár