Newsletter v "VKontakte" pre infobusiness: prečo potrebujete a ako písať

"Newsletter je neúčinný. Skúšal som to, ale nič sa nestalo!"

V práci často počujem takúto frázu. Keď sa zobrazí výzva na zobrazenie príkladov takéhoto odosielania, pošlú mi informácie o rovnakých možnostiach:

Píšem tento článok na základe mojej osobnej skúsenosti s propagáciou informačných produktov. Niečo napríklad z mojich projektov, niečo od iných. Dozviete sa, na čo je poštová zásielka, aké úlohy rieši a ako správne písať a usporiadať písmená.

Prečo je potrebné poslať

Spravodajca prináša divákom produkt, zvyšuje angažovanosť a pokrytie, poskytuje spätnú väzbu od čitateľov, v ideálnom prípade prináša ľudí na nákup.

Dosiahnite a angažujte sa

Publikácia neuvidí všetko, dokonca ani vtedy, ak je v prvotnom čase. Účastník nemusí zobraziť informačný kanál alebo príspevok presunie publikáciu iných skupín.

Inteligentná páska vo VKontakte pridáva palivo do ohňa: môže zistiť, že váš príspevok nie je zaujímavý a zníži pokrytie.

V takýchto prípadoch informačný bulletin pomáha: priťahuje pozornosť ľudí k nahrávaniu, zvyšuje aktivitu v skupine: reposts, likes, komentáre.

Spätná väzba od účastníkov

Vytvoriť kompletný obraz o potrebách publika a zlepšiť komunikáciu s potenciálnymi zákazníkmi, pomôcť v osobnej komunite. Ďalšia spätná väzba poskytne témy pre obsah alebo dokonca pre nový informačný produkt.

V projekte na poskytovanie psychologickej pomoci drogovo závislým, ktoré som viedla, si predplatitelia nechceli v komentároch „zažiariť“ svoje meno, takže hlavný tok spätnej väzby prešiel cez listy.

Osobné ponuky

V zozname adresátov môžete tento návrh adresovať len tým správnym ľuďom pomocou segmentácie účastníkov podľa pohlavia, záujmov a geografickej polohy. Školenie v Tveri - je logické nastaviť newsletter len pre obyvateľov Tveru. Webinar pre ženy znamená, že do zoznamu sú zaradené len ženy.

Pripomienka webinárov, vysielania alebo udalosti

Ak pred udalosťou 10 dní, účastníci môžu zabudnúť na to. Ak chcete ľuďom pripomenúť udalosť, vytvorte reťaz vyhrievaných listov: prípady, analýza najhorúcejších otázok na túto tému, informácie o bonusoch, úlohy.

Predajné kurzy, manuály atď.

Reťaz písmen je postavený rovnakým spôsobom ako vo všetkých službách. Môžete si prečítať o tom v článku: "Pokyny pre zasielanie spravodajcov do Vkontakte správ."

Všeobecné pravidlá pre písanie a formátovanie písmen

Mailing je tiež prvkom predajného lievika a tu všetko funguje podľa rovnakého princípu: všimol - otvorený - čítal - vykonal potrebné kroky.

Štruktúru textu a dizajn listu preto štruktúrujeme nasledujúcim spôsobom: chytľavé vedenie je zaujímavá téma - prínosy pre čitateľa - odkaz - osobná fotografia alebo video.

Olovo

Pravidelné pozdravy nie sú skandované, intrigy tu pracujú. Zaujímavé vedenie zvyšuje šancu, že list si všimne, prečíta a robí to, čo chcete.

Malé požiadavky sú častým typom manipulácie s informáciami. Po tomto ošetrení sa môžete opýtať čokoľvek: dať si, urobiť príspevok, zanechať recenziu alebo komentár k príspevku.

Predmetový list a prínosy pre čitateľa

Pozvánka -> benefit -> link.

Ak ľudia sledujú odkaz zakaždým a dostanú informácie, ktoré už nepotrebujú, jednoducho sa odhlásia. Preto nezabudnite napísať predmet listu a povedať, čo to dá čitateľovi.

prispôsobenie

Pamätajte si - pokúšate sa s priateľmi čítať a urobiť z neho svojho priateľa. Preto robíme všetko preto, aby sa list nezdal byť masívny, ale vyzerá to ako osobný. K tomu, v nastavení poštovej služby, dať potrebné premenné - meno a pohlavie.

Podanie listu

Otvorte svoje správy s priateľom - toto je ideálny príklad prezentácie textu na písanie v infobase. Čím jednoduchší je text, tým bližší je vzťah s publikom. Účastník by mal mať pocit, že ste sa poznali mnoho rokov.

Odkazy alebo prílohy

Keď je odkaz v strede textu, čitateľ sa nemusí správať, ako by sme mali:

  • Zabudnite na odkaz pri čítaní listu až do konca.
  • Kliknite na odkaz pred prečítaním listu a vynechajte niečo dôležité.

Preto je lepšie umiestniť odkaz na koniec textu. Jedinou výnimkou môže byť prvé písmeno, ktoré obsahuje text-zoznámenie bez odkazov a príloh.

Odhlásiť prepojenie

Ak čitateľ už nechce dostávať upozornenia, môže jednoducho kliknúť na odkaz s automatickým odhlásením. Je to omnoho lepšie, ako keby dal zákaz správ alebo opustil komunitu úplne.

Foto a video

V osobnej značke riadenej infobizou to znamená, že akciové obrázky idú do šrotu. Fotografie, napríklad video, by mali byť vaše vlastné a mali by odrážať tému príspevku. Je to skvelé, ak vložíte video s pozvánkou na čítanie príspevku namiesto fotografie.

Aký je výsledok

Propagácia infoproduktov a osobnej značky nie je možná bez poštovej zásielky. A ak vezmeme do úvahy, že objav správ vo VKontakte je omnoho vyšší ako v prípade e-mailových spravodajcov, potom je hriechom, aby ste to nevyužili.

Len sa neprehrejte publikum - neposielajte newsletter príliš často. Denné správy budú odoberať účastníkov a začnú sa odhlásiť. Je lepšie určiť, čo chcete upozorniť ľudí - udalosti, prehľady za týždeň, prípady alebo niečo iné.

Mimochodom, bude to v pohode, ak budete zdieľať svoje skúsenosti z vedenia pošty v komentároch. Koniec koncov, snažil som sa pre vás, užívateľské meno, teraz sa pokúsite pre mňa ;-)

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár