8 charizmatických spôsobov, ako zapojiť používateľov Facebooku do interakcie s vašou značkou

Koľko stránok sledujete na Facebooku? Dvadsať? Päťdesiat? Sto? Alebo možno ešte viac? Osobne som podpísal asi päťdesiat, ale v skutočnosti som v interakcii s maximálne desiatimi. A niečo mi hovorí, že máte o tej istej situácii.

Prečo sa to deje? Koniec koncov, všetky tieto 100 500 stránok sú pre nás vhodné podľa predmetu (kedysi sme sa im páčili sami), každý deň nám prinášajú nový obsah a vo väčšine prípadov ich vykonávajú profesionálni špecialisti SMM. Iba tu niektorí z nich „lipnú“ na nás, zatiaľ čo iní len upchávajú pásku. Prečo? S ohľadom na túto otázku som prišiel k tomuto záveru:

Stránky, s ktorými radi komunikujeme, majú charizmu (ospravedlňujeme sa, nevybral som lepšie slovo). Vyvolávajú emócie, fascinujú a priťahujú natoľko, že jednoducho nemôžeme odolať tomu, aby sme sa im páčili alebo sa zapojili do dialógu s pomocou pripomienok.

Nižšie budeme analyzovať 8 spôsobov, ktorými môžete získať túto veľmi charizmu. Dúfam, že informácie v tomto článku vám a vašej značke pomôžu zapáliť jasnú iskru vo vzťahoch s vašimi užívateľmi

1. Použite humor

Najstarší, ale nie menej efektívny spôsob, ako zapojiť svojich používateľov a zapojiť ich do interakcie s vašou značkou je humor. A to nie je prekvapujúce, pretože väčšina internetových surfistov využíva sociálne siete na relaxáciu a chat. Použite ho (aj keď máte veľmi vážny predmet). Verte mi, trochu humoru nikdy neublíži.

Ako nájsť obsah zábavy:

1001mem je skvelé miesto s memy a demotivátory. Môžete si vytvoriť sami, a môžete si požičať od ostatných. Tam je pohodlné vyhľadávanie kľúčových slov.

Vzhľadom k tomu, Pinterest ešte nie je veľmi populárny v Rusku, existuje veľmi málo vtipné obrázky v ruštine, takže odporúčam, aby ste hľadali v angličtine, vziať nápad a vytvoriť si vlastný obrázok. Osobitné znalosti v angličtine sa tu nevyžadujú. Stačí zadať predmet, o ktorý máte záujem (napríklad auto - auto) a slovo "humor".

  • Yandeks.Kartinki a Google.Pictures

Všetko je jednoduché. Hlavnou vecou je nezabudnúť na odkazy na zdroje.

2. Pýtajte sa

Ak chcete, aby používatelia aktívnejšie komunikovali so svojou značkou, spýtajte sa ich. Neprevádzajte svoj SMM do nudného monológu, byť spoločenský. Ako napríklad urobiť obry ruského trhu, Svyaznoy a VTB Group.

3. Prekvapenie so zvedavými faktami.

Prečo si myslíte, že stránka s názvom "Zaujímavé fakty a novinky" má viac ako 280.000 predplatiteľov? To je pravda. Pretože ľudia sú v podstate zvedavé tvory. Radi sa učíme niečo nové a nezvyčajné a potom sa o ne delíme s našimi blízkymi. To je dôvod, prečo by ste mali použiť zaujímavé fakty vo Vašej propagácii na Facebooku. Presvedčte sa, akú dobrú odpoveď spôsobujú:

4. Súťaže a kvízy

Súťaže sú nielen účinným spôsobom, ako zvýšiť stupeň interakcie s účastníkmi, ale aj vynikajúcou príležitosťou ukázať ich neuveriteľnú charizmu. Vyberte si slušnú cenu (najlepšie spojenú s vašou značkou), nastavte jasné pravidlá a pokračujte. Ak je pre vás ťažké prísť s niečím z vlastných, môžete použiť hotové šablóny alebo sa naučiť od profesionálnejších značiek v tejto oblasti:

5. Navrhnite vyplniť frázu.

Ľudia milujú chat a rozprávajú sa o sebe. Vo väčšine skupín na Facebooku to nemajú povolené. Ak chcete uvoľniť jazyk vašich používateľov, použite metódu uvedenú v tomto odseku - požiadajte ich, aby dokončili frázu. Po zdieľaní vašich skúseností, povzbudzovať rád a komentáre.

6. Pridať osobnosť

Nikto nemá rád interakciu so spoločnosťou alebo byť priateľmi s „značkou“. Ľudia chcú komunikovať so živými skutočnými ľuďmi, personifikovať túto spoločnosť. Pridajte osobnosť na svoje príspevky na Facebooku, ukážte svoju postavu, vyjadrte svoj osobný názor na konkrétnu požiadavku. To všetko bude zaujímať užívateľov oveľa viac, než keby ste práve zverejnili suché príspevky v mene spoločnosti.

Najjasnejším a najvýraznejším príkladom osobnostnej demonštrácie, s ktorou som sa v poslednej dobe stretol, je SMM spoločnosti Aeroflot. Nedávno spustili veľmi zaujímavú rubriku, v ktorej predstavili užívateľov svojim zamestnancom a zamestnancom a ukázali Aeroflot tak, ako to naozaj je.

7. Uveďte cenovú ponuku

Počkaj, počkaj, nevracaj oči. Dobré citácie stále účinná. Samozrejme, nenútam vás, aby ste ich zverejňovali denne, ale niekedy (raz mesačne, a ešte menej často) je to veľmi užitočné. Hlavným kúzlom citácií je, že sú zaujímavé pre veľmi širokú škálu ľudí s rôznymi preferenciami a koníčkami a spravidla vyvolávajú dobrú odozvu.

8. Podiel LifeHack

Ak vaša stránka na Facebooku nie je zábavná ani výhodná, prečo je dokonca potrebná? Spoločnosti často využívajú túto sociálnu sieť len na propagáciu svojich produktov a služieb. To je nesprávne. Množstvo reklamy by sa malo obmedziť na minimum a množstvo hodnotného obsahu by sa malo udržať na maximum. Podeľte sa o hacking života so svojimi užívateľmi a budete presvedčení o správnosti hovorených slov.

Charizma je naše všetko

Ako? Máte chuť ukázať svoju charizmu? A možno, že to už dlho ukazujete? Potom sa podeľte o svoje skúsenosti. Aké ďalšie spôsoby na to používate? Vítame akékoľvek pripomienky.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár