Platiť repostom: prehľad najlepších zdieľaných služieb

Predstavte si takúto situáciu. Práve ste dokončili prácu na novej super-užitočnej e-knihe. Publikovali sme ho na našich webových stránkach, zdieľali sme ho na všetkých sociálnych sieťach, inzerovali sme ho v bulletine. Vaši pravidelní používatelia si ju môžu stiahnuť a prečítať, ale počet zobrazení a prevzatí je stále veľmi malý. Očakávali ste, že vaša kniha sa stane bleskovou (koniec koncov, objektívne má všetko, čo musíte urobiť), ale to sa nestane ... Čo robiť v tomto prípade? Ako vyvolať jeho distribúciu v sieti a získať čo najširšie pokrytie publika?

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako to dosiahnuť, sú služby a pluginy. "Platiť za repost" (Podobne ako tweet, +1 - podľa toho, aké ciele sledujete). Ich význam je nasledovný: stiahnuť si obsah zadarmo - vysoko kvalitná biela kniha, výsledky dôležitej štúdie, zaujímavý záznam webinárov, súbor úžasných plochých ikon atď. - používateľ ho musí zdieľať alebo má podobnú stránku v jednej zo sociálnych sietí. Tak, človek dostane požadovaný obsah úplne zadarmo, a dostanete široké publikum dosah.

Ďalej budeme analyzovať najlepšie služby, ktoré používateľom umožnia platiť s čistými a obľúbenými, ako aj jednu manuálnu cestu pre tých, ktorí sa neboja pracovať s kódmi.

Platba prostredníctvom služby tweet

Najlepšia služba tých, ktorým sa mi podarilo nájsť na internete. Funkčný, krásny dizajn, s prekladom do ruštiny, podrobné štatistiky a bez jedinej chyby. V zásade by bolo možné dokončiť tento článok o tejto službe, ak nie pre jednu "ale" - je to podmienene slobodné. To znamená, že tento produkt môžete používať zadarmo, ale s veľkým obmedzením funkcií. Platená verzia služby stojí najmenej 30 dolárov (v závislosti od tarify).

Ako pracovať s Pay s pípanie?

 1. Kliknite na tlačidlo Vytvoriť bezplatnú kampaň na hlavnej stránke.
 1. Vyplňte potrebné informácie a nezabudnite uviesť na koniec dva zaškrtávacie políčka potvrdzujúce váš súhlas s podmienkami používania produktu, ako aj vaše právne autorstvo.
 1. Vyberte požadovanú veľkosť tlačidla a skopírujte príslušný kód.
 1. Prilepte ho na miesto, kde chcete vidieť toto tlačidlo.

Bohužiaľ, vo voľnej verzii nemôžete zmeniť ani text ani tlačidlo design. Táto funkcia je len v platenom režime.

Ale vaše tlačidlo je stále možné. Ak to chcete urobiť, nájdite alebo nakreslite obrázok, ktorý potrebujete, a umiestnite naň priamy odkaz (Direct URL) z položky 3.

 1. Vychutnajte si výsledok.

Wordpress Plugin Zaplaťte s Tweetom

Dobrý pracovný plugin, aj keď s jednou veľkou nevýhodou - to vám umožní platiť len tweety. Ostatné sociálne siete v ňom nie sú poskytované.

Ako pracovať s Pay s pluginom?

 1. Nainštalujte a aktivujte plugin. Ako to urobiť, sme písali podrobne na samom začiatku článku o bezplatných pluginov pre Wordpress.
 2. Uistite sa, že v nastaveniach permalink máte "Record Name". Bez tejto položky nebude plugin fungovať.
 1. Urobte to rovnakým spôsobom ako na nasledujúcom videu:
 1. Na ovládacom paneli vyberte možnosť Platiť pomocou tweetu - Nahrajte súbory, prevezmite obsah, ktorý používatelia prevezmú po zdieľaní, a kliknite na tlačidlo Vytvoriť platbu.
 1. Vyplňte navrhované polia, ako je znázornené na nasledujúcom obrázku. V položke Obrázok musíte vybrať tlačidlo volania na akciu.
 1. Prejsť na Pay s tweet - Spravovať tlačidlá, skopírujte kód tlačidla, ktoré ste práve vytvorili a vložte ho do svojho príspevku.
 1. Vychutnajte si výsledok.

Iné pluginy a služby sa ukázali ako nefunkčné.

 • WordPress plugin Wplike2get - nezobrazí odkaz po zdieľaní.
 • Plugin pre Wordpress Share & Get - text správy nie je zobrazený, zdieľanie nefunguje.
 • Plugin pre Joomla Pay so sociálnym je jediný bezplatný plugin pre tento engine a tiež, rovnako ako predchádzajúce dva, je nefunkčný.
 • Služba Socialpay.me - namiesto ruského jazyka zobrazuje hieroglyfy. Vhodné len pre anglicky hovoriaci internet.

Manuálna metóda

Najzaujímavejšie a podľa môjho názoru pohodlné. Pozostáva z nasledovného: potom, čo používateľ zdieľa váš obsah v jednej zo sociálnych sietí, tlačidlo tejto sociálnej siete zmizne a namiesto neho sa zobrazí odkaz na stiahnutie.

Vyzerá to takto:

Aby ste dosiahli rovnaký efekt, musíte zadať nasledujúci kód (ak je zvýraznené sivou farbou, zadajte podrobnosti):

funkcia labnol () {

var url = "/upload/img/white-paper-korporativnyy-bloging-mini.pdf";

url = "Kliknite sem a stiahnite súbor.";

document.getElementById ("limited"). innerHTML = url;

}

window.twttr = (funkcia (d, s, id) {

var t, js, fjs = d.getElementsByTagName (s) [0];

if (d.getElementById (id)) návrat; js = d.createElement (s); js.id = id;

js.src = "// platform.twitter.com/widgets.js";

fjs.parentNode.insertBefore (js, fjs);

Návrat window.twttr || (t = {_e: [], ready: funkcia (f) {t._e.push (f)}});

} (dokument, "skript", "twitter-wjs"));

twttr.ready (funkcia (twttr) {

twttr.events.bind ('tweet', funkcia (udalosť) {

labnol ();

});

});

data-text = "Vynikajúca biela kniha o firemných blogoch"

data-via = "WebTexterra" class = "twitter-share-button" data-lang = "sk">

To isté sa dá urobiť aj s inými sociálnymi sieťami, a to nielen s akciami, ale aj rád. Avšak pre toto budete určite potrebovať pomoc programátora, ak sami nerozumiete kódom a skriptom.

Mal by som vždy použiť metódu „Pay Repost“?

Stručne odpoviem: nie, rozhodne to nestojí za to. V opačnom prípade používatelia vyhlásia bojkot a namiesto obrázka, ktorý bol na začiatku príspevku, môžete získať toto:

PS: Ak sa vám tento príspevok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár