Ako urobiť značkové Telegram samolepky pre obchodné výhody

Značkové nálepky sú silným marketingovým nástrojom. Pomôže revitalizovať komunitu v sociálnych sieťach, zvýšiť lojalitu publika a povedomie spoločnosti. V článku vám poviem, ako vytvoriť úspešný stickerpack, aj keď ste nikdy neotvorili Photoshop.

Prečo Telegram

Podľa tlačovej služby VKontakte spolupracujú len s hlavnými značkami a náklady na pridávanie komerčných nálepiek začínajú od niekoľkých miliónov. V Facebook, Viber a Odnoklassniki nie je tiež voľný vstup pre súbory od spoločností.

Telegram, na rozdiel od iných sociálnych sietí, je najjednoduchšia a bezplatná platforma pre umiestnenie nálepiek. Ak chcete pridať balík, stačí napísať niekoľko príkazov chatu.

Prečo značky samolepky

Užitočný obsah

Nálepky sú cenným zdrojom pre divákov. Preto, ak máte stránku v sociálnych sieťach, urobte z nej súčasť vášho obsahu. Post nové zostavy na počesť sviatkov, informačné pokyny alebo žiadny dôvod. Urobte z nich jeden z dôvodov prihlásenia sa do vašej komunity.

Môžete sa inšpirovať skupinou "Art. Lebedev Studio" "VKontakte". Návrhári s pravidelnou pravidelnosťou čerpajú nové nálepky pre Telegram a oznamujú ich vo svojej komunite.

Komunikácia v spoločnosti

Ak je Telegram vašim firemným instant messengerom, používajte nálepky na komunikáciu s kolegami. To pomôže znížiť pracovnú atmosféru v tíme. Ako nápady môžete použiť vtipné slová a frázy z vašej sféry, vhodné na diskusiu o projektoch. A aby boli nálepky viac individualizované, nakreslite svojich zamestnancov alebo použite ich fotografie.

Propagačné kampane

Použite nálepku ako súčasť reklamnej kampane. Napríklad, sľubujte, že ho darujete na nákup vašich produktov. Alebo spustite reklamu na vstupnej stránke so samolepkami, ak plánujete zvýšiť pokrytie a prilákať návštevnosť stránky.

Napríklad webové štúdio Creonit pomocou balíčka samolepiek pozvalo publikum na fórum, na ktorom sa zúčastnilo. Vytvorili test osobného poznania v digitálnom formáte. Po jeho prejazde sa navrhuje zúčastniť sa podujatia a stiahnuť si osobné otázky z otázok. A inzerovať test začal kampaň v Yandex, Google a Facebook.

Vírusová reklama

Samotný princíp samolepiek z nich robí vírusové. Po prvé, sú užitočné pre divákov: pomáhajú vyjadriť emócie a ušetriť čas pri písaní. Po druhé, nálepky sú o prirodzenosti: sú súčasťou sociálnej siete, a nie priamou reklamou predávajúcou čelo. Po tretie, ľahko sa zdieľajú - používateľ pošle vašu nálepku druhej osobe, ktorá pridáva množinu v dvoch kliknutiach a tak ďalej v reťazci. Výsledkom je, že ľudia sami distribuujú váš značkový obsah, ktorý je súčasťou ich komunikácie. To zvyšuje vaše povedomie a lojalitu publika.

Aké by mali byť nálepky

značkové

Že zakaždým, zaslanie nálepky, osoba si spomenul na vašu spoločnosť, pridať do nich značkové prvky. Nakreslite množinu vo svojich farbách, pridajte do nej svoje logo spoločnosti, použite znak spoločnosti alebo prvky identity.

Vhodné pre korešpondenciu

Vaše nálepky budú určite použité, ak ich urobíte nielen krásnymi, ale aj vhodnými na korešpondenciu. Ak to chcete urobiť, vyjadrite emócie: radosť, potešenie, prekvapenie, smútok. Alebo stav: zaneprázdnený, objať, bozkávať, počúvať, raz a ďalší. Alebo použite frázy, ktoré môžu nahradiť správy v určitých situáciách.

Ak chcete skontrolovať pri vytváraní nálepky, premýšľajte o situáciách, v ktorých ju môžete použiť. Na myseľ sa nič nestane? Odobrať. Táto cenzúra musí prejsť každou inštanciou vo vašom súbore.

Pripomienky produktu

Vytvorte sadu, ktorá odráža váš profil a je s vami spojená. Takže to bude jasné a zaujímavé pre cieľovú skupinu. S tým vám pomôžu frázy a ilustrácie týkajúce sa vašej sféry.

V rovnakom štýle

Predtým ako začnete kresliť, musíte sa rozhodnúť pre štýl. Samolepky môžu byť ilustračné alebo fotorealistické - hlavná vec nie je dostať sa z rovnakého štýlu.

Žiadne ďalšie podrobnosti

Pri tvorbe ilustrácií ich nekreslujte príliš detailne - tu je dôležitý minimalizmus. Nekreslite každý vrások na tvári alebo zložte na oblečenie, ak to nepomôže sprostredkovať požadovanú emóciu alebo správu. Snažte sa odrážať základný význam s čo najmenším počtom riadkov, tieňov, textúr a odtieňov. Nálepky budú ľahšie vnímateľné, bez rušenia zbytočných detailov.

Ako vytvoriť

Fototapety

Napríklad vytvorím nálepku z mojej fotografie a poviem vám krok za krokom, ako to urobiť.

Vytvorte súbor vo Photoshope s rozlíšením 512 x 512 pixelov a priehľadným pozadím - nálepku s inou veľkosťou nemožno do Telegramu načítať.

Použite nástroj Rýchly výber na zakrúženie vašej postavy. Ak chcete, aby boli obrysy jasnejšie, vyhladte roztrhané okraje pozdĺž kontúry. V kontextovom menu, ktoré sa zobrazí kliknutím pravým tlačidlom myši na vybratý obrázok, vyberte položku Výber a maska. Posuňte posúvače Radius, Smoothing a Contrast tak, aby sa hrany stali prirodzenými.

Skopírujte vybranú oblasť do novej vrstvy a prejdite na ňu v záložke Vrstvy.

Pomocou kombinácie klávesov Ctrl + T vyberte nástroj Presunúť. Zmenšite obrázok, zatiaľ čo držíte kláves Shift tak, aby sa fotografia nekrútila a nastavte ju do stredu.

V kontextovom menu vyberte položku Možnosti prelínania a posúvaním posuvníkov v položkách Beh a Stín, aby bola nálepka vyvesená z rozhovoru Telegram.

Ak to vyžaduje nápad, pridajte pod fotografiu nápis. Ak to chcete urobiť, stlačte kláves "T", vyberte nástroj "Text", zadajte frázu a vytvorte rovnaký ťah a tieň ako fotografie.

Export obrázku do PNG, ktorý chcete uložiť.

Pomocou Stickers Bot vytvorte novú sadu v Telegrame a vyplňte ju nálepkou. Ak to chcete urobiť, zadajte v dialógovom okne príkaz "/ start" a postupujte podľa pokynov pre robotickú konverzáciu:

  1. Vytvorte novú množinu.
  2. Príďte s názvom stickpack.
  3. Do správy pripojte súbor so štítkom.
  4. Pošlite emotikon zodpovedajúci nálepke. A čím je populárnejší, tým lepšie, pretože Telegram vždy ponúka náhradu emotikónov samolepkami.
  5. Napíšte adresu URL, na ktorej si môžete stiahnuť súpravu.
  6. Rovnakým spôsobom pridajte zvyšné nálepky. A vyplňte prvý clickbaytny, ako to ide do oznámenia.

Písmo samolepky

Nemusíte byť schopní kresliť cool, aby sa samolepky. Niekedy to stačí, aby ste mohli písať a vymýšľať. Nižšie vám poviem o vytváraní samolepiek zo slov.

Vytvorte súbor s rovnakými parametrami ako v prvom príklade a napíšte text vynájdený vopred tak, aby zapadal do štvorca súboru.

Otvorte ponuku "Znak" v bočnom paneli. Vyberte správne písmo. Úprava písmen a riadkov. Presuňte vodidlá z horizontálneho pravítka a zarovnajte blok textu pozdĺž nich zväčšením alebo zmenšením časti frázy.

Maľte text v poľadovanej farbe a urobte ťah so tieňom, ako je to zobrazené v predchádzajúcom príklade.

Priniesol som špeciálny prípad frázy. Fázy je možné upraviť podľa vašich predstáv. Napríklad vo frázi môžete použiť niekoľko fontov a farieb, pridať grafické prvky alebo zadať text do tvaru. Hlavným kritériom, že nálepka vyzerala celá a dobre prečítaná.

Ilustrácie samolepky

Ak budete čerpať zle, je lepšie objednať ilustráciu od profesionálneho ilustrátora alebo agentúry. Ak viete, ako kresliť, alebo váš nápad nevyžaduje vysokú umeleckú hodnotu, postupujte podľa nižšie uvedenej príručky.

Pred vytvorením postavy zbierajte odkazy - pomôžu inšpirovať a lepšie sprostredkovať emócie. Ak to chcete urobiť, vyberte najlepšie príklady samolepiek vyjadrujúcich emócie, ktoré budete kresliť. Predpokladajme, že ak chcem zobrazovať mätúci charakter, urobím takú dosku s odkazmi:

Bude obtiažnejšie vytvoriť nálepku okamžite v grafickom editore, pretože je vhodnejšie kresliť ceruzkou na papier ako myšou alebo perom na tablete. Preto najprv načrtnite na papier a potom odfotografujte alebo naskenujte.

Vytvorte súbor v programoch Adobe Illustrator alebo CorelDRAW. Napríklad som si vybral Illustrator.

Vytvorte novú vrstvu a nakreslite na ňu skicu pomocou nástrojov Tvary a Perie. Pre-fix vrstvy s náčrtom, pričom zámok na prázdne okno v okne s vrstvami.

Skica je potrebná, aby ste z nej mohli tlačiť a začať pracovať rýchlejšie. Preto nie je potrebné jasne ho sledovať. Môžete zmeniť a pridať podrobnosti k pôvodnému obrysu.

Na novej vrstve maľujte obrázok výberom požadovaných farieb vopred a pridajte ich ďalej, aby bol pohodlnejší.

Pri výbere palety pomôže jedna zo služieb pre výber farieb, napríklad www.picular.co. Zadajte názov vyhľadávania, ktoré kreslí, a služba poskytne farby, ktoré sú najvhodnejšie.

Ak potrebujete prenášať hlasitosť, pomocou už známych nástrojov Pero a Tvary nakreslite tiene a zvýraznenia. To sa vykonáva aj na nových vrstvách.

Prejdite do vrstvy, kde načrtnete obrys a vytvoríte ťah. V menu "Objekt" vytvorte paralelný obrys a potom ho skopírujte do novej vrstvy.

Nálepka pripravená - môžete uložiť a pridať do sady.

Ako propagovať

Jeho zdroje

Po prvé, predstaviť nové nálepky na vaše publikum. Oznámte súbor na svojej webovej stránke alebo v skupine.

Katalógy samolepiek

Publikovať súbor na stránkach venovaných samolepky a kanály v Telegram - je to zadarmo. Najobľúbenejšie z nich sú tlgrm.ru, tgram.ru a telegram.org.ru.

Samolepky kanál "Business in Telegram" vo výsledkoch vyhľadávania na webe tlgrm.ru

Osobná komunikácia

Posielajte nálepky zákazníkom, kolegom, priateľom a známym. Požiadajte svojich zamestnancov o to isté.

samolepky

Objednajte tlačové štítky v tlačiarni. Distribuovať ich zákazníkom a zamestnancom. Využívať ako podklad na odborných výstavách a seminároch. Dobré nálepky sa prilepia na kryty notebookov, krytov telefónov a iných viditeľných povrchov, čo z nich robí reklamné médiá.

Nálepky pre obchodníkov

Ako bonus za čítanie (alebo rolovanie) článkov som zozbieral výber balíčkov nálepiek pre internetový marketing, dizajnérov, hráčov SMM a ďalších digitálnych špecialistov. Sú vhodné na diskusiu o pracovných úlohách s kolegami a na každodennú komunikáciu.

Slzy obchodníka

Slzy obchodníka 2

Calltouch Marketing

Vykorenený obchodník

Confcall marketing

Dizajnér pán geek

Umelecký riaditeľ

IT nálepky

Hmm rock

V SMM nie som Sonya

úpravy

Rodinná moc Jami

Napíšte poznámky, či komunikujete pomocou samolepiek a zdieľate odkazy na zaujímavé súbory, ktoré používate v Telegrame.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár