5 nástrojov na zvýšenie efektívnosti kampaní SMM

Predplatitelia sledujú vašu verejnosť a skupiny v sociálnych sieťach, čakajú na nové vysoko kvalitné články a recenzie. Monotónne oznámenia nových publikácií však často zostávajú bez povšimnutia v informačných kanáloch používateľov a strácajú tak boj o pozornosť mačiek a iných vizuálne príťažlivých subjektov. Nezúfajte: 5 bezplatných nástrojov, ktoré sú popísané nižšie, vám pomôžu urobiť publikácie viditeľnejšími a zaujímavejšími.

Nástroj č. 1: Urobte svoju fotografiu interaktívnu s ThingLink

Služba ThingLink vám umožní vytvoriť interaktívnu fotografiu. K obrázku môžete pridať značky. Ak chcete službu používať, po registrácii odovzdajte fotografiu z pevného disku počítača.

Potom sa fotografia otvorí v režime úprav. Vyberte oblasť obrázka, ku ktorému chcete pridať menovku. Dvakrát kliknite na ľavé tlačidlo myši a pridajte značku. Uložte zmeny.

Pomocou tlačidla „Zdieľať“ môžete fotografiu zdieľať v sociálnych sieťach alebo vložiť jej kód na stránku. Tu je príklad kódu, ktorý dostanete po dokončení úprav.

Takto bude kód vyzerať na stránke:

Obchodník Home Depot používa ThingLink na vytvorenie interaktívnych predajných fotografií. Postupujte podľa odkazu a pozrite sa, ako vyzerá na stránke.

Nástroj číslo 2: rozprávajte príbehy so službou Storify

Služba Storify vám umožňuje používať princíp crowdsourcingu na vytvorenie zmysluplných príbehov. Pomocou funkcie Storify môžete zhromažďovať obsah, ktorý spĺňa vybraté kritériá, a publikovať ho v bloku na webovej stránke alebo v sociálnych sieťach.

Ak chcete vytvoriť históriu, po registrácii postupujte nasledovne:

1. Na otvorenie editora použite tlačidlo Nový príbeh.

2. Pomenujte príbeh a stručne ho opíšte.

3. Vyhľadajte relevantný obsah pomocou vyhľadávania. Pretiahnite ho do editora.

Uložiť a publikovať príbeh.

Vytvorený príbeh môžete publikovať v sociálnych sieťach alebo ho vložiť na stránku. Bude to vyzerať takto:


Nástroj číslo 3: otestujte vedomosti publika s Qzzr

Každý má rád zaujímavé kvízy a testy. Požiadajte divákov, aby si otestovali svoje znalosti vytvorením kvízu pomocou Qzzr.

V pravom hornom rohu vyberte možnosť „Vytvoriť“. Potom vyberte typ prieskumu. Triedený typ umožňuje určiť úroveň správnych odpovedí v percentách. Typ Výsledok vám umožňuje vytvárať ankety s diferenciáciou, napríklad "Aký je váš temperament."

Názov ankety (názov kvízu). Potom popíšte výsledky. Pomocou posuvného menu nastavte percento odpovedí. Pridajte k výsledkom testu fotografiu.

Na pridanie otázok použite menu "+" v pravom dolnom rohu obrazovky. Môžete použiť jeden z troch typov otázok: výber jednej správnej možnosti, výber niekoľkých správnych možností a „áno alebo nie“. Na otázky môžete pridať ilustráciu.

Po pridaní všetkých otázok sa vráťte na úvodnú stránku prieskumu. Pomocou tlačidla Preview (Náhľad) môžete skontrolovať správnosť ankety, tlačidlo Publish (Publikovať) vám umožňuje publikovať ho v službe Qzzr a tlačidlo Share (Zdieľať) vám umožňuje publikovať anketu na sociálnych sieťach.

Kód kódu môžete tiež vložiť na svoje webové stránky.

Nástroj č. 4: Vytvorenie infografiky pomocou Infogr

Pomocou služby Infogr môžete rýchlo vytvoriť vizuálne atraktívny infographic. Po registrácii použite ponuku Vytvoriť. Vyberte príslušnú šablónu.

Pomocou ponuky Pridať graf vyberte typ grafu.

Dvojitým kliknutím na graf sa otvorí režim úprav. Zadajte požadované údaje do tabuľky. Na zobrazenie hodnôt indikátorov na diagrame použite menu Show callouts.

Po zadaní údajov kliknite na tlačidlo Hotovo. Infografika pripravený. Ponuka Share (Zdieľať) vám umožňuje publikovať ju v sociálnych sieťach alebo vložiť kód na stránku.

Krásne infografiky Vytvoriť infografiky

Nástroj číslo 5: vytvorenie slova mrak pomocou Tagxedo

Služba Tagxedo vám umožňuje rýchlo vytvoriť slovo mrak pre vybranú webovú stránku, účet Twitter alebo kľúčové slovo. Ak chcete vytvoriť cloud pre webovú stránku, zadajte adresu URL do príslušného poľa na hlavnej stránke služby.

Vyberte tvar a orientáciu mraku, písma a témy. Kliknite na položku Odoslať.

Cloud je pripravený. Príspevok na Facebook alebo Twitter.

Na páchnuce a syre v pasci na myši je sladká ...

... a všetky webové nástroje sú užitočné. To platí o to viac, pokiaľ ide o služby, ktoré zvyšujú efektívnosť kampaní SMM. Použite uvedené nástroje na uchopenie pozornosti používateľov a zvýšenie potenciálnej distribúcie vášho obsahu. Ak máte vo svojom arzenáli voľné nástroje, ktoré sú užitočné pre špecialistov SMM, povedzte nám o nich v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár