7 účinných spôsobov, ako zvýšiť počet rád na Facebooku

Chcete, aby Facebook rád vaše stránky značky, aby vám skutočné ponuky a nie len hrať úlohu ďalšie zbytočné puzomerki? Potom vezmite značky „Like“ ako signál, ktorý vám posiela skutočný používateľ. Ak stlačíte tlačidlo Páči sa, osoba vám povie, že je pripravený prijímať informácie od vás. Inými slovami, pripája sa k vášmu informačnému kanálu.

Facebooková stránka značky vám umožňuje komunikovať obchodné informácie spotrebiteľom bez uloženia. Tento informačný kanál poskytuje možnosť interakcie so zákazníkmi medzi nákupmi. Pomáha udržiavať spotrebiteľov a formovať komunitu.

Nižšie nájdete odporúčania, ktoré vám pomôžu zvýšiť počet "rád" stránky vašej značky na Facebooku.

Metóda číslo 1: zmena "rád" pre možnosť zúčastniť sa ankety a ankety

Prieskumy a prieskumy verejnej mienky sú jedným z najjednoduchších spôsobov, ako pritiahnuť pozornosť používateľov služby Facebook a urobiť z nich podobnú stránku. Väčšina aplikácií na vytváranie ankiet na Facebooku, napríklad Facebook Poll (zadarmo) alebo Wishpond (platené, ale je tu bezplatná skúšobná doba) má vhodnú možnosť: umožňujú vám zúčastniť sa na hlasovaní a vidieť jeho výsledky až po odhlásení používateľa. Ako.

Táto funkcia funguje takto: keď sa pokúsite navštíviť stránku prieskumu, používateľ uvidí úvodnú obrazovku s textom pozvania a tlačidlom Like. Po zadaní "ako" môže užívateľ hlasovať, študovať a komentovať výsledky prieskumu.

Wishpond vám umožní vybrať štandardný obrázok pre šetrič obrazovky alebo nahrať vlastné. Môžete tiež vytvoriť vlastný text pre šetrič obrazovky. V skutočnosti ide o vstupnú stránku, ktorá by mala generovať konverzie.

Metóda č. 2: rozdať zľavy za "rád"

Zľavové kupóny - jeden z najúčinnejších nástrojov na prilákanie publika. Tým, že ponúka kupujúcemu malú zľavu, predávajúci znižuje svoj zisk. Je však takmer zaručené zvýšenie počtu transakcií.

Rozdávaním kupónov na Facebooku potenciálnym zákazníkom môžete súčasne riešiť dva problémy. Po prvé, budete stimulovať predaj so zľavami. Po druhé, dostanete veľa "Like" značiek. Na tento účel jednoducho vymieňajte kupóny za obľúbené.

To možno vykonať pomocou aplikácie Facebook Coupon App a Group Ponuky App. Prvý umožňuje vytvoriť osobné zľavové kupóny, ktoré sú aktivované pomocou značky „Like“. Druhá umožňuje aktivovať zľavu po tom, čo sa do promo akcie zapojí určitý počet ľudí. Žiadosti sa platia, ale je tu bezplatné skúšobné obdobie.

Metóda 3: ponuka e-kníh pre značky „Páči sa mi“

Exkluzívny obsah navrhnutý ako elektronická kniha často priťahuje používateľov viac ako zľavy. Ak pracujete v segmente B2B, knihy, biela kniha a ďalšie vzdelávacie materiály vám môžu priniesť stovky rád a nových zákazníkov.

Značky zvyčajne vytvárajú špeciálnu vstupnú stránku pre elektronické knihy na firemnej webovej stránke. Pristátie na takejto stránke, potenciálny klient musí poskytnúť nejaké informácie o sebe. Potom dostane možnosť stiahnuť si knihu.

Ak chcete zvýšiť počet používateľov, môžete vytvoriť formulár konverzie priamo na stránke so značkou na Facebooku. To možno vykonať pomocou bezplatnej aplikácie Wufoo. Táto aplikácia vám umožňuje vytvárať vstupné stránky a publikovať ich ako samostatnú kartu na stránke značky na Facebooku.

Metóda # 4: Získajte rád reklamy na Facebooku

Reklama na Facebooku je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako získať známky „Like“. Zobrazenie reklám môžete zacieliť výberom publika na základe demografických charakteristík a záujmov. Môžete tiež zobrazovať reklamy účastníkom alebo zákazníkom, ktorých e-mailové adresy sú vo vašej databáze kontaktov.

Nezabudnite, že reklama na Facebooku sa líši od kontextovej reklamy vo vyhľadávačoch. Používateľ vidí kontextové reklamy pri hľadaní konkrétnych informácií týkajúcich sa vašej firmy. Relatívne povedané, je pripravený kúpiť, takže kontextová reklama vytvára množstvo transakcií.

Potenciálny zákazník vidí vašu reklamu na Facebooku pri prezeraní informačného kanála správ. Nebude kupovať. Ak chcete prilákať pozornosť takéhoto používateľa, musíte mu ponúknuť cenné alebo zaujímavé informácie. Ako je uvedené vyššie, môže ísť o vzdelávací obsah, zľavy alebo možnosť zúčastniť sa prieskumov.

Ak chcete získať značky „Páči sa mi“, vyberte reklamu v pravom stĺpci. Táto možnosť vám umožňuje zobrazovať reklamy iba používateľom, ktorí si svoju stránku zatiaľ „nepáčili“. Reklamy v pravom stĺpci obsahujú tlačidlo Páči sa mi, čo zvyšuje efektivitu reklamy.

Ak inzerujete stránku Facebook pre "rád", použite príslušnú výzvu na akciu. Vytvorte CTA pomocou vzorca "ako sa dostať z". Ako premennú z môžete použiť vyššie uvedené zľavy, prehľady alebo e-knihy.

Reklama na Facebooku môže prilákať používateľov na vstupné stránky, ktoré sú označené ako stránky značiek. To vám umožňuje prijímať "páči" pedantských používateľov, ktorí nie sú pripravení používať tlačidlo "Páči sa mi" v reklame, pretože sa chcú najprv zoznámiť s vašou stránkou.

Metóda číslo 5: pridajte na stránku podobné tlačidlo alebo sociálny plugin Facebook

Sociálny plugin Facebook alebo tlačidlo Like je dobrou alternatívou k formuláru na predplatné e-mailu. Umožňujú návštevníkom vašich stránok, aby „podobali“ bez návštevy vašej obchodnej stránky na najväčšej sociálnej sieti na svete.

Rovnako ako Box plugin je jedným z najúčinnejších "ako" generátorov pre stránky značky. Po prvé, môže byť pridaný do lokality do jednej minúty. Po druhé, nepoškodí vzhľad stránok. Vzhľad widgetu môžete zmeniť tak, aby sa prispôsobil dizajnu vašej lokality. Po tretie, ak používateľ prihlásený na Facebook navštívi vaše stránky, plugin mu zobrazí fotku priateľov, ktorí už „páčili“ vašu stránku.

Ak chcete nainštalovať "podobný box", navštívte túto stránku na Facebooku, vyberte potrebné nastavenia, získajte kód a vložte ho do kódu lokality.

Metóda číslo 6: pridajte tlačidlo "Like" do záhlavia stránky

V hlavičke stránky umiestnite tlačidlo "Páči sa mi". Je lepšie, ak sa tlačidlo nachádza v pravom alebo ľavom hornom rohu stránky. Toto tlačidlo vám počas niekoľkých dní neprinesie stovky používateľov. Bude však dôsledne zbierať značky „Páči sa mi“.

Vedľa neho uverejnite jednoduché tlačidlo s výzvou na akciu. Zapamätajte si vzorec "ako dostať z". Ak chcete nainštalovať tlačidlo, navštívte stránku Facebook, vyberte požadované nastavenia, získajte kód a vložte ho do kódu lokality.

Metóda číslo 7: zmena "Páči sa mi" na prístup k exkluzívnemu videu

Záznamy z priemyselných konferencií, webinárov, rozhovorov, školení vždy priťahujú pozornosť používateľov. Prečo tento obsah nepredať pre „Like“? Video môžete uverejniť na samostatnej záložke stránky značky na Facebooku. Je prístupný pomocou vyššie uvedenej aplikácie Wufoo.

Aby táto metóda fungovala, musíte splniť dve podmienky. Po prvé, video musí byť skutočne exkluzívne a užitočné pre používateľov. Po druhé, diváci by sa mali dozvedieť o existencii tohto obsahu. Na dosiahnutie tohto cieľa používajte reklamy na Facebooku.

Basketbalový klub "Miami Hit" vytvoril záložku "Fan Zone" na stránke na Facebooku, kde publikuje exkluzívne videá. Prístup do zóny fanúšikov je otvorený len pre používateľov, ktorí majú radi stránku klubu.

Ako zbierať značku „Páči sa mi“

Neočakávajte, že vaša stránka rýchlo dostane tisíce značiek „Páči sa mi“. Len filmové hviezdy a podvodníci dostanú veľa rád za deň. Ak nepatríte do žiadnej z týchto kategórií, buďte trpezliví. Použite vyššie popísané metódy na dôsledné prijímanie reklám od používateľov, ktorí sa skutočne zaujímajú o vašu stránku.

Zanechajte Svoj Komentár