Ako nájsť najlepší obsah na zdieľanie v sociálnych sieťach

Správa obsahu umožňuje obchodníkom používať publikácie iných ľudí v záujme vlastného podnikania. Reposting tematických materiálov v sociálnych médiách stimuluje činnosť publika a priťahuje pozornosť nových užívateľov. Kurátor obsahu by však nemal kliknúť na tlačidlá „I like“ a „share“ pod všetkými predmetnými článkami, ktoré majú aspoň nejaký vzdialený vzťah k jeho podnikaniu. Opätovné publikovanie materiálov iných ľudí, musí byť presvedčený o ich význame pre účastníkov.

Ako nájsť najhorúcejšie obsah, ktorý nenechá ľahostajné vaše publikum? Prečítajte si nižšie.

Prečo zdieľať obsah niekoho iného

Je potrebné, aby diváci vnímali stránku vašej značky, tematickú verejnosť alebo osobnú stránku v sociálnych sieťach ako zdroj cenných informácií. Dnes ľudia žijú v takom tempe, že nemajú vždy čas na tichú večeru. Čitatelia vám preto budú vďační, ak ich nájdete a ponúknete im zaujímavé publikácie.

Ponúkaním užitočných materiálov zákazníkom sa môžete spoľahnúť na opätovné vysielanie a zvýšenie pokrytia publika. Vaše vlastné publikácie tiež dostanú viac vysielaní kvôli zvýšenej aktivite členov komunity.

Ako hľadať zaujímavý obsah

Správa obsahu zahŕňa výber a publikovanie materiálov, ktorých téma sa zhoduje s témou vášho podnikania. Ak však používate sociálne siete na zvýšenie dosahu publika, publikujte články pokrývajúce udalosti v príbuzných odvetviach. Ak vaša verejnosť pokrýva obchodné témy, vyhnite sa publikovaniu zábavného obsahu, aj keď je to super-zaujímavé a super-provokatívne. Ale pamätajte, že toto pravidlo má výnimky.

Téma - hlavný predmet publikácií. Napríklad témou publikácií na internetovej stránke forex broker je situácia na devízových trhoch. Predmet - zbierka súvisiacich tém. Medzi témy finančných médií patria napríklad publikácie o menových trhoch, pôžičkách, sporeniach, poistení atď. Makroekonomika, situácia v priemysle, geopolitika sú príkladmi tém týkajúcich sa financií.

Nasledujúce pokyny vám pomôžu nájsť naozaj hodnotný obsah:

 1. Sledujte zdroje správ

  Môžu to byť univerzálne médiá, napríklad Lenta.ru, RIA Novosti alebo špecializované publikácie. Ak vaše podnikanie je internetový obchod, dávajte pozor na Slon.ru, Habrahabr, Zuckerberg volanie. Medzi ruské obchodné publikácie si zaslúžia pozornosť Vedomosti, RBC, Kommersant a iní.

  Väčšina obchodných médií kombinuje publikácie v tematických sekciách. Napríklad internetoví podnikatelia nájdu v sekcii Vedomosti o technológiách zaujímavé materiály.

 1. Zobraziť agregátory správ

  Pomocou agregátora správ, napríklad Yandex.News alebo podobnej služby Google, získate prístup k najrelevantnejším správam, ktoré sa automaticky zhromažďujú z rôznych zdrojov. Agregátory tiež kombinujú materiály do tematických častí. Najmä na stránke Správy exportu sa môžete prihlásiť na odber informačného kanála RSS zo sekcie agregátora Yandex, ktorý vás zaujíma.

 1. Zbierajte správy z vašich zdrojov záujmu.

  Môžete použiť čítačky RSS a vlastné agregátory, napríklad Feedly alebo Anews. Ak chcete použiť službu Feedly, musíte do svojich informačných kanálov pridať zdroje záujmu. Na to použite ponuku Pridať obsah, vyberte kategóriu záujmu a vyberte príslušné publikácie.

  Môžete tiež nájsť pásku zdroja alebo sekcie, ktoré vás zaujímajú podľa názvu, adresy URL alebo hashtagu.

  Čítačky RSS a vlastné agregátory vám umožňujú zdieľať váš obľúbený obsah jedným kliknutím, čo pomáha veľmi zaneprázdneným správcom obsahu šetriť čas.

 1. Venujte pozornosť obľúbeným príspevkom na sociálnych sieťach

  Vedúce sociálne siete sú jedným z najlepších pomocníkov pre kurátora obsahu. Používateľom oznámia, aký obsah je populárny. Napríklad na Twitteri je sekcia "Horúce témy na svete", ktorá momentálne zobrazuje najhorúcejšie témy. Na LinkedIn sa dnes nachádzajú obľúbené príspevky v sekcii LinkedIn. "Vkontakte" zbiera pozoruhodné materiály v sekcii novinky "Články".

  Funkciu vyhľadávania môžete tiež použiť na vyhľadávanie obľúbených a zaujímavých príspevkov na sociálnych sieťach. Vedúce sieťové platformy podporujú vyhľadávanie podľa kľúčového slova alebo hashtag.

 2. Sledujte značky a médiá v sociálnych sieťach

  Ak chcete zobraziť tematický obsah vo svojich informačných kanáloch v určitej sociálnej sieti, stačí sa prihlásiť na odber stránok a značiek a médií. To vám umožní rýchlo sledovať publikácie, vyhodnotiť ich popularitu a ľahko zdieľať s publikom.

  Sociálne siete možno použiť ako vlastné agregátory správ. Výhody tohto nástroja v porovnaní s klasickými čitateľmi správ zahŕňajú schopnosť okamžite zhodnotiť popularitu materiálu. Medzi nedostatkami je potrebné poznamenať riziko chýbajúceho zaujímavého obsahu. Faktom je, že veľké masmédiá neoznamujú všetky publikované materiály na svojich stránkach v sociálnych sieťach.

 3. Použiť upozornenia Google

  Upozornenia vám umožňujú prijímať oznámenia o relevantných publikáciách prostredníctvom e-mailu. Ak chcete túto službu použiť, zadajte do príslušného poľa vyhľadávací dopyt, ktorý vás zaujíma, a kliknite na tlačidlo Vytvoriť upozornenie. V zostávajúcich častiach ponuky môžete ponechať predvolene ponúkané možnosti.

  Ak chcete z nejakého dôvodu odstrániť upozornenie, použite ponuku Spravovať upozornenia.

 4. Nájsť zábavné príspevky

  Nezabudnite, že ľudia používajú na komunikáciu a zábavu sociálne siete. Nebuďte príliš vážne a nudné, nechaj divákov smiať aspoň občas. Zábavný obsah je publikovaný mnohými priemyselnými publikáciami, napríklad zdrojom reklamy a dizajnu Adme.ru. Internet marketingu nájdu veľa zaujímavých vecí na webe "SEO demotivators".

 1. Použiť fotografie

  Vizuálny obsah rýchlo priťahuje pozornosť používateľov sociálnych sietí. Pri uverejňovaní oznámení o obsahu zahrňte obrázky do ukážky. Sociálne siete vám to zvyčajne umožňujú automaticky. Ak v pôvodnej publikácii nie je žiadna fotografia, nájdite si príslušný obrázok sami.

  Fotografie je možné vyhľadávať vo fotobankách: Fotolia, Shutterstock, Depisitphotos a ďalšie. Veľké fotoknihy majú voľné obrázky, ale zvyčajne sa opätovne používajú na rôzne zdroje. Menej populárne fotografie možno získať vydaním plateného predplatného. Fotografie nájdete aj v sekcii Creative Commons Flickr.

  Ak chcete upraviť fotografiu, napríklad pridať nápis, použite online editorov fotografií. Budete sa zaujímať o služby ruského jazyka Fotogramma alebo Fotor. Môžete tiež urobiť snímku obrazovky a upraviť ju. To možno vykonať pomocou programu LightShot (o tom sme písali tu). Nakoniec môžete použiť editory ako Adobe Photoshop alebo MS Paint.

 2. Sledujte účinnosť vašich publikácií.

  To vám pomôže identifikovať najobľúbenejšie materiály, identifikovať existujúce vzory a preferencie publika. Používa sa na monitorovanie a vyhodnocovanie schopností relevantných sociálnych sietí, ako sú služby Facebook Insights, ako aj služby tretích strán. Ak uverejníte obsah v službe Google+, bude vás zaujímať materiál o hodnotení efektívnosti používania tejto siete.

Obsah vás zaujme, ak sa vám to páči.

Nájsť zaujímavý obsah, dostatočne úprimne záujem o rozsah vášho projektu. V tomto prípade si vyberiete vhodný spôsob sledovania internetu a ľahko zistíte, ktoré publikácie si zaslúžia pozornosť.

Môžete sledovať publikácie médií a značiek pomocou agregátorov a čítačiek RSS. Môžete tiež dostávať oznámenia o publikáciách e-mailom. Aktívni užívatelia sociálnych sietí môžu sledovať publikovanie novinárov vo svojom vlastnom spravodajstve. Publikovanie obsahu niekoho iného, ​​nezabudnite sa k nemu vyjadriť. To zvyšuje pozornosť divákov a zvyšuje hodnotu materiálu v očiach publika.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár