Ako urobiť natívnu integráciu VKontakte: 10 nápadov s príkladmi a bežnými chybami

V tomto článku povieme, čo sú natívne integrácie v sociálnej sieti "VKontakte", ako sú užitočné pre komunity zarábajúce na reklame a aké chyby pri ich vytváraní môžu viesť k zákazu.

Čo je natívna integrácia

"VKontakte" je definícia:

Rodová integrácia - ide o značkové publikácie v komunite, ktoré sa organicky hodia do obsahu, sú užitočné, informatívne a zároveň obsahujú zmienku o inzerentovi alebo partnerovi.

Zásady natívnej integrácie:

 • Publikácia zodpovedá komunite na túto tému.
 • Publikácia neinzeruje produkt priamo.
 • Zameriava sa na predmet propagácie.
 • Materiál je vyzdobený v štýle iných publikácií obce.
 • Publikácia má vlastnú sémantickú hodnotu.

A VKontakte má "Adresár natívnych integrácií". Tu môžete vytvoriť svoju komunitu a prijímať objednávky alebo nájsť platformu na umiestnenie natívnych príspevkov.

Rozdiely medzi natívnou integráciou a reklamou tretej strany

Natívne začlenenie do komunity môže byť uverejnené v ľubovoľnom množstve. Pre reklamné správy, "pravidlo piatich". To znamená najviac 5 reklamných príspevkov denne. A môžete samostatne dohodnúť len asi 3, zvyšok musí prejsť reklamnej siete "VKontakte"

Rozdiel medzi natívnym a natívnym je tenký. Správa "VKontakte" to uznáva, a odporúča, aby kontaktovali podporných agentov v akejkoľvek nezrozumiteľnej situácii. Oficiálne príklady rozlišovania sú tu.

Známky neverejnej publikácie:

 • Reklamný objekt je zvýraznený: veľký názov tlače, veľké logo v strede obrazovky.
 • Výzva na akciu v prospech inzerenta: kúpiť, objednať, zdieľať.
 • Dôraz je presunutý z úžitku pre divákov na kvalitu objektu.
 • Predmet správy sa nezhoduje s témou stránky.
 • Správa stratí svoj význam, ak z nej vylúčite informácie o inzerentovi.
 • Ak chcete získať informácie v plnej miere, musíte prejsť na stránku inzerenta.
 • Predmet propagácie sa nezmestí organicky do deja videa.

Viac podrobností s príkladmi budeme analyzovať každú položku v podsekcii "Chyby pri vytváraní natívnych integrácií".

Aký je rozdiel medzi reklamou a repostom?

Natívna reklama sa líši od repostu v zmysle posolstva a jeho dizajnu.

Pravidelná repost je údajne užitočným materiálom pre vaše publikum, ktoré obsahuje odkaz na stenu inej verejnosti. Ak nie je pravidelné prepisovať materiály z inej komunity vo svojom predmete, nebudú považované za svoju reklamu.

Repost sa však stane reklamou, ak obsahuje výzvu na odber inej komunity alebo hypertextového odkazu so slovami „Čítajte ďalej v zdroji“ a podobne, ako aj to, že sa s ňou na tejto téme nezhoduje.

Publikácia nevyzýva na predplatenie inej komunity a inak ju inzeruje. Titulok k repostu prekladá posolstvo do svojho kontextu: futbalový hráč nie je uvedený ako zástupca klubu, ale ako hráč ruského národného tímu a budúci účastník majstrovstiev sveta.

Hoci materiál neobsahuje priamu výzvu na predplatenie inej verejnosti, ide o reklamu. Téma publikácie nie je pre lokalitu relevantná a obraz tovaru nemá žiadnu hodnotu oddelene od inzerovaného objektu.

Administrácia "VKontakte" môže rozpoznať ako inzerciu viacero vysielania repostov materiálov z iných komunít alebo cross-posting materiálov správcami dvoch skupín. Platí to pre tých, ktorí majú tematickú a obchodnú komunitu, zameranú na blízke publikum.

Cross-posting je vzájomný nástroj, dve komunity, ktoré vysielajú materiály navzájom.

Ak máte podobnú situáciu, pobyt v rámci „pravidla piatich“ - podporných agentov môže považovať publikácie za reklamu.

Čo sa stane, ak porušíte pravidlá vytvárania natívnych integrácií

Ak je celkový počet reklamných miest na verejnosti menší ako 5 za deň, nič.

Ak pravidelne porušujete "pravidlo piatich", administrátori vydajú varovanie, potom bude na určitý čas zakázané umiestňovať odkazy na stenu. Zvlášť nudný bude poslaný na večný zákaz.

Na obálke, v logu a videách môžete publikovať iba natívne integrácie. Ak reklama na obálke nie je rozpoznaná ako natívna, komunita odletí z vyhľadávania na 2 mesiace. Ak sa vo videách zobrazí natívne video, celá podsekcia sa zablokuje.

10 nápadov a 19 príkladov natívnych integrácií "VKontakte"

Uskutočnite partnerskú súťaž

Správa neobsahuje podmienku na odber skupiny inzerenta alebo na vykonanie iných akcií. Cena v téme publika.

Porovnajte s partnerským programom rovnakého inzerenta na inej stránke. Tu už vyžadujú predplatné a repost.

Použite obrázky, ktoré sú priradené k inzerovanému objektu.

Možno je to len vtip od adminov. Alebo reklama od producentského centra "Ricky", nevieme. Toto je krása Native :-)

Zúčastnite sa tematickej akcie

Ak na druhom písmene „A“ v slove AIDA nie sú žiadne slová „Subscribe“, „Register“, „Make a repost“ a iné mantry generujúce lidogener, používatelia si dokonca budú myslieť, že ich pozývate z duchovnej láskavosti.

Povedzte príbeh s komiksom.

Skryť reklamy v tradičných formátoch sociálnych sietí, kde sa neočakáva. Zvlášť ak máte zábavnú verejnosť a často publikované komiksy.

Zmeňte reklamný obrázok do meme

Mal som pochybnosti, ale keď som sa ho spýtal na produkt v komentároch, objavil sa zástupca obchodu:

Internetové memy sú organickým médiom na propagáciu produktov zameraných na mládež a mladých ľudí, trávia voľný čas za sociálnymi sieťami, PlayStation a Rick a Morty. Navyše je to práve toto publikum, ktoré je viac citlivé na banerovú a reklamnú slepotu - tradičná reklama je pre neho menej účinná.

Použite rozprávanie

Nebezpečenstvo rozprávania je, že ak posuniete značku do popredia, bude to znateľné a reakcia čitateľov bude negatívna. Venujte pozornosť kontextu. Je nepravdepodobné, že by príbeh muža, ktorý stál vo fronte 20 minút v pobočke, zapadol do podmienenej reklamy banky.

Zamaskovať tovar pod umeleckým predmetom

Hlavná vec je, že by to mal byť umelecký predmet. V prvom obrázku je obchodná značka prítomná ako neoddeliteľná súčasť dizajnu. Topánky ľahko google meno na obloženie a zistiť, kde kúpiť a koľko stojí.

Druhý obrázok zobrazuje štýl bloggera a obsahuje odkaz na váš účet Instagram. Odkaz nepriťahuje pozornosť a neobsahuje výzvu na odber. Podľa pravidiel "VKontakte", to je nativka.

Hlavná vec je, že príspevok je naozaj umeleckým predmetom a nie takou správou:

Tento príspevok inzeruje nie značku, ale obchod. Ukazuje cenu, termín dodania a odkaz na účet zástupcu predávajúceho. Toto nie je natívne.

Zamaskovanie reklamy pod správou.

Použite prvky štýlu značky bez zadania mena.

Tam je mínus: cesta je vhodná len pre skutočne rozpoznateľné (aspoň v úzkych kruhoch) značiek.

Použite video a gif s vaším logom

Hlavnou vecou je splniť požiadavky VKontakte: obsah videa by mal byť užitočný a zaujímavý pre divákov a nestratiť jeho význam, ak z neho vylúčime zmienku o inzerovanom objekte.

5 chýb pri vytváraní natívnych integrácií

Príklady uvedené v tomto pododdiele nemohli byť autormi považované za prirodzené integrácie. Použili sme na ilustráciu všetky príspevky, ktoré neobsahujú značku "Reklama".

Výzva na akciu

Priama výzva na konanie. VEĽKÉ LISTY! Nie natívne. Rovnaký obraz bez odvolania, ale s osobným podpisom umelca v rohu obrazovky, možno považovať za umelecký predmet.

Zameranie je posunuté z úžitku pre divákov na kvalitu objektu

Výzva na prijatie opatrení nie je prakticky zahalená, je kladený dôraz na kvalitu produktu („vo vynikajúcej kvalite“) a odkaz cieľovému publiku („ak neplánujete ísť do kina“). Súdiac podľa pripomienok, užívatelia boli nešťastní.

Predmet publikácie nezodpovedá predmetu komunity

Knihy pre vlastný rozvoj môžu byť teoreticky zaujímavé pre divákov, ale toto je len nepriamy prienik. Ak by existoval repost materiálu venovaného účesom, jednoducho by sa stal repostom na túto tému a nevyzeral by ako reklama.

Nedostatok úplných informácií a výzva na prechod na inú stránku

Tam je hypertextový odkaz s "Prečítajte si viac". S najväčšou pravdepodobnosťou pri umiestnení zabudol dať značku "Reklama".

Reklamný objekt sa organicky nezmestí do deja videa

Gifka zobrazuje iba gadgety, ktoré je možné zakúpiť v obchode a ich funkčnosť. Logo predávajúceho je vždy prítomné na obrazovke. Nie natívne.

Native - to neznamená dobré. A nie natívne neznamená zlé. Toto sú len rôzne formáty. Reklamná platforma ich musí odlíšiť, aby neporušila „pravidlo piatich“ a aby sa nezakázala, a inzerent by mal vypracovať rôzne spôsoby doručenia posolstva publiku.

Pri realizácii reklamnej kampane porovnávajte rôzne typy odovzdávania.

Na základe výsledkov porovnávame a uzatvárame, ktorý z nich fungoval lepšie.

Môžete si objednať reklamnú kampaň "VKontakte". Naplánujeme stratégiu, pripravíme pracovné miesta, nájdeme skvelé platformy pre ubytovanie a vytvoríme klientov od odberateľov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár