Ako používať e-mail na cieľové Facebook, VKontakte, Google a Yandex

Unisender projektový manažér Michail Glodyan hovorí, ako cielili reklamy používateľom, ktorí im zanechali svoj e-mail. Veľmi jednoduchá a efektívna internetová marketingová prax. Ak ste to neskúšali, odporúčame.

E-mail nie je len poštou

Spočítajte, koľko sociálnych sietí a služieb je viazaných na váš e-mail. Mám tucet takýchto platforiem: Facebook, VKontakte, Twitter, Pinterest, Skype, účet Google a mnoho ďalšieho. Poznáte e-mailovú adresu a môžete ma ľahko nájsť na všetkých týchto zdrojoch.

Predstavte si situáciu: obchodník má základňu 20 tisíc adries. Niektorí účastníci neotvoria listy. Marketer nájde týchto užívateľov v sociálnych sieťach a ukazuje im cielenú reklamu.

Výsledkom je zvýšenie pokrytia a konverzie. Ak chcete nastaviť takéto zacielenie, pre každú reklamnú sieť to bude trvať 5 minút. Hovoriť, ako to urobiť.

Kde zacieliť

Môžete zacieliť e-mailom na Facebook, Google, Yandex a VKontakte. Do každej z týchto stránok je zabudovaný algoritmus, ktorý pomáha vyhľadávať a identifikovať používateľov e-mailom. Obchodníci využívajú výhody zacielenia e-mailových adries, aby oslovili viac verných cieľových skupín.

Ako používať e-mail pri zacielení:

  1. Zobrazovať reklamy neaktívnym účastníkom. Napríklad v databáze distribúcie 10 tisíc adries, 20% účastníkov čítalo listy od nich. Ukazuje sa, že 8 tisíc ľudí neotvára newsletter. Aby sme ich nestratili, načítame databázu do reklamných sietí (Facebook, Google, Yandex) a týmto účastníkom zobrazujeme bannerové reklamy po celom internete.
  2. Urobte alternatívne návrhy. Načítavame celú databázu do reklamných sietí a ponúkame produkty, ktoré sa neprekrývajú s newsletterom.
  3. Vytvorte podobné publikum na Facebooku a VKontakte. Sociálne siete analyzujú zoznam e-mailových adries a na jeho základe ponúkajú užívateľom s podobnými záujmami, miestom bydliska alebo prácou. Odberatelia e-mailu sú lojálni diváci, takže odporúčanie od Facebook a VKontakte je najrelevantnejšie.
  4. Výmena oslovila divákov v Yandexe. Partnerovi zašleme zašifrovaný zoznam e-mailových adries a pošle nám ho. Užívateľské kontakty v tejto výmene sú skryté. "Alien" účastníci môžu zobraziť bannerovej reklamy, ale posielanie listov nebude fungovať.

Zistíme, ako zacieliť na rôzne platformy.

Zacielenie na e-mail Facebook

Ako to funguje

Ihneď uveďte príklad. V apríli 2018 sme usporiadali konferenciu Email Marketer Day. Zozbieraných bolo 2 685 emailových adries

Niektorí účastníci nečítali listy, takže sme sa rozhodli pripomenúť si udalosť na Facebooku a Instagrame. Stiahli sme databázu na Facebooku, sociálna sieť identifikovala 1300 kontaktov:

Pre kontakty na Facebooku sme pripravili reklamy s pripomienkou udalosti:

A v deň udalosti spustili túto pripomienku:

Vďaka e-mailovým spravodajcom a pripomienkam na Facebooku a Instagrame bolo na Deň marketingu e-mailových správ prijatých viac ako 700 unikátnych účastníkov. Budúci rok budeme využívať všetky platformy, ktoré umožňujú zacielenie e-mailom.

Na Facebooku je ďalší mechanik - hľadá podobné publikum. Samotná sociálna sieť bude analyzovať kontakty, ktoré ste nahrali, a nájde nejaké spojenie medzi nimi: spoločné záujmy, práca alebo miesto bydliska. Facebook tieto údaje používa na vytvorenie nového zoznamu, na ktorom bude možné spustiť reklamnú kampaň.

Ako konfigurovať

Krok 1. Prejdite na Facebook, kliknite na "Vytvoriť reklamy" alebo okamžite prejdite na Správcu reklám. Spadáme do manažéra reklamného Facebooku.

Krok 2, Kliknite na položku Správca reklám → „Publikum“.

Krok 3. Kliknite na položku Vytvoriť publikum → Individuálne publikum.

Krok 4. Vyberte "Súbor údajov o zákazníkoch".

Krok 5. Vyberte prvú položku.

Krok 6. Stiahnite si súbor s e-mailovými adresami a uveďte meno publika. Môžete nahrať súbor vo formáte CSV, TXT alebo jednoducho skopírovať a prilepiť text.

Krok 7. Kliknite na položku Prevziať a vytvoriť.

Krok 8, Hotovo! Facebook bude analyzovať e-mailové adresy a vyhľadávať zhody. Po načítaní databázy môžete vytvoriť reklamy zacielené na zoznam e-mailových adries. Môžete napríklad informovať účastníkov o propagácii v bulletine a na Facebooku naraz

Reklama sa zameriava na Facebook a všetky jeho produkty: Instagram, Audience Network a Facebook Messenger.

Zacielenie na e-mail vk.com

Ako to funguje

Reklama na stránkach vk.com je podobná reklame na Facebooku: tu môžete „dohnať“ zacielené reklamy, zbierať podobné publikum a zobrazovať reklamné pruhy.

Ako konfigurovať

Krok 1. Prejdite do kancelárie vk.com a kliknite na položku Reklama.

Krok 2. Prejdite do sekcie „Znovu zacielenie“ a kliknite na položku „Vytvoriť publikum“.

Krok 3. Zadajte meno diváka, zvoľte "Stiahnuť zo súboru", vyberte súbor s e-mailovými adresami a kliknite na "Vytvoriť".

Krok 4. Po chvíli systém načíta a spracuje e-mailové adresy.

Krok 5. Hotovo! Keď vytvárate reklamy, vyberte si svoje publikum z e-mailových kontaktov.

Email zacielenia Google

Ako to funguje

Vytvárame publikum na základe e-mailových adries a následne pre nich pripravujeme reklamnú kampaň. Vybraní odberatelia uvidia reklamy v Reklamnej sieti Google a v službe YouTube.

Ako konfigurovať

Krok 1. Choďte do reklamnej kancelárie Adwords.

Krok 2. Prejdite na "General Library" → "Audience".

Krok 3. Kliknite na položku „Remarketing List“ → „E-mailové adresy zákazníkov“.

Krok 4. Zadajte názov zoznamu, vyberte súbor a kliknite na položku „Prevziať a uložiť zoznam“.

Krok 5, Po chvíli zobrazí spoločnosť Google upozornenie.

Krok 6. Hotovo! Váš zoznam bol nahraný. Keď služba identifikuje všetky kontakty, nápis "Download" zmizne.

Kým sa zoznam načítava, môžete v zozname zacielenia nastaviť reklamy a vybrať publikum účastníkov.

Zacielenie prostredníctvom e-mailu v službe Yandex

Ako to funguje

Zavádzame základ e-mailových adries a nastavujeme na nich reklamnú kampaň prostredníctvom služby Yandex.Direct. Odberatelia uvidia reklamy na partnerských stránkach reklamnej siete Yandex.

Yandex má ďalšiu skvelú príležitosť - vymeniť publikum s partnerom. Vyzerá to takto: máme partnera, s ktorým pracujeme v rovnakom predmete. Na partnera, napríklad blog o deťoch, a predávame detské plienky.

Naše publikum má záujem o blog, a publikum blog má záujem o detské plienky. Nevymenujeme si zoznamy adries, ale Yandex (Audience) (depersonalizované údaje) a nastavíme reklamy v reklamnej sieti Yandex.

My aj náš partner dostávame 100% relevantnosť pre náš predmet. Partner nevidí zoznam kontaktov a nebude ich schopný distribuovať. Všetko, čo je mu k dispozícii, je bannerová reklama pre naše publikum.

Prečo je výhodnejšie vymeniť Yandex.Auditiami, a nie len zoznam e-mailových adries:

  1. Toto je legálne. Ak si vymeníte zoznamy adries a pošlete im poštové zásielky, potom príde obrovské množstvo sťažností na spam. Povesť odosielateľa sa zníži a celá zásielka bude pod hrozbou blokovania.
  2. Partner nebude posielať listy vašim predplatiteľom. Užívatelia uvidia obvyklé bannery na internete, ako tie, ktoré vidia každý deň.
  3. Predplatitelia sa o výmene nevedia. Nebudete dostávať žiadnu stratu reputácie.

Poviem vám, ako vytvoriť "Yandex. Publikum" a zdieľať ho s partnerom.

Ako konfigurovať

Krok 1. Prejdite na stránku "Yandex. Publikum" a zadajte svoj účet "Yandex."

Krok 2. Kliknite na "Vytvoriť segment" → "CRM dáta".

Krok 3. Prevezmite súbor s e-mailovými adresami. Súbor musí byť vo formáte CSV a zakódovaný ako UTF-8 alebo Windows-1251. Každý nový riadok obsahuje údaje o jednom klientovi. V dokumente je povolených najmenej 1000 riadkov.

Krok 4. Kliknite na "Vytvoriť segment" a "Yandex" začne zbierať publikum. V tomto segmente si môžete prispôsobiť bannerovú reklamu prostredníctvom Yandex.Direct.

Krok 5. Ak chcete zdieľať segment s partnerom, prejdite na rozšírené nastavenia a kliknite na položku Konfigurovať prístup.

Krok 6. Zadajte užívateľské meno do "Yandex" → "Dať prístup".

Toto prihlásenie bude môcť zacieliť na publikum (zobraziť reklamy), ale nebude môcť prevziať zoznam e-mailových adries ani zmeniť publikum.

Hotovo! Partner musí urobiť to isté, aby poslal svoje publikum.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár